Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Umowa terminowa

Na czym polega umowa terminowa w ubezpieczeniu?Umowa terminowa – jeden z rodzajów umowy między instytucją ubezpieczeniową a ubezpieczającym, zawieranej w przypadku wykupowania polisy na życie. Charakteryzuje się ona sprecyzowanym czasem obowiązywania ochrony, zależnym od różnych czynników – takich jak potrzeby klienta oraz regulaminowy wiek polisowy ustalony przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Okres ochrony w ofertach umów dostępne na rynku ubezpieczeniowym to z reguły rok do kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć na uwadze, że umowa nie może skończyć się później niż w momencie osiągnięcia przez osobę ubezpieczoną maksymalnego wieku polisowego. Umowa terminowa stanowi przeciwieństwo umowy bezterminowej, w przypadku której nie ma cezury innej niż śmierć ubezpieczonego.

Ten typ polisy oferuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Nieco rzadszym (na co wpływ mogą mieć czynniki demograficzne) wyborem jest bezterminowa polisa na życie, która ze względu na swój charakter z reguły jest propozycją dla osób starszych.
Przykład praktyczny:
Pan Arkadiusz jest młodym reporterem, który pracuje na wyjazdach, dużo podróżuje i zwiedza świat, przy okazji testując różne nowe ekstremalne hobby. Ze względu na charakter swojej pracy zdecydował się wykupić polisę na życie wraz z rozszerzeniami zawierającymi różne dodatkowe klauzule. Jako osoba bardzo aktywna nie planuje jeszcze przeszłości dalszej niż dwa lata, dlatego też zaproponowano mu umowę na 24 miesiące. Po upływie tego czasu, jeśli będzie zainteresowany, będzie mógł zdecydować się na jej wydłużenie.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu