Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 11 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie Warta - które wybrać?

Data aktualizacji: 24 KWI 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie Warta - które wybrać?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie może zaoferować bardzo różne rozwiązania dotyczące ochrony. Sprawdzamy, jaką propozycję zabezpieczenia przyszłości ma towarzystwo ubezpieczeniowe Warta. Sprawdź aktualną ofertę ubezpieczeń na życie i zdrowie od towarzystwa ubezpieczeniowego Warta.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty


   

  Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta ma bogatą, złożoną ofertę. Spośród dostępnych pakietów każda osoba może wybrać dogodny dla siebie, aby uchronić rodzinę przed kolosalnymi kosztami leczenia, na przykład w przypadku wystąpienia poważnej choroby. Duży wybór może jednak okazać się problematyczny, jeśli nie ma się pełnej wiedzy na temat ubezpieczeń. Poniższy artykuł zawiera wiele przydatnych informacji, dzięki którym decyzja będzie mniej skomplikowana.
   

  Co proponuje Warta w ramach indywidualnej polisy życie?

  Po latach prowadzonej działalności Warta może pochwalić się bogatą ofertą oraz zaufaniem swoich klientów. Jednym z najczęściej wybieranych wariantów jest tzw. indywidualna polisa na życie. Tego rodzaju umowy chronią wyłącznie osobę ubezpieczoną, jeśli wystąpi nieoczekiwane zdarzenie, na przykład poważny wypadek, w którym doszło do uszczerbku na zdrowiu, bądź też choroba (m.in. nowotwór). To doskonały wybór dla każdego, kto chce jak najlepiej dopasować warunki umowy do własnych możliwości.
   
  Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wyboru tej polisy nie są chronieni:
  • rodzice,
  • dzieci,
  • małżonek,
  • teściowie,
  • partner/partnerka.
  Aby uzyskać wsparcie finansowe obejmujące takie sytuacje jak śmierć, pobyt w szpitalu, narodziny dziecka i operacje, należy zdecydować się na bardziej rozbudowany wariant niż polisa indywidualna.
   

  Co oferuje Warta Ubezpieczenie dla Ciebie i całej rodziny?

  Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta oferuje gotowe warianty ubezpieczeń, które obejmują nawet całe rodziny. Takie rozbudowane produkty najczęściej zawierają w sobie złożony Pakiet Medyczny, dzięki któremu zapewniona jest pomoc finansowa w razie konieczności odbycia:
  • domowej wizyty pielęgniarza lub pielęgniarki,
  • domowej wizyty lekarza specjalistycznego, np. onkologa, okulisty lub neurologa,
  • opieki domowej po hospitalizacji albo operacji,
  • wizyty położnej lub lekarza ginekologa po porodzie.
  Polisy na życie nie są jednak zero-jedynkowe, a zasady zawieranych umów dopasowuje się indywidualnie do danej osoby. Oferta towarzystwa Warta obejmuje aż:
  • 15 różnych produktów skierowanych do ubezpieczonych z najmłodszej grupy wiekowej, czyli 18-66 lat,
  • 1 wariant skierowany do ubezpieczonych z grupy wiekowej 55-66 lat,
  • 1 wariant skierowany do ubezpieczonych z grupy wiekowej 66-80 lat.
  Zasady konstruowania polisy są takie same w każdym przypadku, jednak poszczególne pakiety różnią się od siebie — m.in. w zależności od wieku ubezpieczonego, jego stanu zdrowia, możliwych chorób oraz ryzyka zawodowego. Możliwe jest uzyskanie odszkodowania w wysokości nawet do 480 tys. złotych, jeśli przyczynę śmierci stanowi wypadek komunikacyjny przy pracy.
   
  Na tym etapie warto wspomnieć też o wariancie Twoje Życie 55. To wyjątkowo tani produkt, który okazuje się niezwykle pomocny, ponieważ gwarantuje pomoc finansową po wypadku. To jednak nie wszystko — osoba poszkodowana, z którą zawarta została umowa, może także skorzystać z profesjonalnej opieki lekarzy specjalistów. Oferta obejmuje m.in. wizyty pielęgniarki, kardiologa i laryngologa, a także badania medyczne, konsultacje telefoniczne, dostawę leków, opiekę nad zwierzęciem, rehabilitację, pomoc w zakupie lub zakup sprzętu medycznego oraz aparatu słuchowego (albo jego wypożyczenie), a nawet dostosowanie miejsca zamieszkania.
   
  Kto może skorzystać z tego wariantu? Pakiet skierowany jest do osób w dwóch grupach wiekowych:
  • 55-71 lat,
  • 71-80 lat.
  Po ukończeniu 80. roku życia klient, który korzystał z pakietu Twoje Życie 55 Plus, może kontynuować ubezpieczenie na zasadach wariantu Dla Ciebie 80 Plus — Życie.
   
  Ubezpieczenie dla Ciebie i Całej Rodziny zależy od wysokości comiesięcznej składki. W tym przypadku nie jest istotny wiek osoby zainteresowanej. Przykładowe ceny plasują się na różnych poziomach, przykładowo:
  • w przypadku polisy Twoje Życie — 33 złote,
  • w przypadku polisy obejmującej około 50 różnych rozszerzeń wiążących całą rodzinę — od 60 złotych do 140 złotych,
  • w przypadku polisy zawierającej rozszerzenie z odszkodowaniem do 480 tys. złotych (produkt VIP) — od ok. 190 złotych do 350 złotych.
   

  Co ma do zaoferowania Warta Ochrona?

  Warta Ochrona to wyjątkowa polisa z wieloma rozszerzeniami, skierowana do osób, którym zależy na pełnym zabezpieczeniu w razie wypadku oraz uzyskaniu wysokiego świadczenia. Jeśli zatem zainteresowany poszukuje pakietu długoterminowego, może zdecydować się na ten wariant.
   
  Co warto o nim wiedzieć? Okres trwania umowy ustala się indywidualnie i dopasowuje do potrzeb klienta. Minimalny czas wynosi jednak 5 lat. Produkt przeznaczony jest do użytku najmłodszej grupy — od 18. do 65. roku życia. W rzeczywistości mają prawo z niego skorzystać również 70-latkowie, jeśli zawarli umowę w wieku 65 lat.
   
  Ubezpieczeniem Warta Ochrona da się objąć wybranego członka rodziny, na przykład małżonka, dziecko (również z poprzedniego związku) lub partnera. Wysokość wypłaconego świadczenia może wynieść aż 600 tys. złotych.
   
  Jeśli zainteresowanemu zależy na bezpłatnym dostępie do wizyt lekarskich, pielęgniarskich lub położniczych, a także rozszerzeniach dostępnych w pakiecie Twoje Życie 55, do dyspozycji ma udogodnienie, jakim jest Assistance Medyczny.
   
  Oprócz tego istnieje również pomoc finansowa dla osób, które obawiają się wystąpienia u siebie poważnej choroby — nowotworu. Pakiet Warta Sposób na Raka gwarantuje świadczenie w wysokości od 55 tys. do 200 tys. złotych. Kwota ta zależy od inwazyjności i stadium choroby. Oznacza to, że najwyższe sumy uzyskują osoby, które zmagają się z najtrudniejszą do wyleczenia postacią raka.
   
  Składka ustalana jest na podstawie wybranych rozszerzeń, wieku zainteresowanego, a także sumy ubezpieczenia. Pieniądze pojawiają się na koncie w terminie do 21 dni od skompletowania najważniejszych wymaganych dokumentów.
   
  Chorzy decydujący się na pakiet Warta Sposób na Raka mają również szansę na wykorzystanie rozszerzenia „Druga Opinia Medyczna”. Pozwala ono potwierdzić stadium nowotworu oraz jego inwazyjność, a także skonsultować plan leczenia z najlepszymi onkologami. Wariant rozbudowany umożliwia korzystanie z opieki medycznej nawet do 10 lat po wypłaceniu środków, natomiast wszelkie zabiegi i operacje finansuje ubezpieczyciel.
   

  Co oferuje Warta Ubezpieczenie NNW indywidualne?

  Choć istnieją różne ubezpieczenia dla dzieci oferowane przez placówki, zwykle nie obejmują one żadnych istotnych rozszerzeń. Trzeba pamiętać, że dzieci w okresie wczesnoszkolnym i szkolnym są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju wypadki. To przede wszystkim dlatego warto zdecydować się na Ubezpieczenie NNW, obejmujące zwykle najmłodszych domowników w wieku od 6. do. 18 roku życia.
   
  Polisa gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku:
  • pogryzienia przez psa,
  • złamania lub zwichnięcia,
  • poparzenia bądź odmrożenia,
  • krótko-, jak i długotrwałego pobytu dziecka w szpitalu,
  • śmierci ubezpieczonego,
  • doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu.
  W ramach rozszerzonego pakietu dostępnych jest więcej opcji. Przykładowymi, dodatkowymi i nieprzewidzianymi sytuacjami są m.in.:
  • niezdolność do uprawiania sportu (szczególnie w kontekście zawodowym),
  • niezdolność do pracy,
  • niezdolność do nauki (w tym przypadku zwykle przyznawany jest jednak zasiłek dzienny),
  • pobyt w szpitalu,
  • konieczna opieka medyczna.
  Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta oferuje trzy sposoby przyznania świadczenia:
  • wariant proporcjonalny — w tym przypadku jeden procent uszczerbku na zdrowiu po wypadku przekłada się na procent sumy ubezpieczenia,
  • wariant określony — zależny od OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeniowego Warta,
  • wariant progresywny — proporcjonalne podwyższenie wysokości świadczenia, jeśli okaże się, że uszczerbek na zdrowiu ulega zmianie.
   
  Ubezpieczenie NWW można opłacać w jednej lub dwóch ratach, w zależności od okresu obowiązywania umowy.
   

  Co ma do zaoferowania Warta Bezpieczna przyszłość?

  Warto wiedzieć, że Warta umożliwia nie tylko ochronę rodziny w razie wystąpienia wypadku lub choroby, lecz także inwestowanie wpłaconych pieniędzy. Dzięki temu ubezpieczony może gromadzić środki mające zapewnić bezpieczną przyszłość, na przykład dziecku. Z tego pakietu ma prawo skorzystać każdy zainteresowany po ukończeniu 18. roku życia, jeśli nie ma więcej niż 65 lat.
   
  Towarzystwo Ubezpieczeniowe gwarantuje dwa różne warianty. Pierwszy z nich obejmuje możliwość finansowania składek, jeżeli ubezpieczony utraci zdrowie (dotyczy to przede wszystkim całkowitego inwalidztwa). Drugi natomiast znajduje zastosowanie w przypadku śmierci osoby, z którą zawiązana była umowa. Warto wiedzieć, że minimalna należność wynosi 125 złotych, jednak można regulować ją w trybie kwartalnym, półrocznym i rocznym. Oprócz tego da się również dodatkowo opłacać wybrane indywidualnie rozszerzenia.
   

  Które indywidualne ubezpieczenie na życie w Warta wybrać?

  Nie da się jednoznacznie określić, które ubezpieczenie stanowi najlepszy wybór w każdym przypadku. Ofertę należy bowiem dopasować do potrzeb osoby zainteresowanej indywidualnym lub rodzinnym pakietem ochrony. Decyzja powinna być rozsądna i oparta na analizie wielu czynników, takich jak choroby występujące w rodzinie, wiek, ryzyko zawodowe czy posiadanie rodziny. Propozycję przygotowaną przez ubezpieczyciela warto rozważyć wspólnie z bliskimi, a w razie wątpliwości skonsultować się z niezależnym specjalistą.
   
  Istnieją jednak pewne stałe. Polisa indywidualna sprawdzi się najlepiej w przypadku osób, które nie planują założenia rodziny lub wykupiły już inną ochronę dla swoich bliskich. NNW natomiast zawsze okazuje się dobrym wyborem, jeśli wśród domowników są dzieci — niezależnie od tego, ile mają lat. Nieszczęśliwy incydent może przecież przytrafić się zarówno studentowi, jak i 10-latkowi uczęszczającemu do szkoły podstawowej.
   

  Na co zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia Warta?

  Decydując się na zakup ubezpieczenia, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów umowy. Na pierwszym miejscu należy postawić zakres ochrony, ponieważ to on decyduje o tym, w jakiej wysokości zostanie wypłacone świadczenie oraz czy zostanie udzielona opieka medyczna. Ponadto istotna jest też suma ubezpieczenia oznaczająca maksymalną kwotę odszkodowania. 
   
  W przypadku dziecka uczęszczającego na zajęcia sportowe warto zawrzeć w umowie ochronę od wypadków podczas aktywności fizycznej. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie sporty objęte są zabezpieczeniem. W niektórych przypadkach konieczne okazuje się wykupienie rozszerzenia, aby nie utracić gwarancji otrzymania pieniędzy.
   
  Istnieje również tzw. karencja ubezpieczenia, na którą obowiązkowo należy zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy. Termin ten oznacza okres trwający od wykupienia produktu, podczas którego — nawet jeśli dojdzie do nieprzewidzianego wydarzenia — świadczenie nie zostanie wypłacone. Terminy te wskazane są w OWU i nie podlegają zmianom po złożeniu podpisu w dokumentach.
   

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

  Decyzje podejmowane w tak ważnych kwestiach absolutnie nie mogą być przypadkowe. Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie, zaleca się zatem porównać oferty kilka różnych towarzystw. 

  Dokładna analiza jest łatwiejsza wówczas, gdy skorzystamy z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. W krótkim formularzu zaznaczamy nasze preferencje względem szukanej polisy i czekamy na przygotowanie oferty dopasowanej do naszych potrzeb. Dzięki porównywarce zaoszczędzimy sporo cennego czasu, dotrzemy do najciekawszych i najlepszych ofert oraz nie przepłacimy za zakup ubezpieczenia.


  Ubezpieczenie na życie umożliwia ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Równie ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Oferta ubezpieczeń życiowych Warta obejmuje kilka różnych produktów ochronnych i mieszanych

  2. Polisa w towarzystwie Warta umożliwia rozbudowanie ochrony według własnych potrzeb

  3. Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy dokładnie treść umowy ubezpieczeniowej

  4. Przed zakupem polisy dobrze jest porównać propozycje Warty z innymi towarzystwami na rynku

  FAQ — najczęściej zadawane pytanie o indywidualne ubezpieczenia na życie Warta

  1. W jakim wieku można kupić polisę na życie Warta?

   Polisy na życie Warta skierowane są dla osób od 18. do 80. roku życia. Dorośli mogą ubezpieczyć również swoje dziecko, jeśli nie ukończyło jeszcze pełnoletności.

  2. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w Warta?

   Ceny ubezpieczeń znacznie różnią się od siebie. Najtańsze pakiety podstawowe, które nie obejmują żadnych rozszerzeń, można nabyć już za 33 złote miesięcznie. Zaleca się jednak zakup rozbudowanego wariantu dla całej rodziny, aby zabezpieczyć żonę lub męża, dzieci, rodziców, a nawet teściów w razie wystąpienia wypadku.

  3. Czy można kupić indywidualną polisę Warta, jeśli posiada się już ubezpieczenie grupowe w Warta?

   Nie istnieją przeszkody ku temu, aby poza grupowym ubezpieczeniem gwarantowanym przez pracodawcę wykupić także pakiet indywidualny. W takiej sytuacji ubezpieczony może wybrać lepszą, rozszerzoną propozycję albo pozostać przy wersji podstawowej.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu