Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

12 GRU 2019
Data aktualizacji: 05 LUT 2020
Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie ubezpieczenia na życie jest połączenie ochrony nie tylko życia, ale również zdrowia. Jednak polisa na życie i polisa zdrowotna to często dwa osobne produkty. Wyjątkiem mogą być oferty Aviva, AXA i Warta.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Dobra strategia ochronna powinna zabezpieczyć nas na różnych płaszczyznach, a dzięki temu możemy uzyskać wsparcie również w czasie problemów zdrowotnych. Sprawdzamy, co oferuję towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach jednej polisy – na życie i zdrowie.
   

  Ubezpieczenie na życie i zdrowie – jaka różnica?

  Na początku warto wyjaśnić różnice, jakie istnieją pomiędzy tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń. Dla wielu osób mogą być one kluczowe przy wybieraniu polisy.

  Polisa na życie – ma zabezpieczyć życie osoby ubezpieczonej na określoną sumę ubezpieczenia. Polisa może obejmować ochroną różne zdarzenia polisowe (poważne zachorowanie, operacja, wypadek, śmierć bliskiej osoby, śmierć ubezpieczonego), które gwarantują świadczenie na wypadek ich wystąpienia.

  Polisa zdrowotna – zapewnia darmowy dostęp do badań diagnostycznych oraz lekarzy różnych specjalizacji. W ramach polisy można wykonać kompleksowe badania, określone szczepienia oraz otrzymać możliwość wizyty domowej lekarza lub pielęgniarki. Ubezpieczenie działa na zasadzie miesięcznego abonamentu, który umożliwia nam dostęp do szerokiej opieki medycznej bez kolejek i konieczności posiadania skierowania.

  Podsumowując, polisa na życie obejmuje zdarzenia, które oznaczają wypłatę świadczenia. Polisa na zdrowie to taka, która oznaczają realizację konkretnych świadczeń (np. badań medycznych czy wizyty u lekarza specjalisty).
   

  Kto oferuje polisę na życie z pakietem zdrowotnym?

  Te dwa modele ubezpieczenia mogą w pewien sposób się ze sobą łączyć. Jest to uzależnione od umów dodatkowych, jakie oferuje nam wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. Kluczową sprawą zatem przy wyborze polisy – jest porównywanie ofert w tym zakresie.

  Najczęściej ubezpieczenie na życie w rozszerzeniu zdrowotnym może zapewnić nam ochronę od poważnego zachorowania (nowotwór złośliwy, zawał serca, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, białaczka). Zdiagnozowanie choroby będzie skutkowało otrzymaniem należnego świadczenia, które ułatwi nam leczenie.

  Dodatkowo w ramach ubezpieczenia na życie można liczyć również na:
  • transport medyczny,
  • dowóz leków,
  • dodatkowe konsultacje u specjalisty,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • pomoc domową w czasie hospitalizacji,
  • pomoc psychologa.
  Coraz częściej jednak ubezpieczyciel oferuje również w ramach umowy dodatkowej usługi z zakresu polisy zdrowotnej, o czym warto pamiętać przy wyborze ubezpieczenia – w takiej sytuacji nie musimy decydować się na dwa różne produkty. Najlepiej będzie jednak przyjrzeć się konkretnym ofertom, aby samemu przeanalizować możliwości ubezpieczenia i ocenić różnice, które mają dla nas znaczenie.

  Porównaj oferty

  Aviva Nowa Perspektywa - do 800 000 zł na leczenie i spłatę kredytu

  Jako pierwszą ofertę przeanalizujmy polisę grupy ubezpieczeniowej Aviva. Jest to produkt ochrony na życie Nowa Perspektywa. W ramach tego ubezpieczenia możemy otrzymać przy zakupie umowy dodatkowej:
  • do 800 000 zł na leczenie i spłatę kredytu w razie poważnego zachorowania,
  • dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej dla całej rodziny,
  • środki na zakup leków,
  • świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu,
  • pieniądze na leczenie i rehabilitację po wypadku,
  • drugą opinię medyczną oraz pomoc medyczną i domową.
  Ochrona dodatkowa obejmuje ponad 45 różnych chorób. Z prywatnej opieki medycznej skorzystać będą mogli nasi bliscy oraz wsparcie finansowe w sytuacji utraty zdolności do pracy.

  W ramach pakietu medycznego Aviva proponuje dostęp do wielu lekarzy specjalistów na terenie całego kraju. Pakiet medyczny Bądź Zdrów to umowa dodatkowa obejmująca wizyty i badania w ponad 700 placówkach Grupy LUX MED. Przewiduje m.in. 25 000 zł finansowego wsparcia w przypadku stwierdzenia trwałej i całkowitej niezdolności do wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej.

  Razem z umową Pakiet Medyczny Bądź Zdrów ubezpieczony otrzymuje dostęp do programu assistance, czyli usług medycznych, z których może skorzystać 24h na dobę, w razie nagłych problemów ze zdrowiem. W zakresie usług znajdują się m.in.:
  • domowe wizyty lekarskie (3 w roku);
  • transport między domem a placówką medyczną,
  • dostarczenie leków zaleconych przez lekarza,
  • wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego,
  • wizyta psychologa w razie trudnej sytuacji losowej,
  • organizacja i opłacenie pobytu rodzica w szpitalu w razie choroby lub wypadku dziecka,
  • wizyta pielęgniarki u nowo narodzonego dziecka ubezpieczonego,
  • całodobowy dostęp do infolinii medycznej.
  Opieka medyczna w polisie Aviva Nowa Perspektywa to 3 warianty. Przykładowo, największy z nich, czyli Platynowy zawiera dostęp do lekarzy specjalistów – 29 dla dorosłych i 19 dla dzieci, 491 rodzajów badań diagnostycznych (m.in. rezonans magnetyczny). Badania profilaktyczne (m.in. morfologia), prowadzenie ciąży, 91 zabiegów ambulatoryjnych, 20% zniżki na leczenie stomatologiczne i niektóre zabiegi dentystyczne bezpłatnie (usuwanie kamienia, RTG zęba, pantomogram jamy ustnej, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja i lakierowanie zębów).
   

  AXA Plan Ochronny – ochrona z długim terminem

  Kolejną polisą, którą warto sprawdzić, jest oferta grupy AXA. Tutaj ubezpieczyciel oferuje Plan Ochronny, czyli długoterminowe ubezpieczenie na życie, które umożliwia kompleksowe zabezpieczenie najbliższych. Ubezpieczony sam konstruuje zakres ochrony może wybrać jedną lub kilka umów dodatkowych:
  • śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • śmierć w następstwie wypadku komunikacyjnego,
  • uszczerbek lub uszkodzenie ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • osierocenie dziecka w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub z innej przyczyny,
  • poważne zachorowanie (np. nowotwór, udar, zawał),
  • pobyt w szpitalu,
  • operacja medyczna,
  • niezdolność do pracy z gwarancją przejęcia opłacania składek.
  Ponadto w ramach ubezpieczenia AXA Medi, które obejmuje takie zdarzenia jak np. pęknięcia i złamania kości, urazy kręgosłupa i głowy czy zwichnięcia lub skręcenia stawu, ubezpieczony może skorzystać z przydatnych usług medycznych. To m.in.:
  • konsultacje lekarzy specjalistów (np. ortopeda, kardiolog, chirurg),
  • rehabilitacja,
  • pomoc w dostępie do sprzętu rehabilitacyjnego,
  • dostęp do badań: USG, RTG, laboratoryjne.
  Opcjonalnie można wybrać także umowę dodatkową Druga Opinia Medyczna. Rozszerzenie zapewnia weryfikację diagnozy przez eksperta medycznego oraz pomoc w planowaniu lub organizacji zaleconego leczenia.

  W podstawie dostępny jest bezpłatnie pakiet AXA24 zawierający wizytę lekarską i pielęgniarską, sprzęt rehabilitacyjny, rehabilitację, transport medyczny, pomoc psychologa, łóżko szpitalne dla rodzica, dostawę leków i infolinię medyczną.
   

  Warta Ochrona – bez ankiety medycznej

  TU Warta posiada w swojej ofercie także polisę łączącą ochronę życia i zdrowia. W razie poważnej choroby (np. nowotwór, zawał serca, udar mózgu) ubezpieczony posiadający polisę Warta Ochrona otrzyma świadczenie nawet 600 000 zł. W razie nagłych problemów ze zdrowiem można także skorzystać z takich usług jak np.: wizyta lekarza, dostawa sprzętu rehabilitacyjnego, transport medyczny czy opieka pielęgniarki –dzięki pakietowi Warta Assistance Medyczny. Oprócz tego można zawrzeć nawet 22 umowy dodatkowe, m.in.:
  • powstanie niezdolności do samodzielnej egzystencji,
  • lekowe związane z pobytem w szpitalu w wyniku wypadku,
  • operacja,
  • leczenie specjalistyczne,
  • pobyt dziecka w szpitalu w wyniku choroby,
  • poważne zachorowanie dziecka,
  Jeśli polisa dotyczyć będzie niższych sum ubezpieczenia, nie trzeba przechodzić skomplikowanej ankiety medycznej określającej stan zdrowia przyszłego ubezpieczonego. Wtedy wystarczy tylko oświadczenie o stanie zdrowia lub skrócona ankieta medyczna ograniczona do kilku ogólnych pytań.
  Warta Ochrona to zarazem rodzinna polisa na życie i zdrowie. W ramach ubezpieczenia można objąć ochroną kilka osób np. małżonka, partnera, dziecko. Jedną składkę płaci właściciel polisy łącznie za wszystkie osoby.
   

  Jakie zalety z posiadania polisy na życie i zdrowie?

  Oczywiście – każdy może mieć zupełnie inne potrzeby, zatem trudno, by wyżej wspomniane oferty odpowiadały wszystkim. Część osób z całą pewnością będzie zadowolona z połączenia dwóch form ubezpieczenia w ramach jednej składki, co jest bardzo wygodnym i komfortowym rozwiązaniem. Natomiast pozostali zdecydują się na dwa osobne produkty, które w swoim zakresie zapewnią maksymalnie szeroką ochronę.

  Połączenie ubezpieczenia na życie z ochroną zdrowia jest dobrym rozwiązaniem – zobowiązujemy się do jednej składki, a w razie wystąpienia zdarzenia polisowego informujemy tylko jednego ubezpieczyciela, w jedno miejsce przesyłamy dokumenty medyczne i czeka nas mniej formalności. Decydując się na dwie różne polisy – czeka nas więcej dokumentów do wypełnienia, jak również więcej do sprawdzenia – treść umowy, wyłączenia odpowiedzialności, karencja, czas trwania umowy. Zyskujemy dwa produkty ochronne, jednak również dwie osobne umowy do zapoznania się z nimi. Zajmie nam to z pewnością więcej czasu.

  Dlatego tak ważne jest porównanie ofert – ponieważ może okazać się, że forma ochrony, na jakiej nam zależy może dotyczyć jednego produktu ubezpieczeniowego. Dzięki porównaniu różnych ubezpieczeń – dowiemy się o istnieniu korzystnych rozwiązań, a dodatkowo – może uda nam się zaoszczędzić.
     
  Polisa na życie to ochrona finansowa w wielu momentach, gdy zagrożone jest nasze życie i zdrowie. Równie ważne jest także cena wybranej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw sprawdzić i porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie i polisa zdrowotna to dwa różne rodzaje ubezpieczeń

  2. Można ze sobą łączyć w ramach jednej polisy – ochronę życia, jak i zdrowia

  3. Połączenie dwóch form polisy ułatwia nam m.in. płatność, która odbywa się w ramach jednej składki

  4. Brak porównania ofert może prowadzić do przepłacenia za ubezpieczenie 
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie po zawale serca - czy można kupić?

  26 LIS 2020
  Co w sytuacji, gdy przeszliśmy już zawał serca, a chcemy zawrzeć umowę...
  Porada img

  Dziecięce porażenie mózgowe a ubezpieczenie

  05 LIS 2020
  Zarówno urodzenie dziecka, jak i jego poważne zachorowanie stanowi podstawę...
  Porada img

  Ochrona tymczasowa w ubezpieczeniu na życie

  30 PAŹ 2020
  Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam wiele możliwości ochrony do wyboru....
  Porada img

  Kalkulator ubezpieczeń na życie bez podawania danych osobowych - jak działa?

  29 PAŹ 2020
  W ostatnim czasie kalkulator polis życiowych Rankingubezpieczennazycie.pl...
  Porada img

  IKE IKZE Indywidualne Konta Emerytalne

  05 PAŹ 2020
  Co można zrobić, by zabezpieczyć swoją emeryturę? Na rynku...
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020