Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Nagłe zachorowanie

Co to jest nagłe zachorowanie?Nagłe zachorowanie to powstały w sposób nagły i nieplanowany stan chorobowy zagrażający zdrowiu lub życiu ubezpieczonego, wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.  Nagłe zachorowanie jest zaburzeniem w funkcjonowaniu narządów ciała jak zawał serca czy udar mózgu, niezwiązanym z wcześniejszymi chorobami osoby ubezpieczonej takimi jak: choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Jako nagłe zachorowanie definiuje się również ostre stany bólowe i zapalne wymagające leczenia stomatologicznego.

Nagłe zachorowanie łączy się z wieloma wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Koszty leczenia nie zostaną pokryte, jeśli jest ono związane z chorobą współistniejącą i przewlekłą, na przykład cukrzycą czy astmą, w sytuacji, gdy miała ona jakikolwiek związek z zaostrzeniem choroby, a klient nie wykupi dodatkowej składki. 

Gdy do zdarzenia dojdzie w podczas trwania ubezpieczenia obejmującego pokrycie kosztów leczenia, wówczas ubezpieczony otrzyma należne świadczenie ustalone w umowie. W polisie turystycznej pokrywa ono koszt leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji, transportu medycznego czy powrotu do Polski.
Przykład praktyczny:
W trakcie pobytu na wakacjach za granicą Pan Adam doznał udaru mózgu. Przed wyjazdem wykupił on jednak dodatkowe turystyczne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące nagłe zachorowanie w czasie wycieczki. Na koszt ubezpieczyciela została mu udzielona wszelka pomoc medyczna oraz zapewniony bezpieczny transport do Polski w celu kontynuowania leczenia i rehabilitacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu