Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Ubezpieczenie bezterminowe

Co to jest ubezpieczenie bezterminowe?Ubezpieczenie bezterminowe – ubezpieczenie, w przypadku którego nie ustalono terminu końca umowy, w związku z czym przy uiszczaniu regularnych składek ochrona przysługuje ubezpieczonemu aż do śmierci. W przypadku śmierci świadczenie jest wypłacane uposażonym, wskazanym w umowie. 

W odróżnieniu od bezterminowego ubezpieczenie terminowe zapewnia ochronę jedynie do końca trwania umowy, na przykład na 10 lat. Po upływie tego czasu, środki zgromadzone na koncie zostają wypłacone ubezpieczonemu.

Oferta ubezpieczenia bezterminowego jest skierowana szczególnie do osób w podeszłym wieku, które chcą zadbać o przyszłość finansową bliskich, a także zabezpieczyć się w przypadku nagłej hospitalizacji lub kosztownego leczenia. Wysokość sumy ubezpieczenia jest zależna od wieku, stanu zdrowia i historii chorobowej klienta – te i inne czynniki bezpośrednio wpływają na wysokość składek.
Przykład praktyczny:
Pani Wanda niedawno skończyła 80 lat. Mimo że jest zdrowa jak ryba, zdecydowała się wykupić ubezpieczenie bezterminowe, dzięki któremu po jej śmierci wnuczka otrzyma źródło finansowania dalszej edukacji. Przed uzyskaniem umowy, pani Wanda została poddana wywiadowi, którego zadaniem było ustalenie jej ogólnej sytuacji zdrowotnej. Był to wymóg niezbędny do uzyskania polisy. Po ustaleniach umowa została podpisana i polisa przydzielona. Klientka może być spokojna o swoją sytuację aż do śmierci oraz o przyszłość wnuczki. W razie nagłych wydatków związanych z leczeniem może liczyć na pomoc ubezpieczalni.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Porada img

Polisa na życie - online czy offline?

06 MAR 2023
Zakup polisy na życie nie należy do łatwych – musimy wybrać odpowiednie...
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

06 MAR 2023
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie lekowe - na czym polega?

03 MAR 2023
Leczenie w Polsce, bez względu na to, czego ono dotyczy, bywa naprawdę...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu