Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Dziecięce porażenie mózgowe a ubezpieczenie

Data aktualizacji: 02 LUT 2023

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dziecięce porażenie mózgowe a ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Zarówno urodzenie dziecka, jak i jego poważne zachorowanie stanowi podstawę do otrzymania świadczenia z ubezpieczenia na życie. Jeśli planujemy powiększenie rodziny lub już posiadamy dzieci – takie rozwiązanie może chronić nas finansowo w różnych sytuacjach, jak dziecięce porażenie mózgowe. Ubezpieczenie na wypadek mózgowego porażenia dziecięcego jest możliwe dla określonej grupy wiekowej. Sprawdź, gdzie warto kupić ubezpieczenie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Główną funkcją ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie na wypadek nagłej śmierci. Warto jednak wiedzieć, że zakres ochrony można dowolnie rozszerzać, zatem może obejmować nie tylko nas, ale również naszego partnera oraz dzieci. Jednym ze szczególnych zagrożeń, jakie może je dotknąć, jest dziecięce porażenie mózgowe.
     

  Czym jest dziecięce porażenie mózgowe?

  Dziecięce porażenie mózgowe to zespół objawów chorobowych, które dotyczą ośrodkowego układu nerwowego, a w szczególności neuronu ruchowego. Może on pojawić się u dziecka na różnym etapie rozwoju – zarówno w czasie ciąży, podczas porodu, jak i w okresie okołoporodowym.

  Co może być przyczyną dziecięcego porażenia mózgowego:
  • niedotlenienie i niedokrwienie, 
  • wcześniactwo, 
  • skrajnie mała masa płodu, 
  • ciąża wielopłodowa, 
  • urodzenie dziecka w wieku poniżej 16 roku życia,
  • urodzenie dziecka w wieku powyżej 40 roku życia. 
  Na świecie dziecięce porażenie mózgowe dotyczy 1,5-3,3 przypadków na 1000 urodzonych żywo dzieci, natomiast w Polsce MPD stanowi aż 2,0-2,5 na 1000 żywo urodzonych dzieci. Ryzyko może nie wydawać się zbyt duże, ale jednak należy je wziąć pod uwagę.


  Jak zabezpieczyć się finansowo na wypadek mózgowego porażenia u dziecka?

  Pojawienie się mózgowego porażenia dziecięce (MPD) u dziecka wpływa na życie całej rodziny. Dziecko będzie wymagało zarówno regularnej opieki medycznej, jak i stałej rehabilitacji. Koszty z tym związane są naprawdę spore. Im więcej czasu oraz pieniędzy zainwestujemy w leczenie naszego dziecka, tym większe możliwości oraz lepsze będzie jego funkcjonowanie. MPD wymaga dużego zaangażowania wśród bliskich, cierpliwości oraz wytrwałości w konsekwentnej pomocy. Jednak najlepsze chęci nie pomogą tam, gdzie będą potrzebne pieniądze.

  W sytuacji MPD przydać się może posiadanie ubezpieczenia na życie. Ochrona z polisy może nas zabezpieczyć na wypadek zdiagnozowania MPD u naszej pociechy. Ubezpieczyciel po przedstawieniu dokumentacji związanej z postawioną diagnozą u dziecka wypłaci ustalone świadczenie. W zależności od wybranej oferty, pomocny może być również pakiet assistance.

  Umowa w polisie na życie dotycząca ochrony zdrowia dziecka jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku możemy ją kontynuować.

  Pamiętajmy jednak o tym, że ochrona z polisy na życie dotycząca mózgowego porażenia dziecięcego jest możliwa wyłącznie dla określonej grupy wiekowej. Przykładowo, TU Uniqa w polisie Ubezpieczenie Dodatkowe na Wypadek Ciężkiego Zachorowania Dziecka Ubezpieczonego ustala górną granicę ochrony na 25 urodziny dziecka. Po tym czasie umowa automatycznie wygasa. 
  Oprócz MPD Uniqa zabezpiecza również na wypadek:
  • nowotworu,
  • niewydolności nerek,
  • całkowitej utraty wzroku,
  • śpiączki, 
  • oparzeń,
  • utraty mowy,
  • utraty słuchu,
  • utraty kończyn,
  • dystrofii mięśniowej,
  • zespołu Downa,
  • mukowiscydozy,
  • pneumokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych,
  • przeszczepu narządów,
  • operacji zastawek serca.
  Jest to szczególnie ważny rodzaj ochrony dla tych osób, które planują powiększyć swoją rodzinę.


  Jak duże świadczenie za dziecięce porażenie mózgowe?

  Kwota, jaką możemy otrzymać z tytułu poważnego zachorowania dziecka, w dużej mierze zależy od rodziców.

  Świadczenie, a właściwie jego wysokość, są zależne od tego, na jak wysoką sumę ubezpieczenia się zdecydujemy. Należy jednak pamiętać o tym, że wysokość sumy ubezpieczenia będzie podnosić składkę. Dlatego często wybór sumy ubezpieczenia zależy od naszych możliwości finansowych.

  Ubezpieczyciel może nam odmówić zawarcia umowy w przypadku, gdy deklarowane zarobki są za niskie względem wybranej sumy ubezpieczenia i składki. 

  Warto również pamiętać o tym, że świadczenia wypłacane z polisy mają swoje ograniczenia w postaci limitów. Dotyczy to sytuacji, kiedy ubezpieczonemu przytrafi się kilka zdarzeń, np. złamanie nogi, pobyt w szpitalu, a następnie diagnozowanie poważnej choroby. W takim przypadku za ostatnie zdarzenie polisowe rodzice mogą nie otrzymać pełnej sumy, jaką przewidywała wcześniej umowa. Kwota może zostać pomniejszona o wcześniejsze wypłaty odszkodowania.


  W jakich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci świadczenie za dziecięce porażenie mózgowe?

  Wypłata świadczenia jest możliwa, gdy złożyły wniosek roszczenia wraz z pełną dokumentacją medyczną dziecka. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa listę niezbędnych do wypłaty świadczenia dokumentów, zatem warto zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy.

  Potrzebne będą wyniki badań oraz opinie specjalistów, ponieważ MPD jest schorzeniem bardzo poważnym.

  Towarzystwo na wypłacenie środków ma 30 dni. W zależności od warunków umowy takie świadczenie może być wypłacone od razu po diagnozie lub w comiesięcznych ratach.


  Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia za mózgowe porażenie dziecka?

  Istnieją okoliczności zdarzenia polisowego, które mogą spowodować brak wypłaty świadczenia.

  Ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy. Brak odszkodowania może być spowodowany również karencją, czyli okresem pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem ochrony w danym zakresie. 

  Przykładowo – karencja dotycząca urodzenia dziecka może wynosić 12 miesięcy. Oznacza to, że panie, które są w ciąży i zdecydują się na zakup ubezpieczenia na życie, mogą nie otrzymać świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, a co za tym idzie również z powodu wystąpienia MPD. 

  Inną przyczyną, dla której ubezpieczyciel nie wypłaci świadczeni jest zatajanie ważnych informacji o stanie zdrowia, jak również wyłączenia odpowiedzialności, które znajdziemy w dokumencie OWU.

  Ubezpieczyciel określa w nich sytuacje, w których może nie wypłacić należnych pieniędzy, np.
  • nadużycia alkoholu, narkotyków lub lekarstw, 
  • umyślnego spowodowania choroby, samookaleczenia lub próby samobójstwa, 
  • przebywania pod wpływem promieni jonizujących w znaczeniu ustawy o ochronie przed promieniowaniem chyba, że promieniowanie następuje pod nadzorem medycznym dla celów leczniczych, 
  • działań wojennych, 
  • udziału w zamieszkach lub aktach terroru, 
  • zarażenia wirusem HIV, 
  • uprawiania przez Dziecko Ubezpieczonego niebezpiecznych sportów tj. spadochroniarstwo, lotniarstwo, baloniarstwo, akrobatyka, kaskaderstwo, alpinizm, speleologia, nurkowanie z aparatem oddechowym, sporty walki i skoki na gumowej linie.
  Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem powinniśmy dobrze zapoznać się z punktem o wyłączeniu odpowiedzialności. Zyskamy wiedzę, jakie okoliczności mogą zadziałać na naszą niekorzyść i świadomie możemy ich unikać.

  Istnieje również możliwość, że towarzystwo ubezpieczeniowe może również nie wypłacić odszkodowania w sytuacji, gdy problemy zdrowotne dziecka zostały rozpoznane wcześniej, przed zawarciem polisy.

  Dotyczy to np. sytuacji, w których osoba decydująca się na zakup polisy posiada już dziecko cierpiące na MPD lub kobieta, która jest w trakcie ciąży i MPD zostało już rozpoznane przed rozwiązaniem. 


  Jak rozpoznać objawy mózgowego porażenia u dziecka?

  Mózgowe porażenie dziecięce jest to zespół objawów, który zostaje rozpoznany na wczesnym etapie życia noworodka. Do pierwszych objawów, które można zaobserwować u dziecka należą:
  • nadmierna wiotkość mięśni,
  • trudności w połykaniu pokarmów,
  • asymetria w ułożeniu ciała,
  • drgawki.
  Powyższe sygnały mogą być obserwowane powoli, a stają się bardziej zauważalne dopiero wraz z rozwojem dziecka, który nie będzie przebiegał prawidłowo. Wówczas można zaobserwować trudności w unoszeniu główki czy problemy z poruszaniem się. Aktywność dzieci z MPD będzie znacznie odbiegać od naturalnego rozwoju dzieci na określonym etapie życia. 
   
  Ubezpieczenie na życie ma za zadanie zapewnić nam oraz naszym bliskim pomoc finansową w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie w swojej podstawowej funkcji zabezpiecza ubezpieczonego na wypadek jego śmierci

  2. Polisa na życie może obejmować dzieci ubezpieczonego

  3. Zakres ochrony z polisy na życie w wielu przypadkach uwzględnia możliwość zdiagnozowania MPD

  4. Bez porównania ofert łatwo wybrać zbyt drogą i nieatrakcyjną ofertę

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu