Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Doubezpieczenie

Co znaczy doubezpieczenie?Doubezpieczenie  jest formą nadprogramowej umowy ubezpieczenia do zawartej już polisy. Bazując na niej, łączna wartość ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia zwiększa się, więc ubezpieczona własność jest rzetelnie chroniona. 

Podczas zawierania umowy klient, prócz zakresu polisy, określa również sumę ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota odszkodowania, do której wypłaty na podstawie zawartej umowy ubezpieczenia, w razie zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego, jest zobowiązana firma ubezpieczeniowa. Suma ubezpieczenia musi odpowiadać rzeczywistej wartości danego przedmiotu ubezpieczenia. Zlikwidowanie szkody przez ubezpieczyciela oznacza, że otrzymane zostanie odszkodowanie, a jednocześnie zmniejszona suma ubezpieczenia. 

W trakcie likwidowania kolejnej szkody może wyjść na jaw, że suma ubezpieczenia pozostała nie jest wystarczająca, aby pokryć koszta związane z przywróceniem danego przedmiotu ubezpieczenia do stanu sprzed szkody. Również w przypadku, gdy wartość ubezpieczonego mienia wzrośnie w trakcie okresu ubezpieczenia, ustalona uprzednio suma ubezpieczenia może być za niska w momencie, gdy dojdzie do szkody.
Przykład praktyczny:
Pani Michalina ubezpieczyła swój dom na 350 000 złotych. Niedługo potem dokonała remontu, dzięki czemu wartości nieruchomości wzrosła do 400 000 złotych. Jeżeli w trakcie trwania ubezpieczenia dojdzie do jakiegoś zdarzenia losowego, na przykład powodzi, ubezpieczalnia pokryje koszta adekwatne do stanu sprzed remontu.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Od czego zależy cena polisy na życie?

20 PAŹ 2023
Cena ubezpieczenia na życie może być sporym zaskoczeniem, szczególnie w...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu