Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 19 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Gdzie najefektywniej szukać ubezpieczenia na życie?

Data aktualizacji: 21 GRU 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Gdzie najefektywniej szukać ubezpieczenia na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek śmierci – jakie wybrać?

28 LIP 2022
Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe na...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

23 WRZ 2021
Polisy na życie w Gdańsku można wykupić m.in. w towarzystwach...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

16 WRZ 2021
Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

07 WRZ 2021
Mieszkańcy Rzeszowa mogą kupić tanią polisę na życie za pomocą...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

03 WRZ 2021
Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

22 LIP 2021
Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Wiele osób, które nie mają rozeznania w branży ubezpieczeniowej, może mieć trudność z wyborem odpowiedniej polisy na życie dla siebie. Rynek ubezpieczeniowy posiada wiele ofert, często bardzo od siebie różnych, przez co wybór jednej polisy stanowi niemałe wyzwanie. Internet przychodzi z pomocą, jednak przeglądając fora tematyczne, poradniki czy inne źródła informacji – również można czuć się zagubionym.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Gdy spojrzeć tylko na produkt, jakim jest polisa na życie, okazuje się, że każde z towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na polskim rynku posiada „życiówkę” w swojej ofercie. A liczba towarzystw to kilkadziesiąt wyspecjalizowanych firm lub podmiotów świadczących usługi ubezpieczeniowe. Jak zatem znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb?


  Jakie są sposoby na znalezienie ubezpieczenia?

  Najlepszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia na życie jest internet. Tu mamy dwa wyjścia – skorzystać z porównywarki albo wybrać gotowy produkt online bez spotkania z doradcą ubezpieczeniowym.
  Jeśli zdecydujemy się na porównanie, proces zakupu nieco się wydłuży, ale dzięki temu mamy okazję zaoszczędzić na składce. Wystarczy tylko zastosować się do paru kroków:

  1.Wypełnić formularz

  Musimy określić, czy jesteśmy zainteresowani wyłącznie ochroną życia czy zabezpieczeniem kredytu, czy ochrona ma obejmować nas czy pozostałych członków rodziny, w jakim jesteśmy wieku, jaki wykonujemy zawód i jaki mamy przedział zarobków miesięcznych.

  Na tym etapie nie musimy podawać żadnych danych osobowych. Wystarczy numer telefonu i kod pocztowy adekwatny do miejsca zamieszkania. Opcjonalnie także e-mail, dzięki czemu wyniki kalkulacji dostaniemy na skrzynkę i w każdej chwili będziemy mogli wrócić do porównania bez ponownego wypełniania formularza.

  formularz
  2.Wybrać ofertę na podstawie kilku zaproponowanych

  Po wyświetleniu ofert i wybraniu jednej z nich skontaktuje się z nami konsultant, aby potwierdzić prawdziwość informacji w formularzu i chęć zakupu polisy.

  Następnie zadzwoni do nas doradca ubezpieczeniowy w celu przedstawienia szczegółowych informacji o produkcie. Takich telefonów możemy otrzymać kilka od różnych towarzystw, dzięki czemu poznamy konkurencyjne stawki i warunki ubezpieczenia.

  porównanie ofert

  3. Umówić spotkanie z doradcą

  Na spotkaniu mamy okazję dopytać o szczegóły polisy typu wyłączenia, karencje czy umowy dodatkowe. To także okazja do zawarcia umowy. Przedtem jednak zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej, która pozwoli ocenić towarzystwu ryzyko ubezpieczeniowe.
   
  Jeśli zdecydujemy się na zakup polisy na życie bez doradcy ubezpieczeniowego, mamy ograniczony wybór i produkt na określonych zasadach. Takim ubezpieczeniem jest np. Aviva Smart Life. Polisa, zapewnia ochronę na najbliższe 5 lat. Najniższa składka miesięczna wynosi 21 zł. Wysokość składki jest jednak podyktowana naszym wiekiem oraz wybraną przez nas sumą ubezpieczenia. Wybór dotyczący sumy ubezpieczenia nie jest duży – możemy wybrać jedną z czterech opcji: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł. Do zakupu polisy możemy przystąpić, jeśli mamy ukończone 18 lat i nie przekroczyliśmy 50 roku życia. Jedyne ryzyko, które obejmuje polisa to śmierć ubezpieczonego, więc z odszkodowania skorzystają wyłącznie uposażeni.


  Dlaczego porównywarka ubezpieczeń?

  Znalezienie odpowiedniej oferty jest o wiele łatwiejsze, gdy posiada się już pewną wiedzę w dziedzinie ubezpieczeń. Oprócz rodzajów polis powinno się również pamiętać o sumach ubezpieczeń, umowach dodatkowych, które zwiększą zakres ochrony oraz możliwościach modyfikowania umowy z ubezpieczycielem. Ważne jest również to, co znaleźć można w dokumencie OWU. Oznacza to, że samodzielnie poszukiwanie ubezpieczenia może być naprawdę czasochłonne.

  Porównywarka pomoże w sposób prosty i szybki znaleźć oferty o określonych parametrach. Na początku należy wypełnić krótki formularz, w którym określa się swoje preferencje względem produktu, a na jej podstawie wyszukiwane są najlepiej pasujące oferty.

  Ubezpieczenie powinno być maksymalnie dopasowane do indywidualnego profilu klienta. Przygotowana oferta jest przedstawiana telefonicznie, a następnie podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Obie rozmowy są niezobowiązujące i na każdym etapie można zmienić zdanie, zatem nie należy się obawiać rozmowy z konsultantem czy agentem.

  Wielu klientów zainteresowanych ubezpieczeniem na życie nie zna większości dostępnych na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie ma wiele atrakcyjnych rozwiązań. Porównywarka pomaga dotrzeć do takich ofert.


  Na co zwracać uwagę po znalezieniu polisy na życie?

  Zanim podpisze się umowę z ubezpieczycielem, warto dokładnie zapoznać się z treścią umowy. Brzmi to dość banalnie, ale to ważny element przy zakupie polisy. Każdy ubezpieczony powinien znać np. wyłączenia odpowiedzialności, procedurę rozwiązania umowy czy możliwość modyfikowania umowy przez rozszerzenie ochrony.

  Dokument OWU zazwyczaj jest dość obszerną lekturą, przez co bywa czytany pobieżnie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy wszystkie najważniejsze parametry się zgadzają, a zatem:

  • wysokość sumy ubezpieczenia,
  • wysokość składki oraz jej częstotliwość,
  • czas trwania umowy,
  • zakres ochrony,
  • wyłączenia odpowiedzialności.
  Zdarza się, że początkowo decydując się na konkretną ofertę, w rzeczywistości podpisuje się umowę ubezpieczeniową na zupełnie inny produkt. Dzieje się tak ze względu na zmianę decyzji podczas rozmowy z agentem, który np. zaproponował bardziej korzystne rozwiązanie o podobnych warunkach. Wówczas wysokość składki czy zakres ochrony mogą delikatnie się różnić.

  Ważnym elementem umowy jest również punkt o wyłączeniach odpowiedzialności, które dokładnie opisują okoliczności zdarzenia polisowego, w których ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy i nie wypłacić należnego świadczenia. Najczęściej wyłączenia ochrony dotyczą zgonu lub uszczerbku na zdrowiu powstałych w wyniku:
  • próby samobójczej,
  • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień,
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających,
  • brania udziału w bójce, rozruchach lub protestach,
  • zatajenia informacji o swoim stanie zdrowia,
  • uprawiania sportu wysokiego ryzyka.
  Kilka podstawowych informacji ułatwi znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z rodzajów dostępnych ofert. Do wyboru są polisy:
  • indywidualne,
  • grupowe,
  • ochronne,
  • oszczędnościowe,
  • inwestycyjne.

  Dodatkowo – każdy wymieniony wyżej rodzaj ubezpieczenia będzie się różnić pod kątem: sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, czasu trwania umowy, ilości osób ubezpieczonych oraz sposobu zarządzania składką.

  Suma ubezpieczenia jest dostosowana nie tylko do możliwości finansowych, ale również oczekiwań klienta. Może zatem wynosić 100 000 zł, jak i 500 000 zł. Warto zastanowić się nad tym, jaka kwota na wypadek nagłej śmierci będzie bliskim najbardziej przydatna, jak wysokie są zobowiązania finansowe, które należałoby w takiej sytuacji spłacić.

  Zakres ochrony może być kompleksowy i obejmować zarówno pobyt w szpitalu, jak i urodzenie dziecka czy zdiagnozowanie poważnej choroby, jak również może dotyczyć tylko jednego zdarzenia polisowego, które uznaje się za najbardziej prawdopodobne.

  Umowa z ubezpieczycielem może trwać zarówno 12 miesięcy, jak i 30 lat. O tym też decyduje klient. Im dłuższy czas ochrony, tym lepiej dla ubezpieczonego, jednak nie każdy jest zainteresowany długoterminowym zobowiązaniem wobec ubezpieczyciela.

  Ochrona może obejmować jedną osobę, jak i nawet 10 osób np. w ramach polisy rodzinnej. W ochronę można włączyć partnera, dzieci, rodziców, rodzeństwo czy teściów.

  Oprócz tego ubezpieczenia różnią się ze względu na składkę ze względu na jej przeznaczenie. W polisie ochronnej całość składki jest kierowana na ochronę ubezpieczonego, w przypadku polisy inwestycyjnej część składki jest kierowana na fundusze inwestycyjne, które mogą przynieść większe zyski.
  Właśnie dlatego tak ważny jest przegląd ofert w internecie oraz umiejętność rozpoznania rodzajów ubezpieczeń na życie. Dzięki temu łatwiej część ofert odrzucić na wstępie i skupić się na tych, które odpowiadają konkretnym potrzebom.

  Wskazówki z rankingu ubezpieczeń na życie

  W momencie, gdy użytkownik Internetu wpisuje frazę szukam najlepszego ubezpieczenia na życie, warto wziąć pod uwagę aktualne rankingami ubezpieczeń na życie. Dlaczego to jest tak ważne? Otóż, rankingi są skarbnicą wiedzy poświęconej ubezpieczeniom. Z nich można się dowiedzieć jakie produkty ubezpieczeniowe są najbardziej korzystne i cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób z branży i tych, którzy są zainteresowani ubezpieczeniem.
   
  Ranking również przedstawia oferty firm ubezpieczeniowych, które mogły być pominięte w przeszukiwaniu stron internetowych. Jeśli konkurencja na rynku jest duża, klient może się tylko cieszyć, ale z drugiej strony ilość ofert  może spowodować nawet rezygnacje z polisy lub dokonanie pochopnego wyboru. Do tego dochodzą nowe miejsca dystrybucji polis życiowych - u operatora telefonii komórkowej, jak i banku.
   
  Ranking jest miejscem pewniejszym. To tutaj można trafić na istotne informacje dotyczące jakości oraz rodzaju usług, jakie oferuje ubezpieczyciel. 

  Ranking ochronnych ubezpieczeń na życie

  MIEJSCE
   
  TOWARZYSTWO
  UBEZPIECZENIOWE
  NAZWA
  POLISY
  SZCZEGÓŁY
  POLISY
  1 Nationale Nederlanden Ochrona Jutra możliwość ochrony, oszczędzania i inwestowania w ramach 1 ubezpieczenia
  umowa podstawowa na 10 lat i dodatkowe na 5 lat
   
  2 Prudential Komfort Życia składka od 40 zł miesięcznie, wybrane dodatki: poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, operacja
  minimalny okresem ubezpieczenia 5 lat, ochrona nawet do 75. roku życia
  3 MetLife Gwarancja Jutra w razie wypadku, przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł i więcej, możliwość skorzystania z usług medycznego assistance
  4 AXA Plan Ochronny 8 umów dodatkowych, pakiet AXA MEDI obejmuje pęknięcia i złamania kości, urazy kręgosłupa i głowy czy zwichnięcia lub skręcenia stawu
  5 Allianz Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie ochrona nawet do 81 roku życia, minimalna suma ubezpieczenia w wysokości 1000 zł, polisa także dla kredytobiorców
   
  6 Aviva Opiekun VIP 10 umów dodatkowych, świadczenie od 300 tys. zł do 10 mln zł, w zależności do wybranej sumy ubezpieczenia
  7 Aegon Bezpieczni Bliscy umowa trwa od 5 do nawet 40 lat, 10 rozszerzeń, suma ubezpieczenia do 1 mln zł
  8 PKO Ubezpieczenia Ochrona Max opcja umowy bezterminowej i opłacania składki w 4 wariantach czasowych
  9 Concordia Życie Casco 10 umów dodatkowych, stała składka, indeksacja co 5 lat, ochrona od 16 roku życia
  10 Macif Acti Ochrona suma ubezpieczenia od 30 tys. zł do 3 mln zł i minimalna składka roczną od 100 zł, przedział wieku ubezpieczonego 18-65 lat
  11 Generali Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny umowa nawet na 30 lat i możliwość rozszerzenia ochrony o 7 dodatków, np. na wypadek poważnego zachorowania, na wypadek poważnej operacji, lub na wypadek pobytu w szpitalu
  12 Warta Warta dla Ciebie i Rodziny umowa ubezpieczenia już od 15 roku życia
  wariant VIP (nawet 480 tys. zł za wypadek komunikacyjny przy pracy) i 55 Plus (500 zł za narodziny wnuka)
  13 Nationale Nederlanden Ochrona+ składka miesięczna od 40 zł i możliwość przystąpienia do polisy w wieku od 18 do 70 lat

  Tabela 1. Opracowanie własne (stan na 01.10.2020 r.)
   

  Porównaj ceny
  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Ubezpieczenie na życie ma zapewnić wsparcie finansowe w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Wybierając polisę na życie, warto zwrócić uwagę na cenę takiej ochrony, zatem aby uniknąć przepłacania za składkę, należy najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Przed zakupem polisy warto poznać dostępne rodzaje ubezpieczeń na życie

  2. Porównywarka ubezpieczeniowa na podstawie krótkiej ankiety wyszukuje najbardziej dopasowane do indywidualnych potrze oferty

  3. Przed podpisaniem umowy należy dobrze zapoznać się z treścią OWU

  4. Porównanie ofert umożliwi znalezienie najtańszej oferty o najlepszym modelu ochrony
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu