Doubezpieczenie

Co znaczy doubezpieczenie?Doubezpieczenie  jest formą nadprogramowej umowy ubezpieczenia do zawartej już polisy. Bazując na niej, łączna wartość ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia zwiększa się, więc ubezpieczona własność jest rzetelnie chroniona. 

Podczas zawierania umowy klient, prócz zakresu polisy, określa również sumę ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota odszkodowania, do której wypłaty na podstawie zawartej umowy ubezpieczenia, w razie zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego, jest zobowiązana firma ubezpieczeniowa. Suma ubezpieczenia musi odpowiadać rzeczywistej wartości danego przedmiotu ubezpieczenia. Zlikwidowanie szkody przez ubezpieczyciela oznacza, że otrzymane zostanie odszkodowanie, a jednocześnie zmniejszona suma ubezpieczenia. 

W trakcie likwidowania kolejnej szkody może wyjść na jaw, że suma ubezpieczenia pozostała nie jest wystarczająca, aby pokryć koszta związane z przywróceniem danego przedmiotu ubezpieczenia do stanu sprzed szkody. Również w przypadku, gdy wartość ubezpieczonego mienia wzrośnie w trakcie okresu ubezpieczenia, ustalona uprzednio suma ubezpieczenia może być za niska w momencie, gdy dojdzie do szkody.
Przykład praktyczny:
Pani Michalina ubezpieczyła swój dom na 350 000 złotych. Niedługo potem dokonała remontu, dzięki czemu wartości nieruchomości wzrosła do 400 000 złotych. Jeżeli w trakcie trwania ubezpieczenia dojdzie do jakiegoś zdarzenia losowego, na przykład powodzi, ubezpieczalnia pokryje koszta adekwatne do stanu sprzed remontu.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu