Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

AXA ubezpieczenie grupowe - co zawiera polisa?

12 CZE 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020

Średnia ocena: 4.11

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie grupowe cieszy się raczej dobrą opinią – głównie z uwagi na szeroki zakres działania oraz stosunkowo niską cenę. Jednak pomiędzy polisą indywidualną i grupową jest wiele różnic, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Jak jest w przypadku towarzystwa AXA?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Tzw. grupówki oraz ubezpieczenia indywidualne wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać. Posiadanie obu może być niezwykle korzystnym rozwiązaniem – nie tylko nie zrujnuje domowego budżetu, ale zapewni podwójne odszkodowanie za ten sam wypadek, np. złamanie ręki. Dla tych, którym wystarczy jedna polisa, porównujemy oba warianty ochrony finansowej życia i zdrowia.
   

  Ubezpieczenie grupowe na życie - zalety

  Polisa na życie dla większej grupy osób to z punktu widzenia ubezpieczyciela możliwość ograniczania ryzyka na to same zdarzenie.
   
  KARENCJA
  Dlatego często spotykany w grupówkach brak karencji jest sporym atutem tego rodzaju ubezpieczenia. Karencja jest to okres pomiędzy zawarciem umowy a rozpoczęciem się realnej ochrony nad ubezpieczonym. Oznacza to na przykład, że osoba, u której zdiagnozowano ciężki przypadek nowotworu, w przypadku zakupu polisy indywidualnej nie może ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu przez ustalony okres czasu – np. rok. Pomiędzy podpisaniem umowy a objęciem ochroną ubezpieczonego musi minąć określony czas, który ma zabezpieczyć ubezpieczyciela przed nieuczciwymi klientami.

  Grupowe ubezpieczenie najczęściej okresu karencji nie ma, a sama ochrona rozpoczyna się w dniu podpisania umowy.
   
  SKŁADKA
  W przeciwieństwie do ofert indywidualnych, ubezpieczyciel ma możliwość obniżenia ceny składki z uwagi na szerokie grono klientów w zakładzie pracy. Ubezpieczenie indywidualne o tym samym zakresie ochrony byłoby zdecydowanie droższe.

  W grupowym ubezpieczeniu na życie AXA wygodnym może być także sposób płatności za ubezpieczenie – składka jest odciągana z wypłaty pracownika, współfinansowana przez pracodawcę lub nawet opłacana w całości jako element pakietu socjalnego.
   
  ZAKRES OCHRONY
  W przypadku ubezpieczenia grupowego nie trzeba samemu zastanawiać się nad tym, które rozszerzenia umowy wykupić, by zapewnić sobie maksymalną ochronę.
   
  WIEK UBEZPIECZONEGO
  Grupówka nie zawęża ochrony zdrowotnej dla osób starszych, jak dzieje się to w przypadku indywidualnych ofert. Wiek zwiększa ryzyko zachorowań oraz śmierci, przez co ubezpieczyciel w indywidualnych ofertach zabezpiecza się poprzez stosowanie ograniczeń wiekowych.

  CZAS TRWANIA UMOWY
  Odnawialna co roku umowa to dla niektórych również zaleta grupówki. Nie trzeba wiązać się z ubezpieczycielem na 20 lub 30 lat. Jeśli oferta nam nie będzie odpowiadać, to umowa i tak zazwyczaj trwa rok, zatem nie będziemy stratni.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie grupowe na życie - wady

  Warto przyjrzeć się również wadom popularnych grupówek. Dla wielu osób mogą one być kluczowe w podejmowaniu decyzji o ich zakupie.
   
  OGRANICZONY WYBÓR
  Pracodawca podpisuje umowę z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym, które przygotowuje dla firmy ofertę w kilku wariantach cenowych i na tym kończy się nasz wybór. Te osoby, którym zależy na mocno sprecyzowanej ochronie, wysokim odszkodowaniu czy oszczędzaniu na przyszłość – będą wolały polisę indywidualną.
   
  SUMA UBEZPIECZENIA
  Jest dość niska. Osoby, którym zależy na ubezpieczeniu się na kwotę np. 300 000 zł będą musiały zastanowić się nad ubezpieczeniem indywidualnym. Grupówki mają zazwyczaj 2-3 warianty cenowe, w związku z tym tyle również możliwości wyboru sumy ubezpieczenia.
   
  CZAS TRWANIA UMOWY
  To, co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą – ubezpieczenie grupowe jest ważne do czasu naszego zatrudnienia w firmie. Po tym czasie AXA czy inny ubezpieczyciel może nam zaproponować kontynuację na indywidualnych zasadach, ale wysokość składki, suma ubezpieczenia i zakres ochrony nie będą już tak korzystne jak w polisie grupowej na życie.
   

   

  Co oferuje towarzystwo AXA klientom indywidualnym?

  Jeśli polisa grupowa AXA nie jest wystarczająco korzystna, istnieje też możliwość wykupienia indywidualnej ochrony. Przyszły ubezpieczony ma do wyboru kilka wariantów.
   

  AXA Plan ochronny – Ochrona z Plusem

  To oferta o kompleksowej ochronie dla ubezpieczonego i jego najbliższych: partnera, rodziców, dzieci. Polisa zabezpiecza m.in. na wypadek:
  • śmierci;
  • śmierci w wyniku wypadku;
  • śmierci w wyniku zawału serca lub udaru mózgu;
  • uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia ciała;
  • pobytu w szpitalu;
  • operacji medycznych;
  • niezdolności do pracy;
  • poważnego zachorowania.
  WAŻNE! Polisa swoim zakresem działania przypominać może zakres ochrony grupówki, jednak jest ona kierowana również do osób, które prowadzą własną działalność, nie mają stałego zatrudnienia lub pracują w oparciu o umowę zlecenie.

  Program Ochrona z Plusem zapewnia ochronę na wypadek aż 51 ciężkich chorób, pomaga w zorganizowaniu konsultacji u specjalisty, wspiera rehabilitację. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia również pomoc psychologa, transport medyczny czy łóżko szpitalne dla rodzica na wypadek zachorowania dziecka.
   

  AXA Ochrona z Plusem – Moje Dziecko

  Jest to umowa kierowana do rodziców, którym zależy na maksymalnej ochronie swoich pociech. Jest to pakiet, który gwarantuje ochronę dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Maksymalna suma ubezpieczenia to 38 000 zł, z kolei minimalna wynosi 30 000 zł.
  Pakiet chroni na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu, choroby lub obrażenia ciała, nieszczęśliwych wypadków, wypadków komunikacyjnych. Po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby rodzic może skorzystać z porady nawet 30 wizyt u lekarzy specjalistów w ciągu 12 miesięcy, a maksymalny czas oczekiwania na kontakt ze specjalistą wynosi 5 dni roboczych.
   

  AXA Ochrona z Plusem – Pomoc na Raka

  Dla tych osób, które obawiają się zdiagnozowania nowotworu AXA przygotowało program ochronny na wypadek zachorowania na raka.

  Program gwarantuje dostęp do infolinii medycznej w celu konsultacji oraz uzyskania porad dotyczących leczenia, drugą opinię lekarską u specjalisty w przypadku zdiagnozowania choroby, pomoc w trakcie leczenia – opiekę domową po chemioterapii, wsparcie psychologa, rehabilitację oraz transport medyczny.

  Ubezpieczyciel w ramach programu wypłaca świadczenie z tytułu zdiagnozowania choroby nowotworowej, w przypadku operacji chirurgicznej oraz na wypadek chemioterapii lub radioterapii.

  Czas karencji w przypadku tego programu to okres 6 miesięcy. Tyle czasu musi upłynąć pomiędzy podpisaniem umowy a zdiagnozowaniem choroby.
   

  AXA Plan Elastyczny Premia

  Jest to program dedykowany osobom, które oprócz ochrony interesuje inwestowanie zgromadzonych środków i pomnażanie kapitału.

  Ubezpieczony w ramach programu samodzielnie decyduje jak długo ma trwać umowa ubezpieczenia oraz jak szeroki ma być jej zakres.

  Środkami można również zarządzać samodzielnie, ponadto grupa ubezpieczeniowa AXA przewiduje wsparcie informacyjne w tej dziedzinie. Plan Elastyczny Premia przewiduje również dowolny wybór umów dodatkowych celem zwiększenia ochrony ubezpieczonego.
   

  Polisa grupowa w pracy - na to uważaj

  Jeśli pracodawca informuje nas, że mamy możliwość zakupienia ubezpieczenia grupowego, to świetnie. Jednak większość z nas nie sprawdza skrupulatnie oferty oraz warunków umowy, lecz sugeruje się niską składką czy opiniami kolegów z pracy. W praktyce może okazać się, że to najtańsza polisa grupowa na życie, która niewiele może nam zapewnić.

  Dlatego należy wiedzieć o tym, gdzie kupić ubezpieczenie grupowe i że warto porównywać oferty, czytać rankingi, ponieważ nie każda oferta będzie dla wszystkich korzystna. Korzystanie z porównywarki pozwoli zaoszczędzić czas na przeglądanie każdej oferty z osobna i wybór najtańszej opcji spośród zaproponowanych, a więc to także oszczędność pieniędzy.

  Warto pamiętać, że posiadanie polisy grupowej AXA i polisy indywidualnej AXA nie wyklucza się i dobrze jest taką sytuację rozważyć, jeśli zależy nam na zwiększeniu kwoty odszkodowania czy posiadaniu tych rozszerzeń, które akurat nie są dostępne w pracowniczej polisie grupowej.
   

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym - na czym polega?

  18 GRU 2019
  Rynek ubezpieczeniowy pełen jest różnych wariantów. Można wybrać zarówno...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

  12 GRU 2019
  Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie ubezpieczenia na życie jest połączenie...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie a zajęcie komornicze

  22 LIS 2019
  Niespłacane zadłużenie skutkuje zajęciem komorniczym. Wyjaśniamy, czy...
  Porada img

  Ubezpieczenie żony - wypłata świadczenia i zakres polisy

  12 LIS 2019
  Polisa na życie może chronić nie tylko nas samych, ale również najbliższe...
  Porada img

  Onkopolisa w Santander - co gwarantuje ubezpieczenie?

  24 PAŹ 2019
  Oferty, jakie składają nam banki, nie dotyczą już wyłącznie produktów...
  Porada img

  Kiedy przydaje się ubezpieczenie na życie?

  16 PAŹ 2019
  Ubezpieczenie na życie może przybierać różne formy i dotyczyć finansowego...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020