Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Czy Internet zastąpi doradcę ubezpieczeniowego?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czy Internet zastąpi doradcę ubezpieczeniowego?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Zakup ubezpieczenia na życie opiera się na spotkaniu z doradcą ubezpieczeniowym. Jego obecność jest warunkiem koniecznym do sfinalizowania zawarcia umowy. Takie rozwiązanie ma swoje mocne plusy, jednak na rynku pojawiają się oferty 100% online. Czy Internet zastąpi stacjonarnego doradcę ubezpieczeniowego?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Inne ubezpieczenia, jak np. turystyczne, mieszkaniowe czy komunikacyjne nie wymagają spotkania z agentem ubezpieczeniowym, a ich zakupu można dokonać zdalnie. W przypadku ubezpieczeń na życie cały proces wygląda nieco inaczej. Doradca ubezpieczeniowy zanim sprzeda nam polisę będzie musiał ocenić ryzyko. Stąd konieczność spotkania i dopełnienia formalności, w tym ankiety medycznej.


  Polisa na życie z porównywarki - najpierw online, potem offline

  Ubezpieczenie życiowe można kupić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie prostego narzędzia, czyli porównywarki internetowej. Narzędzie to po wypełnieniu krótkiego formularza pozwala zobaczyć oferty przygotowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

  Część ofert zawiera już rzeczywiste ceny (w wariancie grupowym), w innych (wariant indywidualny) o wysokości składki dowiemy się po kontakcie z towarzystwem – za pośrednictwem doradcy.

  Porównanie ubezpieczeń na życie w internecie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ale wiąże się z obecnością doradcy ubezpieczeniowego. Najpierw drogą telefoniczną dostajemy do 5 ofert różnych towarzystw, a kiedy zdecydujemy się pod względem ceny czy zawartości na którąś z nich, ustalamy z doradcą termin spotkania.

  Na spotkaniu (u doradcy lub u siebie w domu czy innym ustalonym miejscu) mamy okazję dopytać o szczegóły polisy typu wyłączenia, karencje czy umowy dodatkowe. To także okazja do zawarcia umowy. Przedtem jednak zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej, która pozwoli ocenić towarzystwu ryzyko ubezpieczeniowe.


  Jak kupić polisę na życie przez internet? Krok po kroku

  Zakup polisy na życie przez internet nie jest trudny, ale musimy mieć świadomość, jak dokładnie będzie wyglądać, by nie popełnić żadnego błędu, który będzie rzutował na przyszłość.

  Przede wszystkim musimy określić wszystkie szczegóły dotyczące nas, jako klientów:

  • czy jesteśmy zainteresowani wyłącznie ochroną życia czy zabezpieczeniem kredytu,
  • czy ochrona ma obejmować nas czy pozostałych członków rodziny,
  • w jakim jesteśmy wieku,
  • jaki wykonujemy zawód,
  • jakie mamy zarobki miesięczne.

  Na tym etapie nie trzeba podawać żadnych danych osobowych. Wystarczy numer telefonu i kod pocztowy adekwatny do miejsca zamieszkania. Opcjonalnie także e-mail, dzięki czemu wyniki kalkulacji dostaniemy na skrzynkę i w każdej chwili będziemy mogli wrócić do porównania bez ponownego wypełniania formularza.

  Po wyświetleniu ofert i wybraniu jednej z nich skontaktuje się z nami konsultant, aby potwierdzić prawdziwość danych i chęć zakupu polisy.

  Następnie zadzwoni do nas doradca ubezpieczeniowy w celu przedstawienia szczegółowych informacji o produkcie. Takich telefonów możemy otrzymać kilka od różnych towarzystw, dzięki czemu poznamy konkurencyjne stawki i warunki ubezpieczenia.

  Ostatni krok to spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym. Ale można się też bez niego obejść. Poniżej sprawdzamy, co kryje się za taką opcją.


  Przykład polisa na życie bez doradcy ubezpieczeniowego

  Jednym z produktów możliwych do zakupienia całkowicie online jest Smart Life, które znajdziemy na stronie Avivy. Zalet takiego rozwiązania znaleźć możemy kilka – niska składka, przejrzyste zasady i komfort zakupu. Są też minusy, ale o nich za chwilę.

  Polisa, którą proponuje nam towarzystwo Aviva jest produktem, który zapewni nam ochronę na najbliższe 5 lat. Najniższa składka miesięczna wynosi 21 zł. Wysokość składki jest jednak podyktowana naszym wiekiem oraz wybraną przez nas sumą ubezpieczenia.

  Wybór dotyczący sumy ubezpieczenia nie jest duży – możemy wybrać jedną z czterech opcji: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł.
   

  Ile kosztuje polisa na życie bez doradcy ubezpieczeniowego?

  Wiek SU 25 000 zł SU 50 000 zł SU 75 000 zł SU 100 000 zł
  18 lat 21 zł 22 zł 24 zł 26 zł
  25 lat 21 zł 24 zł 27 zł 29 zł
  35 lat 24 zł 30 zł 35 zł 41 zł
  45 lat 34 zł 48 zł 63 zł 77 zł
  49 lat 38 zł 57 zł 76 zł 95 zł
  Tabela 1. Składki miesięczne na podstawie kalkulatora Aviva Smart Life.

  Przed zakupem Smart Life nie musimy wykonywać badań medycznych. Dzięki temu formalności są ograniczone do minimum. Musimy jednak wypełnić ankietę medyczną, w której podamy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszego zdrowia. 

  Do zakupu polisy możemy przystąpić, jeśli mamy ukończone 18 lat i nie przekroczyliśmy 50 roku życia. 
  Podsumowując – jeśli zależy nam na szybkim zakupie polisy na życie, to Smart Life będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nabędziemy go szybko i bez skomplikowanych procedur. Zaletą są również niewysokie składki, ponieważ ubezpieczenie może kosztować nawet 21 zł miesięcznie, co jest bardzo korzystną ceną.

  Warto jednak spojrzeć również z drugiej strony na ubezpieczenie oferowane przez grupę Aviva. To, co należy podkreślić, to fakt, że każdy z nas ma zupełnie inne oczekiwania względem potencjalnego ubezpieczyciela. Maksymalna suma ubezpieczenia czyli 100 000 zł dla wielu osób może być niewystarczającym zabezpieczeniem, podobnie jak krótki czas trwania umowy.

  Ubezpieczenie Smart Life z całą pewnością nie jest rozwiązaniem dla wszystkich – nie kupią go osoby, które ukończyły już 50 lat. 

  Ważnym ograniczeniem, o którym należy wspomnieć, jest zakres ochrony. Jedyne ryzyko, które obejmuje polisa to śmierć ubezpieczonego, więc z odszkodowania skorzystają wyłącznie uposażeni. Tym samym ubezpieczyciel ogranicza ryzyko do minimum i nie oferuje popularnych rozszerzeń typu pobyt w szpitalu, uraz ciała, poważne zachorowanie czy operacja chirurgiczna.

  Brak też funkcji dodatkowych, jak możliwość oszczędzania lub inwestowania części wpłacanej składki.
  Karencja w przypadku tego ubezpieczenia wynosi 6 miesięcy. W praktyce oznacza to, że przez pierwsze pół roku od zawarcia umowy odszkodowanie będzie wypłacone tylko pod warunkiem, że do śmierci doszło wskutek nieszczęśliwego wypadku.

  Polisa Smart Life posiada również wyłączenia odpowiedzialności, o których warto wspomnieć. Oznacza to, że istnieją okoliczności dotyczące zdarzenia polisowego, przez które ubezpieczyciel może nie wypłacić należnego świadczenia.

  Smart Life nie zapewnia ochrony m.in. na wypadek zgonu wskutek:
  • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • udziału w misjach wojskowych lub stabilizacyjnych,
  • działań wojennych, zbrojnych lub zamieszek,
  • świadomego i dobrowolnego udziału w akcie przemocy.

  Towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania uposażonym, jeśli ubezpieczony w chwili zdarzenia (zgonu) wykonywał określoną czynność. Ochrona nie dotyczy czynności podejmowanych ze względu na wykonywany zawód, jak np. żołnierz zawodowy, strażak, saper, pirotechnik, pracownik ochrony z bronią, nurek, kaskader, artysta cyrkowy, akrobata, funkcjonariusz służb antyterrorystycznych, funkcjonariusz sił specjalnych wojska, policji i straży granicznej.

  Wyłączenie odpowiedzialności dotyczy również pracy, w których ubezpieczony jest narażony na oddziaływanie materiałów wybuchowych, chemicznych, toksycznych, radioaktywnych i rakotwórczych, na wysokości od 15 m wzwyż, pracy na morzu, pracy pod ziemią w przemyśle wydobywczym lub w tunelach, pracy na platformach wiertniczych i pracy na rzecz wszelkich rodzajów górskiego pogotowia ratunkowego. Brak odszkodowania dotyczy też uprawiania przez ubezpieczonego sportu wysokiego ryzyka lub wyczynowego czy zawodowego uprawiania sportu.

  Dlatego właśnie powinniśmy dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty, następnie porównać ją z innymi dostępnymi ubezpieczeniami i wybrać najbardziej korzystną dla nas możliwość. Warto zastanowić się również nad spotkaniem z agentem, który pomoże wybrać nam odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki temu możemy nie tylko zaoszczędzić, ale również wybrać polisę, która zapewni nam najbardziej dopasowany model ochrony.


  Dlaczego potrzebny jest kontakt z doradcą ubezpieczeniowym?

  Wielu klientów błędnie ocenia rolę agenta ubezpieczeniowego jako osoby, która ma namówić nas jak najdroższą ofertę. Jest absolutnie mylne przekonanie, ponieważ źle dobrana oferta będzie zawsze skutkować rezygnacją z umowy przed jej zakończeniem, co odbywa się z niekorzyścią zarówno dla ubezpieczonego, jak i ubezpieczyciela.

  Warto pamiętać, że agent ubezpieczeniowy pełni funkcję doradcy. Jego zadaniem jest dopasowanie oferty do naszych indywidualnych potrzeb – różnimy się od siebie pod względem zarobków, sytuacji rodzinnej, ale również zobowiązań finansowych. Jeśli np. posiadamy kredyt o wartości 350 000 zł, polisa o sumie ubezpieczenia w wysokości 150 000 zł może być dla nas niewystarczająca.

  Doradca ubezpieczeniowy odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące:

  • umowy,
  • wysokości świadczeń,
  • wyłączeń odpowiedzialności,
  • limitów odpowiedzialności,
  • karencji,
  • zmian warunków w trakcie trwania polisy,
  • możliwości oszczędzania lub inwestowania części składki.

  Oczywiście wiele takich informacji możemy dowiedzieć się z dokumentów OWU, które znajdują się na witrynie naszego ubezpieczyciela, jednak w przypadku, gdy decydujemy się na dwie lub trzy umowy w związku z rozszerzeniem ochrony, pewne kwestie mogą nie być dla nas już do końca jasne.

  Spotkanie z agentem powinniśmy zatem potraktować jako korzystne dla nas – możemy zmienić warunki umowy, zmienić wysokość sumy ubezpieczenia czy zakres ochrony. Warto zadawać szczegółowe pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

   

  Porównaj ceny

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


  Polisa na życie zapewnia nam ochronę finansową w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Zakup ubezpieczenia na życie wymaga spotkania z agentem ubezpieczeniowym, jeśli interesuje nas nie tylko ochrona finansowa w razie śmierci

  2. Spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym ma na celu ustalenie ryzyka ubezpieczeniowego oraz dopasowanie oferty do naszych indywidualnych potrzeb

  3. Oferty polisy na życie 100% online są dostępne, jednak mają ograniczone możliwości wyboru

  4. Dzięki porównaniu ofert możemy znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie
  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu