Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Polisa na życie - online czy offline?

19 LIS 2015
Data aktualizacji: 19 LIS 2015

Średnia ocena: 4.14

Dziękujemy za oddanie głosu.

Internet zdominował zakupy w codziennym życiu większości osób, szczególnie młodych. W sieci można założyć konto bankowe czy zamówić obiad. Wydaje się, że zakup ubezpieczenia na życie również można załatwić online – jednak tutaj sprawa ma się nieco inaczej.

W przypadku polisy na życie pomoc internetu jest nieoceniona. To właśnie za pomocą prostych narzędzi online możemy sprawdzić szczegóły takiej polisy czy zamówić porównanie.

- Polisy na życie są specyficznym produktem, gdzie znajduje zastosowanie tzw. model ropo - "research online, purchase offline". Z badań przeprowadzonych przez nasz portal we wrześniu 2015 r. wynika, że większość Polaków w internecie poszukuje wyłącznie informacji, jednak transakcje wolą finalizować w placówce - tłumaczy Piotr Siekański, specjalista ds. projektów e-commerce w serwisie ubezpieczeniaonline.pl.

Gdy chcemy zdecydować się na zakup konkretnego ubezpieczenia niezbędne jest spotkanie z agentem. Ale i od tej zasady są wyjątki – sprawdzimy gdzie i kiedy występują.

 

Porównaj ceny

Polisa na życie online do 50% taniej! Sprawdź oferty w porównywarce!

Polisa na życie online - od czego zacząć poszukiwania?

Jeśli zaczniemy przeglądać kolejno strony poszczególnych dobrze nam znanych firm ubezpieczeniowych – łatwo o zniechęcenie. Szybko okaże się, że większość towarzystw oferuje niemal identyczne produkty w podobnych cenach. W dodatku firm ubezpieczeniowych świadczących usługi na rynku polskim jest przynajmniej kilkadziesiąt, nie licząc pośredniczących agencji i multiagencji.

Zanim zaczniemy surfować po internecie w poszukiwaniu oferty, warto wiedzieć, gdzie polisa na życie online jest najkorzystniejsza - pod względem jakości i  ceny. Najlepszym źródłem informacji będą strony poświęcone tematyce ubezpieczeniowej. Do takich należą strony z rankingami ubezpieczeniowymi oraz porównywarki ubezpieczeniowe.

Ranking ubezpieczeń na życie, który jest dostępny na rankomat.pl jest miejscem, w którym specjaliści na bieżąco przyznają oceny poszczególnym ofertom ubezpieczeniowym. Oceniana jest jakość produktów – wysokość sumy ubezpieczenia, ilość umów dodatkowych czy możliwość zarządzania polisą. Szukane ubezpieczenie na życie online na stronie z rankingiem pozwoli znaleźć co najmniej kilka korzystnych ofert oraz umożliwi późniejsze porównanie ich ze sobą.

Porównywarka to metoda przygotowana z myślą o tych, którzy mogą czuć się zagubieni w natłoku informacji znalezionych w internecie. Jest to strona, na której znajduje się krótki formularz, w którym zaznacza się własne oczekiwania względem ubezpieczenia (ubezpieczenie na życie, ilość osób, zarobki, suma ubezpieczenia itd.).

Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjaliści opracowują listę najbardziej dopasowanych produktów. Kolejnym krokiem jest telefon od konsultanta, który przedstawia całą ofertę – dzięki czemu można samemu podjąć decyzję o wybranym ubezpieczeniu. Konsultant ma możliwość umówienia nas z agentem ubezpieczeniowym. To spore ułatwienie, ponieważ podczas rozmowy przez telefon można wskazać zarówno czas, jak i miejsce (może to być również miejsce naszego zamieszkania) i nie wymaga to  dotarcia do placówki towarzystwa ubezpieczeń.

Dzięki porównywarce możemy sporo zaoszczędzić – zestawienie kilku ofert w podobnym zakresie ochrony może skutkować znalezieniem tańszych rozwiązań. Klienci bardzo często nie znają wielu firm ubezpieczeniowych, kojarzą te firmy, które od dawna funkcjonują na polskim rynku. One z kolei nie zawsze muszą mieć korzystną ofertę.
 

Agent ubezpieczeniowy i OWU - do czego mogą się przydać?

W rankingu sprawdzamy szczegóły kilkunastu ofert, a w porównywarce zamawiamy kontakt z agentem. Dlaczego nie można zrobić tego online? Ubezpieczenie na życie to produkt zbyt „uzależniony” od samego kupującego. Płacona składka będzie zależeć m.in. od:

 • stanu zdrowia,
 • wieku,
 • aktywności sportowej,
 • przebytych chorób,
 • trybu życia,
 • wykonywanego zawodu,
 • nałogów.

Stąd konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej, na której podstawie zostanie oszacowana wysokość składki. Spotkania z agentem ubezpieczeniowym nie należy się obawiać. Agent ubezpieczeniowy jest swego rodzaju doradcą – jako specjalista wie on wszystko o poszczególnych ofertach, dlatego warto porozmawiać z nim o plusach i minusach oferowanego produktu.

O co warto zapytać? Z całą pewnością dobrze dowiedzieć się jakie są wyłączenia odpowiedzialności, umowy dodatkowe, czy istnieje możliwość zawieszenia płacenia składki oraz ile wynosi karencja. Są to informacje, które nie zawsze uda się doczytać, jednak mogą w przyszłości skutkować rozczarowaniem.

Przed zakupem warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), co będzie niezwykle przydatne w trakcie spotkania z agentem – pomoże rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się więcej.

 

Porównaj ceny

Polisa na życie online do 50% taniej! Sprawdź oferty w porównywarce!
 

Ubezpieczenie na życie bez agenta - możliwe, ale ryzykowne

Na rynku ubezpieczeniowym są oferty ubezpieczenia na życie bez agenta. To tzw. polisy w formule smart. Taki produkt można kupić całkowicie online, za pomocą aplikacji bądź komputera w domowym zaciszu.

Polisa na życie smart jest uproszczoną wersją ubezpieczenia. Jest tu zakres ochrony, ale bardzo wąski, są sumy ubezpieczenia, ale bardzo niskie oraz limity wyłączenia odpowiedzialności. Głównym limitem jest wiek ubezpieczonego – osoba powyżej 50. roku życia nie skorzysta już z takiej oferty. Zalety polisy smart też są – możliwość błyskawicznego zakupu i brak szczegółowej ankiety medycznej – zamiast tego kilka pytań np. o poważne choroby w przeszłości.

Ubezpieczenie bez agenta możliwe jest też w miejscu pracy. W ramach pakietu socjalnego pracodawca oferuje nowo zatrudnionemu przystąpienie do taniej lub nawet bezpłatnej polisy grupowej na życie. Tu z kolei plusem jest niska cena, a minusem brak dobierania zakresu i sum ubezpieczenia oraz ograniczenie czasowe – „grupówka” jest ważna dopóki jesteśmy zatrudnieni w danej firmie.
 

Wybór jest ogromny - zdaj się na pomoc agenta

Ubezpieczeń na życie jest obecnie na rynku ubezpieczeniowym naprawdę dużo. Ich ceny nie są wysokie, dzięki czemu łatwiej można zdecydować się na rozszerzoną ochronę i zakup umów dodatkowych. W ten sposób można ubezpieczyć się również na wypadek raka, złamania, pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania, zdiagnozowanie astmy, cukrzycy czy wypadku samochodowego.

Składki miesięczne zaczynają się od 40 zł – oferują ja Nationale Nederlanden w produkcie Ochrona+ czy firma Prudential (Komfort Życia). Niskiej składki oczekuje również grupa Macif w polisie Acti Ochrona – min. 100 zł rocznie.

Z całą pewnością warto się zastanowić nad tym, czego oczekuje się względem ubezpieczenia (jaka ochrona jest niezbędna), sumy ubezpieczenia (warto wziąć pod uwagę spłacany kredyt lub inne zobowiązania finansowe) oraz jak długi czas umowy jest najbardziej pożądany.

Idealna polisa na życie to taka, którą wybieramy online, a kupujemy offline z pomocą agenta. Najpierw wystarczy skorzystać z rankingu bądź porównywarki ubezpieczeń i omówić na spokojnie szczegóły ochrony z doradcą. Spokój i cierpliwość są tu bardzo ważne – polisa na życie jest produktem długoterminowym. Oprócz najkrótszych 12-miesięcznych powszechnie stosuje się umowy na 5, 10 lub więcej lat. Dlatego nie warto podejmować decyzji online, pod impulsem chwili, tylko upewnić się co do warunków i opłat w trakcie rozmowy agentem. Zwłaszcza że takie spotkanie do niczego nie zobowiązuje.
 

Porównaj ceny

Polisa na życie online do 50% taniej! Sprawdź oferty w porównywarce!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Mirek

2018-09-23 11:37:18

Ja ostatnio kupiłem polisę na życie online i jestem z tej formy zakupu bardzo zadowolony, mogłem porównać kilka polis w jednym miejscu a nie słuchać wywodów agenta w swoim mieście.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Porada img

Onkopolisa w Santander - co gwarantuje ubezpieczenie?

24 PAŹ 2019
Oferty, jakie składają nam banki, nie dotyczą już wyłącznie produktów...
Porada img

Kiedy przydaje się ubezpieczenie na życie?

16 PAŹ 2019
Ubezpieczenie na życie może przybierać różne formy i dotyczyć finansowego...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie - jak to działa?

30 WRZ 2019
Ubezpieczenie grupowe kojarzy się nie bez powodu z miejscem pracy. To...
Porada img

Czym jest ubezpieczenie Wiktoria w banku BGŻ BNP Paribas?

19 WRZ 2019
Polisa Wiktoria w BGŻ BNP Paribas to w rzeczywistości jedno z kilku...
Porada img

NNW PZU Edukacja - dla kogo taka polisa na życie?

21 SIE 2019
Propozycja ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków w PZU jest skierowana...
Porada img

PZU Gwarantowane Jutro - polisa na życie dla każdego?

08 SIE 2019
Jedną z często wybieranych ofert ubezpieczenia na życie jest produkt PZU...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019