Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Porównywarka ubezpieczeń

Co to jest porównywarka ubezpieczeń?Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie najczęściej umieszczone na stronie internetowej, dzięki któremu klient w nieskomplikowany sposób może samodzielnie sprawdzić i porównać aktualne warunki ubezpieczeń w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. 

Porównywarka ubezpieczeń daje dodatkowa możliwości zakupu polisy ubezpieczeniowej bez konieczności odwiedzania instytucji, większość  procedury jest bowiem dokonywana przez internet. 

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń pozwala na porównanie ofert oraz zorientowanie się, jakie towarzystwa są w stanie zaproponować najbardziej dogodne warunki ubezpieczenia. Dane przedstawione w systemie pozostają aktualne na dzień dokonania kalkulacji. 

Wyszukiwarka wyświetla wyniki składające się z informacji takich jak: nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, zakres ubezpieczenia, ostateczna cena polisy. Należy wziąć pod uwagę, iż wyniki dotyczą sprecyzowanych warunków.
Przykład praktyczny:
Pan Mikołaj przez dłuższy czas nie mógł podjąć decyzji na temat zmiany ubezpieczenia na życie, które niebawem miało wygasnąć. Postanowił poszukać pomocy w Internecie i w ten sposób, trafiając na forum dotyczące finansów, dowiedział się, że przed konsultacjami ze specjalistą, może zdecydować się na skorzystanie z samoobsługowych narzędzi pomocy. Porównywarka ubezpieczeń na życie, którą znalazł pozwoliła mu zrobić wstępne rozeznanie, jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe, którymi był zainteresowany. Dzięki niej dowiedział się, że może zapłacić znacznie mniej, niż przewidywał.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu