Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Ubezpieczenie bezterminowe

Co to jest ubezpieczenie bezterminowe?Ubezpieczenie bezterminowe – ubezpieczenie, w przypadku którego nie ustalono terminu końca umowy, w związku z czym przy uiszczaniu regularnych składek ochrona przysługuje ubezpieczonemu aż do śmierci. W przypadku śmierci świadczenie jest wypłacane uposażonym, wskazanym w umowie. 

W odróżnieniu od bezterminowego ubezpieczenie terminowe zapewnia ochronę jedynie do końca trwania umowy, na przykład na 10 lat. Po upływie tego czasu, środki zgromadzone na koncie zostają wypłacone ubezpieczonemu.

Oferta ubezpieczenia bezterminowego jest skierowana szczególnie do osób w podeszłym wieku, które chcą zadbać o przyszłość finansową bliskich, a także zabezpieczyć się w przypadku nagłej hospitalizacji lub kosztownego leczenia. Wysokość sumy ubezpieczenia jest zależna od wieku, stanu zdrowia i historii chorobowej klienta – te i inne czynniki bezpośrednio wpływają na wysokość składek.
Przykład praktyczny:
Pani Wanda niedawno skończyła 80 lat. Mimo że jest zdrowa jak ryba, zdecydowała się wykupić ubezpieczenie bezterminowe, dzięki któremu po jej śmierci wnuczka otrzyma źródło finansowania dalszej edukacji. Przed uzyskaniem umowy, pani Wanda została poddana wywiadowi, którego zadaniem było ustalenie jej ogólnej sytuacji zdrowotnej. Był to wymóg niezbędny do uzyskania polisy. Po ustaleniach umowa została podpisana i polisa przydzielona. Klientka może być spokojna o swoją sytuację aż do śmierci oraz o przyszłość wnuczki. W razie nagłych wydatków związanych z leczeniem może liczyć na pomoc ubezpieczalni.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu