Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Data aktualizacji: 14 MAJ 2024

Średnia ocena: 4.62

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić. Przede wszystkim ominiemy kolejki w przychodniach, wykonamy darmowo wiele potrzebnych badań i nie będziemy musieli ponosić kosztów wizyt w prywatnych gabinetach lekarskich. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w 2023?
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ważne jest jednak, by wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Warto znać możliwości ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać dostępne pakiety. Sprawdźmy ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne i co może nam zaoferować.

  To, co przy wyborze produktu, jakim jest ubezpieczenie zdrowotne, powinno być kluczowe to to, by poziom opieki zdrowotnej oraz ceny prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.
   

  Kto może liczyć na publiczne ubezpieczenie zdrowotne?

  Narodowy Fundusz Zdrowia świadczy darmową opiekę zdrowotną osobom, które posiadają odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Takie rozwiązanie można nabyć na kilka różnych sposobów. Najczęściej z publicznej służby zdrowia korzystają osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Praca na etacie uwzględnia składki odprowadzane na ten cel przez pracodawcę.

  Nie tylko osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę mogą korzystać z opieki medycznej w ramach NFZ. Taka pomoc jest również dostępna dla osób, których współmałżonek pracuje na umowie o pracę i zostały włączone do jego ubezpieczenia.

  Z darmowej pomocy NFZ mogą korzystać również kobiety, które spodziewają się dziecka. Z kolei te osoby, które nie mają stałego zatrudnienia, mogą zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Urząd udziela ubezpieczenia osobom zarejestrowanym, dzięki czemu mogą w razie potrzeby wykorzystać darmową pomoc medyczną.

  Jeśli nie korzystasz z publicznej opieki medycznej lub zależy Ci na innym rozwiązaniu, prywatne ubezpieczenie zdrowotne może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Odpowiedzi na to, ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne oraz z jakich świadczeń medycznych możesz skorzystać, znajdziesz poniżej.

  Na czym polega prywatne ubezpieczenie zdrowotne? 

  Prywatna polisa zdrowotna jest produktem, który możemy zakupić samodzielnie lub za pośrednictwem naszego pracodawcy

  Sami dokonujemy wyboru, czy chcemy się ubezpieczyć, wybieramy odpowiednią ofertę i zawieramy umowę na 12 miesięcy. Zyskujemy wówczas roczny abonament na korzystanie z prywatnej opieki medycznej w sposób bezgotówkowy lub udzielający nam bardzo dużych zniżek na konkretne usługi. 

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam dostęp bez kolejek i konieczności skierowania od lekarza pierwszego kontaktu do wybranych specjalistów. Możemy również skorzystać darmowych badań diagnostycznych. Oprócz tego zyskać możemy także darmowe szczepienia oraz wizyty domowe lekarza.

  Największym plusem takiego ubezpieczenia jest szybki dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej. Jeśli potrzebujemy udać się do konkretnego specjalisty to nie musimy czekać kilku tygodni lub miesięcy w kolejce, ponieważ wizyta może się odbyć w ciągu kilku dni roboczych. Dzięki takiej polisie mamy szansę na szybsze postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia. 

  W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia również możemy liczyć na darmową opiekę medyczną, jednak można spotkać się ze sporym problemem z dostępnością badań oraz specjalistów. 

  Po upływie 12 miesięcy, możemy zdecydować się na kontynuowanie wybranej przez nas polisy i przedłużyć ją o kolejny rok. Do ubezpieczenia najczęściej możemy przystąpić między 18, a 60 rokiem życia. Jednak każde towarzystwo ubezpieczeniowe samo określa górną granicę wiekową, przez co możemy znaleźć polisy, które zapewnią nam ochronę do 70 roku życia.
   

  Co oferuje prywatna polisa zdrowotna?

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne umożliwia nam szybkie i darmowe wizyty u specjalistów oraz darmowe badania diagnostyczne. Nie musimy czekać na wizytę w kolejce, a czas oczekiwania na wykonanie badań lub wizyty u lekarza nie powinien przekraczać kilku dni roboczych. 

  Ponadto, ubezpieczenie zdrowotne zapewnia:
  • e-konsultacje,
  • darmowe szczepienia,
  • wizyty domowe lekarza,
  • badania specjalistyczne, jak np. tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny,
  • rehabilitację,
  • leczenie szpitalne,
  • zabiegi stomatologiczne,
  • protetykę,
  • psychoterapię.
  Zakres świadczeń opieki zdrowotnej jest zależny od wybranej oferty oraz jej wariantu. Zakres usług wpływa również na to, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne. Warto przy porównaniu ofert sprawdzić dodatkowe usługi medyczne, leczenie ambulatoryjne czy usługi dla członków rodziny. Prywatna opieka medyczna może objąć ochroną również Twoich najbliższych. Jeśli więc Twoje dziecko wymaga regularnych wizyt u alergologa lub laryngologa - prywatne ubezpieczenie zdrowotne może Ci to ułatwić. 
   

  Dla kogo prywatna polisa zdrowotna to dobre rozwiązanie?

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to rozwiązanie dobre dla każdego z nas, bez względu na to, czy obejmuje nas ubezpieczenie w ramach NFZ, czy nie. 

  Dzięki takiej polisie możemy zadbać o wszystkie badania profilaktyczne, możemy również wykonać badania oraz leczenie, które odkładamy od dawna, jak np. badania okulistyczne czy leczenie stomatologiczne.

  Prywatna polisa zdrowotna zapewni nam również szybki kontakt ze specjalistą w sytuacji, gdy pojawią się u nas poważne problemy zdrowotne, np. związanych z chorobami onkologicznymi. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu choroby mamy większe szanse na skuteczne wyleczenie.

  Oprócz tego, możemy liczyć na bezgotówkowe wykonywanie różnych badań diagnostycznych, a maksymalnie do wyboru mamy aż 466 różnych badań.
   

  Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Koszt prywatnej polisy zdrowotnej jest zależny od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim – od tego, w jakim wieku jesteśmy i jakim stanem zdrowia się znajdujemy w chwili zawierania umowy. 

  Ponadto, na cenę wpływa wybrany przez nas wariant oraz liczba usług. Jeśli wybierzemy polisę, która zapewni nam dostęp do 6 specjalistów to z całą pewnością zapłacimy więcej niż za ubezpieczenie, które umożliwi nam korzystanie z pomocy aż 48 różnych lekarzy.
   

  Ile kosztuje polisa zdrowotna?

  Produkt Liczba specjalistów Liczba badań Rezonans magnetyczny Składka miesięczna od
  Medicover 10 29 - 84 zł
  Enel-med 9 45 - 85 zł
  Enel-med 19 308 - 156 zł
  MediSky Bez limitu Bez limitu Tak 350 zł
  Medicover 67 880 Tak 335 zł
  MediSky Bez limitu Bez limitu Tak 400 zł
  Signal Iduna 6 85 - 55 zł
  Signal Iduna 15 110 - 100 zł
  Signal Iduna 6 85 - 192,50 zł
  Inter Ubezpieczenia 77 412 Tak 200 zł
  Inter Ubezpieczenia 77 412 Tak 240 zł
  Inter Ubezpieczenia 77 416 Tak 249 zł
  Signal Iduna 15 110 - 345 zł
  Inter Ubezpieczenia 77 416 Tak 350 zł
  Enel-med 19 431 - 193 zł
  Enel-med 33 455 - 346 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych z dnia 13 maja 2024 r.

  Porównaj oferty
   
  Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto dokonać dokładnej analizy swojego stanu zdrowia. Zastanówmy się dobrze nad tym – jakie dotychczas problemy zdrowotne nas spotykały, czy nasi krewni chorują na konkretne choroby, czy dbamy o swoją dietę i aktywność fizyczną, czy regularnie odwiedzamy konkretnego specjalistę. Dla części osób z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie polisa z maksymalnym zakresem świadczeń, jednak sporej grupie osób może wystarczyć dostęp do kilku ściśle określonych specjalistów.
   

  Co oprócz prywatnej polisy zdrowotnej?

  Warto wspomnieć o tym, że osoby, które chcą dobrze zabezpieczyć swoje zdrowie, mogą również zadbać o nie poprzez odpowiednio skonstruowaną polisę na życie. 

  Indywidualne ubezpieczenie na życie, oprócz świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego może również zapewnić wsparcie finansowe w sytuacji:
  • pobytu w szpitalu,
  • operacji chirurgicznej,
  • uszczerbku na zdrowiu,
  • trwałej niezdolności do pracy.
  Polisa na życie może oprócz świadczenia zapewnić również pomoc w ramach pakietu assistance. Dzięki niemu możemy zyskać:
  • transport medyczny,
  • dowóz leków,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • wsparcie psychologiczne,
  • pomoc w opiece nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • dostęp do infolinii medycznej,
  • pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji.
  Z kolei osoby, które obawiają się poważnego zachorowania, mogą wybrać umowę dodatkową, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą. W ramach takiej polisy ubezpieczony może liczyć również na pomoc związaną z tłumaczeniem dokumentacji medycznej, transportem oraz znalezieniem najlepszej placówki, która podejmie się leczenia. 
   

  Gdzie znaleźć dobrą polisę zdrowotną?

  Wybranie odpowiedniej oferty nie jest łatwym zadaniem. Trzeba dokładnie ustalić budżet, jakim dysponujemy w tym celu oraz określić na jakich parametrach polisy zależy nam najbardziej. Następnie musimy dokonać selekcji dostępnych ofert. Pierwsze informacje dostarczyć może nam ranking ubezpieczeń na życie. Dzięki stronie, która zajmuje się oceną dostępnych ofert, łatwiej zapoznać się z polisami, jakie mają różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Ranking ubezpieczeń na życie pozwala wyeliminować opcje, które nas nie interesują.

  Pomóc w tym może nam porównywarka polisowa, która zgodnie z naszymi wytycznymi znajdzie najbardziej dopasowane oferty. Wystarczy, że poświęcimy około 2 minut i uzupełnimy krótki formularz, a na podstawie udzielonych przez nas informacji, zostanie przygotowana oferta zgodna z naszymi potrzebami. Dzięki temu dotrzemy zarówno do najlepszych, ale zarazem najtańszych możliwych rozwiązań.


  Polisa na życie musi nam pomóc w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia dla nas oraz naszych bliskich. Należy jednak podkreślić, że ważną rolę odgrywa również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia szybkie wizyty u specjalistów, darmowe badania oraz wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki

  2. Ubezpieczenie na życie zabezpiecza nasze zdrowie, jednak w zupełnie innym zakresie – poprzez wsparcie finansowe

  3. Prywatna polisa na życie powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb zdrowotnych

  4. Porównanie ofert ubezpieczeniowych ułatwi nam decyzję o wyborze odpowiedniej oferty

  Najczęściej zadawane pytania o prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  1. Jak długo działa ochrona w prywatnej polisie zdrowotnej?

   Umowa w prywatnej polisie zdrowotnej jest zawierana na 12 miesięcy. Po tym czasie można kontynuować polisę o kolejny rok.

  2. Czy można mieć prywatną polisę zdrowotną, gdy jesteśmy ubezpieczeni w NFZ?

   Tak, posiadanie ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie uniemożliwia nam zakupu prywatnej polisy. Zakup takiego ubezpieczenia może zwiększyć nasz dostęp do specjalistycznej opieki medycznej oraz skrócić czas oczekiwania na wizytę lub badania.

  3. W jakim wieku można kupić prywatną polisę zdrowotną?

   Polisę zdrowotną możemy zakupić, gdy mamy ukończone 18 lat. Górna granica wiekowa jest już zależna od wewnętrznych decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, dzięki czemu część ofert pozwala na zakup polisy osobom wyłącznie do 60 roku życia, inne z kolei do 70 roku życia.

  4. Ile kosztuje prywatna polisa zdrowotna?

   Koszt prywatnej polisy zdrowotnej jest zależny od kilku rzeczy: naszego stanu zdrowia, wieku oraz wybranego wariantu i tego, co oferuje. Część ofert zapewnia dostęp do kilku specjalistów, inne umożliwiają skorzystanie z pomocy kilkudziesięciu różnych specjalizacji. Ceny zaczynają się już od 62 zł miesięcznie.

  5. Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

   Produkt, jakim jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne obejmuje darmowe wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne. W zakres świadczeń mogą również wchodzić szczepienia, wizyty domowe, rehabilitacja czy usługi stomatologiczne.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (3)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  milijon

  2020-11-23 20:34:59

  a co z operacjami, czy polisy zdrowotne refundują choć w części koszty takich zabiegów, które kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a są ludzie, którzy w swoim życiu przejdzie ich parę? A co z refundacją leków, koszt refundacji nierzadko przekracza koszt comiesięcznej wizyty u specjalisty. Jeśli "darmowe" są tylko porady lekarskie i badania diagnostyczne tłumaczyłoby to dużo niższą cenę prywatnego ubezpieczenia od składki NFZ.

  Odpowiedź Redakcji

  2020-11-24 10:49:16

  Świadczenie za operację jest możliwe w polisie na życie. Typowo zdrowotny wariant ubezpieczenia to szybszy i tańszy dostęp do lekarza prywatnego czy badania, a także wsparcie w razie rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich czy szczepień. Szczegóły i ceny można sprawdzić w naszym rankingu na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne.

  Wioleta

  2022-01-30 09:24:43

  A co w przypadku śmierci

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu