Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

Data aktualizacji: 27 KWI 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Szukasz dobrego ubezpieczenia dla noworodka lub niemowlęcia, które działa już od chwili narodzin? Warto się zainteresować polisą dla noworodka, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także zapewnia opiekę medyczną i rehabilitację dla malucha. Sprawdź, gdzie warto kupić ubezpieczenie dla noworodka!
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ubezpieczenie dla noworodka i niemowlęcia chroni finansowo dziecko w sytuacji, gdy doszło do śmierci rodzica w wyniku niespodziewanego zdarzenia. Na rynku są dostępne także polisy, które zapewniają wsparcie na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby lub pobytu w szpitalu oraz ubezpieczenia posagowe, zabezpieczające przyszłość malucha, gdy ten dorośnie. Jak wybrać odpowiednią polisę spośród tak wielu różnych ofert? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
   


  Kilka faktów o ubezpieczeniu dla noworodka 

  Ubezpieczenie dla noworodka NNW zapewnia wsparcie finansowe oraz opiekę w razie nieszczęśliwego wypadku. Tego typu ochronę można otrzymać w ramach polisy grupowej w zakładzie pracy lub wykupić indywidualnie.

  Opcja indywidualna wiąże się z wieloma korzyściami dla rodziców, ponieważ jej zakres jest szerszy – w ramach dodatkowej umowy ubezpieczenia mogą oni liczyć zazwyczaj na:
  • dodatkową opiekę (np. wizyty domowe lub dostarczenie leków),
  • organizację badań specjalistycznych,
  • pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leczenia i zakupu leków,
  • pomoc psychologiczną dla dziecka,
  • pomoc w codziennych obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem po wypadku,
  • sfinansowanie rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych,
  • szybki dostęp do informacji po wypadku (infolinia medyczna i rehabilitacyjna),
  • transport medyczny pomiędzy miejscem zamieszkania a placówką medyczną,
  • zwrot kosztów wycieczki, którą trzeba było odwołać z powodu wypadku dziecka.
   

  Jakie opcje masz do wyboru? 

  Jako rodzic czy opiekun, masz kilka różnych możliwości na ubezpieczenie noworodka. Wśród ofert do wyboru masz ubezpieczenie NNW dla dziecka, ubezpieczenie posagowe, ale jest również polisa rodzinna lub polisa zdrowotna. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie będziecie potrzebować – ochrony od różnych zdarzeń, gromadzenia oszczędności na przyszłość czy ochrony zdrowia?


  Ubezpieczenie NNW dla dziecka

  Ubezpieczenie dla noworodka NNW może być wykupione od chwili narodzin. Umowa jest zazwyczaj podpisywana na rok i w tym czasie maluch jest chroniony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto wybrać taki produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego, w jakim kraju znajduje się maluch. W OWU zainteresowany znajdzie informacje odnośnie zakresu polisy – powinna ona zapewniać nie tylko wypłatę odszkodowania, lecz także opiekę powypadkową.


  Ubezpieczenie rodzinne

  Noworodek może podlegać ochronie w ramach ubezpieczenia rodzinnego. Polisa obejmuje wszystkich bliskich ubezpieczonego, zapewniając im wsparcie finansowe w razie jego śmierci. Po wykupieniu dodatkowej umowy może ona zostać rozszerzona o ubezpieczenie zdrowotne lub pomoc medyczną w formie assistance. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także wypłatę świadczenia z tytułu powiększenia się rodziny – należy do nich np. Warta.


  Ubezpieczenie posagowe

  Polisa posagowa to ubezpieczenie, które jest formą oszczędzania na przyszłość dziecka. Produkt zapewnia wypłatę określonej kwoty po zakończeniu umowy – środki te mogą zostać przeznaczone na studia, staż lub własne mieszkanie. Ubezpieczenie posagowe gwarantuje także ochronę na wypadek utraty rodzica oraz, w wersji rozszerzonej, może obejmować dodatkową opiekę medyczną, np. opiekę psychologa lub badania profilaktyczne. Taką polisę oferuje swoim klientom między innymi PZU.


  Prywatna polisa zdrowotna

  Polisa dla noworodka zdrowotna jest polecana w szczególności dla dzieci, które od urodzenia zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Mogą je wykupić także rodzice tych maluchów, które są całkowicie zdrowe. Ubezpieczenie skraca czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, co wiąże się z dużą wygodą. Dodatkowa korzyść to oszczędność pieniędzy – posiadając wykupiony pakiet, można umówić prywatną wizytę lekarską bez ponoszenia dodatkowych opłat – zostały już one zawarte w składce miesięcznej.
   

  Ile możesz otrzymać za urodzenie dziecka?

  Urodzenie dziecka może również stanowić podstawę do tego, żebyś otrzymał świadczenie z polisy na życie. Dotyczy to indywidualnej polisy na życie, ubezpieczenia grupowego oraz otwartej polisy grupowej. 

  Wysokość świadczenia zależna jest od wybranej oferty, zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Z tytułu urodzenia dziecka możesz zatem otrzymać zarówno 500 zł, jak i 3 000 zł. Jeśli posiadasz indywidualną polisę na życie, ale w twojej pracy zdecydowałeś się również na grupowe ubezpieczenie, możesz otrzymać dwa świadczenia. 

   

  Signal Iduna Grupa Otwarta SIGO, My i nasze życie

  Zdarzenie Zakres 1 Zakres 2 Zakres 3 Zakres 4 Zakres 5
  Urodzenie się dziecka 500 zł 1 000 zł 1 500 zł 2 000 zł 2 000 zł
  Urodzenie się dziecka z wadą wrodzoną 750 zł 1 500 zł 2 250 zł 3 000 zł 3 000 zł
  Urodzenie się martwego dziecka 1 000 zł 2 000 zł 3 000 zł 4 000 zł 4 000 zł

  Tab. 1. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na stronie signaliduna.pl.
   

  Przed zakupem polisy koniecznie pamiętaj o tym!


  Pamiętaj o tym, by nie podejmować zbyt pochopnej decyzji. Jeśli dziecko już się urodziło – zastanów się, czy bardziej zależy ci na jego ochronie czy raczej na finansowym zabezpieczeniu jego przyszłości.
  Może rozważasz obie opcje? Ubezpieczenie noworodka może obejmować zarówno ochronę, jak i oszczędzanie.

  W sytuacji, gdy dopiero planujesz założenie rodziny, sprawdź oferty, które uwzględniają w swojej ochronie wsparcie finansowe na wypadek urodzenia dziecka oraz jakie świadczenie oferują.

  Bardzo ważne jest również to, żebyś dokładnie sprawdził umowę przed jej podpisaniem. Zwróć uwagę na zapis o wyłączeniach odpowiedzialności. Z nich dowiesz się, w jakich okolicznościach ochrona polisowa nie zadziała. Warto również sprawdzić karencję – ile trwa i jakich zdarzeń dotyczy. Te punkty znajdziesz w każdej umowie ubezpieczeniowej, jednak warunki mogą być różne w zależności od wybranej oferty.

  Przed zakupem pamiętaj o tym, by dokonać porównania ofert, bez względu na to czy interesuje cię ubezpieczenie NNW dla dziecka, ubezpieczenie posagowe czy polisa rodzinna. Warto sprawdzić, jakie produkty posiadają konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe, co dokładnie oferują oraz jaki zakres ochrony może zyskać dziecko. 

  Pomocna może okazać się porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy dostępnych ofert. Z jej pomocą szybko dotrzesz do najbardziej korzystnych ubezpieczeń i z całą pewnością nie kupisz polisy, która jest niewarta twojej uwagi.

   

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie w różnych sytuacjach – od nieszczęśliwego wypadku, przez poważne choroby, po urodzenie dziecka. Dzięki wykupieniu polisy dla noworodka rodzice mogą liczyć na pomoc finansową i zaoszczędzić sobie wielu nerwów. Ubezpieczenie pozwoli także w perspektywie długofalowej odłożyć środki na przyszłość dziecka. W wyborze najlepszej oferty spośród wielu dostępnych na rynku pomoże kalkulator ubezpieczeń. W 1 kalkulacji rodzice mogą sprawdzić do 5 ofert naraz i porównać ich warunki.

  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie dla noworodka ma na celu ochronić zdrowie malucha, a także zabezpieczyć finansowo jego przyszłość

  2. Polisa dla noworodka jest przydatna, gdy dziecko poważnie zachoruje, chroni również na wypadek utraty jednego z rodziców

  3. Ubezpieczenie dla noworodka można wykupić już od dnia jego narodzin, dostępne są także polisy dla par, które planują ciążę

  4. Przed zakupem polisy dla dziecka warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji ubezpieczeniowych

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie noworodka

  1. Czy noworodka trzeba zgłosić do ubezpieczenia?

   Dziecko do czasu ukończenia 18. roku życia podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli zależy ci jednak na prywatnym ubezpieczeniu – jest to indywidualna decyzja każdego rodzica czy opiekuna.

  2. Kiedy można nabyć ubezpieczenie dla noworodka?

   Ubezpieczenie dla noworodka można nabyć tuż po jego narodzinach. Istnieją oferty, które w tym zakresie nie mają ograniczeń wiekowych, inne z kolei mogą być skierowane do dzieci, które ukończyły już 1. rok życia.

  3. Jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać dla noworodka?

   Polisa dla noworodka obejmuje zarówno polisy ochronne, jak i oszczędnościowe. Dla dziecka możesz nabyć ubezpieczenie NNW, jak również posagowe. Dziecko może również zostać objęte polisą rodzinną lub zdrowotną.

  4. Ile kosztuje ubezpieczenie noworodka?

   Ubezpieczenie dla noworodka może kosztować od kilkudziesięciu złotych rocznie, jeśli wybierzesz polisę NNW dla dziecka lub nawet kilkaset złotych miesięcznie, jeśli wybierzesz polisę posagową i zdecydujesz się na wyższą składkę. Wszystko zależy tak naprawdę od twojej indywidualnej decyzji i możliwości finansowych.

  5. Co powinno zawierać ubezpieczenie dla noworodka?

   Ubezpieczenie dla noworodka powinno zapewniać mu kompleksowe wsparcie na różnych płaszczyznach. Warto więc zdecydować się na więcej niż jedno rozwiązanie, np. na polisę NNW oraz posagową. Dzięki temu zyskać może ochronę oraz gotówkę na start w dorosłe życie.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu