Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

Data aktualizacji: 13 MAJ 2021

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Szukasz dobrego ubezpieczenia dla noworodka lub niemowlęcia, które działa już od chwili narodzin? Warto się zainteresować polisą dla noworodka, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także zapewnia opiekę medyczną i rehabilitację dla malucha.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ubezpieczenie dla noworodka i niemowlęcia chroni finansowo dziecko w sytuacji, gdy doszło do śmierci rodzica w wyniku niespodziewanego zdarzenia. Na rynku są dostępne także polisy, które zapewniają wsparcie na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby lub pobytu w szpitalu oraz ubezpieczenia posagowe, zabezpieczające przyszłość malucha, gdy ten dorośnie. Jak wybrać odpowiednią polisę spośród tak wielu różnych ofert? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
   


  Co powinno zawierać ubezpieczenie dla noworodka?

  Ubezpieczenie dla noworodka NNW zapewnia wsparcie finansowe oraz opiekę w razie nieszczęśliwego wypadku. Tego typu ochronę można otrzymać w ramach polisy grupowej w zakładzie pracy lub wykupić indywidualnie.

  Opcja indywidualna wiąże się z wieloma korzyściami dla rodziców, ponieważ jej zakres jest szerszy – w ramach dodatkowej umowy ubezpieczenia mogą oni liczyć zazwyczaj na:
  • dodatkową opiekę (np. wizyty domowe lub dostarczenie leków),
  • organizację badań specjalistycznych,
  • pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leczenia i zakupu leków,
  • pomoc psychologiczną dla dziecka,
  • pomoc w codziennych obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem po wypadku,
  • sfinansowanie rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych,
  • szybki dostęp do informacji po wypadku (infolinia medyczna i rehabilitacyjna),
  • transport medyczny pomiędzy miejscem zamieszkania a placówką medyczną,
  • zwrot kosztów wycieczki, którą trzeba było odwołać z powodu wypadku dziecka.


  Jakie ubezpieczenie wybrać dla noworodka?

  Na rynku jest dostępnych wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują polisy dla rodzin. Poza NNW warto zainteresować się także ubezpieczeniem na życie dla rodziny, polisą posagową i zdrowotną.

   

  Ubezpieczenie noworodka w ramach NNW dla dziecka

  Ubezpieczenie dla noworodka NNW może być wykupione od chwili narodzin. Umowa jest zazwyczaj podpisywana na rok i w tym czasie maluch jest chroniony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto wybrać taki produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego, w jakim kraju znajduje się maluch. W OWU zainteresowany znajdzie informacje odnośnie zakresu polisy – powinna ona zapewniać nie tylko wypłatę odszkodowania, lecz także opiekę powypadkową.

   

  Ubezpieczenie noworodka w ramach polisy rodzinnej

  Noworodek może podlegać ochronie w ramach ubezpieczenia rodzinnego. Polisa obejmuje wszystkich bliskich ubezpieczonego, zapewniając im wsparcie finansowe w razie jego śmierci. Po wykupieniu dodatkowej umowy może ona zostać rozszerzona o ubezpieczenie zdrowotne lub pomoc medyczną w formie assistance. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także wypłatę świadczenia z tytułu powiększenia się rodziny – należy do nich np. Warta.

   

  Ubezpieczenie noworodka w ramach polisy posagowej

  Polisa posagowa to ubezpieczenie, które jest formą oszczędzania na przyszłość dziecka. Produkt zapewnia wypłatę określonej kwoty po zakończeniu umowy – środki te mogą zostać przeznaczone na studia, staż lub własne mieszkanie. Ubezpieczenie posagowe gwarantuje także ochronę na wypadek utraty rodzica oraz, w wersji rozszerzonej, może obejmować dodatkową opiekę medyczną, np. opiekę psychologa lub badania profilaktyczne. Taką polisę oferuje swoim klientom między innymi PZU.

   

  Ubezpieczenie noworodka w ramach polisy zdrowotnej

  Polisa dla noworodka zdrowotna jest polecana w szczególności dla dzieci, które od urodzenia zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Mogą je wykupić także rodzice tych maluchów, które są całkowicie zdrowe. Ubezpieczenie skraca czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, co wiąże się z dużą wygodą. Dodatkowa korzyść to oszczędność pieniędzy – posiadając wykupiony pakiet, można umówić prywatną wizytę lekarską bez ponoszenia dodatkowych opłat – zostały już one zawarte w składce miesięcznej.

  W ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego AXA można znaleźć np. ubezpieczenie łączone, które obejmuje sytuacje związane z chorobą dziecka lub nieszczęśliwym wypadkiem, kosztuje ono od 35 złotych miesięcznie. W ramach polisy rodzice mogą liczyć na wypłatę określonych świadczeń, przysługują im także konsultacje lekarzy specjalistów bez skierowania. Dodatkowo ubezpieczyciel proponuje także finansowanie leczenia i badań powypadkowych oraz odszkodowanie za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu. Pełny zakres ubezpieczenia w wersji podstawowej i rozszerzonej został dokładnie opisany w OWU.


  Ubezpieczenie dla noworodka – przegląd dostępnych ofert

  Typ polisy

  Szczegóły

  Ubezpieczenie NNW

  • może być wykupione od chwili narodzin

  • zapewnia wypłatę odszkodowania z tytułu nieszczęśliwego wypadku

  • zapewnia opiekę powypadkową, np. organizację badań specjalistycznych czy też pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leczenia

  Ubezpieczenie na życie dla rodziny

  • polisa zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny w razie śmierci ubezpieczonego

  • po rozszerzeniu ubezpieczenie może obejmować także pakiet medyczny, usługi assistance, a nawet wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka

  Polisa posagowa

  • pozwala zaoszczędzić środki na przyszłość dziecka

  • gwarantuje także ochronę na wypadek utraty rodzica

  • po rozszerzeniu może zapewniać dodatkowo opiekę medyczną

  Polisa zdrowotna

  • pozwala dostać się szybko na wizytę u specjalisty

  • wiąże się z dużymi oszczędnościami – po jej wykupieniu można umówić prywatną wizytę lekarską bez ponoszenia dodatkowych opłat

  • po rozszerzeniu może obejmować sytuacje związane z nieszczęśliwym wypadkiem, a także zapewniać odszkodowanie z tytułu urodzenia dziecka

  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie oferty wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z 06.04.2021 r.


  Przed zakupem dowolnej polisy dla noworodka warto dokładnie przejrzeć OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). W szczególności istotny jest dział Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności – zostały tam zawarte wszystkie sytuacje, w których ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłaty odszkodowania.


  Czy za urodzenie dziecka dostanę świadczenie z polisy?

  Niewielu rodziców wie, że planując ciążę, także można wykupić ubezpieczenie. Jest to tzw. polisa na urodzenia dziecka. Jej celem jest zapewnienie wsparcia finansowego po powiększeniu rodziny, a także otoczenie odpowiednią opieką medyczną przyszłej mamy i jej malucha.

  Polisa na życie z tytułu urodzenia dziecka gwarantuje wypłatę określonej sumy (wysokość świadczenia zależy od wysokości składki oraz sumy ubezpieczenia). W ramach ubezpieczenia można liczyć także na opiekę medyczną, a także wsparcie w trudnych sytuacjach – dostępne są np. odszkodowania wskutek urodzenia wcześniaka lub dziecka z wadą wrodzoną.

  Tego typu polisy wiążą się zazwyczaj z kilkumiesięcznym okresem karencji (od 6 do 12 miesięcy), więc mogą być kupione przed zajściem w ciążę.

  Jeśli chodzi o polisę zdrowotną z tytułu urodzenia dziecka, gwarantuje ona dostęp do nielimitowanych wizyt u lekarza ginekologa, a także niezbędnych badań prenatalnych. Dodatkowo niektóre TU oferują organizację i finansowanie porodu w prywatnej klinice, a także opiekę nad noworodkiem przez pierwszy miesiąc jego życia. Aby zapoznać się z pełną listą udogodnień oraz ograniczeń polisy warto dokładnie zapoznać się z OWU.


  Dlaczego warto kupić ubezpieczenie dla noworodka?

  Ubezpieczenie dla noworodka lub niemowlaka to wiele korzyści za niewielkie pieniądze (wysokość minimalnej składki miesięcznej to 35 złotych). Polisa NNW zapewnia wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku, wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje także inne rodzaje produktów ubezpieczeniowych skierowanych do dzieci, np. polisę posagową lub zdrowotną na wypadek urodzenia dziecka. Rodzice mogą liczyć na wsparcie w razie ciężkiej choroby lub leczenie szpitalnego dziecka oraz zabezpieczyć jego przyszłość.
   

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie w różnych sytuacjach – od nieszczęśliwego wypadku, przez poważne choroby, po urodzenie dziecka. Dzięki wykupieniu polisy dla noworodka rodzice mogą liczyć na pomoc finansową i zaoszczędzić sobie wielu nerwów. Ubezpieczenie pozwoli także w perspektywie długofalowej odłożyć środki na przyszłość dziecka. W wyborze najlepszej oferty spośród wielu dostępnych na rynku pomoże kalkulator ubezpieczeń. W 1 kalkulacji rodzice mogą sprawdzić do 5 ofert naraz i porównać ich warunki.

  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie dla noworodka ma na celu ochronić zdrowie malucha, a także zabezpieczyć finansowo jego przyszłość

  2. Polisa dla noworodka jest przydatna, gdy dziecko poważnie zachoruje, chroni również na wypadek utraty jednego z rodziców

  3. Ubezpieczenie dla noworodka można wykupić już od dnia jego narodzin, dostępne są także polisy dla par, które planują ciążę

  4. Przed zakupem polisy dla dziecka warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji ubezpieczeniowych
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu