Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Ergo Hestia ubezpieczenie na życie - indywidualnie czy grupowo?

10 GRU 2018

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Myśląc o przyszłości, nie mamy żadnej gwarancji, że będziemy za 5, 10 czy 15 lat pracować na tym samym stanowisku, zarabiać tak dobrze jak dotąd czy cieszyć się takim samym zdrowiem. Wystarczy, że pomyślimy o tym wcześniej i zainwestujemy w polisę na życie. Warto przyjrzeć się ofercie grupy Ergo Hestia, która oferuje nam taką możliwość.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Nie musimy obawiać się, że ubezpieczyciel narzuci nam zbyt długą umowę czy za wysoką składkę, ponieważ my sami decydujemy zarówno o czasie trwania umowy, zakresie ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia, jak również wysokości składki.

 

Ubezpieczenie indywidualne Ergo Hestia – odszkodowanie nawet 4 mln zł

Grupa Ergo Hestia może zaoferować nam naprawdę sporo, ponieważ maksymalna suma ubezpieczenia, na jaką możemy się zdecydować to kwota wynosząca aż 4 miliony złotych. Oczywiście musimy mieć na uwadze to, że im wyższą sumę wybierzemy, tym cena składki będzie adekwatnie wyższa.

Wysoka suma ubezpieczenia zapewnia nam na przyszłość wysokie odszkodowanie. Za określone zdarzenie przysługuje nam określony procent sumy ubezpieczenia, zatem przykładowo za pobyt w szpitalu – ubezpieczenie przewiduje 1% (za każdy dzień spędzony w szpitalu), to bardziej korzystny będzie procent naliczony z sumy ubezpieczenia 1 mln zł niż np. 50 tys. zł.

Ergo Hestia posiada również możliwość zabezpieczenia się na wypadek utraty zdolności do pracy. W sytuacji choroby lub wypadku osoba ubezpieczona dostanie świadczenie pieniężne, natomiast jeśli niezdolność będzie trwała – towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobowiązane do płacenia świadczenia w formie stałej, miesięcznej renty.

 

Ubezpieczenie grupowe Ergo Hestia – dobre rozwiązanie dla pracownika

Ergo Hestia Rodzina ubezpieczenie grupowe może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wielu pracowników. To bardzo prosta forma ubezpieczenia, ponieważ formalności spadają na pracodawcę, jak również on pobiera składkę należną na ubezpieczenie z naszego wynagrodzenia. W ten sposób odpada nam dodatkowa opłata, o której musielibyśmy pamiętać każdego miesiąca.

Czym różni się oferta polisy grupowej w Ergo Hestia od innych propozycji ubezpieczeniowych? Przystąpić może do niej każdy, bez względu na status zatrudnionego. Z tego względu jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które wcześniej nie miały takiej możliwości czyli osoby uprawiające wolne zawody, rolnicy, studenci, osoby tworzące mikroprzedsiębiorstwa czy nawet osoby poszukujące pracy.

Ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia zapewnia pomoc finansową w trudnych i szczególnych momentach życia, zatem świadczenie można otrzymać zarówno z powodu zdiagnozowania ciężkiej choroby, wypadku samochodowego czy pobytu w szpitalu, jak również z tytułu narodzin dziecka. Ergo Hestia oferuje kilkanaście wariantów ochronnych, z czego wybrać można ochronę dopasowaną najbardziej do własnej sytuacji życiowej oraz ryzyka, które uznamy za największe:
 • zgon,
 • zgon w następstwie nieszczęśliwego wypadku, wypadku przy pracy, wypadku w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym oraz wypadku przy pracy,
 • trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego,
 • całkowita trwała niezdolność do pracy wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku,
 • koszty rehabilitacji wskutek nieszczęśliwego wypadku
 • zgon w następstwie zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu w następstwie zawału mięśnia sercowego lub krwotoku śródmózgowego,
 • poważne zachorowanie,
 • leczenie szpitalne,
 • leczenie specjalistyczne,
 • operacja chirurgiczna,
 • czasowa niezdolność do pracy,
 • urodzenie się dziecka,
 • urodzenie się dzieci wskutek ciąży mnogiej.
 
UWAGA!
Polisa grupowa Ergo Hestia nie posiada karencji, w związku z czym odszkodowanie otrzymać można nawet następnego dnia po podpisaniu umowy. 

Oferta przewidziana jest dla osób pomiędzy 18 a 63 rokiem życia. 

 
Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia – pojedynczo czy grupowo?

Oferta grupy Ergo Hestia dedykowana jest zarówno klientowi indywidualnemu, jak i grupowemu. W zależności od tego, czego najbardziej oczekujemy względem polisy na życie – na taką formę ubezpieczenia warto się zdecydować.

Osoby, które wolą wieloletnią ochronę, powinny wybrać polisę indywidualną. Dzięki niej będą mogły cieszyć się wyższą kwotą sumy ubezpieczenia, jak również ochroną dopasowaną dokładnie według potrzeb bez niepotrzebnych rozszerzeń.

Z ta część osób, która obawia się zobowiązań dłuższych niż rok lub dwa – powinny postawić na ubezpieczenie grupowe, które zakupić można w miejscu pracy. Jeżeli pracodawca nie posiada takiej możliwości – można spróbować porozmawiać o tym z osobą przełożoną, być może oprócz nas jeszcze kilka osób byłoby zainteresowanych zakupem „grupówki”.

W Ergo Hestia oba rozwiązania ubezpieczeniowe – indywidualna  oraz grupowa - znacznie się od siebie różnią. Inny jest czas trwania umowy: w polisie indywidualnej sami decydujemy jak długo ma trwać nasza umowa z ubezpieczycielem, może to być zatem zarówno 5, 10, jak i 20 lat. Zyskujemy wówczas poczucie bezpieczeństwa na dłuższy okres czasu.
 
Natomiast „grupówka” to umowa podpisywana na 1 rok z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Z jednej strony ochronę można kontynuować, ale wygasa ona gdy zmieniamy miejsce pracy.

Oba rodzaje ubezpieczeń różnią się również pod względem sumy ubezpieczenia – ubezpieczenie indywidualne zawsze będzie oferować wyższą kwotę odszkodowania niż ubezpieczenie grupowe. Wpływa na to przede wszystkim różnica wysokości składek oraz czas trwania umowy – im krótszy okres składkowy oraz niższe składki – tym niższa suma ubezpieczenia.

Zauważalną różnicą jest również sama wysokość składki. W przypadku polisy indywidualnej – cena zależy wyłącznie od nas, od tego na jaką zdecydujemy się sumę ubezpieczenia, jak również zakres ochrony wybierzemy. W wersji grupowej cena jest sztywna i dla każdego ubezpieczonego w tej samej firmie ta sama.

Kolejną odczuwalną różnicą jest też zakres ochrony. Grupowa polisa oferują z góry skonstruowaną ochronę, bez możliwości dokupienia innych umów dodatkowych. Z kolei ubezpieczenie indywidualne w swojej podstawowej opcji oferuje zabezpieczenie na wypadek zgonu ubezpieczonego – a każda dodatkowa ochrona wymaga zakupienia odpowiedniego rozszerzenia, np. ochrona na raka. W ten sposób można bardzo precyzyjnie rozbudować swoją ochronę.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019