Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Grupowe ubezpieczenie na życie PZU - co oferuje?

27 KWI 2018

Średnia ocena: 4.05

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wiele osób o zakupie ubezpieczenia na życie myśli dopiero, gdy taka możliwość pojawia się w miejscu zatrudnienia. Jednak taka oferta jest czasem dość ograniczona, więc warto pomyśleć o alternatywnie. Sprawdzamy, co proponuje swoim klientom PZU.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Firm ubezpieczeniowych, które oferują polisy grupowe na dzisiejszym rynku ubezpieczeniowym jest sporo, jednak głównym priorytetem jest sprzedaż takich polis w wersji indywidualnej. Także PZU posiada rozwiązania grupowe – to pakiet medyczny, ubezpieczenie pracownicze i kontynuacja polisy grupowej po wygaśnięciu umowy z pracodawcą.


Polisy dla pracowników PZU - porównanie produktów

Grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkt opracowany dla szerszej grupy osób, dzięki czemu ubezpieczyciel może zaoferować niższe składki i zaproponować te zdarzenia, które w innym przypadku są ograniczone lub wyłączone z odpowiedzialności towarzystwa.
 
PZU dysponuje w swojej ofercie 3 produktami. Jednym z nich jest Ubezpieczenie grupowe typ P Plus. Ubezpieczenie skierowane jest do grupy pracowników. Minimalna liczba pracowników konieczna do zawarcia umowy ubezpieczenia to 30 osób związanych formalnie z zakładem pracy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku 18-69 lat, przy czym ochrona może trwać 12 miesięcy, a wiec do skończenia przez ubezpieczonego 70 lat. Jak wygląda zakres? Umiarkowanie, to 7 zdarzeń:
 
 • śmierć ubezpieczonego (na skutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca, wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy),
 • śmierć członków rodziny (małżonka, dziecka, rodzica),
 • urodzenie dziecka (żywego i martwego),
 • osierocenie dziecka (przez ubezpieczonego),
 • problemy ze zdrowiem (pobyt w szpitalu, operacja chirurgiczna, doraźna ochrona medyczna),
 • niezdolność do pracy (na skutek urazu ciała złamania kości, ciężkiej choroby),
 • utrata zdrowia przez dziecko (ubezpieczonego).
Innym wariantem jest polisa PZU Pełnia Życia. Do zakupu tego produktu mogą przystąpić osoby między 18 a 69 rokiem życia. Pracodawca może przystąpić do zawarcia ubezpieczenia, gdy minimalna liczba grupy to przynajmniej 8 osób.
 
Wersją typowo medyczną jest pakiet PZU u Lekarza w 4 wariantach ochrony. Ubezpieczeniem może być objęta grupa, która liczy już od 3 ubezpieczonych. Do ubezpieczenia mogą przystąpić pracownicy, którzy nie ukończyli 67 lat, ich małżonkowie lub partnerzy życiowi, którzy nie ukończyli 67 lat, oraz dzieci pracowników, które nie ukończyły 18 lat lub – jeśli studiują – 25 lat. Ale uwaga – polisa PZU przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych oraz firm z sektora MSP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa).

 
Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Indywidualna polisa na życie PZU, gdy kończy się grupowa

Ubezpieczenie grupowe jest wygodnym rozwiązaniem, a często też korzystnym finansowo, jeśli pracodawca opłaca za pracownika składkę w ramach pakietu socjalnego. Ale nawet bez tej opcji miesięczna składka w „grupówce” jest na tyle niska, że warto przystąpić do programu ubezpieczeń pracowniczych.
 
A co jeśli umowa z pracodawcą dobiegnie końca na skutek zwolnienia, upadku firmy, przejścia pracownika na emeryturę czy z innego powodu? Wtedy to samo towarzystwo, które ubezpieczało grupę zatrudnionych może zaproponować przejście na wariant indywidualny – w PZU to Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego.
 
Taka polisa dostępna w 4 wariantach bardzo przypomina wersję grupową – zawiera kilka rozszerzeń (trwały uszczerbek na zdrowiu, urodzenie dziecka, śmierć członka rodziny, złamanie nogi) i nie wymaga wykonania przed zawarciem umowy badań lekarskich.


Polisa indywidualna zamiast grupowej czy obie naraz?

Jeśli już posiadasz polisę grupową w pracy, nie warto z niej rezygnować – można dokupić ubezpieczenie indywidualne na życie. Zarówno w PZU, jak i innym towarzystwie, o ile będzie miało ono lepsze warunki, co łatwo sprawdzić porównując polisy na życie online.
 
Ubezpieczenie indywidualne i grupowe to podwójne świadczenie, np. za złamanie ręki. Warunek: w obu polisach trzeba mieć wykupione takie zdarzenie (NNW). Obie polisy dopełniają się także w innych względach:
 
 • ubezpieczenie grupowe – krótka karencja lub brak karencji np. na urodzenie dziecka, niska składka z możliwością finansowania przez pracodawcę, z reguły brak badań lekarskich.
   
 • ubezpieczenie indywidualne – wyższe sumy ubezpieczenia, szerszy zakres ochrony, długość trwania niezależnie od umowy z pracodawcą, możliwość negocjowania kształtu polisy z agentem.
 
W towarzystwie PZU grupowe ubezpieczenie na życie występuje w kilku wersjach, podobnie jak wariant indywidualny. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń online, otrzymujemy do 5 ofert różnych ubezpieczycieli, a jeśli wśród nich znajduje się oferta PZU, jest to okazja do przyjrzenia się z bliska polisom nie tylko ochronnym, ale i oszczędnościowym czy inwestycyjnym.
 
Podczas spotkania z agentem możemy dobierać składniki polisy (umowy dodatkowe), a nie tylko całe warianty różniące się tylko wysokością świadczeń i składek, jak w ubezpieczeniach grupowych.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (9)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

miko

2019-04-24 12:18:00

Nigdy nie podpisujcie umowy z PZU są nie wiarygodni, nie wypłacają odszkodowań, szukają byle powodu aby nie wypłacić, to ***.

Knf

2019-06-04 02:29:10

W jakiej firmie ubezpieczeniowej pracujesz agenciku miko?

Milena77

2019-06-05 13:24:37

Ja jestem zadowolona z polisy grupowej od PZU, moim zdaniem to najlepszy wybór na rynku.

JG

2019-06-26 19:50:07

Miko ma racje ja zamierzam zrezygnowac z PZU

jarek

2019-06-28 18:02:28

jak nie kombinujesz to wypłacają bez problemów

Saja

2019-07-09 10:53:54

Czy należą mi sie dwa swiadczenia z powodu smierci rodzica mam jedna grupowe ubiezpieczenie umowe podpisalam 1 czerwca a drugie prywatnie opłacałm

Odpowiedź Redakcji

2019-07-09 14:48:45

Tak, ale pod warunkiem, że obie polisy zawierają to same zdarzenie (śmierć rodzica), a do zgonu doszło w trakcie trwania umowy z ubezpieczycielami. Należy jeszcze upewnić się, czy na to zdarzenie nie obowiązuje karencja, czyli czasowy brak odpowiedzialności. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, można wystąpić do każdego TU o odszkodowanie, przedkładając akt zgonu lub odpis i inne wymagane dokumenty.

ANIA

2019-08-22 10:48:56

OCHRONĄ MOŻNA OBJĄĆ OSOBY W WIEKU 18-69 LAT PRZY CZYM OCHRONA TRWA DO 70 LAT A CO JAK UDA MI SIĘ ŻYĆ DŁUŻEJ, UBEZPIECZENIE UPADA ?!

Odpowiedź Redakcji

2019-09-13 08:44:59

Tak, wtedy w chwili osiągnięcia maksymalnego wieku polisa przestaje działać. Ale są też ubezpieczenia 5-letnie, gdzie ostatnim momentem zawarcia umowy jest wiek np. 69 lat, a ochrona trwa do 74. urodzin.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019