Umowa terminowa

Na czym polega umowa terminowa w ubezpieczeniu?Umowa terminowa – jeden z rodzajów umowy między instytucją ubezpieczeniową a ubezpieczającym, zawieranej w przypadku wykupowania polisy na życie. Charakteryzuje się ona sprecyzowanym czasem obowiązywania ochrony, zależnym od różnych czynników – takich jak potrzeby klienta oraz regulaminowy wiek polisowy ustalony przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Okres ochrony w ofertach umów dostępne na rynku ubezpieczeniowym to z reguły rok do kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć na uwadze, że umowa nie może skończyć się później niż w momencie osiągnięcia przez osobę ubezpieczoną maksymalnego wieku polisowego. Umowa terminowa stanowi przeciwieństwo umowy bezterminowej, w przypadku której nie ma cezury innej niż śmierć ubezpieczonego.

Ten typ polisy oferuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Nieco rzadszym (na co wpływ mogą mieć czynniki demograficzne) wyborem jest bezterminowa polisa na życie, która ze względu na swój charakter z reguły jest propozycją dla osób starszych.
Przykład praktyczny:
Pan Arkadiusz jest młodym reporterem, który pracuje na wyjazdach, dużo podróżuje i zwiedza świat, przy okazji testując różne nowe ekstremalne hobby. Ze względu na charakter swojej pracy zdecydował się wykupić polisę na życie wraz z rozszerzeniami zawierającymi różne dodatkowe klauzule. Jako osoba bardzo aktywna nie planuje jeszcze przeszłości dalszej niż dwa lata, dlatego też zaproponowano mu umowę na 24 miesiące. Po upływie tego czasu, jeśli będzie zainteresowany, będzie mógł zdecydować się na jej wydłużenie.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu