Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

O co pytać agenta ubezpieczeniowego?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

O co pytać agenta ubezpieczeniowego?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Jak uniknąć zakupu ubezpieczenia, które nie będzie spełniało naszych oczekiwań? Zanim podpiszemy umowę, możemy o wszystkich szczegółach porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym. Warto wiedzieć o co zapytać, na które fragmenty umowy zwracać szczególną uwagę oraz o co nas może zapytać doradca. W ten sposób dobrze wykorzystamy czas spotkania z agentem i na przyszłość unikniemy produktu, który nie będzie nas satysfakcjonował. Zobacz w naszym artykule o co pytać agenta ubezpieczeniowego.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Polisa na życie, szczególnie ta, której umowa ma trwać wiele lat, powinna być zakupem dobrze przemyślanym i świadomym. Przy zawieraniu umowy możemy zmienić zdanie, zmodyfikować nieco warunki umowy lub wybrać dodatki, które będą powodować znacznie wyższą składkę. Sprawdzamy, jak może pomóc nam agent ubezpieczeniowy i jak dobrze wykorzystać czas podczas spotkania.
   

  Jak wygląda zakup ubezpieczenia na życie?  

  Chcemy zabezpieczyć przyszłość swoją lub swoich najbliższych i decydujemy się na zakup polisy na życie. Co w związku z tym należy zrobić? Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym:

  • jaką kwotę możemy poświęcić na ubezpieczenie,
  • jakiej ochrony potrzebujemy,
  • jak długi czas ochrony nas interesuje,
  • jaka suma ubezpieczenia będzie nas satysfakcjonować,
  • kogo chcemy zabezpieczyć. 
  Następnie możemy przejść do szukania odpowiedniej oferty. Bardzo szybko możemy się jednak zorientować, że na rynku ubezpieczeniowym jest wiele z pozoru podobnych ofert, które różnią się jednak bardzo ważnymi detalami. To właśnie te szczegóły mogą być dla nas znaczące i warto na nie zwracać uwagę.

  Jeśli nie mamy zbyt dużej wiedzy w zakresie ubezpieczeń lub zwyczajnie nie mamy czasu na wczytywanie się w szczegóły oferty oraz przeglądanie wielu różnych ofert, powinniśmy skorzystać z pomocy porównywarki polis na życie.
   
  Jest to narzędzie, które w oparciu o nasze wytyczne, przygotuje ofertę dopasowaną do naszych oczekiwań. Dzięki temu nie będziemy musieli przeglądać tych ofert, które w ogóle nas nie interesują. W porównywarce zaznaczamy opcje ubezpieczenia, które nas interesują i zostawiamy dane kontaktowe. Nic więcej. Nie musimy podawać szczegółowych danych ani uzupełniać skomplikowanych, wymagających formularzy. Następnie, gdy oferta zostanie przygotowana, skontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia oferty.
   
  Już na tym etapie możemy zadać ważne dla nas pytania w celu ustalenia, czy oferta jest na pewno tym rozwiązaniem, jakiego szukaliśmy. Rozmowy z konsultantem nie należy się obawiać – podczas rozmowy nie zostanie sprzedany nam żaden produkt, a sam kontakt nie jest zobowiązujący. Jednak podczas rozmowy możemy umówić spotkanie z agentem – w dowolnie wybranym przez nas miejscu i czasie.
   

  Dlaczego warto spotkać się z agentem ubezpieczeniowym? 

  Jest kilka powodów, dla których warto spotkać się z agentem ubezpieczeniowym.
   
  Po pierwsze – możemy dowiedzieć się o wszystkich szczegółach ubezpieczenia: zakresie ochrony, wyłączeniach odpowiedzialności, karencji czy umowach dodatkowych. W trakcie spotkania może okazać się, że wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje również inne rozwiązanie, które bardziej będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom.
   
  Po drugie – możemy modyfikować umowę i dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy ustalić częstotliwość składki, tak by nam pasowało, zmienić zakres ochrony lub zwiększyć sumę ubezpieczenia.
   
  Po trzecie – agent ubezpieczeniowy może realnie ustalić ryzyko, jakie nas dotyczy. Przeprowadzi z nami ankietę medyczną, na podstawie której może określić na jaką sumę ubezpieczenia i zakres ochrony możemy liczyć. Dzięki temu możemy liczyć na lepsze warunki umowy.
   

  O czym pamiętać na spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym? 

  Podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym warto wiedzieć o tym, jakie mamy możliwości ochrony. Nie każdy doradca może poinformować nas o wszystkich możliwych opcjach, dlatego dobrze jest zapoznać się z nimi wcześniej.
   
  Zgon ubezpieczonego – jest to podstawowa ochrona ubezpieczeniowa. Zakres ochrony jest tutaj zależny od wybranej oferty i TU może wypłacić od 10 000 zł do nawet 2 000 000 zł. Jest to zdarzenie polisowe, które zapewni jednorazową wypłatę osobom wskazanym w umowie jako uposażonym.
   
  Nieszczęśliwy wypadek – zdarzenie losowe wynikające z przyczyn zewnętrznych, które może zapewnić podstawę do wypłaty odszkodowania. Kwota świadczenia jest obliczana procentowo na podstawie stopnia doznanego uszczerbku oraz sumy ubezpieczenia.
   
  Poważne zachorowanie – dotyczy chorób ciężkich oraz chorób nowotworowym o charakterze złośliwym. Z tytułu nowotworu lub zawału mięśnia sercowego można otrzymać od kilku do kilkuset tysięcy złotych. W tym wypadku ubezpieczyciel wypłaca określoną kwotę pieniędzy, która powinna być zawarta w umowie. Świadczenie można przeznaczyć na dowolny cel.
   
  Operacja chirurgiczna – ubezpieczyciel wypłaca świadczenie po przebytym zabiegu. W umowie możemy znaleźć podział na różne klasy operacji oraz wysokości procentowej, jaka będzie nam przysługiwać z tytułu przejścia zabiegu.
   
  Leczenie szpitalne – pobyt w szpitalu może stanowić podstawę do wypłaty świadczenia, jednak musi być on dłuższy niż min.3 dni. Ubezpieczony za każdy dzień spędzony w placówce może otrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
   
  Rehabilitacja – ubezpieczenie może zapewnić zwrot kosztów rehabilitacji, jak również pomoc w zorganizowaniu potrzebnej serii zabiegów. Pieniądze z polisy mogą posłużyć na zakup sprzętu lub opłacenie prywatnej rehabilitacji.
   
  Medyczny pakiet assistance – zapewnia określone usługi oprócz świadczeń pieniężnych opisanych powyżej. W ramach tego wariantu ubezpieczony może liczyć na transport medyczny, dowóz leków, opiekę nad dziećmi w trakcie hospitalizacji czy pomoc psychologa.
   

  O co warto zapytać agenta ubezpieczeniowego? 

  Polisa na życie może zaoferować nam wiele, ale musimy wiedzieć, czego potrzebujemy oraz jakie możliwości daje nam ubezpieczyciel. O co zatem warto zapytać agenta podczas spotkania?
  • Co możemy ubezpieczyć? To właściwie proste pytanie, ale każde towarzystwo może oferować nieco inny zakres ochrony. Warto dopytać co oprócz ochrony na wypadek śmierci możemy uzyskać: ochronę od wypadków, poważnego zachorowania, niezdolności do pracy czy pobytu w szpitalu.
    
  • Jaką sumę ubezpieczenia wybrać, by przyniosło jak największe korzyści i jednocześnie nie pogrążyło naszego budżetu? Agent ubezpieczeniowy powinien pomóc nam obliczyć, jaka kwota będzie dopasowana zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych.
    
  • Jak dopasować składkę? Składka w całości może być skierowana na ochronę lub może jej część być kierowana na oszczędności lub inwestycję. Poza tym częstotliwość opłacania składki również może być różna. Każdy z nas ma inne potrzeby, zatem warto wybrać taką opcję, jaka jest dla nas najbardziej korzystna.
    
  • Jakie polisa posiada wyłączenia odpowiedzialności? Istnieją określone sytuacje, w których ubezpieczyciel może odstąpić od umowy. O to z całą pewnością warto zapytać agenta, by na przyszłość uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.
    
  • Na jaką ochronę możemy liczyć? Oprócz świadczeń pieniężnych polisa może zapewnić nam również pomoc w postaci określonych usług: transportu medycznego, dowozu leków czy pomocy w zorganizowaniu rehabilitacji.
    
  • Jak zgłosić roszczenie? Jak rozwiązać umowę? Powinniśmy wiedzieć również o tym, jakie dokumenty są potrzebne do zgłoszenia zdarzenia polisowego – co ubezpieczyciel będzie potrzebował, gdy złamiemy rękę lub poważnie zachorujemy. Dobrze jest również dowiedzieć się, co należy zrobić, gdy będziemy chcieli rozwiązać umowę z ubezpieczycielem.
   

  O co nas może zapytać agent ubezpieczeniowy? 

  Nie tylko my możemy zadawać pytania podczas spotkania z doradcą ubezpieczeniowym. To również agent jest zobowiązany do zadania nam pewnych pytań. Dotyczą one ankiety medycznej i ustalenia naszego ryzyka w sprawie poważnego zachorowania lub śmierci. Agent może nas zatem zapytać o:
  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • wcześniejsze problemy zdrowotne,
  • styl życia,
  • wykonywany zawód.
  Nasz wiek ma duże znaczenie – z każdym rokiem rośnie ryzyko ciężkiego zachorowania lub śmierci. Inne ryzyko dotyczy osób, które dopiero ukończyły studia, a inne osób, które powoli zbliżają się do wieku emerytalnego.
   
  Ważny jest również nasz stan zdrowia i o to również zapyta nas agent. Tutaj może paść pytanie nie tylko o obecne samopoczucie, ale również o przebyte wcześniej problemy ze zdrowiem – operacje, pobyty w szpitalu i diagnozy. Jesteśmy zobowiązani do udzielenia prawdziwych informacji, w przeciwnym razie ubezpieczyciel może nie wypłacić nam w przyszłości odszkodowania.
   
  Dla ubezpieczyciela znaczenie ma również nasz styl życia – zarówno to, jak spędzamy wolny czas, czy dbamy o dietę, aktywność fizyczną oraz czy stosujemy jakieś używki. Każdy z tych czynników może wpływać na ryzyko kontuzji lub poważnego zachorowania, a nawet śmierci.
   
  Agent może zapytać nas również o to, czym się zajmujemy zawodowo. Dlaczego ma to znaczenie? Nasza profesja może być również obarczona ryzykiem – pracownik fizyczny może być narażony na wypadki bardziej niż pracownik biurowy, z kolei część zawodów może przyczyniać się do pojawiania się różnych chorób, a ubezpieczyciel powinien o tym wiedzieć.
   

  Czy ubezpieczenie online bez agenta ubezpieczeniowego się opłaca? 

  Z całą pewnością dla wielu osób spotkanie z agentem może wydawać się krępujące i zbędne. Jednak warto poświęcić chwilę swojego czasu, by spotkać się i sfinalizować zakup polisy. Dzięki temu możemy znaleźć solidne ubezpieczenie o korzystnych dla nas warunkach.
   
  Na rynku ubezpieczeniowym istnieją produkty ochronne, które nie wymagają spotkania z agentem. Jednak należy zwrócić uwagę na to, co one oferują – najczęściej zakres ochrony jest bardzo ograniczony, a suma ubezpieczenia dość niska. Dzieje się tak z powodu braku informacji o ryzyku, jakie dotyczy konkretnego klienta. Ubezpieczyciel nie podejmie ryzyka ubezpieczenia klienta, o którym nic nie wie na wysoką sumę ubezpieczenia. Takie rozwiązanie może być korzystne jedynie na chwilę, ale na dłuższą perspektywę z całą pewnością nie będzie nam się opłacać.
   

  Gdzie można znaleźć dobrą polisę na życie? 

  Dobre ubezpieczenie na życie możemy znaleźć w miejscach, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej. Dlatego warto zaufać witrynom, które prowadzą rankingi ubezpieczeniowe i umożliwiają skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Tam również możemy znaleźć poradniki dotyczące różnych rodzajów ubezpieczeń oraz tego, na co zwracać uwagę przy wyborze polisy.
     
  Polisa na życie ma na celu zapewnić pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Równie istotna jest także cena takiej polisy, dlatego, aby nie dopuścić do przepłacenia za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert
  To warto wiedzieć
  1. Zakup ubezpieczenia na życie wymaga z reguły spotkania z agentem ubezpieczeniowym

  2. Rolą agenta jest nie tylko zawarcie umowy, ale również doradzenie klientowi jak najbardziej korzystnego rozwiązania

  3. Szczegóły umowy mogą różnić się od tego, co przedstawiała oferta, zatem dobrze o wszystkie ważne rzeczy wypytać agenta

  4. Brak porównania może prowadzić do zbyt pochopnego zakupu i przepłacenia za składkę

  Najczęściej zadawane pytania o spotkanie z agentem ubezpieczeniowym?

  1. Gdzie mogę spotkać się z agentem ubezpieczeniowym?

   Spotkanie z agentem możemy umówić w dowolnie wybranym przez nas miejscu – może to być nasza ulubiona restauracja, kawiarnia blisko naszej pracy, jak i spotkać możemy się w naszym miejscu zamieszkania.

  2. Czy spotkanie z agentem ubezpieczeniowym jest konieczne?

   Tak, jeśli zależy nam na dobrym ubezpieczeniu na życie. Dzięki temu możemy zarówno zapytać o szczegóły oferty, jak i zostanie ona dopasowana do naszych potrzeb. Spotkania nie należy się obawiać, agentowi również, podobnie jak i nam samym, zależy na naszej satysfakcji z wybranej polisy.

  3. Czy można kupić polisę bez agenta ubezpieczeniowego?

   Można znaleźć oferty ubezpieczenia bez konieczności spotkania z agentem, jednak są to produkty, które nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Takie polisy oferują najczęściej mały zakres ochrony i niedużą sumę ubezpieczenia.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Lulu

  2021-12-10 08:41:49

  Dzień dobry jestem po operacji kręgosłupa i mam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany chcę się übezpieczyć na życie ale nie wiem gdzie czy mogę prosić o pomoc.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu