Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Nagłe zachorowanie

Co to jest nagłe zachorowanie?Nagłe zachorowanie to powstały w sposób nagły i nieplanowany stan chorobowy zagrażający zdrowiu lub życiu ubezpieczonego, wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.  Nagłe zachorowanie jest zaburzeniem w funkcjonowaniu narządów ciała jak zawał serca czy udar mózgu, niezwiązanym z wcześniejszymi chorobami osoby ubezpieczonej takimi jak: choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Jako nagłe zachorowanie definiuje się również ostre stany bólowe i zapalne wymagające leczenia stomatologicznego.

Nagłe zachorowanie łączy się z wieloma wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Koszty leczenia nie zostaną pokryte, jeśli jest ono związane z chorobą współistniejącą i przewlekłą, na przykład cukrzycą czy astmą, w sytuacji, gdy miała ona jakikolwiek związek z zaostrzeniem choroby, a klient nie wykupi dodatkowej składki. 

Gdy do zdarzenia dojdzie w podczas trwania ubezpieczenia obejmującego pokrycie kosztów leczenia, wówczas ubezpieczony otrzyma należne świadczenie ustalone w umowie. W polisie turystycznej pokrywa ono koszt leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji, transportu medycznego czy powrotu do Polski.
Przykład praktyczny:
W trakcie pobytu na wakacjach za granicą Pan Adam doznał udaru mózgu. Przed wyjazdem wykupił on jednak dodatkowe turystyczne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące nagłe zachorowanie w czasie wycieczki. Na koszt ubezpieczyciela została mu udzielona wszelka pomoc medyczna oraz zapewniony bezpieczny transport do Polski w celu kontynuowania leczenia i rehabilitacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

30 MAJ 2023
Polisa na życie może pełnić funkcję ochronną, ale i oszczędnościową, w...
Porada img

NNW PZU Edukacja - dla kogo taka polisa na życie?

30 MAJ 2023
Propozycja ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków w PZU jest skierowana...
Porada img

PZU Gwarantowane Jutro - polisa na życie dla każdego?

24 MAJ 2023
Jedną z często wybieranych ofert ubezpieczenia na życie jest produkt PZU...
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała

24 MAJ 2023
Za każde złamanie ręki czy poważniejszy przypadek można otrzymać...
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?

10 MAJ 2023
Planując zakup ubezpieczenia, warto zastanowić się na jakie sytuacje chcemy...
Porada img

Czy trzeba zapłacić podatek od polisy na życie?

28 KWI 2023
Ubezpieczenie na życie może zapewnić wysokie odszkodowanie np. z tytułu...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu