Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Wiek polisowy

Co oznacza wiek polisowy?Wiek polisowy – termin obowiązujący w kontekście ubezpieczeń na życie. Oznacza przedział wiekowy osoby, która chce się ubezpieczyć. Minimalny wiek to z reguły 18 lat (nie dotyczy niektórych przypadków jak polisa posagowa, jednak i wtedy umowę podpisuje osoba pełnoletnia). Górna granica jest bardziej mobilna, w zależności od agencji ubezpieczeniowej będzie to na przykład 65-70 lat.

Duże różnice występują w przypadku rozróżnienia między ubezpieczeniem terminowym a bezterminowym. W pierwszym przypadku powyższe widełki mogą być aktualne, z kolei ubezpieczenie bezterminowe (kończące się wraz ze śmiercią ubezpieczonego) sytuuje granice wieku polisowego nieco wyżej, może to być nawet powyżej 80 r. życia.

W przypadku, gdy osoba, która zgłasza się do ubezpieczyciela z zamiarem wykupienia polisy ubezpieczeniowej, a jej wiek nie mieści się w określonym regulaminem wieku polisowym, ubezpieczalnia odmówi świadczenia usług.
Przykład praktyczny:
Pan Michał w wieku 56 lat zdecydował się wykupić terminową polisę na życie. Po przejrzeniu ofert kilku różnych firm ubezpieczeniowych zauważył, że w niektórych przypadkach jego wiek przekracza górną granicę wieku polisowego. W związku z tym musiał ograniczyć się do ofert tych agencji ubezpieczeniowych, które uwzględniają możliwość wykupienia polisy przez osoby w jego wieku. Mocno zawęziło to zakres poszukiwań, a po dodaniu jeszcze kilku interesujących go warunków – znalazł najlepszą dla siebie propozycję i zdecydował się na podpisanie umowy ubezpieczenia.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu