Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Umowa terminowa

Na czym polega umowa terminowa w ubezpieczeniu?Umowa terminowa – jeden z rodzajów umowy między instytucją ubezpieczeniową a ubezpieczającym, zawieranej w przypadku wykupowania polisy na życie. Charakteryzuje się ona sprecyzowanym czasem obowiązywania ochrony, zależnym od różnych czynników – takich jak potrzeby klienta oraz regulaminowy wiek polisowy ustalony przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Okres ochrony w ofertach umów dostępne na rynku ubezpieczeniowym to z reguły rok do kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć na uwadze, że umowa nie może skończyć się później niż w momencie osiągnięcia przez osobę ubezpieczoną maksymalnego wieku polisowego. Umowa terminowa stanowi przeciwieństwo umowy bezterminowej, w przypadku której nie ma cezury innej niż śmierć ubezpieczonego.

Ten typ polisy oferuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Nieco rzadszym (na co wpływ mogą mieć czynniki demograficzne) wyborem jest bezterminowa polisa na życie, która ze względu na swój charakter z reguły jest propozycją dla osób starszych.
Przykład praktyczny:
Pan Arkadiusz jest młodym reporterem, który pracuje na wyjazdach, dużo podróżuje i zwiedza świat, przy okazji testując różne nowe ekstremalne hobby. Ze względu na charakter swojej pracy zdecydował się wykupić polisę na życie wraz z rozszerzeniami zawierającymi różne dodatkowe klauzule. Jako osoba bardzo aktywna nie planuje jeszcze przeszłości dalszej niż dwa lata, dlatego też zaproponowano mu umowę na 24 miesiące. Po upływie tego czasu, jeśli będzie zainteresowany, będzie mógł zdecydować się na jej wydłużenie.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu