Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Porównywarka ubezpieczeń

Co to jest porównywarka ubezpieczeń?Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie najczęściej umieszczone na stronie internetowej, dzięki któremu klient w nieskomplikowany sposób może samodzielnie sprawdzić i porównać aktualne warunki ubezpieczeń w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. 

Porównywarka ubezpieczeń daje dodatkowa możliwości zakupu polisy ubezpieczeniowej bez konieczności odwiedzania instytucji, większość  procedury jest bowiem dokonywana przez internet. 

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń pozwala na porównanie ofert oraz zorientowanie się, jakie towarzystwa są w stanie zaproponować najbardziej dogodne warunki ubezpieczenia. Dane przedstawione w systemie pozostają aktualne na dzień dokonania kalkulacji. 

Wyszukiwarka wyświetla wyniki składające się z informacji takich jak: nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, zakres ubezpieczenia, ostateczna cena polisy. Należy wziąć pod uwagę, iż wyniki dotyczą sprecyzowanych warunków.
Przykład praktyczny:
Pan Mikołaj przez dłuższy czas nie mógł podjąć decyzji na temat zmiany ubezpieczenia na życie, które niebawem miało wygasnąć. Postanowił poszukać pomocy w Internecie i w ten sposób, trafiając na forum dotyczące finansów, dowiedział się, że przed konsultacjami ze specjalistą, może zdecydować się na skorzystanie z samoobsługowych narzędzi pomocy. Porównywarka ubezpieczeń na życie, którą znalazł pozwoliła mu zrobić wstępne rozeznanie, jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe, którymi był zainteresowany. Dzięki niej dowiedział się, że może zapłacić znacznie mniej, niż przewidywał.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu