Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Ubezpieczenie bezterminowe

Co to jest ubezpieczenie bezterminowe?Ubezpieczenie bezterminowe – ubezpieczenie, w przypadku którego nie ustalono terminu końca umowy, w związku z czym przy uiszczaniu regularnych składek ochrona przysługuje ubezpieczonemu aż do śmierci. W przypadku śmierci świadczenie jest wypłacane uposażonym, wskazanym w umowie. 

W odróżnieniu od bezterminowego ubezpieczenie terminowe zapewnia ochronę jedynie do końca trwania umowy, na przykład na 10 lat. Po upływie tego czasu, środki zgromadzone na koncie zostają wypłacone ubezpieczonemu.

Oferta ubezpieczenia bezterminowego jest skierowana szczególnie do osób w podeszłym wieku, które chcą zadbać o przyszłość finansową bliskich, a także zabezpieczyć się w przypadku nagłej hospitalizacji lub kosztownego leczenia. Wysokość sumy ubezpieczenia jest zależna od wieku, stanu zdrowia i historii chorobowej klienta – te i inne czynniki bezpośrednio wpływają na wysokość składek.
Przykład praktyczny:
Pani Wanda niedawno skończyła 80 lat. Mimo że jest zdrowa jak ryba, zdecydowała się wykupić ubezpieczenie bezterminowe, dzięki któremu po jej śmierci wnuczka otrzyma źródło finansowania dalszej edukacji. Przed uzyskaniem umowy, pani Wanda została poddana wywiadowi, którego zadaniem było ustalenie jej ogólnej sytuacji zdrowotnej. Był to wymóg niezbędny do uzyskania polisy. Po ustaleniach umowa została podpisana i polisa przydzielona. Klientka może być spokojna o swoją sytuację aż do śmierci oraz o przyszłość wnuczki. W razie nagłych wydatków związanych z leczeniem może liczyć na pomoc ubezpieczalni.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu