Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Ubezpieczony

Kim jest ubezpieczony?Ubezpieczony – osoba lub/oraz majątek, która/y jest objęta/y ochroną ubezpieczeniową w zakresie wskazanym w umowie zawartej pomiędzy ubezpieczającym a zakładem ubezpieczeń. Ubezpieczony jest uprawniony do otrzymania świadczenia za powstałe szkody doświadczone osobiście lub na swoim majątku.

W większości przypadków ubezpieczony jest tą samą osobą co ubezpieczający. Możliwe są jednak sytuacje, w których ubezpieczający podpisuje umowę z zakładem ubezpieczeń na rzecz innego ubezpieczonego. Opłata za polisę jest uiszczana przez ubezpieczającego, natomiast ochrona wynikająca z umowy obejmuje ubezpieczonego.

Na jednej umowie ubezpieczenia może znajdować się także kilku ubezpieczonych, co najczęściej ma miejsce w przypadku polisy rodzinnej. Ubezpieczony, w zależności od rodzaju ubezpieczenia, jest zobligowany do spełnienia wymogów wiekowych oraz zdrowotnych.

Ubezpieczenie obowiązuje od daty wejścia w życie umowy zawartej pomiędzy Ubezpieczającym a zakładem ubezpieczeń. W wypadku śmierci ubezpieczającego, który nie jest jednocześnie ubezpieczonym, wszystkie prawa i obowiązki, które wynikają z umowy, przechodzą na osoby dziedziczące.
Przykład praktyczny:
Pani Kasia potrzebuje ubezpieczenia NNW dla synka do przedszkola. Wykupuje polisę chroniącą chłopca, który w tym przypadku jest ubezpieczonym. Zakres ubezpieczenia obejmuje nie tylko wypadki komunikacyjne i zwrot kosztów rehabilitacji, ale także ochronę na wypadek śmierci rodzica, aby maluch nie pozostał bez wsparcia w tak trudnej dla niego sytuacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Co zrobić, by mieć najlepsze ubezpieczenie na życie?

02 PAŹ 2023
Jedna oferta ubezpieczenia na życie może różnić się pod wieloma...
Porada img

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie

02 PAŹ 2023
W chwili zawierania umowy polisowej, nie mamy pewności co do tego, jak...
Porada img

Jak działa ubezpieczenie na życie online?

02 PAŹ 2023
Wybór ubezpieczenia na życie nie jest łatwą decyzją. Na rynku...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną miednicę?

26 WRZ 2023
Złamanie miednicy to poważny uraz, który może znacząco wpłynąć na...
Porada img

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

26 WRZ 2023
Zamierzasz wziąć kredyt gotówkowy na zakup samochodu, wyjazd na wakacje czy...
Porada img

Ubezpieczenie szkolne NNW już od 28 zł

06 WRZ 2023
Polisa szkolna NNW może zapewnić dziecku wsparcie finansowe w sytuacji...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu