Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Porównywarka ubezpieczeń

Co to jest porównywarka ubezpieczeń?Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie najczęściej umieszczone na stronie internetowej, dzięki któremu klient w nieskomplikowany sposób może samodzielnie sprawdzić i porównać aktualne warunki ubezpieczeń w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. 

Porównywarka ubezpieczeń daje dodatkowa możliwości zakupu polisy ubezpieczeniowej bez konieczności odwiedzania instytucji, większość  procedury jest bowiem dokonywana przez internet. 

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń pozwala na porównanie ofert oraz zorientowanie się, jakie towarzystwa są w stanie zaproponować najbardziej dogodne warunki ubezpieczenia. Dane przedstawione w systemie pozostają aktualne na dzień dokonania kalkulacji. 

Wyszukiwarka wyświetla wyniki składające się z informacji takich jak: nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, zakres ubezpieczenia, ostateczna cena polisy. Należy wziąć pod uwagę, iż wyniki dotyczą sprecyzowanych warunków.
Przykład praktyczny:
Pan Mikołaj przez dłuższy czas nie mógł podjąć decyzji na temat zmiany ubezpieczenia na życie, które niebawem miało wygasnąć. Postanowił poszukać pomocy w Internecie i w ten sposób, trafiając na forum dotyczące finansów, dowiedział się, że przed konsultacjami ze specjalistą, może zdecydować się na skorzystanie z samoobsługowych narzędzi pomocy. Porównywarka ubezpieczeń na życie, którą znalazł pozwoliła mu zrobić wstępne rozeznanie, jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe, którymi był zainteresowany. Dzięki niej dowiedział się, że może zapłacić znacznie mniej, niż przewidywał.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu