Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 18 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Czy Internet zastąpi doradcę ubezpieczeniowego?

18 LIP 2017

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa komunikacyjna, turystyczna czy mieszkaniowa jest dostępna przez internet dla każdego, kto opłaci pierwszą składkę za pomocą płatności w trybie online (szybki przelew bądź karta debetowa czy kredytowa). Każde z wymienionych ubezpieczeń działa już na drugi dzień od wpłaty należności, chyba że rozpoczęcie ochrony zostało wskazane w umowie na inny termin.
 

Dlaczego polisa na życie jest wyjątkiem?

Zanim odpowiemy na tak postawione pytanie, warto wskazać złożoność oferty, jaką stanowi ubezpieczenie życiowe. Tego typu produkt może mieć różną konstrukcję, a przede wszystkim rodzaj. Wyróżniamy 3 ubezpieczenia:

 • ochronne – ubezpieczony zabezpiecza najbliższych finansowo na wypadek własnej śmierci lub inne opcje dodatkowe zawierane w ramach umów dodatkowych,
   
 • oszczędnościowe – oprócz ochrony ubezpieczony lokuje część wpłacanej składki na konto polisowe, a zgromadzone środki zostają wypłacone po zakończeniu umowy,
   
 • inwestycyjne – to ochrona połączona z możliwością, ale nie gwarancją, zysku z tytułu inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Do tego dochodzi szereg innych opcji, które ubezpieczony ma do wyboru, a które również wpływają na wysokość składki. Można je podzielić na 2 części: w odniesieniu do ubezpieczenia i w odniesieniu do ubezpieczonego.
 

Ile kosztuje polisa na życie?

Koszt popularnej „życiówki” jest uzależniony nawet od częstotliwości opłacania składki – klient ma do wyboru kilka opcji: miesiąc, kwartał, półrocze lub rok z góry. Często zdarza się, że składka opłacona za całe 12 miesięcy będzie pomniejszona o procent wynikający z okresowej lub stałej w tego typu przypadkach zniżki.
 
Samo ubezpieczenie na życie będzie tańsze lub droższe w zależności od:

 • liczby wykupionych rozszerzeń (zakresu ochrony),
 • sumy ubezpieczenia (wysokości ewentualnego odszkodowania),
 • liczby ubezpieczonych (dzieci, współmałżonek, partner, rodzice, teściowie),
 • czasu trwania umowy.
 
Wpływ na wysokość składki ma również ubezpieczony, a w szczególności:
 • stan zdrowia (historia chorobowa),
 • wiek,
 • wykonywany zawód,
 • uprawiany sport.

Tak wiele czynników sprawia, że ubezpieczenie na życie przez internet jest co najmniej trudne do zakupienia, ponieważ bez oceny stanu zdrowia przyszłego ubezpieczonego trudno jest Towarzystwu oszacować stopień ryzyka choroby czy śmierci.
 
Z powyższego założenia wyłamuje się produkt TU Aviva o nazwie Smart Life – to jedyne ubezpieczenie na życie dostępne przez internet oferta którego dostępna jest online, a na życzenie także w placówkach stacjonarnych. W tym przypadku obecność agenta jest zbędna, ale ubezpieczony otrzymuje mocno ograniczony produkt ze sztywnymi sumami ubezpieczenia i zakresem ochrony.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Potrójna rola agenta ubezpieczeniowego

Przeciwieństwem gotowej oferty, której zawartość nie podlega zmianom, jest propozycja, którą dysponuje agent ubezpieczeniowy. Po skorzystaniu z porównywarki ubezpieczeń można umówić się na spotkane zarówno w placówce TU, jak i dowolnym miejscu ustalonym telefonicznie przez obie strony, np. w miejscu zamieszkania klienta.
 
Rolą doradcy ubezpieczeniowego jest nie tylko przedstawienie szczegółów umowy, bo te można samemu sprawdzić analizując dokument Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dostępny na stronie każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Na spotkaniu z doradcą mamy okazję zapytać  niejasne kwestie i zawrzeć transakcję, a w czasie późniejszym także negocjować warunki umowy, czyli np. dodać rozszerzenie czy zawiesić opłacanie składek na pewien czas.
 

Gdzie kupię ubezpieczenie na życie przez internet?

A zatem na pytanie gdzie kupię ubezpieczenie na życie przez internet odpowiedź brzmi: przez kalkulator ubezpieczeń na życie, który pomoże spotkać się nawet z kilkoma doradcami, przez co przyszły ubezpieczony będzie dysponował szczegółami różnych ofert, co ułatwi mu wybór tej najtańszej czy najbardziej atrakcyjnej pod względem zakresu ochrony.


 

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi:

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019