Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

08 CZE 2020
Data aktualizacji: 26 PAŹ 2020
Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić. Przede wszystkim ominiemy kolejki w przychodniach, wykonamy darmowo wiele potrzebnych badań i nie będziemy musieli ponosić kosztów wizyt w prywatnych gabinetach lekarskich.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ważne jest jednak, by wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Warto znać możliwości ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać dostępne pakiety. Sprawdźmy ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne i co może nam zaoferować.
   

  Po co nam prywatna polisa zdrowotna?

  Na samym początku warto się zastanowić nad potrzebami w zakresie ochrony zdrowotnej. Ważne jest przede wszystkim to, jaką mamy odporność, jak często chorujemy lub łapiemy infekcje, czy jesteśmy obciążeni genetycznie oraz czy mamy złe nawyki wpływające na nasze zdrowie (palenie papierosów, alkohol itp.).

  Oprócz naszego ogólnego stanu zdrowia ważne jest również to, czy pracujemy w ramach umowy o pracę, która to zapewnia nam darmową opiekę medyczną. Dzięki temu możemy korzystać z pomocy Narodowego Funduszu Zdrowia i nie ponosimy kosztów leczenia. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na to, że NFZ jest rozwiązaniem dobrym, aczkolwiek nie doskonałym.

  O ile odwiedzanie lekarza w okresie sezonowych zachorowań np. grypy czy anginy nie powinno stanowić większego problemu, tak przy poważniejszych zachorowaniach pomoc oferowana przez NFZ jest dość kiepskiej jakości. Problemem jest najczęściej czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Po pierwsze – musimy uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, a po drugie – kolejka do specjalisty może trwać od miesiąca do nawet roku lub kilku lat. Przy poważniejszych problemach zdrowotnych taki czas oczekiwania jest niedopuszczalny.

  Taki stan rzeczy prowadzi do tego, że najczęściej korzystamy z prywatnej praktyki lekarskiej, co oznacza, że na wizytę u specjalisty wydajemy sporo pieniędzy. Wizyta w prywatnym gabinecie lekarskim to koszt rzędu 150 – 400 zł. W sytuacji, gdy lekarz zapisze nam leki, a leczenie będzie wymagało regularnych wizyt – koszty mogą być naprawdę wysokie.

  Rozwiązaniem jest prywatna polisa zdrowotna, która będzie kosztować niewiele, za to umożliwi nam korzystanie z szybkich i darmowych wizyt u specjalistów oraz wykonywać darmowe badania diagnostyczne.

  Pamiętaj jednak należy, że nie wszyscy pracują na etacie, a na rynku pracy jest wiele miejsc pracy, które oferują tzw. umowy śmieciowe, które nie zapewniają nam świadczeń zdrowotnych. W takiej sytuacji prywatna polisa zdrowotna może stać się koniecznością, jeśli chcemy w przyszłości otrzymać szybką i solidną pomoc medyczną.
   

  Czym różni się polisa zdrowotna od życiowej?

  A co w sytuacji, gdy posiadamy już ubezpieczenie na życie? Czy taka forma ochrony może mieć również wpływ na nasze zdrowie? Tak, ale nie w takim zakresie jak ubezpieczenie zdrowotne.

  Polisa na życie zapewni nam wsparcie finansowe w sytuacji:
    Oprócz tego, w ramach pakietu assistance, ubezpieczenie na życie może zapewnić dodatkową pomoc:
   
  • drugie konsultacje u specjalisty,
  • pomoc psychologa,
  • transport medyczny,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • dowóz leków.
  W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego otrzymujemy natomiast:
   
  • wizytę u lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia,
  • wizytę u specjalisty w ciągu kilku dni roboczych,
  • wizytę u specjalisty bez konieczności skierowania,
  • darmowe badania diagnostyczne,
  • darmowe zabiegi ambulatoryjne,
  • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
  • szczepienia,
  • darmowe badania specjalistyczne (np. rezonans magnetyczny).
  Jak widać, ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie zdrowotne oferują zupełnie inny zakres pomocy zdrowotnej. Posiadanie ubezpieczenia na życie zapewni nam głównie pomoc finansową, natomiast w ramach polisy zdrowotnej będziemy mogli wykonać badanie oraz leczenie.

  Umowa ubezpieczenia zdrowotnego zawierana jest na okres 12 miesięcy z możliwością kontynuowania. Dzięki temu decyzja o zakupie prywatnej polisy jest o wiele bardziej łatwa, ponieważ po upływie roku możemy z ubezpieczenia zrezygnować lub wybrać inną ofertę.

  Posiadanie ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotnego mogą przynieść naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim – w przypadku np. złamania lub poważniejszego zachorowania – zapewni odszkodowanie, które można zainwestować w leczenie lub rehabilitację, a oprócz tego otrzymuje się darmowe leczenie u specjalistów oraz darmowe badania.
   

  Jaki miesięczny koszt polisy zdrowotnej?

  To, ile zapłacimy za ubezpieczenie zdrowotne, zależy wyłącznie od nas samych. Składka może kosztować zarówno około 30 zł, jak i ponad 200 zł. Wybór mamy naprawdę spory, ponieważ firm ubezpieczeniowych na polskim rynku jest sporo, a każda z nich posiada kilka opcji do wyboru.

  Niekoniecznie cena jest wyznacznikiem jakości – warto zwracać uwagę na szczegóły dotyczące polisy oraz naszego stanu zdrowia. Nie musimy decydować się na ubezpieczenie, które zapewni nam maksymalną liczbę specjalistów czy badań, jeśli jesteśmy młodzi, cieszymy się dobrym zdrowiem i dbamy o zdrowy styl życia. Zdarza się jednak, że możemy mieć określone problemy zdrowotne np. alergie czy chorobę tarczycy, które wymagają od nas regularnych wizyt u jednego lub dwóch specjalistów. Na to przede wszystkim zwracajmy uwagę przy wyborze ubezpieczenia.
   

  Przykładowe składki w polisie zdrowotnej

  Produkt Cena składki miesięcznej Liczba lekarzy specjalistów Liczba badań
  AXA – Ochrona z Plusem, wariant podstawowy 68 zł 9 33
  Signal Iduna – Polmed, wariant podstawowy 62 zł 15 110
  INTER Ubezpieczenia – Vision, wariant podstawowy 125 zł 64 173
  Signal Iduna – Direct, wariant podstawowy 41 zł 5 116
  TU Zdrowie – Polisa Zdrowie, wariant podstawowy 32 zł 16 190
  Signal Iduna – Start+, wariant podstawowy 99 zł 15 110
  InterRisk – Antidotum Plus, wariant podstawowy 65 zł 18 89
  INTER Ubezpieczenia – Vision, wariant rozszerzony 245 zł 65 175
  AXA – Ochrona z Plusem, wariant rozszerzony 130 zł 24 176
  TU Zdrowie – Polisa Zdrowie, wariant rozszerzony 168 zł 40 466
  InterRisk – Antidotum Plus, wariant rozszerzony 125 zł 65 135
  Tabela 1. Opracowana na podstawie informacji zamieszczonych na www.rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne.

  Przy wyborze polisy zdrowotnej kierujmy się własnymi, indywidualnymi potrzebami. Sprawdźmy, czy możliwa jest wizyta u pediatry – jeśli posiadamy dzieci, czy wykonamy badanie wzroku, jeśli już mamy problemy ze wzrokiem lub w przypadku kobiet – czy wykonamy badanie cytologiczne.

  Wybierzmy taki produkt, który zapewni nam maksymalne wsparcie w razie potrzeby, by nie musieć dodatkowo korzystać z prywatnej praktyki lekarskiej.

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dopasujmy również do swoich możliwości finansowych. Zastanówmy się, jaka kwota miesięcznie będzie dla nas najbardziej korzystna. To niezwykle ważne, ponieważ jeśli zdecydujemy się na droższą ofertę, po czym przez rok ani razu nie wykorzystamy możliwości polisy, poczujemy rozczarowanie, przez które możemy całkowicie zrezygnować z prywatnego ubezpieczenia. Lepszym rozwiązaniem jest wybór tańszego ubezpieczenia, jednak takiego, które umożliwi nam najbardziej potrzebną pomoc, a nie pogrąży naszego miesięcznego budżetu.


  Polisa na życie musi nam pomóc w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia dla nas oraz naszych bliskich. Należy jednak podkreślić, że ważną rolę odgrywa również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia szybkie wizyty u specjalistów, darmowe badania oraz wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki

  2. Ubezpieczenie na życie zabezpiecza nasze zdrowie, jednak w zupełnie innym zakresie – poprzez wsparcie finansowe

  3. Prywatna polisa na życie powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb zdrowotnych

  4. Porównanie ofert ubezpieczeniowych ułatwi nam decyzję o wyborze odpowiedniej oferty
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (2)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  milijon

  2020-11-23 20:34:59

  a co z operacjami, czy polisy zdrowotne refundują choć w części koszty takich zabiegów, które kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a są ludzie, którzy w swoim życiu przejdzie ich parę? A co z refundacją leków, koszt refundacji nierzadko przekracza koszt comiesięcznej wizyty u specjalisty. Jeśli "darmowe" są tylko porady lekarskie i badania diagnostyczne tłumaczyłoby to dużo niższą cenę prywatnego ubezpieczenia od składki NFZ.

  Odpowiedź Redakcji

  2020-11-24 10:49:16

  Świadczenie za operację jest możliwe w polisie na życie. Typowo zdrowotny wariant ubezpieczenia to szybszy i tańszy dostęp do lekarza prywatnego czy badania, a także wsparcie w razie rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich czy szczepień. Szczegóły i ceny można sprawdzić w naszym rankingu na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Najnowsze artykuły
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

  23 WRZ 2021
  Zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

  16 WRZ 2021
  Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

  07 WRZ 2021
  Funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

  03 WRZ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

  22 LIP 2021
  Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....
  Porada img

  Jak odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na życie?

  05 LIP 2021
  Ubezpieczenie życiowe wymaga często opłacania składek przez 10, 15, a nawet...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Poradnik ubezpieczeniowy
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Porównaj ubezpieczenie
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu