Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 8 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie w Warszawie - gdzie znajdę najlepsze?

14 KWI 2021
Data aktualizacji: 14 KWI 2021
Ubezpieczenie na życie w Warszawie - gdzie znajdę najlepsze?
Ubezpieczenie na życie w Warszawie można wykupić na kilka sposobów. Taki produkt oferują między innymi Prudential, Nationale-Nederlanden oraz Aviva. Podpowiadamy, czym różnią się poszczególne polisy i jak wybrać najkorzystniejszą z nich.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Mieszkańcy Warszawy mogą wybierać pomiędzy wieloma różnymi produktami ubezpieczeniowymi, które gwarantują wsparcie finansowe w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Ubezpieczenie nie musi być wcale droższe od polis dostępnych w innych miastach. Na jego cenę mają bowiem wpływ takie czynniki jak stan zdrowia ubezpieczonego czy też wysokość sumy ubezpieczenia, a nie liczba ludności w zamieszkiwanym mieście.
   


  Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie w Warszawie?

  Ubezpieczenie na życie w Warszawie zapewnia wsparcie finansowe w sytuacjach, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia.

  W ramach podstawowej ochrony ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania rodzinie na wypadek jego nagłej śmierci. Dzięki temu współmałżonek oraz dzieci mogą utrzymać dotychczasowy poziom życia.

  Po rozszerzeniu zakresu ubezpieczonemu może przysługiwać dodatkowo wsparcie finansowe za:
  • złamanie ręki,
  • operację,
  • zdiagnozowanie poważnej choroby,
  • rehabilitację po wypadku,
  • dowóz leków,
  • niezdolność do wykonywania pracy,
  • urodzenie dziecka.


  Jakie ubezpieczenie na życie w Warszawie?

  Wybór ofert ubezpieczeniowych jest bardzo szeroki. Można zdecydować się na ubezpieczenie:
  • ochronne – zapewnia finansowe bezpieczeństwo w razie zagrożenia życia i zdrowia;,
  • oszczędnościowe – z możliwością regularnego odkładania części wpłacanej składki (na życie i dożycie – dla dorosłego i posagowe dla dziecka),
  • inwestycyjne – możliwością pomnażania środków w ramach wpłacanej składki;
  • indywidualne – od 1 do 10 osób żyjących we wspólnym gospodarstwie domowym;
  • grupowe – w pracy, ale też na indywidualnych zasadach jako polisa otwarta;
  • terminowe – umowa od 12 miesięcy do ukończenia przez ubezpieczonego określonego wieku;
  • bezterminowe – umowa dożywotnia,
  • NNW – dla dzieci i dorosłych.
  Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Warszawy towarzystwa proponują ubezpieczenie posagowe lub ochronno-inwestycyjne. Z kolei starsi członkowie rodziny mogą liczyć na zabezpieczenie na wypadek wystąpienia poważnej choroby.


  Na jaką kwotę ubezpieczyć życie w Warszawie?

  Osoby zainteresowane wykupieniem polisy powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę tzw. sumę ubezpieczenia. Jest to kwota, którą uposażeni otrzymają w razie śmierci ubezpieczonego. Wartość ta zawsze powinna być ustalana indywidualnie, tak, aby była dostosowana do sytuacji rodzinnej i finansowej ubezpieczonego.

  WAŻNE!
  Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe składki polisy. Osoby zarabiające najwięcej mogą sobie pozwolić na wyższą SU bez zbytniego obciążania budżetu domowego. Analizując dostępne statystyki, można zauważyć, że pod względem wysokości zarobków to właśnie mieszkańcy Warszawy wypadają najlepiej na tle innych miast.

  Wybór polisy powinien zależeć od wielu czynników, w tym:
  • wysokości zgromadzonych oszczędności,
  • zobowiązań finansowych (ich ilości i wartości),
  • liczby dzieci,
  • wieku i stanu zdrowia osoby wykupującej ubezpieczenie.
  Nie bez znaczenia są również zarobki — to właśnie osoby o najwyższych dochodach powinny posiadać polisy z wysokimi sumami, które dają gwarancję wypłaty wyższego odszkodowania.

  Rocznie warszawiacy zarabiają aż 55 110,27 złotych – wynika z wyliczeń GUS-u za 2018 roku. Na drugim miejscu plasuje się Wrocław z zarobkami na poziomie 46 434,38 złotych, na trzecim Kraków z wartością 45 506,27, a na czwartym Gdańsk, gdzie zarobki mieszkańców osiągają wysokości 44 241,75 złotych.

  Warszawa zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu mediany (wartości środkowej) dochodów pracowników najemnych. Średnia miesięczna pensja netto mieszkańca stolicy netto to 4 446,18 złotych — na podstawie serwisu numbeo.com.

  Z taką stawką można obie pozwolić na ubezpieczenie nieco droższe, np. za 200-300 zł miesięcznie, choć oczywiście wiele będzie zależało od innych zobowiązań finansowych. Za wyższą składką idzie wyższa suma ubezpieczenia, np. w przypadku śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku SU wynosi z reguły od 10 000 złotych do 500 000 zł. Podobnie przy ubezpieczeniu od śmierci na skutek wypadku przy pracy — tu zakres świadczenia mieści się w granicach 60 000 złotych — 300 000 złotych.


  Przykładowe sumy ubezpieczenia w polisie na życie

  zdarzenie Wariant 1 Wariant 2 Wariant 3 Wariant 4 Wariant 5
  zgon 20 000 zł 35 000 zł 50 000 zł 75 000 zł 100 000 zł
  zgon – nieszczęśliwy wypadek 40 000 zł 70 000 zł 100 000 zł 150 000 zł 200 000 zł
  zgon – wypadek komunikacyjny 60 000 zł 105 000 zł 150 000 zł 225 000 zł 300 000 zł
  zgon - wypadek przy pracy 60 000 zł 105 000 zł 150 000 zł 225 000 zł 300 000 zł
  trwały uszczerbek na zdrowiu – nieszczęśliwy wypadek
  (1% SU)
  200 zł 350 zł 500 zł 750 zł 1 000 zł
  trwały uszczerbek na zdrowiu – zawał serca lub udar mózgu
  (1% SU)
  100 zł 175 zł 250 zł 375 zł 500 zł
  Tabela 1. Na podstawie Signal Iduna Ja moje życie.


  Ile kosztuje życie w Warszawie?

  Kupując ubezpieczenie na życie w Warszawie, warto brać pod uwagę także koszty życia w stolicy. Przykładowo, posiłek w restauracji dla dwóch osób w stolicy kosztuje około 150 złotych – to około 30-50% więcej niż w innych miastach. Tymczasem wynajem mieszkania w centrum miasta może wynosić od 2200 złotych do nawet 8000 złotych, w zależności od metrażu i liczby pokojów.

  Choć życie w stolicy jest drogie, wykupienie polisy wcale nie musi wiązać się z dużym kosztem. Dostępne są ubezpieczenia, w których składka miesięczna zaczyna się od 20 zł miesięcznie, a nawet 20 zł, a także 30 zł, 50 zł i więcej. Warto jednak pamiętać, że im wyższa składka, tym większe świadczenie, dlatego przed wykupieniem ubezpieczenia warto przeanalizować dostępne opcje.


  Zestawienie cen za wybrane produkty i usługi w Warszawie

  Rodzaj usługi/produktu Średni koszt
  Opłata za Internet 56,30 zł
  Transport publiczny – bilet miesięczny 110 zł
  Trzydaniowy posiłek dla 2 osób w restauracji średniej klasy 150 zł
  Wydatki podstawowe związane z wynajmem mieszkania (opłata za prąd, ogrzewanie, wodę, śmieci) 722,29 zł
  Opłata miesięczna za przedszkole dla dziecka 1462,97 zł
  Cena za metr kwadratowy na zakup mieszkania poza centrum miasta 10 288,40 zł
  Cena za metr kwadratowy na zakup mieszkania w centrum miasta 16 488,90 zł
  Składka miesięczna — polisa na życie Signal Iduna od 25 zł
  Składka miesięczna — polisa na życie Ergo Hestia
   
  od 30 zł
  Składka miesięczna — Generali od 20 zł
  Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych numbeo.com z 06.04.2021 r. oraz ofert TU


  Ile za ubezpieczenie na życie płacą mieszkańcy Warszawy?

  Wysokość składki miesięcznej nie zależy od liczby mieszkańców w zamieszkiwanym mieście, a od warunków ubezpieczenia – zakresu ochrony oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Tym samym to ubezpieczony ma możliwość zadecydowania o kosztach polisy – będą one się różnić w zależności od wybranego przez niego produktu.

  Jak to wygląda w przykładowych towarzystwach ubezpieczeniowych takich jak Prudential, Nationale-Nederlanden czy też Aviva? Sprawdźmy.


  Ubezpieczenie na życie w Warszawie – Prudential

  Ubezpieczenie na życie Prudential, które zapewnia ochronę na wypadek śmierci oraz w przypadku rozszerzenia ochrony innych określonych zdarzeń (np. na wypadek utraty zdrowia lub niezdolności do pracy) kosztuje od 40 złotych miesięcznie. Składka jest ustalana podczas podpisywania umowy, jest ona stała przez cały okres ubezpieczenia i może ulec zmianie jedynie w wyniku indeksacji, waloryzacji lub zmiany sumy ubezpieczenia na wniosek ubezpieczonego. Umowa jest podpisywana na minimum 5 lat, natomiast wysokość sumy ubezpieczenia jest ustalana podczas zawierania umowy ubezpieczenia.


  Ubezpieczenie na życie w Warszawie – Nationale-Nederlanden

  Ubezpieczenie na życie Nationale-Nederlanden, które gwarantuje zabezpieczenie finansowe na wypadek różnych sytuacji dotyczących życia i zdrowia, a więc w wersji podstawowej, wiąże się z wydatkiem w wysokości około 40 złotych miesięcznie. W tej cenie ubezpieczony może liczyć na 5-letnią ochronę oraz sumę ubezpieczenia w wysokości 120 000 złotych.


  Ubezpieczenie na życie w Warszawie – Aviva

  Jeśli chodzi o towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva, oferuje ono ubezpieczenie na życie w Warszawie z minimalną wartością świadczenia na poziomie 200 000 złotych. Wysokość składki za polisę jest ustalana podczas podpisywania umowy, zależy ona od wieku ubezpieczonego oraz sumy ubezpieczenia. Produkt Avivy łączy w sobie zalety polisy na życie i zdrowotnej – ubezpieczenie zabezpiecza także na wypadek poważnej choroby, nieszczęśliwego wypadku, leczenia w szpitalu oraz niezdolności do pracy. Umowa główna jest zawierana na minimum 5 lat, natomiast umowy dodatkowe obowiązują przez 1 rok (z możliwością przedłużenia).


  Jak kupić ubezpieczenie na życie w Warszawie?

  Ubezpieczenie na życie w Warszawie można wykupić offline lub online. Zainteresowany powinien skontaktować się z ubezpieczycielem i umówić na spotkanie z przedstawicielem danego TU albo zamówić polisę poprzez aplikację/telefonicznie/za pomocą strony internetowej. Mieszkańcy stolicy chętnie korzystają z ofert towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ ich zarobki są dość wysokie na tle innych miast.

  Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto dokładnie sprawdzić OWU. Każdy ubezpieczyciel określa bowiem sytuacje, w których świadczenie nie przysługuje. Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić odszkodowania, gdy nie został zachowany okres karencji lub do zdarzenia określonego w umowie doszło w wyniku nieuprawnionego prowadzenia przez ubezpieczonego pojazdu mechanicznego, lub innego środka transportu. Wszystkie okoliczności, które wyłączają odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeniowego, są zawsze wymienione w OWU, dlatego należy je dokładnie przeanalizować.
   
  Ubezpieczenie na życie gwarantuje wsparcie finansowe w różnych trudnych sytuacjach. Dzięki wykupieniu polisy można zabezpieczyć rodzinę na wypadek śmierci lub niezdolności do pracy. Aby uniknąć przepłacania za składkę i wybrać najlepszą ofertę spośród tak wielu dostępnych produktów ubezpieczeniowych, warto wcześniej porównać ceny ubezpieczeń w specjalnym kalkulatorze.
  To warto wiedzieć
  1. Warszawa zajmuje pierwsze miejsce w rankingu polskich miast z najwyższą medianą oraz średnią zarobków, jednak koszty życia są wyższe niż w innych miastach

  2. Mieszkańcy Warszawy mogą wykupić ubezpieczenie na życie, które zapewni ochronę w wielu trudnych sytuacjach

  3. Wysokość składki minimalnej nie zależy od zarobków, ale od stanu zdrowia ubezpieczonego, jego wieku, a także wybranej sumy ubezpieczenia

  4. Przed zakupem polisy na życie warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie - gdzie szukać tanich ofert?

  30 KWI 2021
  Ubezpieczenie na życie w Krakowie obejmuje zdarzenia związane z zagrożeniem...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie we Wrocławiu - gdzie szukać tanich ofert?

  27 KWI 2021
  Ubezpieczenie na życie we Wrocławiu można wykupić między innymi w...
  Porada img

  Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

  08 KWI 2021
  Szukasz dobrego ubezpieczenia, które działa już od chwili narodzin? Warto...
  Porada img

  Warta Sposób na Raka

  23 MAR 2021
  Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta posiada w swojej ofercie ubezpieczenie,...
  Porada img

  Organizacja leczenia za granicą od PZU

  16 MAR 2021
  Szukasz dobrego ubezpieczenia, które obejmuje leczenie za granicą? W PZU...
  Porada img

  Ubezpieczenie JuniorGo - co zawiera i ile kosztuje?

  09 MAR 2021
  Potrzebujesz ubezpieczenia, które zagwarantowałoby Twojemu dziecku ...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu