Nagłe zachorowanie

Co to jest nagłe zachorowanie?Nagłe zachorowanie to powstały w sposób nagły i nieplanowany stan chorobowy zagrażający zdrowiu lub życiu ubezpieczonego, wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.  Nagłe zachorowanie jest zaburzeniem w funkcjonowaniu narządów ciała jak zawał serca czy udar mózgu, niezwiązanym z wcześniejszymi chorobami osoby ubezpieczonej takimi jak: choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Jako nagłe zachorowanie definiuje się również ostre stany bólowe i zapalne wymagające leczenia stomatologicznego.

Nagłe zachorowanie łączy się z wieloma wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Koszty leczenia nie zostaną pokryte, jeśli jest ono związane z chorobą współistniejącą i przewlekłą, na przykład cukrzycą czy astmą, w sytuacji, gdy miała ona jakikolwiek związek z zaostrzeniem choroby, a klient nie wykupi dodatkowej składki. 

Gdy do zdarzenia dojdzie w podczas trwania ubezpieczenia obejmującego pokrycie kosztów leczenia, wówczas ubezpieczony otrzyma należne świadczenie ustalone w umowie. W polisie turystycznej pokrywa ono koszt leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji, transportu medycznego czy powrotu do Polski.
Przykład praktyczny:
W trakcie pobytu na wakacjach za granicą Pan Adam doznał udaru mózgu. Przed wyjazdem wykupił on jednak dodatkowe turystyczne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące nagłe zachorowanie w czasie wycieczki. Na koszt ubezpieczyciela została mu udzielona wszelka pomoc medyczna oraz zapewniony bezpieczny transport do Polski w celu kontynuowania leczenia i rehabilitacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu