Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Wiek polisowy

Co oznacza wiek polisowy?Wiek polisowy – termin obowiązujący w kontekście ubezpieczeń na życie. Oznacza przedział wiekowy osoby, która chce się ubezpieczyć. Minimalny wiek to z reguły 18 lat (nie dotyczy niektórych przypadków jak polisa posagowa, jednak i wtedy umowę podpisuje osoba pełnoletnia). Górna granica jest bardziej mobilna, w zależności od agencji ubezpieczeniowej będzie to na przykład 65-70 lat.

Duże różnice występują w przypadku rozróżnienia między ubezpieczeniem terminowym a bezterminowym. W pierwszym przypadku powyższe widełki mogą być aktualne, z kolei ubezpieczenie bezterminowe (kończące się wraz ze śmiercią ubezpieczonego) sytuuje granice wieku polisowego nieco wyżej, może to być nawet powyżej 80 r. życia.

W przypadku, gdy osoba, która zgłasza się do ubezpieczyciela z zamiarem wykupienia polisy ubezpieczeniowej, a jej wiek nie mieści się w określonym regulaminem wieku polisowym, ubezpieczalnia odmówi świadczenia usług.
Przykład praktyczny:
Pan Michał w wieku 56 lat zdecydował się wykupić terminową polisę na życie. Po przejrzeniu ofert kilku różnych firm ubezpieczeniowych zauważył, że w niektórych przypadkach jego wiek przekracza górną granicę wieku polisowego. W związku z tym musiał ograniczyć się do ofert tych agencji ubezpieczeniowych, które uwzględniają możliwość wykupienia polisy przez osoby w jego wieku. Mocno zawęziło to zakres poszukiwań, a po dodaniu jeszcze kilku interesujących go warunków – znalazł najlepszą dla siebie propozycję i zdecydował się na podpisanie umowy ubezpieczenia.

« Powrót do słownika

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Porada img

Polisa na życie - online czy offline?

06 MAR 2023
Zakup polisy na życie nie należy do łatwych – musimy wybrać odpowiednie...
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

06 MAR 2023
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie lekowe - na czym polega?

03 MAR 2023
Leczenie w Polsce, bez względu na to, czego ono dotyczy, bywa naprawdę...
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu