Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Doubezpieczenie

Co znaczy doubezpieczenie?Doubezpieczenie  jest formą nadprogramowej umowy ubezpieczenia do zawartej już polisy. Bazując na niej, łączna wartość ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia zwiększa się, więc ubezpieczona własność jest rzetelnie chroniona. 

Podczas zawierania umowy klient, prócz zakresu polisy, określa również sumę ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota odszkodowania, do której wypłaty na podstawie zawartej umowy ubezpieczenia, w razie zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego, jest zobowiązana firma ubezpieczeniowa. Suma ubezpieczenia musi odpowiadać rzeczywistej wartości danego przedmiotu ubezpieczenia. Zlikwidowanie szkody przez ubezpieczyciela oznacza, że otrzymane zostanie odszkodowanie, a jednocześnie zmniejszona suma ubezpieczenia. 

W trakcie likwidowania kolejnej szkody może wyjść na jaw, że suma ubezpieczenia pozostała nie jest wystarczająca, aby pokryć koszta związane z przywróceniem danego przedmiotu ubezpieczenia do stanu sprzed szkody. Również w przypadku, gdy wartość ubezpieczonego mienia wzrośnie w trakcie okresu ubezpieczenia, ustalona uprzednio suma ubezpieczenia może być za niska w momencie, gdy dojdzie do szkody.
Przykład praktyczny:
Pani Michalina ubezpieczyła swój dom na 350 000 złotych. Niedługo potem dokonała remontu, dzięki czemu wartości nieruchomości wzrosła do 400 000 złotych. Jeżeli w trakcie trwania ubezpieczenia dojdzie do jakiegoś zdarzenia losowego, na przykład powodzi, ubezpieczalnia pokryje koszta adekwatne do stanu sprzed remontu.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu