Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Gdzie najefektywniej szukać ubezpieczenia na życie?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Gdzie najefektywniej szukać ubezpieczenia na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....
Porada img

Ile kosztuje rezonans magnetyczny prywatnie?

07 MAJ 2024
Spora część pacjentów, która musi wykonać badanie rezonansem magnetycznym...
Porada img

Odszkodowanie za złamany, wyrwany ząb?

30 KWI 2024
Złamanie lub wyrwanie zęba może wymagać leczenia stomatologicznego z...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć rodzica z polisy na życie - ile i kiedy przysługuje?

25 KWI 2024
Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie za śmierć rodzica z polisy na...
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Znalezienie odpowiedniej polisy na życie dla wielu osób może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie – rynek ubezpieczeniowy pełen jest towarzystw, które posiadają wiele różnych ofert, a te można również rozbudować według własnych preferencji. Co zatem wybrać, żeby nie żałować? Sprawdzamy.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

   

  Kilka cennych wskazówek może pomóc wielu osobom w wyborze odpowiedniej oferty. Decyzja powinna być dobrze przemyślana i świadoma. Zobaczmy, na co zwracać uwagę i czym kierować się podczas szukania polisy na życie.
   

  Jakie są sposoby na znalezienie ubezpieczenia?


  Zanim omówimy, w jaki sposób należy najbardziej efektywnie szukać ubezpieczenia na życie, sprawdzimy, jak najczęściej wybierają klienci. Jest kilka sposobów zakupów.

  1. Wybiorę ofertę ubezpieczyciela, którego znam z reklam – jest to metoda, która może nie przynieść nam zbyt wielu korzyści. Brak porównania z innymi firmami ubezpieczeniowymi może spowodować, że przepłacimy za polisę, która zaoferuje nam niewiele.

  2. Wybiorę ofertę ubezpieczyciela, którego polecił mi znajomy – warto zastanowić się nad tym, czy nasz znajomy jest w identycznej sytuacji życiowo-finansowej, co my. Porównajmy ile mamy lat, ile zarabiamy, jak wysoki kredyt spłacamy, kogo chcemy zabezpieczyć finansowo. Jeśli dostrzegam różnice, to taki wybór polisy nie będzie dla nas korzystny. 

  3. Wybiorę go samego ubezpieczyciela, u którego kupuję polisę samochodu lub mieszkania – to też nie jest właściwe podejście. W takiej sytuacji możemy liczyć na zniżkę za kilka różnych ofert, ale w ten sposób nie dowiemy się, ile więcej mają do zaoferowania inne towarzystwa ubezpieczeniowe.

  4. Skorzystam z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej – to jest zdecydowanie najlepszy możliwy sposób. Porównywarka pomoże nam dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych ofert wielu różnych firm ubezpieczeniowych. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, w którym zaznaczymy, jakiej polisy szukamy, a następnie otrzymamy przygotowaną dla nas ofertę.

  Porównaj oferty

  formularz
   

  Dlaczego porównywarka ubezpieczeń?


  Narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeniowa, jest opracowane z myślą o wszystkich osobach, które nie mają wiedzy w branży ubezpieczeniowej. Z tego powodu łatwo popełnić błąd przy wyborze polisy na życie.

  Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do ubezpieczenia samochodu lub nieruchomości – polisa na życie może być umową, którą będziemy zawierać na 5, 10 lub 30 lat. Co więcej – umowa z ubezpieczycielem może być nawet dożywotnia. Bardzo ważne jest zatem, by mieć rozeznanie wśród wielu różnych możliwości. W ten sposób możemy wybrać najlepszą dla siebie opcję.
   
  Porównywarka ubezpieczeniowa pomoże nam również zaoszczędzić – dzięki niej możemy wybrać najtańszą ofertę o najlepszym zakresie ochrony. Nie warto przepłacać za ubezpieczenie, ponieważ w tej samej cenie inny ubezpieczyciel może zaoferować nam znacznie więcej.
   
  Skorzystanie z porównywarki pozwoli nam również zaoszczędzić czas. Wczytywanie się w szczegóły ofert, a także dokumentu OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) to długi i żmudny proces. Biorąc pod uwagę, ile towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonuje na polskim rynku, możemy stracić wiele cennych godzin na przeglądanie różnych ofert. Z porównywarką szukanie będzie zdecydowanie szybsze.
   
  Porównywarka ma jeszcze jeden ważny atut – pomoże nam dopasować polisę do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na konkretnym zakresie ochrony, sumie ubezpieczenia lub rodzaju polisy – porównywarka dokona selekcji i odrzuci oferty, które nie leżą w zakresie naszych zainteresowań.
   

  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

  Cena polisy na życie jest zależna od tego, jaką sumę ubezpieczenia wybierzemy, jaki zakres ochrony nas interesuje oraz tego czy porównamy dostępne możliwości. Wpływ na koszt składki ma również nasz wiek i stan zdrowia. Za tę samą ofertę inną składkę zapłacić może osoba, która skończyła 25 lat, która zdrowo się odżywia i nie stosuje żadnych używek, a inną osoba po 50 roku życia, która pali papierosy i prowadzi siedzący tryb życia.

  PRZYKŁADY RÓŻNYCH POLIS NA ŻYCIE

  TU SU Poważne zachorowanie Pobyt w szpitalu 1% uszczerbku na zdrowiu Cena składki miesięcznej
  Allianz Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  ERGO Hestia 25 000 zł - - 300 zł Od 30 zł
  Nationale-Nederlanden 40 000 zł 40 000 zl 100 zł/dzień 200 zł 51 zł
  Generali 40 000 zł 3 000 zł 50 zł/dzień 400 zł Od 72 zł
  ERGO Hestia 100 000 zł 20 000 zł 100 zł /dzień 750 zł Od 130 zł
  Nationale-Nederlanden 100 000 zł 100 000 zł 100 zł /dzień 500 zł Od 100 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych rankingubezpieczennazycie.pl z dnia 28.10.2022 
   

  Jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?


  Wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest łatwe. Każdy z nas kojarzy, chociażby pobieżnie, największe firmy sprzedające polisy na życie. Czy jednak największe towarzystwo ubezpieczeniowe na pewno zaoferuje nam najlepsze warunki ochrony? Niekoniecznie.

  Przed zakupem polisy warto dokonać porównania i zapoznać się z ofertą mniej znanych nam firm. Może okazać się, że towarzystwo, którego nazwa niewiele nam mówi, z powodzeniem od wielu lat działa na rynkach zagranicznych, gdzie cieszy się wieloma sukcesami. Zagraniczny kapitał oraz doświadczenie mogą być dla nas gwarancją jakości i zadowolenia z usług oferowanych przez tę firmę.
   

  Jak dopasować ubezpieczenie na życie do swoich potrzeb?


  Warto pamiętać o tym, że każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby względem polisy. Ktoś może obawiać się choroby nowotworowej, ponieważ takie przypadki spotkały kogoś z jego bliskich, ktoś inny może z kolei chcieć zabezpieczyć bliskich na wysoką sumę pieniędzy, ponieważ zdecydował się na bardzo wysoki kredyt hipoteczny. Jeszcze inni postawią na niższą sumę ubezpieczenia, za to z kompleksową ochroną dotyczącą różnych zdarzeń losowych. 

  Nie ma jednego najlepszego modelu ochrony, który byłby idealny dla wszystkich. Jeśli planujemy zakładanie rodziny, to warto pomyśleć o wsparciu w tym czasie, jeśli z kolei obawiamy się jakieś choroby, dobrym pomysłem będzie umowa dodatkowa dotycząca poważnego zachorowania, hospitalizacji oraz zabiegów chirurgicznych.

  Zastanówmy się nad tym – jaką kwotą dysponujemy na poczet ubezpieczenia oraz jakiej ochrony oczekujemy. I właśnie tym kierujmy się przy wyborze polisy.
   

  Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?


  Zanim przejdziemy do podpisania umowy z ubezpieczycielem, sprawdźmy dokładnie kilka bardzo ważnych punktów w umowie. Są to przede wszystkim:
  • karencja – jest to czas pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem ochrony polisowej w danym zakresie (np. karencja dotycząca urodzenia dziecka wynosi 10 miesięcy),
  • wyłączenia odpowiedzialności – to okoliczności zdarzenia polisowego, np. wypadku, w których ubezpieczyciel może odstąpić od realizacji świadczenia (wypadek samochodowy spowodowany pod wpływem alkoholu),
  • limit świadczeń – zwróćmy uwagę czy ubezpieczyciel określa ile razy w roku polisowym wypłaci należne świadczenie, może okazać się, że druga lub trzecia hospitalizacja w ciągu kilku miesięcy nie będzie skutkować odszkodowaniem,
  • kwota sumy ubezpieczenia – porównajmy, czy SU zgadza się z kwotą, na jaką się decydowaliśmy, ponieważ w trakcie rozmowy z agentem możemy zmienić zdanie, wybrać inną ochronę, co oznaczać będzie też wybór innego ubezpieczenia,
  • zakres ochrony – podobnie, jak w przypadku SU, podczas rozmowy z agentem możemy zmienić zdanie, a warto mieć pewność co do wybranego zakresu ochrony,
  • opis, jak zgłosić roszczenie ubezpieczycielowi – przed zawarciem umowy warto zorientować się, w jaki sposób powinniśmy zgłosić wypadek, chorobę lub inne zdarzenie, jakie nas spotka. 

  Porównaj ceny

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Ubezpieczenie na życie ma zapewnić wsparcie finansowe w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Wybierając polisę na życie, warto zwrócić uwagę na cenę takiej ochrony, zatem aby uniknąć przepłacania za składkę, należy najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Przed zakupem polisy warto poznać dostępne rodzaje ubezpieczeń na życie

  2. Porównywarka ubezpieczeniowa na podstawie krótkiej ankiety wyszukuje najbardziej dopasowane do indywidualnych potrze oferty

  3. Przed podpisaniem umowy należy dobrze zapoznać się z treścią OWU

  4. Porównanie ofert umożliwi znalezienie najtańszej oferty o najlepszym modelu ochrony

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o to, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie

  1. Gdzie szukać ubezpieczenia na życie?

   Najlepszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia na życie będzie skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczeń na życie. Takie narzędzie pozwala szybko znaleźć najbardziej dopasowaną do naszych oczekiwań ofertę.

  2. Czy ubezpieczenie na życie polecane przez znajomego to dobry pomysł?

   Polisa polecana przez znajomego niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Nasze sytuacje życiowe, finansowe oraz rodzinne mogą być bardzo odmienne, przez co będziemy mieć inne oczekiwania względem ubezpieczenia.

  3. Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń?

   Z porównywarki ubezpieczeń na życie warto skorzystać, by w szybki i prosty sposób dotrzeć do najlepszych i najtańszych ofert polisy na życie. Dzięki porównywarce nie będziemy musieli samodzielnie zapoznawać się ze wszystkimi możliwymi opcjami.

  4. Jak znaleźć ubezpieczenie na życie dopasowane do naszych potrzeb?

   Najbardziej dopasowaną ofertę znajdziemy z pomocą porównywarki polis na życie. Na podstawie krótkiej ankiety zostanie przeprowadzona selekcja ofert i odrzucone zostaną te, które nie wpisują się w profil szukanego przez nas ubezpieczenia.

  5. W jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć się na życie?

   Nie ma jednej firmy, która oferowałaby polisę na życie idealną dla każdego. Dlatego tak ważne jest porównanie różnych polis. Każdy klient ma zupełnie inne oczekiwania i potrzeby względem szukanego ubezpieczenia.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu