Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 19 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie ze zniżką studencką

Data aktualizacji: 14 STY 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie ze zniżką studencką
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek śmierci – jakie wybrać?

28 LIP 2022
Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe na...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

23 WRZ 2021
Polisy na życie w Gdańsku można wykupić m.in. w towarzystwach...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

16 WRZ 2021
Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

07 WRZ 2021
Mieszkańcy Rzeszowa mogą kupić tanią polisę na życie za pomocą...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

03 WRZ 2021
Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

22 LIP 2021
Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Polisa życiowa jest takim produktem, którego posiadanie przydaje się w każdym wieku. Dlatego oferta popularnych „życiówek” jest skierowana zarówno do dzieci od chwili narodzin, jak i uczniów, rodziców czy osób starszych. Także studenci mogą wybrać coś dla siebie spomiędzy paru ubezpieczeniowych opcji.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty


  Tego typu produkty przede wszystkim nie mogą być kosztowne. Studenci są taką grupą społeczną, która w większości nie posiada jeszcze ustabilizowanej sytuacji materialnej i stałych zarobków, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłaby polisa względnie tania i opłacana raz na 12 miesięcy – ochrona życia i zdrowia przyda się nie tylko na uczelni, ale i podczas długich wakacji, podczas których studiujący zdobywają nierzadko doświadczenie zawodowe.

   

  Kilka wariantów do wyboru

  Studenci lubią wszelkiego rodzaju zniżki przyzwyczajeni, że w wielu miejscach otrzymają stosowną ulgę, np. przy korzystaniu z komunikacji zbiorowej czy zamawianiu posiłków w restauracji. Czy zatem ubezpieczenie na życie dla studenta będzie również zawierało zniżkę? Wszystko zależy od tego, jakie towarzystwo oferuje polisę, gdzie jest ona zawierana, czy ubezpieczyciel dysponuje okresowymi promocjami itp.
   
  Polis, które z nazwy dedykowane są studentom, jest na rynku ubezpieczeniowym stosunkowo niewiele. Tę lukę po części zapełnia oferta TU AXA proponując składkę w granicach 50-150 zł rocznie na sumy ubezpieczenia za śmierć od 27 tys. zł do 76 tys. zł. Jednak mało kto, a szczególnie studenci, myśli o zabezpieczeniu finansowym bliskim w razie własnej śmierci – bardziej wartościowe są dodatki, z których można skorzystać w razie leczenia, rehabilitacji czy wystąpienia poważnego zachorowania. I tu wspomniana polisa nie jest już tak atrakcyjna pod względem wysokości sum ubezpieczenia. Za jedną ze zdiagnozowanych chorób ubezpieczony otrzyma, bez względu na wysokość składki, zaledwie 1000 zł:

  • nowotwór złośliwy (z białaczkami i chłoniakami),
  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność nerek,
  • śpiączka,
  • sepsa,
  • cukrzyca,
  • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

  Taka jest specyfika gotowych produktów, podobnie jak ubezpieczenie grupowe dla studenta na uczelni, gdzie dla wygody samego ubezpieczonego nie trzeba wybierać spośród kilkudziesięciu opcji, za to liczba rozszerzeń, a przede wszystkim sumy ubezpieczenia są z góry ustalone i nie podlegają zmianom.
   
  Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się indywidualna polisa na życie dla studenta z szerszym pakietem umów dodatkowych, elastycznymi sumami ubezpieczenia i niekoniecznie wyższą składką, która zleży przecież od samego ubezpieczonego i m.in. stanu jego zdrowia. 
   

  Jaki zakres ubezpieczenia?

  Zanim zostanie wybrane właściwe ubezpieczenie na życie student powinien zwrócić uwagę na kilka składników polisy. Przede wszystkim chodzi tu o następstwa nieszczęśliwych wypadków. Wykupiona opcja NNW chroni finansowo w razie różnych urazów ciała, a odszkodowanie wypłacane jest procentowo w zależności od stopnia uszczerbku na zdrowiu. Są to przeważnie odmrożenia, zwichnięcia i złamania.
   
  Innym przydatnym składnikiem polisy studenckiej są koszty leczenia. Ważne, aby ten dodatek obejmował terytorium Polski i zagranicy. Wielu studiujących korzysta z różnego rodzaju programów wymiany studenckiej i pobiera naukę na niemieckich czy francuskich uczelniach, więc dobrze będzie zabezpieczyć się finansowo na wypadek kosztów szpitalnych poniesionych w zagranicznych placówkach medycznych.
   
  Ważnym elementem ubezpieczeniem jest również odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Taka forma OC zapewnia ochronę finansową w razie spowodowania szkody na innej osobie lub rzeczy do niej należącej. Wówczas wszelkie koszty (maksymalnie do sumy ubezpieczenia na życie) pokrywa Towarzystwo Ubezpieczeniowe. 
   

  Porównaj ceny
  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Gdzie kupić ubezpieczenie na życie?

  Studiowanie to specyficzny czas i wbrew ogólnym wyobrażeniom młodzi ludzie uczęszczający na zajęcia i nierzadko pracujący na swoje utrzymanie nie zawsze dysponują nadmiarem wolnych chwil. Dlatego z odwiedzinami placówek ubezpieczeniowych czy wertowaniem dziesiątek ofert na stronach internetowych wielu zainteresowanych polisą życiową może mieć problem.
   
  Dla nich zostały stworzone narzędzia, które ułatwiają znalezienie właściwego rozwiązania i w dodatku w krótkim czasie jak porównywarka ubezpieczeń na życie. Wystarczy tylko wpisanie kilku podstawowych danych do załączonego formularza. W przypadku studenta przykładowe dane będą wyglądać następująco:

  • interesuje mnie ubezpieczenie: indywidualne,
  • ubezpieczenie zamawiam dla: siebie,
  • cel ubezpieczenia: ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby,
  • orientacyjna suma ubezpieczenia: 40 tys. zł,
  • interesuje mnie ubezpieczenie: terminowe,
  • wykonywany student: student,
  • sytuacja mieszkaniowa: wynajmuję mieszkanie/dom,
  • miesięczne wydatki gospodarstwa domowego: poniżej 1 000 zł,
  • czy masz dzieci: nie.

  Podanie tych wszystkich informacji sprawia, że kontakt z agentem ubezpieczeniowym będzie uproszczony i szybki, ale zainteresowany polisą student może skorzystać z oferty różnych agentów i tym samym porównać cenowo interesujący go wariant ubezpieczenia.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu