Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Ubezpieczony

Kim jest ubezpieczony?Ubezpieczony – osoba lub/oraz majątek, która/y jest objęta/y ochroną ubezpieczeniową w zakresie wskazanym w umowie zawartej pomiędzy ubezpieczającym a zakładem ubezpieczeń. Ubezpieczony jest uprawniony do otrzymania świadczenia za powstałe szkody doświadczone osobiście lub na swoim majątku.

W większości przypadków ubezpieczony jest tą samą osobą co ubezpieczający. Możliwe są jednak sytuacje, w których ubezpieczający podpisuje umowę z zakładem ubezpieczeń na rzecz innego ubezpieczonego. Opłata za polisę jest uiszczana przez ubezpieczającego, natomiast ochrona wynikająca z umowy obejmuje ubezpieczonego.

Na jednej umowie ubezpieczenia może znajdować się także kilku ubezpieczonych, co najczęściej ma miejsce w przypadku polisy rodzinnej. Ubezpieczony, w zależności od rodzaju ubezpieczenia, jest zobligowany do spełnienia wymogów wiekowych oraz zdrowotnych.

Ubezpieczenie obowiązuje od daty wejścia w życie umowy zawartej pomiędzy Ubezpieczającym a zakładem ubezpieczeń. W wypadku śmierci ubezpieczającego, który nie jest jednocześnie ubezpieczonym, wszystkie prawa i obowiązki, które wynikają z umowy, przechodzą na osoby dziedziczące.
Przykład praktyczny:
Pani Kasia potrzebuje ubezpieczenia NNW dla synka do przedszkola. Wykupuje polisę chroniącą chłopca, który w tym przypadku jest ubezpieczonym. Zakres ubezpieczenia obejmuje nie tylko wypadki komunikacyjne i zwrot kosztów rehabilitacji, ale także ochronę na wypadek śmierci rodzica, aby maluch nie pozostał bez wsparcia w tak trudnej dla niego sytuacji.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu