Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Umowa terminowa

Na czym polega umowa terminowa w ubezpieczeniu?Umowa terminowa – jeden z rodzajów umowy między instytucją ubezpieczeniową a ubezpieczającym, zawieranej w przypadku wykupowania polisy na życie. Charakteryzuje się ona sprecyzowanym czasem obowiązywania ochrony, zależnym od różnych czynników – takich jak potrzeby klienta oraz regulaminowy wiek polisowy ustalony przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Okres ochrony w ofertach umów dostępne na rynku ubezpieczeniowym to z reguły rok do kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć na uwadze, że umowa nie może skończyć się później niż w momencie osiągnięcia przez osobę ubezpieczoną maksymalnego wieku polisowego. Umowa terminowa stanowi przeciwieństwo umowy bezterminowej, w przypadku której nie ma cezury innej niż śmierć ubezpieczonego.

Ten typ polisy oferuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Nieco rzadszym (na co wpływ mogą mieć czynniki demograficzne) wyborem jest bezterminowa polisa na życie, która ze względu na swój charakter z reguły jest propozycją dla osób starszych.
Przykład praktyczny:
Pan Arkadiusz jest młodym reporterem, który pracuje na wyjazdach, dużo podróżuje i zwiedza świat, przy okazji testując różne nowe ekstremalne hobby. Ze względu na charakter swojej pracy zdecydował się wykupić polisę na życie wraz z rozszerzeniami zawierającymi różne dodatkowe klauzule. Jako osoba bardzo aktywna nie planuje jeszcze przeszłości dalszej niż dwa lata, dlatego też zaproponowano mu umowę na 24 miesiące. Po upływie tego czasu, jeśli będzie zainteresowany, będzie mógł zdecydować się na jej wydłużenie.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu