Czym jest leczenie szpitalne?Leczenie szpitalne jest zaliczane do ryzyk wpisywanych w ubezpieczenie zdrowotne bądź na życie. Leczenie musi trwać przynajmniej 3 dni, wypłacania odszkodowania nie trwa jednak dłużej niż 6 miesięcy.
W trakcie wizyty w zakładzie lecznictwa zamkniętego odbywa się badanie oraz leczenie chorego, który potrzebuje stałej opieki ze strony lekarzy oraz pielęgniarek.
Leczenie szpitalne dotyczy następujących miejsc:
placówek lecznictwa odwykowego,
hospicjów,
szpitali uzdrowiskowych,
sanatoriów,
miejsc lecznictwa dla osób przewlekle chorych,
prewentoriów,
ośrodków oraz szpitali rehabilitacyjnych,
oddziałów dziennych.
Leczenie szpitalne stanowi jedną z przyczyn uzyskania wsparcia finansowego z opłacanej polisy. Oprócz zadośćuczynienia za sam pobyt w szpitalu osoba poszkodowana otrzymuje pieniądze na rehabilitację oraz za uszczerbek na zdrowiu.
Wszystkie ubezpieczalnie określają zakres świadczonych usług oraz wyznaczają odpowiedzialność. Powinny być one brane pod uwagę w trakcie wyboru konkretnej oferty. Jednak w większości przypadków leczenie szpitalne wiąże się ze wsparciem finansowym w przypadku nieszczęśliwego wypadku oraz choroby, kiedy to wizyta w zamkniętej placówce trwała minimum 4 dni. Przyczyny wizyty w szpitalu są równie ważne i wymienia się wśród nich nieszczęśliwy wypadek, udar bądź zawał serca oraz chorobę. W niektórych przypadkach pobyt może być krótszy, a mimo wszystko wiązać się z uzyskaniem wsparcia z ubezpieczenia (tak jest w przypadku chemioterapii, radioterapii oraz pobytu na oddziale intensywnej terapii).
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.