Wiek polisowy

Co oznacza wiek polisowy?Wiek polisowy – termin obowiązujący w kontekście ubezpieczeń na życie. Oznacza przedział wiekowy osoby, która chce się ubezpieczyć. Minimalny wiek to z reguły 18 lat (nie dotyczy niektórych przypadków jak polisa posagowa, jednak i wtedy umowę podpisuje osoba pełnoletnia). Górna granica jest bardziej mobilna, w zależności od agencji ubezpieczeniowej będzie to na przykład 65-70 lat.

Duże różnice występują w przypadku rozróżnienia między ubezpieczeniem terminowym a bezterminowym. W pierwszym przypadku powyższe widełki mogą być aktualne, z kolei ubezpieczenie bezterminowe (kończące się wraz ze śmiercią ubezpieczonego) sytuuje granice wieku polisowego nieco wyżej, może to być nawet powyżej 80 r. życia.

W przypadku, gdy osoba, która zgłasza się do ubezpieczyciela z zamiarem wykupienia polisy ubezpieczeniowej, a jej wiek nie mieści się w określonym regulaminem wieku polisowym, ubezpieczalnia odmówi świadczenia usług.
Przykład praktyczny:
Pan Michał w wieku 56 lat zdecydował się wykupić terminową polisę na życie. Po przejrzeniu ofert kilku różnych firm ubezpieczeniowych zauważył, że w niektórych przypadkach jego wiek przekracza górną granicę wieku polisowego. W związku z tym musiał ograniczyć się do ofert tych agencji ubezpieczeniowych, które uwzględniają możliwość wykupienia polisy przez osoby w jego wieku. Mocno zawęziło to zakres poszukiwań, a po dodaniu jeszcze kilku interesujących go warunków – znalazł najlepszą dla siebie propozycję i zdecydował się na podpisanie umowy ubezpieczenia.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....
Porada img

Ile kosztuje rezonans magnetyczny prywatnie?

07 MAJ 2024
Spora część pacjentów, która musi wykonać badanie rezonansem magnetycznym...
Porada img

Odszkodowanie za złamany, wyrwany ząb?

30 KWI 2024
Złamanie lub wyrwanie zęba może wymagać leczenia stomatologicznego z...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć rodzica z polisy na życie - ile i kiedy przysługuje?

25 KWI 2024
Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie za śmierć rodzica z polisy na...
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu