Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Wiek polisowy

Co oznacza wiek polisowy?Wiek polisowy – termin obowiązujący w kontekście ubezpieczeń na życie. Oznacza przedział wiekowy osoby, która chce się ubezpieczyć. Minimalny wiek to z reguły 18 lat (nie dotyczy niektórych przypadków jak polisa posagowa, jednak i wtedy umowę podpisuje osoba pełnoletnia). Górna granica jest bardziej mobilna, w zależności od agencji ubezpieczeniowej będzie to na przykład 65-70 lat.

Duże różnice występują w przypadku rozróżnienia między ubezpieczeniem terminowym a bezterminowym. W pierwszym przypadku powyższe widełki mogą być aktualne, z kolei ubezpieczenie bezterminowe (kończące się wraz ze śmiercią ubezpieczonego) sytuuje granice wieku polisowego nieco wyżej, może to być nawet powyżej 80 r. życia.

W przypadku, gdy osoba, która zgłasza się do ubezpieczyciela z zamiarem wykupienia polisy ubezpieczeniowej, a jej wiek nie mieści się w określonym regulaminem wieku polisowym, ubezpieczalnia odmówi świadczenia usług.
Przykład praktyczny:
Pan Michał w wieku 56 lat zdecydował się wykupić terminową polisę na życie. Po przejrzeniu ofert kilku różnych firm ubezpieczeniowych zauważył, że w niektórych przypadkach jego wiek przekracza górną granicę wieku polisowego. W związku z tym musiał ograniczyć się do ofert tych agencji ubezpieczeniowych, które uwzględniają możliwość wykupienia polisy przez osoby w jego wieku. Mocno zawęziło to zakres poszukiwań, a po dodaniu jeszcze kilku interesujących go warunków – znalazł najlepszą dla siebie propozycję i zdecydował się na podpisanie umowy ubezpieczenia.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu