Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Polisa zdrowotna lepsza od ubezpieczenia w NFZ?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.54

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa zdrowotna lepsza od ubezpieczenia w NFZ?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Prywatna polisa zdrowotna cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż czas oczekiwania na świadczenia medyczne jest o wiele krótszy niż w przypadku ubezpieczenia NFZ. Przeczytaj w naszym artykule, dlaczego warto kupić polisę zdrowotną prywatnie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Sprawdzamy, na czym polega i ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w NFZ oraz jaki koszt stanowi indywidualna polisa zdrowotna.

  Na czym polega i ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w NFZ?

  Ubezpieczenie zdrowotne w NFZ upoważnia do bezpłatnego korzystania z opieki zdrowotnej w ramach publicznych świadczeń. Usługa nie jest jednak dostępna do wszystkich – osoby, które są do niej uprawnione, to:
  • bezrobotni,
  • dzieci i studenci,
  • emeryci i renciści,
  • funkcjonariusze BOR,
  • osoby duchowne,
  • rolnicy i ich rodziny,
  • pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę,
  • pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenie,
  • przedsiębiorcy,
  • sędziowie i prokuratorzy,
  • służby mundurowe,
  • Straż Graniczna.
  Aby uzyskać prawo do świadczeń, konieczne jest zgłoszenie się do ubezpieczenia zdrowotnego, samodzielnie lub za pośrednictwem pracodawcy/szkoły. Polisą można objąć również członków rodziny zamieszkujących w tym samym gospodarstwie domowym – dziecko, małżonka, rodziców lub dziadków.

  Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w NFZ? W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę składka zdrowotna odprowadzana z wynagrodzenia za pracę brutto wynosi 9% wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jako podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne rozumiane jest wynagrodzenie brutto pracownika pomniejszone o składkę emerytalną, rentową i chorobową finansowaną przez pracownika. Jeśli pracownik zarabia minimalne wynagrodzenie (3010 zł brutto), podstawa wymiaru składki zdrowotnej wynosi 2597,32 zł, a więc składka to 9% z tej kwoty, czyli 233,76 zł.

  W przypadku przedsiębiorców wysokość składki zdrowotnej zależy od formy opodatkowania oraz wysokości miesięcznego dochodu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator pozwalający ustalić podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczyć należność. Niektórzy przedsiębiorcy płacą za ubezpieczenie na zdrowie 300-500 złotych miesięcznie, a nawet więcej. Biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do publicznej opieki medycznej, jest to wysoka kwota.


  Co gwarantuje choremu leczenie z NFZ?

  Z pomocy Narodowego Funduszu Zdrowia korzystać możemy, jeżeli pracujemy na etacie lub w sytuacji, gdy jesteśmy zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy, gdy nie jesteśmy zatrudnieni.
  Z darmowej opieki medycznej korzystać mogą również kobiety w czasie ciąży.

  Jednak w czasach, gdy na rynku pracy pojawia się coraz więcej tzw. wolnych zawodów, wykonywanych w oparciu o umowę zlecenie lub dzieło (graficy, programiści, copywriterzy) brak uprawnień do korzystania z darmowej opieki medycznej staje się coraz większym problemem.

  Dodatkowo – NFZ nie zapewnia wszystkich możliwych opcji leczenia. Przykładowo – chcąc leczyć zęby w ramach NFZ, nie możemy liczyć na znieczulenie, natomiast uzupełnienie zęba możliwe jest przy użyciu plomby szarej – amalgamatowej.

  Problem stanowią również badania, ponieważ darmowa jest tylko część badań i wymagane jest skierowanie. Bez skierowania pozostają nam badania odpłatne.

  Wspomnieć również należy o kolejkach do specjalistów, ponieważ one mogą również generować kolejne problemy. Na wizytę u specjalisty czekać możemy od kilku tygodni – do nawet kilkunastu miesięcy.

  Oczywiście, nie oznacza to, że system publicznej opieki zdrowotnej jest niewydolny – można uzyskać fachową i szybką pomoc, jednak jest to również uwarunkowane lokalizacją. Każda przychodnia posiada swoje limity względem konkretnych badań oraz liczby przyjęć pacjentów każdego dnia. Część przychodni lub szpitali narzeka na braki kadrowe, inne nie mają z tym problemu.
   

  Jakie ograniczenie dla chorego, który leczy się w NFZ?

  Największym problemem NFZ, z którym mogą zetknąć się chory, są kolejki zarówno do badań, jak i specjalistów.


  Czas oczekiwania na świadczenia w ramach NFZ

  Świadczenie
  Czas oczekiwania w dużym mieście
  Toruń
   
  Czas oczekiwania w małym mieście
  Krapkowice

  Rezonans magnetyczny 
   
  Ok. 60 dni Brak możliwości

  Poradnia reumatologiczna
   
  Powyżej 2 miesięcy Powyżej 8 miesięcy

  Poradnia pulmonologiczna
   
  Powyżej 6 miesięcy Powyżej 4 miesięcy

  Poradnia gastroenterologiczna
   
  Powyżej 1,5 roku Brak możliwości

  Świadczenie z zakresu kardiologii
   
  Od 3 miesięcy  Powyżej 10 miesięcy
  Tabela opracowana na podstawie informacji ze strony www.terminyleczenia.nfz.gov.pl
   

  Na czym polega prywatna polisa zdrowotna?

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to doskonała alternatywa dla świadczeń w ramach NFZ. Polisa zakupiona w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym zapewnia dostęp do lekarzy – zarówno ogólnych, jak i specjalistów – przy czym wizyty są umawiane na konkretny dzień i godzinę. Sam proces rejestrowania się jest bardzo prosty – wystarczy zadzwonić, skorzystać z internetowego portalu pacjenta lub aplikacji. Poza wizytami stacjonarnymi dostępne są również teleporady, a oprócz tego w ramach wykupionego pakietu można realizować także badania diagnostyczne i korzystać z wielu innych usług medycznych.
  Co obejmuje prywatna polisa na zdrowie? W zależności od wariantu ubezpieczony zyskuje dostęp do:
  • badań (np. krwi lub obrazowych),
  • drugiej opinii medycznej,
  • infolinii medycznej,
  • leczenia za granicą,
  • opieki pielęgniarskiej,
  • opieki stomatologicznej,
  • opieki w domu opieki,
  • rehabilitacji,
  • szczepień (np. przeciwko grypie),
  • transportu medycznego,
  • wizyt domowych,
  • wybranych zabiegów ortopedycznych, stomatologicznych, kardiologicznych, chirurgicznych.

  Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Podczas gdy korzystanie z darmowej służby zdrowia kosztuje miesięcznie ponad 300 złotych, prywatną polisę zdrowotną można wykupić w niewysokiej cenie, ponieważ już za mniej niż 50 złotych miesięcznie. Tyle kosztuje np. ubezpieczenie zdrowotne w TU Zdrowie. Produkt jest dostępny w wielu różnych wariantach, które da się dostosować do własnych potrzeb, a ceny zaczynają się już od 49 złotych miesięcznie. Najdroższy pakiet zapewniający dostęp do 36 lekarzy specjalistów, 233 rodzajów badań laboratoryjnych, 222 rodzajów badań obrazowych oraz 11 rodzajów badań czynnościowych to wydatek nieprzekraczający 300 złotych miesięcznie.

  Jak przedstawiają się ceny prywatnej polisy zdrowotnej w innych towarzystwach ubezpieczeniowych? W Signal Iduna dostępne są dwa warianty programu opieki medycznej – indywidualny oraz rodzinny. Kosztują one odpowiednio 41 zł oraz 143,50 zł miesięcznie i zapewniają dostęp do świadczeń takich jak: konsultacje 5 lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne czy Assistance Medyczny.

  Tymczasem w InterRisk można wykupić ubezpieczenie zdrowotne „Antidotum Plus” pozwalające na bezgotówkową realizację świadczeń medycznych w prywatnych placówkach. Ich koszty pokrywa InterRisk bezpośrednio na konto Partnera Medycznego, natomiast wysokość składki miesięcznej określa się podczas podpisywania umowy. Wpływają na nią takie czynniki jak czas trwania i zakres ochrony, wariant ubezpieczenia oraz suma ubezpieczenia.

  Warto sprawdzić również Uniqa „Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny”, ponieważ to coś więcej niż ubezpieczenie zdrowotne. Produkt ten jest skierowany do osób niezatrudnionych na podstawie umowy o pracę, np. prowadzących własną działalność gospodarczą, pracujących na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, a także wykonujących wolne zawody. Zapewnia on szeroki zakres ochrony i wypłatę odszkodowania z tytułu różnych nieprzewidzianych zdarzeń (w tym również na wypadek poważnego zachorowania oraz pobytu w szpitalu). Ponadto gwarantuje dostęp do 30 wizyt u lekarzy specjalistów, bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu i bez kolejek, a w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych można skorzystać z pakietu Opieka 24 do wyczerpania limitu 3000 złotych.  Wysokość składki ustala się podczas umowy – zależy ona od takich czynników jak suma ubezpieczenia, zakres ochrony czy też stan zdrowia oraz wiek osoby obejmowanej ochroną.
   

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – cena polisy na podstawie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych

  Polisa Zakres ochrony Cena
  TU Zdrowie
  Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Basic
  opieka podstawowa
  13 lekarzy specjalistów
  120 rodzajów badań laboratoryjnych
  65 rodzajów badań obrazowych
  5 rodzajów badań czynnościowych
  2 rodzaje szczepień
  profilaktyka 1 raz w roku 
  od 49 zł miesięcznie
  TU Zdrowie
  Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Komfort
  opieka podstawowa
  24 lekarzy specjalistów
  142 rodzajów badań laboratoryjnych
  74 rodzajów badań obrazowych
  5 rodzajów badań czynnościowych
  2 rodzaje szczepień
  profilaktyka 1 raz w roku
  od 73 zł miesięcznie
  TU Zdrowie
  Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Premium
  opieka podstawowa
  32 lekarzy specjalistów
  152 rodzajów badań laboratoryjnych
  151 rodzajów badań obrazowych
  11 rodzajów badań czynnościowych
  4 rodzaje szczepień
  profilaktyka 1 raz w roku
  wizyty domowe
  od 100 zł miesięcznie
  TU Zdrowie
  Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Prestiż
  opieka podstawowa
  36 lekarzy specjalistów
  233 rodzajów badań laboratoryjnych
  222 rodzajów badań obrazowych
  11 rodzajów badań czynnościowych
  8 rodzaje szczepień
  profilaktyka 1 raz w roku
  wizyty domowe
  konsultacje profesorskie
  rehabilitacja
  planowe zabiegi operacyjne
  od 275 zł miesięcznie
  Signal Iduna
  Ubezpieczenie Pełnia Zdrowia Direct, pakiet indywidualny
  konsultacje 5 lekarzy specjalistów: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog, okulista
  badania diagnostyczne (laboratoryjne, obrazowe, czynnościowe)
  zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne
  Assistance Medyczny (Infolinia Medyczna, Infolinia Baby Assistance)
  świadczenia realizowane są w ponad 200 placówkach medycznych w całej Polsce
  41 zł miesięcznie
  Signal Iduna
  Ubezpieczenie Pełnia Zdrowia Direct, pakiet indywidualny
  konsultacje 5 lekarzy specjalistów: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog, okulista
  badania diagnostyczne (laboratoryjne, obrazowe, czynnościowe)
  zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne
  Assistance Medyczny (Infolinia Medyczna, Infolinia Baby Assistance)
  świadczenia realizowane są w ponad 200 placówkach medycznych w całej Polsce
  143,50 zł miesięcznie
  InterRisk
  Ubezpieczenie zdrowotne Antidotum Plus
  nielimitowany i bezgotówkowy dostęp do świadczeń medycznych realizowanych w 1400 placówkach medycznych na terenie całego kraju
  ubezpieczenie całej rodziny (współmałżonka lub partnera oraz dzieci)
  ustalana podczas podpisywania umowy
  Uniqa
  Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny
  szeroki zakres ochrony – gwarantowane są świadczenia między innymi z tytułu śmierci (w tym również następstwie wypadku, zawału serca lub udaru mózgu), uszczerbku lub uszkodzenia ciała, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji, niezdolności do pracy, a także urodzenia się dziecka.
  w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby ubezpieczony może przez rok korzystać z 30 wizyt u lekarzy specjalistów – bez skierowania i bez kolejek
  Pakiet MediPomoc po wypadku
  Pakiet Pomoc 24h w razie nieoczekiwanych sytuacji losowych – obowiązuje limit 3 000 złotych na każde zdarzenie
  ustalana podczas podpisywania umowy
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 11.05.2022 r.

  Jak wybrać prywatną polisę zdrowotną?

  Podczas zakupu prywatnej polisy zdrowotnej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ochrony oraz ostateczną cenę ubezpieczenia. Produkt powinien zapewniać dostęp do lekarzy specjalistów zgodnie z potrzebami, lecz jednocześnie nie może on nadmiernie obciążać domowego budżetu. Inne istotne kryteria wyboru ubezpieczenia zdrowotnego to:
  • liczba osób, które można objąć ochroną – niektóre TU oferują produkty, którymi da się objąć małżonka, dzieci, a nawet rodziców i dziadków,
  • pakiet assistance medyczny – warto wybrać takie ubezpieczenie, które zapewniają dostęp do Centrum Alarmowego, co pozwala ubezpieczonemu szybko porozmawiać z lekarzem, zamówić wizytę domową lub transport medyczny, a także zdobyć informację na temat leków, 
  • suma ubezpieczenia – w prywatnych polisach zdrowotnych ubezpieczony może liczyć nie tylko na pokrycie kosztów świadczeń medycznych, ale również na odszkodowanie z tytułu zaistnienia zdarzenia określonego w umowie.

  Ponadto przed podpisaniem umowy polisy zdrowotnej warto zwrócić uwagę na sytuacje, w których ubezpieczenie na zdrowie nie zadziała, tj. mimo zaistnienia zdarzenia określonego w umowie ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Są to tzw. wyłączenia odpowiedzialności

  – mówi ekspertka Rankingu ubezpieczeń na życie, Ewelina Ratajczak.

  Do wypłaty świadczenia nie dojdzie np. wtedy, gdy ubezpieczony:
  • brał udział w aktach przemocy, zamieszkach lub działaniach wojennych,
  • nie opłacał terminowo składek,
  • nie stosował się do wskazówek lekarza, co poskutkowało pogorszeniem stanu zdrowia,
  • popełnił samobójstwo przed upływem 2 lat od podpisania umowy,
  • w chwili wystąpienia zdarzenia pozostawał pod wpływem alkoholu,
  • stosował narkotyki, środki odurzające, substancje psychoaktywne lub psychotropowe,
  • udzielił nieprawdziwych informacji w ankiecie dotyczącej stanu zdrowia,
  • zataił pewne informacje podczas podpisywania umowy (np. dotyczące wykrycia w przeszłości poważnej choroby).
  Towarzystwa ubezpieczeniowe często zastrzegają sobie, że nie wypłacą odszkodowania osobom z chorobami spowodowanymi wadami wrodzonymi. Co więcej, prywatna polisa zdrowotna może również nie obejmować leczenia niepłodności, zabiegów lub operacji z zakresu medycyny estetycznej oraz pobytu w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego.

  Polisa na zdrowie nie zadziała także w okresie karencji – jest to czasowe wyłączenie odpowiedzialności chroniące firmę ubezpieczeniową przed nadużyciami ze strony klientów. Karencja może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od zdarzenia określonego w umowie.

  Informacje o wszystkich wyłączeniach odpowiedzialności oraz karencji zawarte są w dokumencie OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie zdrowotne?

  Przed wykupieniem prywatnej polisy zdrowotnej warto dokładnie sprawdzić warunki umowy. Zostały one opisane we wspomnianym dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

  Dodatkowo w celu przeprowadzenia szybkiej selekcji ofert dostępnych na rynku można też skorzystać ze sprytnego narzędzia, jakim jest porównywarka polis. Tego typu kalkulator pozwoli uniknąć przepłacania za dany produkt ubezpieczeniowy, a ponadto umożliwi szybkie zidentyfikowanie takiego ubezpieczenia, które jest zgodne z indywidualnymi potrzebami. 

   
  Ubezpieczenie życiowe ma na celu zagwarantować najwyższej jakości wsparcie w wielu trudnych, życiowych sytuacjach, w których dojść może również do zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Pamiętajmy jednak, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby nie przepłacić za polisę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Darmowa opieka medyczna w ramach NFZ przysługuje wyłącznie osobom zatrudnionym w ramach umowy o pracę, bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy oraz kobietom w ciąży

  2. NFZ nie refunduje wszystkich metod leczenia oraz badań

  3. Szybki i łatwy dostęp do leczenia umożliwia prywatna polisa zdrowotna

  4. Brak porównania ofert może prowadzić do zakupu drogiej i niekorzystnej oferty

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia zdrowotne?

  1. Ile kosztuje składka zdrowotna z NFZ?

   Wysokość składki zdrowotnej z NFZ zależy od rodzaju aktywności zawodowej osoby, która ją opłaca. W przypadku umowy o pracę oraz umowy zlecenie podstawę do obliczania składki stanowi przychód pomniejszony o składki ZUS finansowane przez ubezpieczonego, natomiast składka wynosi 9% tej podstawy. Tymczasem wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców jest zależna od formy opodatkowania osoby prowadzącej pozarolniczą działalność, a także uzyskiwanych przychodów.

  2. Czy można zdecydować się na prywatną polisę zdrowotną, jeśli posiada się ubezpieczenie w NFZ?

   Tak, osoba, która ma ubezpieczenie NFZ, może mimo tego wykupić prywatną polisę zdrowotną. Dzięki temu zyskuje dostęp do lepszej opieki medycznej oraz dodatkowych świadczeń.

  3. W jakim wieku można wykupić prywatną polisę zdrowotną?

   Polisę zdrowotną ma prawo wykupić każdy, kto spełnia kryterium wiekowe określone przez ubezpieczyciela. Zwykle jest to wiek pomiędzy 18 i 69 lat – w zależności od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

  4. Jak długo trwa umowa w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym?

   Umowa w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym jest podpisywana na okres 12 lub 24 miesięcy, chyba że strony umówiły się inaczej.

  5. Czy w ramach prywatnej polisy zdrowotnej możliwe jest zorganizowanie leczenia za granicą?

   Tak, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taki produkt.

  6. Od czego zależy cena ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym?

   Cena prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego zależy od wybranego wariantu, zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia. Wpływa na nią również wiek oraz stan zdrowia płatnika składek w momencie podpisywania umowy.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu