Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Grupowe ubezpieczenie na życie PZU - co oferuje?

27 KWI 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
Wiele osób o zakupie ubezpieczenia na życie myśli dopiero, gdy taka możliwość pojawia się w miejscu zatrudnienia. Jednak taka oferta jest czasem dość ograniczona, więc warto pomyśleć o alternatywnie. Sprawdzamy, co proponuje swoim klientom poprzez grupowe ubezpieczenie na życie PZU.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Firm ubezpieczeniowych, które oferują polisy grupowe na dzisiejszym rynku ubezpieczeniowym jest sporo, jednak głównym priorytetem jest sprzedaż takich polis w wersji indywidualnej. Także PZU posiada rozwiązania grupowe – to pakiet medyczny, ubezpieczenie pracownicze i kontynuacja polisy grupowej po wygaśnięciu umowy z pracodawcą.


  Polisy dla pracowników PZU - porównanie produktów

  Grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkt opracowany dla szerszej grupy osób, dzięki czemu ubezpieczyciel może zaoferować niższe składki i zaproponować te zdarzenia, które w innym przypadku są ograniczone lub wyłączone z odpowiedzialności towarzystwa.
   
  PZU dysponuje w swojej ofercie 3 produktami. Jednym z nich jest Ubezpieczenie grupowe typ P Plus. Ubezpieczenie skierowane jest do grupy pracowników. Minimalna liczba pracowników konieczna do zawarcia umowy ubezpieczenia to 30 osób związanych formalnie z zakładem pracy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku 18-69 lat, przy czym ochrona może trwać 12 miesięcy, a wiec do skończenia przez ubezpieczonego 70 lat. Jak wygląda zakres? Umiarkowanie, to 7 zdarzeń:
   
  • śmierć ubezpieczonego (na skutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca, wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy),
  • śmierć członków rodziny (małżonka, dziecka, rodzica),
  • urodzenie dziecka (żywego i martwego),
  • osierocenie dziecka (przez ubezpieczonego),
  • problemy ze zdrowiem (pobyt w szpitalu, operacja chirurgiczna, doraźna ochrona medyczna),
  • niezdolność do pracy (na skutek urazu ciała złamania kości, ciężkiej choroby),
  • utrata zdrowia przez dziecko (ubezpieczonego).
  Innym wariantem jest polisa PZU Pełnia Życia. Do zakupu tego produktu mogą przystąpić osoby między 18 a 69 rokiem życia. Pracodawca może przystąpić do zawarcia ubezpieczenia, gdy minimalna liczba grupy to przynajmniej 8 osób.
   
  Wersją typowo medyczną jest pakiet PZU u Lekarza w 4 wariantach ochrony. Ubezpieczeniem może być objęta grupa, która liczy już od 3 ubezpieczonych. Do ubezpieczenia mogą przystąpić pracownicy, którzy nie ukończyli 67 lat, ich małżonkowie lub partnerzy życiowi, którzy nie ukończyli 67 lat, oraz dzieci pracowników, które nie ukończyły 18 lat lub – jeśli studiują – 25 lat. Ale uwaga – polisa PZU przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych oraz firm z sektora MSP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa).

  Porównaj oferty

  Indywidualna polisa na życie PZU, gdy kończy się grupowa

  Ubezpieczenie grupowe jest wygodnym rozwiązaniem, a często też korzystnym finansowo, jeśli pracodawca opłaca za pracownika składkę w ramach pakietu socjalnego. Ale nawet bez tej opcji miesięczna składka w „grupówce” jest na tyle niska, że warto przystąpić do programu ubezpieczeń pracowniczych.
   
  A co jeśli umowa z pracodawcą dobiegnie końca na skutek zwolnienia, upadku firmy, przejścia pracownika na emeryturę czy z innego powodu? Wtedy to samo towarzystwo, które ubezpieczało grupę zatrudnionych może zaproponować przejście na wariant indywidualny – w PZU to Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego.
   
  Taka polisa dostępna w 4 wariantach bardzo przypomina wersję grupową – zawiera kilka rozszerzeń (trwały uszczerbek na zdrowiu, urodzenie dziecka, śmierć członka rodziny, złamanie nogi) i nie wymaga wykonania przed zawarciem umowy badań lekarskich.


  Polisa indywidualna zamiast grupowej czy obie naraz?

  Jeśli już posiadasz polisę grupową w pracy, nie warto z niej rezygnować – można dokupić ubezpieczenie indywidualne na życie. Zarówno w PZU, jak i innym towarzystwie, o ile będzie miało ono lepsze warunki, co łatwo sprawdzić porównując polisy na życie online.
   
  Ubezpieczenie indywidualne i grupowe to podwójne świadczenie, np. za złamanie ręki. Warunek: w obu polisach trzeba mieć wykupione takie zdarzenie (NNW). Obie polisy dopełniają się także w innych względach:
   
  • ubezpieczenie grupowe – krótka karencja lub brak karencji np. na urodzenie dziecka, niska składka z możliwością finansowania przez pracodawcę, z reguły brak badań lekarskich.
    
  • ubezpieczenie indywidualne – wyższe sumy ubezpieczenia, szerszy zakres ochrony, długość trwania niezależnie od umowy z pracodawcą, możliwość negocjowania kształtu polisy z agentem.
   
  W towarzystwie PZU grupowe ubezpieczenie na życie występuje w kilku wersjach, podobnie jak wariant indywidualny. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń online, otrzymujemy do 5 ofert różnych ubezpieczycieli, a jeśli wśród nich znajduje się oferta PZU, jest to okazja do przyjrzenia się z bliska polisom nie tylko ochronnym, ale i oszczędnościowym czy inwestycyjnym.
   
  Podczas spotkania z agentem możemy dobierać składniki polisy (umowy dodatkowe), a nie tylko całe warianty różniące się tylko wysokością świadczeń i składek, jak w ubezpieczeniach grupowych.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (38)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  miko

  2019-04-24 12:18:00

  Nigdy nie podpisujcie umowy z PZU są nie wiarygodni, nie wypłacają odszkodowań, szukają byle powodu aby nie wypłacić, to ***.

  Knf

  2019-06-04 02:29:10

  W jakiej firmie ubezpieczeniowej pracujesz agenciku miko?

  Milena77

  2019-06-05 13:24:37

  Ja jestem zadowolona z polisy grupowej od PZU, moim zdaniem to najlepszy wybór na rynku.

  JG

  2019-06-26 19:50:07

  Miko ma racje ja zamierzam zrezygnowac z PZU

  jarek

  2019-06-28 18:02:28

  jak nie kombinujesz to wypłacają bez problemów

  Saja

  2019-07-09 10:53:54

  Czy należą mi sie dwa swiadczenia z powodu smierci rodzica mam jedna grupowe ubiezpieczenie umowe podpisalam 1 czerwca a drugie prywatnie opłacałm

  Odpowiedź Redakcji

  2019-07-09 14:48:45

  Tak, ale pod warunkiem, że obie polisy zawierają to same zdarzenie (śmierć rodzica), a do zgonu doszło w trakcie trwania umowy z ubezpieczycielami. Należy jeszcze upewnić się, czy na to zdarzenie nie obowiązuje karencja, czyli czasowy brak odpowiedzialności. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, można wystąpić do każdego TU o odszkodowanie, przedkładając akt zgonu lub odpis i inne wymagane dokumenty.

  ANIA

  2019-08-22 10:48:56

  OCHRONĄ MOŻNA OBJĄĆ OSOBY W WIEKU 18-69 LAT PRZY CZYM OCHRONA TRWA DO 70 LAT A CO JAK UDA MI SIĘ ŻYĆ DŁUŻEJ, UBEZPIECZENIE UPADA ?!

  Odpowiedź Redakcji

  2019-09-13 08:44:59

  Tak, wtedy w chwili osiągnięcia maksymalnego wieku polisa przestaje działać. Ale są też ubezpieczenia 5-letnie, gdzie ostatnim momentem zawarcia umowy jest wiek np. 69 lat, a ochrona trwa do 74. urodzin.

  Kamila

  2019-09-19 19:35:15

  Miałam wypadek w pracy przy maszynie w skutek którego zmiażdżyłam palca i złamałam. Posiadam ubezpieczenie grupowe podstawowe pracownik gdzie zgłosić aby wypłacono mi odszkodowanie?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-09-20 08:28:32

  Należy niezwłocznie powiadomić o wypadku ubezpieczyciela. Podstawą do wypłaty świadczenia będzie orzeczenie lekarskie czy wypis ze szpitala udzielającego pomocy medycznej.

  Staszek

  2019-09-24 18:15:36

  Nie polecam nie wypłacił mi odszkodowania

  KEMYYR

  2019-09-25 09:19:57

  Czy pracownik może ubezpieczyć u siebie w firmie rodziców na emeryturze?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-09-25 10:19:07

  Może, jeśli przedsiębiorca wynegocjował z towarzystwem taki zapis w umowie polisowej. Z reguły ubezpieczenie grupowe w firmie dotyczy w pierwszej kolejności współmałżonka oraz dzieci ubezpieczonego pracownika.

  spajder

  2019-10-08 18:01:49

  Szukają byle powodu do niewypłacenia odszkodowania. Nie polecam

  klient2

  2019-10-10 11:02:12

  Czy możliwe jest, że w ramach ubezpieczenia grupowego w swoim zakładzie pracy mieć dwie sumy ubezpieczenia? Płacę składkę wg wariantu 1 (52,84 zł) i otrzymałem właśnie odszkodowanie za pobyt w szpitalu i operację, przy czym przy kwocie za operację podajecie Państwo sumę ubezpieczenia 4.500 zł, a za pobyt sumę 11.000 zł). Jedna polisa i dwie sumy ubezpieczenia?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-10-10 11:12:00

  Tak, w tym przypadku maksymalne świadczenie mogłoby wynieść nawet 15 500 zł. Operacja i pobyt w szpitalu są osobnymi zdarzeniami. Każde zdarzenie w polisie ma odrębne sumy ubezpieczenia, zakres, wyłączenia odpowiedzialności, limity itp.

  Ula

  2019-10-16 08:05:55

  Urodziłam dziecko przez cięcie cesarskie jakie świadczenia mnie obowiązują. Tylko za urodzenie dziecka czy za zabieg też

  Mąż

  2019-10-16 08:57:36

  Potwierdzam opinię „miko”. Moja żona miała wypadek w pracy, była na zwolnieniu 31 dni i nie dostała ani złotówki od PZU. Według nich uszkodzenie stawu skokowego nie jest trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

  Ala

  2019-10-17 17:44:56

  Miałam operację usunięcia polipów w nosie oraz zatokach czołowych ,szczękowych ,jarzmowych.operacja trwała ok 3 godz..fakt że byłam w szpitalu tylko 3 dni,Mam ubezp.grupowe ,płacę najwyższą składkę.wiecie ile dostałam 180 zł!!!!!

  Perełka

  2019-11-04 10:21:12

  Mam pytanie jeżeli jestem w szpitalu 14 dni bo miałam ściągany szewek i leżę aż do urodzenia dziecka należy mi się za pobyt w szpitalu ?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-11-05 09:49:15

  Z reguły pobyt w szpitalu musi być spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem lub poważnym zachorowaniem. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie na podstawie karty szpitalnej, a jeśli podany przypadek nie mieści się w zakresie ochrony, niezwłocznie o tym powiadomi.

  Damek

  2019-11-06 16:12:13

  W pracy mam wariant PZU IV. Pobierają mi 81 zł składki, dodam najwyższy pakiet w mojej pracy. W zeszłym roku usunięto mi znamię w znieczuleniu miejscowym i założono 3 szwy. Złożyłem nie dawno wniosek o wypłacenia mi jakiego kolwiek świadczenia. Dostałem odmowę, dlatego, że zabieg nie podlega wykazowi operacji. Moje pytanie brzmi. Jeżeli mam najwyższy i najdroższy (patrz wyżej) pakiet ubezpieczenia w pracy, to dlaczego nie należy mi się żadne świadczenie???? Nie rozumię. Na głowie mam blizne wielkości ok 2cm i nie ukrywam, że to widać, od ponad 10 lat jestem,, łysy ''

  Aneta

  2019-11-24 20:03:56

  Witam mam pytanie czy jest jakiś wiek który zmniejsza odszkodowanie chodzi mi o wypłatę odszkodowania dla osoby wyposażonej po śmierci Tata był w ubezpieczeniu grupowym przez 15 lat w chwili śmierci miał 67 lat PZU wypłaciło mi 6 tyś na umowie jest sumą 250 procent czyli 15 tyś czy możliwe jest że ktoś się pomylił w wyliczeniach bardzo proszę o odpowiedź najlepiej kogoś kompetentnego z PZU nigdy nie miałam żadnych problemów proszę o pomoc

  Ola

  2019-11-27 19:02:51

  Czy mogę dopisać synowa do swoje ubezpieczenia grupowego w pracy ?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-11-28 10:18:24

  O tym decyduje poniekąd pracodawca, który porozumiał się z ubezpieczycielem. Zazwyczaj do takiej polisy można dopisać małżonka i dziecko, ale w każdej firmie mogą być inne ustalenia.

  Karolina

  2019-12-10 14:03:54

  Gdy byłam w 8 tyg ciąży partner zapisał siebie i mnie do ubezpieczenia grupowego w pracy, czy należy nam się odszkodowanie z tytułu urodzenia dziecka?

  Odpowiedź Redakcji

  2019-12-10 15:15:27

  Tak, ale pod warunkiem, że takie zdarzenie jest w zakresie polisy grupowej i nie ma karencji (okres, w którym TU nie ponosi finansowej odpowiedzialności) większej niż 9 miesięcy na urodzenie dziecka.

  Klientka

  2019-12-13 09:17:03

  Nie polecam. Od ponad 6 lat opłacam regularnie składki. A teraz jak dopadła choroba, pobyt w szpitalu i operacja, pokazali ci mogą. Za pobyt w szpitalu otrzymałam pieniądze, ale już za operację nie. Gdzie domagać się sprawiedliwości?

  Angie

  2020-01-29 20:29:04

  Planuje dopisać siebie oraz narzeczonego do polisy grupowej. Co w przypadku ustania stosunku pracy. Składka zostaje ta sama dla nas obojga? Co w sumą ubezpieczenia? Zachodzą jakieś zmiany?

  Odpowiedź Redakcji

  2020-01-30 12:09:05

  Polisa grupowa zawierana w miejscu pracy kończy się z dniem odejścia pracownika z firmy. Umowa wygasa też dla wszystkich współubezpieczonych. Należy się spodziewać, że PZU (czy każde inne towarzystwo) zaproponuje kontynuację polisy na zasadach indywidualnych. Cena takiej polisy będzie z pewnością wyższa niż "grupówki", więc warto zrobić najpierw porównanie ofert.

  Ania

  2020-02-14 18:02:55

  Jestem ubezpieczona grupowo przez zakład pracy w PZU. Dodatkowo mama ubezpieczyła mnie u siebie w pracy jako członka rodziny. Opłacane są dwie składki. W tamtym miesiącu byłam w szpitalu przez 8 dni. Czy mogę ubiegać się o dwa świadczenia z powodu pobytu w szpitalu?

  Ola

  2020-02-27 17:20:11

  Czy za pobyt w szpitalu specjalistycznym jest świadczenie płatne?czy jak ktoś by się leczył na alkoholizm w tak zwanym Kocborowie to też obejmuje czy nie.

  Magda

  2020-02-29 03:38:03

  Oplacalam w pracy skladke teraz nie pracuje czy moge kontynuowac? Jak postepowac

  Buszmen

  2020-03-09 01:06:43

  Miałem wykupioną polisę grupową. Dostałem zawał serca i przez jedenaście lat nie miałem zdolności do pracy. PZU wypłaciło tylko za pobyt w szpitalu a za ciężka chorobę miałem dostać odszkodowanie po zakończeniu choroby. Pytanie: czy mi się jeszcze coś należy?

  Monika

  2020-03-18 11:42:52

  Pytanie czy jak mąż posiada ubezpieczenie grupowe w pracy i ma ubezpieczone pod sobą dzieci a zdazyl się dziecku wypadek w szkole czy można ubiegać się o odszkodowanie z tego ubezpieczenia. Pomijajac ubezpieczenie w szkole. Bo to już zgłosiliśmy. Pozdrawiam proszę o odp.

  Mirek

  2020-05-08 15:42:57

  miałem wypadek w pracy, po operacji kregosłupa i pobycie w 4 dni w szpitalu dostałem 240 zł+ 300 za operację. Składka miesięczna 73 zł. Czytajcie warunki - jesli pobyt w szpitalu jest 14 dni od wypadku dostaniecie ochłapa w PZU. Dziadostwo, nie polecem

  boguslawa

  2020-07-02 07:53:10

  Prezes PZU jak wyliczyłam zarabia miesięcznie około 100 000,00 złotych a proszę pamiętać jeszcze o pracownikach. Niestety to z naszych składek więc o odszkodowaniach możemy pomarzyć !!!!!!!!! . Przykre ale prawdziwe jesteśmy ubezpieczeni do wypadku później są tylko paragrafy. Mój mąż płacił przez 40 lat składki nikt nie pytał się jaki jest jego stan zdrowia w momencie zawarcia umowy. Gdy zwrócił się o odszkodowanie to okazało się że odszkodowanie mu się nie należy ponieważ jest to kolejny zawał a PZU wypłaca tylko RAZ PROSZĘ DOKŁADNIE CZYTAĆ WARUNKI UBEZPIECZENIA .

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Trwały uszczerbek na zdrowiu - jak ocenić?

  25 CZE 2020
  W celu zabezpieczenia swojego życia oraz zdrowia warto zastanowić się nad...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

  17 CZE 2020
  Podstawowa ochrona w polisie na życie może być rozszerzona na kilka...
  Porada img

  Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  08 CZE 2020
  Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....
  Porada img

  Wypadek przy pracy - kiedy przyda się polisa na życie?

  29 MAJ 2020
  Każdy zawód to ryzyko wypadku w pracy. Ubezpieczenie na życie może...
  Porada img

  Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

  15 MAJ 2020
  Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
  Porada img

  Ubezpieczenie od utraty dochodu - na czym polega?

  12 MAJ 2020
  Kredyt na 5, 10 czy 20 lat zawsze jest obarczony sporym ryzykiem. Polisa na...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020