Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Ubezpieczenie rodzinne najczęściej wybierane

24 PAŹ 2016

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisy na życie są produktami bardzo wszechstronnymi i dostosowanymi do potrzeb indywidualnych, jak i grupowych. Wiedzą o tym ubezpieczyciele, którzy stale kreują ofertę pod zapotrzebowania rynku, a te jasno pokazują, że spośród poszukiwanych produktów i usług najchętniej wybierane są polisy dla rodziny.

Więcej wniosków dotyczących preferencji potencjalnych klientów ubezpieczalni płynie z analiz przygotowanych przez serwis Oferto.pl. Z najnowszych badań wynika, że Polacy najczęściej poszukują w sieci ubezpieczeń na życie z sumą do 100 tys. zł i takich rozwiązań, które w razie śmierci zapewnią najbliższym finansowe bezpieczeństwo na okres kilku lat.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Żeby poznać profil typowego konsumenta ubezpieczeń na życie, należy uwzględnić kilka czynników przyszłej polisy. Są to kolejno:
.
 • suma ubezpieczenia,
 • zakres ubezpieczenia,
 • wiek i płeć,
 • miejsce zamieszkania.
 

Niska suma ubezpieczenia

 
Według analizy zapytań ofertowych przeprowadzonych przez serwis użytkownicy najczęściej decydowali się na polisy, których suma nie przekracza 100 tys. zł, ale nie jest też mniejsza niż 50 tys. zł. To prawie połowa wszystkich wskazań. 14 proc. osób decydowałyby się na ubezpieczenie z sumą w granicach 200-300 tys. zł, a co dziesiąty wyraził zainteresowanie sumą rzędu 400-500 tys. zł.
 
Żeby prawidłowo wyliczyć sumę ubezpieczenia, warto pamiętać o jednej zasadzie – kwota ta powinna odpowiadać pięcioletnim zarobkom ubezpieczonego. Wówczas rodzina, w razie śmierci właściciela polisy, jest w stanie utrzymać komfort życia na jednolitym poziomie przez okres nawet kilku lat. W przypadku kalectwa suma ubezpieczenia ma wystarczyć na zapewnienie środków poszkodowanemu do końca życia.   
 
 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

 
Dlaczego Polacy decydują się na zawarcie umowy ubezpieczenia na życie? Powodów jest kilka, ale jeden z nich przeważa nad pozostałymi:
.
 • bezpieczeństwo finansowe dla najbliższych w razie śmierci – 62 proc.
 • ochrona na wypadek niezdolności do pracy – 19 proc.
 • zabezpieczenie spłaty rat kredytu – 10 proc.
 • dodatkowe środki na emeryturze – 5 proc.
 • inny powód – 4 proc.
Powyższe zestawienie oparte na analizie zapytań w serwisie Oferteo.pl należy uzupełnić o krótki komentarz. Dwa pierwsze powody zawierają się w klasycznej polisie na życie, gdzie ochrona na wypadek niezdolności do pracy jest rozszerzeniem umowy podstawowej. Polisę z zabezpieczeniem spłaty kredytu wybierają ci, którzy zostali do tego zobligowani przez bank udzielający im pożyczki np. na spłatę nieruchomości. 
 
 

Dwie generacje ubezpieczonych

 
Wiadomo, że polisa na życie będzie rozwiązaniem najtańszym dla osób młodych i cieszących się dobrym zdrowiem, co akurat często idzie ze sobą w parze. Pokolenie urodzone w latach 70. i 80. (zwane odpowiednio generacją „X” i „Y”) przejawia największe zainteresowanie ubezpieczeniami – 29 proc. osób urodzonych w okresie 1970-1979 i 28 proc z okresu 1980-1989.
 
Co ciekawe, kobiety są bardziej skłonne do zakupu polis na niższe sumy ubezpieczenia. Mężczyźni chętniej decydują się na sumy powyżej 100 tys. zł.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie dla zamożnych

 
Taki wniosek można postawić analizując mapę województw pod kątem zainteresowania polisami. W zależności od miejsca zamieszkania widać wyraźnie, że zakup polisy rozważają mieszkańcy bogatszych regionów, gdzie skupia się przemysł oraz handel, a tym samym szerokie możliwości zdobycia zatrudnienia.
 
Dlatego największa aktywność w stosunku do ubezpieczeń na życie wśród użytkowników serwisu jest zauważalna w województwie śląskim (18 proc.), mazowieckim, opolskim i pomorskim (po 13 proc.). Mieszkańcy województw podlaskiego i świętokrzyskiego wykazują najmniejszy przejaw zainteresowania polisami.

 
Redakcja portalu: rankingubezpieczennazycie.pl

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi:

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2018