Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Nagłe zachorowanie

Co to jest nagłe zachorowanie?Nagłe zachorowanie to powstały w sposób nagły i nieplanowany stan chorobowy zagrażający zdrowiu lub życiu ubezpieczonego, wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.  Nagłe zachorowanie jest zaburzeniem w funkcjonowaniu narządów ciała jak zawał serca czy udar mózgu, niezwiązanym z wcześniejszymi chorobami osoby ubezpieczonej takimi jak: choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Jako nagłe zachorowanie definiuje się również ostre stany bólowe i zapalne wymagające leczenia stomatologicznego.

Nagłe zachorowanie łączy się z wieloma wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Koszty leczenia nie zostaną pokryte, jeśli jest ono związane z chorobą współistniejącą i przewlekłą, na przykład cukrzycą czy astmą, w sytuacji, gdy miała ona jakikolwiek związek z zaostrzeniem choroby, a klient nie wykupi dodatkowej składki. 

Gdy do zdarzenia dojdzie w podczas trwania ubezpieczenia obejmującego pokrycie kosztów leczenia, wówczas ubezpieczony otrzyma należne świadczenie ustalone w umowie. W polisie turystycznej pokrywa ono koszt leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji, transportu medycznego czy powrotu do Polski.
Przykład praktyczny:
W trakcie pobytu na wakacjach za granicą Pan Adam doznał udaru mózgu. Przed wyjazdem wykupił on jednak dodatkowe turystyczne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące nagłe zachorowanie w czasie wycieczki. Na koszt ubezpieczyciela została mu udzielona wszelka pomoc medyczna oraz zapewniony bezpieczny transport do Polski w celu kontynuowania leczenia i rehabilitacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu