Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

Data aktualizacji: 17 CZE 2024

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania w polisie na życie. Wysokość świadczenia jest zależna od zakresu ochrony, rodzaju złamania oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Sprawdzamy ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki w różnych firmach ubezpieczeniowych.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Dodatkowa ochrona w polisie na życie może zapewnić większą szansę na otrzymanie świadczenia. Złamanie ręki może być zdarzeniem objętym ochroną, a pieniądze z odszkodowania można przeznaczyć na dowolny cel – np. rehabilitację. Sprawdzamy, jak wysokie świadczenie można dostać, czy rodzaj złamania ma znaczenie oraz gdzie znaleźć odpowiednią polisę. Bez względu na to, czy przytrafi nam się złamanie kości śródręcza, w obrębie przedramienia czy dojdzie do złamania palców, możemy liczyć na świadczenie z tego tytułu.
   

  Jaka polisa chroni na wypadek złamania ręki?

  Aby polisa na życie zapewniała świadczenie z tytułu złamania ręki, należy odpowiednio rozszerzyć zakres ochrony. W swoim podstawowym zakresie ubezpieczenie nie oferuje takiego zabezpieczenia.

  Warto zaznaczyć, że podstawowa polisa na życie zapewnia ochronę na wypadek śmierci ubezpieczonego. Każde dodatkowe zdarzenie objęte ochroną wymaga zakupu odpowiedniego rozszerzenia.

  Rozszerzenie zdrowia osoby ubezpieczonej może zapewnić zarówno odszkodowanie z tytułu złamania kości, operacji chirurgicznej, pobytu w szpitalu, ale również pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji, pokrycie jej kosztów oraz usługi wynikające z pakietu assistance, jak np. transport medyczny.

  Dla ubezpieczyciela ważny będzie stopień urazu ciała – na tej podstawie obliczany jest procent odszkodowania. Istotne jest, czy ręka, która uległa złamaniu to ręka dominująca czy nie, czy złamanie było otwarte, z przemieszczeniem oraz czy będzie wymagało dłuższego leczenia. Każde złamanie jest nieco inne i może wymagać innego czasu oraz formy rekonwalescencji.

  Warto pamiętać o tym, że oprócz złamania, podstawą do otrzymania świadczenia mogą być również:

  • uraz ciała,
  • operacja,
  • rehabilitacja,
  • czasowa niezdolność do wykonywania pracy,
  • assistance medyczne.
  Spore znaczenie ma suma ubezpieczenia wybranej polisy, ponieważ to w oparciu o tę konkretną kwotę będzie obliczana będzie wysokość odszkodowania.  Oznacza to, że za uraz ręki można otrzymać zarówno 300 zł, jak i 10 000 zł lub więcej. Jeśli ubezpieczony zdecydował się na maksymalny zakres ochrony w polisie na życie to suma świadczeń może być naprawdę wysoka i sięgać nawet kwoty 100 000 zł (świadczenie z tytułu złamania kości, operacji chirurgicznej, hospitalizacji powyżej 3 dni, dłuższej niezdolności do pracy).

  Złamanie ręki dla każdego ubezpieczonego może oznaczać zupełnie coś innego ze względu na wykonywany zawód. Taki rodzaj kontuzji dla pracownika biurowego może skutkować krótszą lub dłuższą nieobecność w pracy, z kolei dla osoby, która prowadzi swoją firmę i wykonuje działalność związaną np. z wyrobem produktów, w których wymagana jest szczególna precyzja – może to uniemożliwić zarobkowanie. Świadczenie z polisy na życie może być zatem niezwykle potrzebne.

  W przypadku złamania ręki można zyskać wiele. Wysokość odszkodowania jest jednak zależna od wybranej oferty, rodzaju ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Jeśli interesuje nas ochrona na wypadek złamania kości, warto sprawdzić szczegóły ochrony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czy ochrona dotyczy wyłącznie wypadków podczas wykonywania pracy, czy uwzględnia konieczność hospitalizacji, od czego wysokość odszkodowania zależy i czy towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględnia pokrycie wydatków związanych z rehabilitacją. Warto więc porównać kilka lub kilkanaście dostępnych ofert i spośród nich wybrać najbardziej dopasowaną ochronę na wypadek uszczerbku na zdrowiu, w tym również wsparcie, gdzie będziemy mieć złamaną rękę.
   

  Czy rodzaj złamania ręki ma znaczenie w polisie na życie?

  W przypadku złamania ręki medycyna rozróżnia trzy rodzaje: złamanie śródręcza, palców oraz nadgarstka. Oprócz tego ważne jest również, czy złamanie jest otwarte czy zamknięte. Podczas urazu kości może dojść także do przemieszczenia lub oderwania kości.

  Najczęściej spotykane przypadki złamania ręki dotyczą palców, a wynika to z faktu, że kości paliczków są bardzo kruche i podatne na urazy. Tego rodzaju złamania często występują u osób grających w siatkówkę lub koszykówkę, ale i w życiu codziennym, np. po upadku na ziemię. Charakterystyczne dla tego złamania są ból, obrzęk, zasinienie.

  Złamanie śródręcza to z kolei uraz, który może być wynikiem przygniecenia, uderzenia lub przyciśnięcia. W sporcie taka kontuzja ma często miejsce u bokserów. Złamanie objawia się silnym bólem, obrzękiem, zasinieniem oraz zniekształceniem ręki.

  W przypadku złamania nadgarstka uraz powstaje najczęściej po upadku bezpośrednio na rękę. Taki upadek może mieć miejsce zarówno w życiu codziennym, jak i w czasie treningu, np. biegania. Uraz objawia się bólem oraz obrzękiem ręki.

  Każdy z powyższych urazów może mieć charakter otwarty oraz zamknięty. W przypadku złamania zamkniętego nie zawsze jest konieczna operacja, a samo leczenie może zakończyć się na czasowym usztywnieniu ręki. Z kolei złamanie otwarte będzie wymagało ingerencji chirurgicznej, usztywnienia oraz potrzebna może być rehabilitacja, która pomoże przywrócić sprawność.
   

  Ile wynosi przykładowe odszkodowanie za złamaną rękę?

  Każda polisa na życie może oferować nieco inną formę wsparcia w przypadku złamania kości. Wynika to zarówno z wybranej sumy ubezpieczenia, jak i z tego, co dokładnie oferuje umowa dodatkowa. Przed zakupem warto przyjrzeć się dokładnie kilku różnym ofertom, by wybrać ochronę, którą uzna się za najlepszą w swoim przypadku.
   

  PZU Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie na wypadek złamania kości

  Oprócz umowy podstawowej klient PZU może zdecydować się również na rozszerzenie dotyczące złamania kości. Wysokość świadczenia różni się w zależności od rodzaju złamania.  
   

  PZU Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie na wypadek złamania kości spowodowanego NW

  Zdarzenie Jaki % SU
  Jednej albo kilku kości nadgarstka 5%
  Jednej albo kilku kości śródręcza 5%
  Nasady bliższej kości ramiennej 10%
  Nasady dalszej kości łokciowej lub nasady dalszej kości promieniowej 10%
  Jednej albo obu kości paliczków kciuka 12%
  Trzonu kości ramiennej 20%
  Tab. 1 Opracowanie własne na podstawie danych PZU


  Warta – Twoje NNW

  W polisie Twoje NNW klient może otrzymać wsparcie finansowe z tytułu różnych zdarzeń, a jednym z nich jest złamanie kości. W przypadku urazu ręki, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie wyliczone na podstawie uszczerbku i w oparciu o wybraną sumę ubezpieczenia.  
   
   

  Warta – Twoje NNW

  Zdarzenie Jaki % SU
  Złamanie kończyny górnej (bez palców) 3%
  Złamanie palca (za każdy palec) 1,5%
  Skręcenie/zwichnięcie palców 1%
  Tab. 2. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na warta.pl
   

  Generali – NNW Rodzinne

  Polisa, jaką oferuje Generali, chroni nie tylko złamanie ręki, ale również inne urazy i zdarzenia. W ramach polisy Generali można liczyć na wysokie kwoty odszkodowania, warto więc wybrać wyższą sumę ubezpieczenia.
   

  Generali NNW Rodzinne

  Zdarzenie Jaki % SU
  złamanie kości ramiennej prawej 30%
  złamanie kości ramiennej lewej 25%
  złamanie jednej z kości przedramienia prawej 20%
  złamanie jednej z kości przedramienia lewej 15%
  Złamanie obu kości przedramienia prawego 30%
  Złamanie obu kości przedramienia lewego 25%
  Złamanie kości nadgarstka prawego 20%
  Złamanie kości nadgarstka lewego 15%
  Złamanie kciuka prawego 15%
  Złamanie kciuka lewego 10%
  Tab. 3. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na generali.pl
  Pamiętaj! Odszkodowanie za złamanie ręki, bez względu na to czy obejmuje złamanie śródręcza, złamanie palca czy złamanie trzonu kości łokciowej, może zsumować się z odszkodowaniem za pobyt w szpitalu, operację chirurgiczną oraz inne zdarzenia, które łączyły się z urazem. Warunkiem jest oczywiście posiadanie odpowiednio rozbudowanej ochrony ubezpieczeniowej. W takiej sytuacji towarzystwa ubezpieczeniowe realizują świadczenie z tytułu potwierdzonego procentu uszczerbku na zdrowiu - może obejmować również wstrząśnienie mózgu, poparzenie lub leczenie złamania.
   

  Czy polisa może pomóc, gdy złamana ręka będzie wymagać rehabilitacji?

  Złamanie kości nie ma jednego określonego scenariusza, zatem nie można przewidzieć tego, jak szybko uda się dojść do zdrowia i odzyskać sprawność. Uraz kości może być prosty i wymagać wyłącznie unieruchomienia na jakiś czas, ale mogą również pojawić się komplikacje jak uszkodzenie nerwu, zbyt ciasny opatrunek czy konieczność długotrwałej rehabilitacji.

  Towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji oraz pokryć koszty z nią związane. Jeśli po urazie ręki konieczne będą wizyty u specjalisty oraz leczenie – pomóc może właśnie polisa.
   

  Jak duże odszkodowanie za złamanie ręki u dziecka?

  Złamana kość może zapewnić odszkodowanie również dzieciom. Polisa szkolna NNW obejmuje ochroną różne urazy, w tym także złamanie kości kończyny górnej.
   

  Oferta NNW dla dziecka

  TU Złamanie w obrębie kości ramiennej Złamanie w obrębie kości przedramienia Złamanie w obrębie kości nadgarstka Złamanie w obrębie kości palca
  PZU NNW Szkolne 5-7% 2-4% 1-3% 1-3%
  Nationale-Nederlanden – Ubezpieczenie dziecka bez przerwy 600 -1 000 zł
  Signal Iduna NNW Dzieci i Młodzieży Szkolnej 1,4 – 4,9% 1,4 – 2,8% 1,4 – 2,8% 0,7 – 1,4%
  Tab.3. Opracowanie własne.

  Jeśli rodzic wie o tym, że jego dziecko jest bardzo aktywne i np. regularnie trenuje jakiś sport – warto by zadbał o odpowiednią ochronę dla swojej pociechy.

  Odszkodowanie z polisy NNW można przeznaczyć na dowolny cel, może to być zarówno rehabilitacja, jak i nagroda za przebyty uszczerbek.
   

  Odszkodowanie za złamaną rękę z dwóch polis na życie?

  Warto pamiętać o tym, że złamanie kości może zapewnić jedno odszkodowanie lub więcej (w zależności od ilości umów dodatkowych) ale również o tym, że złamanie ręki może zapewnić podwójne odszkodowanie, jeśli posiada się dwa ubezpieczenia.

  Część klientów, oprócz indywidualnej polisy na życie, posiada również ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy lub w banku i takie rozwiązanie może zapewnić dwa świadczenia w sytuacji, gdy dojdzie do złamania.

  Nie ma ograniczeń w zakresie liczby ubezpieczeń – można posiadać polisę indywidualną oraz grupową lub np. dwie indywidualne o różnym zakresie ochrony. Takie rozwiązanie może zapewnić ubezpieczonemu więcej korzyści na przyszłość.
   

  Kiedy nie będzie odszkodowania za złamanie ręki?

  Samo złamanie kości nie zawsze stanowi podstawę do wypłaty świadczenia z polisy. Kiedy nie będzie odszkodowania za złamanie ręki? Ubezpieczyciel powinien takie sytuacje opisywać w umowie w punkcie o wyłączeniach odpowiedzialności. Towarzystwo ubezpieczeniowe może nie wypłacić pieniędzy, jeśli do złamania doszło wskutek:
  • brania udziału w bójce, rozruchach lub protestach,
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających,
  • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień.

  Na brak wypłaty świadczenia może wpływać również karencja. Karencja to okres między zawarciem umowy polisowej, a rozpoczęciem ochrony w konkretnym zakresie, np. na wypadek złamania ręki.
  Karencja trwa najczęściej od 1 do 24 miesięcy, ale dla każdego zdarzenia w umowie może być przewidziany inny okres ochronny. Jeśli więc do złamania kości doszło kilka dni po podpisaniu umowy – ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania.

  Co jeszcze może wpłynąć na brak odszkodowania? Mogą stać za tym limity świadczeń. Ubezpieczyciel na każdy rok polisowy może przewidywać maksymalną liczbę zdarzeń lub praktykować wypłacanie świadczenia do wyczerpania określonej kwoty. Jeśli ubezpieczony jest osobą aktywną fizycznie i uprawia kontuzjogenny sport, nie każde złamanie będzie stanowiło podstawę do otrzymania odszkodowania.
   

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na wypadek złamania?

  Każde ubezpieczenie na życie oferuje nieco inny zakres ochrony oraz sposób rozliczania zdarzenia polisowego. Oznacza to, że w kilku różnych polisach za samo złamanie ręki można otrzymać bardzo różne kwoty świadczenia.
   
  Z tego właśnie powodu warto dokonać dokładnej analizy dostępnych ofert. W ten sposób łatwiej będzie dotrzeć do najbardziej korzystnego rozwiązania. Pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa lub ranking polis na życie.

  Polisa na życie ma za cel zapewnić solidne wsparcie w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Należy jednak pamiętać, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Wysokość odszkodowania za złamaną rękę zależy od kilku czynników – samego urazu, ale i posiadanej polisy

  2. Minimalne świadczenie za złamanie ręki to kilkaset złotych, maksymalne – ponad 10 000 zł

  3. Odszkodowanie za złamanie ręki może uzyskać też dziecko w ramach taniej polisy NNW

  4. W przypadku posiadania kilku ubezpieczeń obejmujących złamanie ręki, dostaniemy sumę wszystkich świadczeń 

  FAQ - Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na wypadek złamania ręki

  1. Jakie są objawy złamania kości?

   Złamanie kości najłatwiej rozpoznać po silnym ostrym bólu w miejscu złamania. Oprócz tego pojawia się również obrzęk, zasinienie, a nawet krwiak. Pojawiają się trudności w ruchomości pozostałych stawów oraz spore opuchnięcie.

  2. Jak długo leczy się złamanie ręki?

   To kwestia indywidualna, która dodatkowa jest zależna od rodzaju złamania. Część urazów będzie wymagała czasowego unieruchomienia, np. w gipsie, inne z kolei mogą wymagać operacji chirurgicznej oraz dłuższego leczenia związanego z rehabilitacją.

  3. Czy po złamaniu ręki potrzebna jest rehabilitacja?

   Nie każde złamanie kości wymaga rehabilitacji. Dotyczy to najczęściej bardziej skomplikowanych złamań, np. złamania z przemieszczeniem lub złamania otwartego.

  4. Gdzie i kiedy obowiązuje ochrona z ubezpieczenia na życie?

   Ochrona w polisie na życie działa przez całą dobę oraz na całym świecie. Warto jednak przed podpisaniem umowy dodatkowej sprawdzić, jak długą ubezpieczyciel przewiduje karencję dla określonego zdarzenia polisowego.

  5. Czy można otrzymać dwa odszkodowania z polisy na życie?

   Tak, można otrzymać dwa lub więcej świadczeń. W przypadku jednej polisy dzieje się tak np. gdy dojdzie do kilku zdarzeń objętych ochroną (np. złamanie kości, operacja chirurgiczna oraz pobyt w szpitalu). Dwa odszkodowania mogą również zapewnić dwie polisy na życie.

  6. Czy kwota odszkodowania różni się w przypadku złamania prawej lub lewej ręki?

   Tak, ubezpieczyciele odróżniają rękę dominującą od drugiej i w takim przypadku można spodziewać się wyższego odszkodowania z tytułu złamania ręki prawej lub lewej.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Doti

  2020-05-29 17:37:55

  A co jesli zlamalam reke w domu poslizglam sie na mokrej podlodze jestem nie pracujaca mama ubezpieczenie mam u meza w pracy i w pzu a czy z zusu nalezy mi sie odszkodowanie

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu