Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 31 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

Data aktualizacji: 24 KWI 2023

Średnia ocena: 4.61

Dziękujemy za oddanie głosu.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla seniora

03 PAŹ 2024
Ubezpieczenie na życie dla seniora to produkt przeznaczony dla osób, które...
Porada img

Poród w prywatnej klinice - jakie ma zalety i ile kosztuje?

02 PAŹ 2024
Urodzenie dziecka to niezwykły, ale i intensywny moment w życiu każdej...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla małżeństw

27 WRZ 2024
Ubezpieczenie na życie dla małżeństw to rozwiązanie, które pozwala...
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

17 WRZ 2024
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie NNW dla sportowców

16 WRZ 2024
Ubezpieczenie NNW dla sportowców to produkt przeznaczony zarówno dla...
Porada img

Wypadek w szkole - procedury i zasady postępowania

06 WRZ 2024
Według informacji, jakie podaje dane.gov.pl wynika, że w roku szkolnym...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To czas wielu emocji, często stresów oraz wydatków. Jak co roku, przed rodzicami ważne pytanie – czy zdecydować się na zakup ubezpieczenia szkolnego NNW?
Spis treści
    Pokaż wszystkie
    Ochrona, którą możemy niedużym kosztem zakupić dla naszej pociechy, jest bardzo ważna. Taka polisa może pomóc w kryzysowych chwilach, gdy dziecko trafi do szpitala, złamie rękę lub ulegnie wypadkowi w drodze do szkoły. Warto zatem rozważyć zakup ubezpieczenia NNW, jednak nie powinniśmy decydować się na dowolną ofertę. Sprawdźmy dlaczego.

     


    Bez kolejek do specjalisty, czyli po co dziecku polisa zdrowotna? 

    Moment rozpoczęcia nauki to czas szczególnie ważny w życiu naszych dzieci. Nie tylko rozpoczyna lub kontynuują naukę, ale również nawiązują nowe znajomości czy rozpoczynają nowe aktywności pozalekcyjne. Po okresie wakacji dzieci zderzają się z codziennym rygorem wczesnego wstawania, obowiązkami szkolnymi oraz zmęczeniem. To także czas zwiększonej zachorowalności, ponieważ ich system odpornościowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

    Jako rodzice możemy spodziewać się pojawienia się chorób zakaźnych jak np. świnka, ospa czy grypa. Pojawić się może również częste u dzieci zapalenie migdałków, angina czy zapalenie oskrzeli. Dodatkowo – w tym trudnym czasie, jakim jest pandemia na świecie, pomoc ubezpieczyciela jest jak najbardziej wskazana.

    Ubezpieczonemu dziecku przysługuje w ramach prywatnej polisy zdrowotnej m.in.:
    • skorzystanie z wizyt u pediatry, 
    • darmowe badania diagnostyczne,
    • wizyty bez kolejki u lekarza pierwszego kontaktu,
    • wizyty bez kolejki u lekarza specjalisty.
    Ubezpieczenie dziecka jest możliwe na kilka sposobów. Jednym z nich jest również zakup polisy zdrowotnej, w ramach której przysługuje nam wiele usług, z których skorzystać może również dziecko.
     
    Ubezpieczenie szkolne NNW zabezpiecza przede wszystkim finansowo skutki nieszczęśliwych wypadków naszego dziecka. Pobyt w szpitalu będzie podstawą do otrzymania świadczenia, podobnie jak trwały uszczerbek na zdrowiu, wstrząśnienie mózgu czy złamanie. Każda polisa ma jednak w swojej ofercie inne propozycje stawek za zdarzenia polisowe, zatem warto sprawdzić kilka różnych ofert, by znaleźć tę odpowiednią.
     

    Od narodzin aż do studiów?

    Dziecko może korzystać z prywatnej polisy zdrowotnej najczęściej już od samego narodzenia. Polisa szkolna zwykle obejmuje ochroną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, studentów, ale zarówno młodsze dzieci, jak i starsze pociechy mogą być objęte ochroną NNW. Ten rodzaj ochrony zawiera się na 12 miesięcy, a później można ją ponowić. Koniec trwania ochrony przypada na moment zakończenia edukacji. Warto jednak zaznaczyć, że ubezpieczenie NNW może chronić również w życiu dorosłym.
     

    Przed zakupem polisy zdrowotnej zwróć na to uwagę

    Polisa NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) jest ubezpieczeniem, które zapewnia odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Natomiast polisa zdrowotna zapewnia ochronę zdrowotną w przypadku choroby, kontroli profilaktycznej albo wizyty u specjalisty.

    Jeśli chodzi o wybór polisy zdrowotnej dla dziecka, warto zwrócić uwagę na różne czynniki, takie jak: pokrycie kosztów leczenia, zakres świadczeń, lista specjalistów i placówek medycznych, czas oczekiwania na wizytę lub leczenie, opłaty własne oraz limity.
    Aby wybrać odpowiednią polisę dla dziecka, warto najpierw zastanowić się, jakie usługi medyczne są potrzebne i jakie wydatki należy przewidzieć. Często polisy zdrowotne dla dzieci oferują nie tylko podstawowe świadczenia, lecz także usługi dodatkowe, takie jak ortodoncja, logopedia czy psycholog.
    — zwraca uwagę Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl.

    Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przejrzeć wyłączenia odpowiedzialności, czyli przypadki, w których polisa nie pokrywa kosztów leczenia, jak również limity, czyli maksymalną kwotę, którą ubezpieczyciel jest gotów pokryć. Ważne jest też sprawdzenie okresu karencji, czyli czasu, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, nawet w przypadku wystąpienia zdarzeń polisowych.
     

    Dzięki polisie zdrowotnej zaoszczędzisz czas i pieniądze

    Polisa zdrowotna może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Koszt takiej ochrony zależy od wielu czynników, takich jak wiek i stan zdrowia osoby ubezpieczonej, zakres usług medycznych, których potrzebuje, a także warunki umowy. W porównaniu z prywatnymi gabinetami lekarskimi, gdzie koszty wizyt bywają bardzo wysokie, polisa zdrowotna może okazać się bardziej opłacalna. Co więcej, czas oczekiwania na wizytę u lekarza w ramach publicznej opieki zdrowotnej zazwyczaj jest bardzo długi, a w przypadku polisy zdrowotnej wizyty u specjalistów są realizowane szybciej i bez kolejek.

    Ponadto często prywatne wizyty stanowią spore obciążenie dla portfela. Przykładowo, najwięcej za wizytę u kardiologa płaci się w województwie zachodniopomorskim i lubuskim (298-345 złotych). Z kolei wizyta u dermatologa to wydatek rzędu 200-300 złotych, przy czym najtańsze usługi świadczone są w województwie podkarpackim, podlaskim i lubelskim. Najdrożej jest w stolicy. Nawet prywatna wizyta u lekarza rodzinnego to wydatek od 150 do 300 złotych. Warto podkreślić, że jest to jedynie koszt związany z jednorazową wizytą. Wydatki znacznie wzrosną, gdy wizyt będzie więcej bądź konieczne okażą się badania i zakup leków.  

    W Polsce wiele osób może korzystać z bezpłatnych wizyt w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednakże jakość tych usług bywa różna. Przede wszystkim wizyta u specjalisty wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, a ten może zlecić dodatkowe badania, co wydłuża czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, który obecnie wynosi od kilku dni do nawet kilku lat.

    Przykładowo, pierwszy wolny termin w Gdańsku na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dla Dorosłych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (woj. pomorskie), na którym przyjmowane są dzieci, to 2033 rok. W większych miastach, takich jak Warszawa, można znaleźć placówki, w których średni czas oczekiwania to ok. miesiąca, zdarza się również – jednak rzadko – by móc zarezerwować wizytę z dnia na dzień. Najkrótsze terminy znajdziesz na stronie terminyleczenia.nfz.gov.pl., gdzie po wpisaniu m.in. jakiego świadczenia szukasz, województwa oraz miejscowości zobaczysz najbliższe możliwe terminy wizyt u danych specjalistów w konkretnych placówkach. 

    Oznacza to, że kosztem dłuższego czasu dojazdu możesz wybrać szybszy termin wizyty. Aby tego uniknąć i móc korzystać z usług specjalistów w swoim mieście lub niedaleko od miejsca zamieszkania, warto rozważyć zakup prywatnej polisy zdrowotnej.

    Koszt polisy zależy od wielu czynników, a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
     

    PRZYKŁADOWE OFERTY PRYWATNYCH UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH

    TU Liczba lekarzy Liczba badań Wizyty domowe Składka miesięczna
    Signal Iduna – Pełnia Zdrowia Direct+ 6 85 - Od 55 zł
    Signal Iduna – POLMED wariant podstawowy 15 110 Tak Od 75 zł
    Uniqa – Ochrona z plusem wariant podstawowy 9 32 - Od 68 zł
    Signal Iduna – Start+ wariant podstawowy 15 110 Tak Od 99 zł
    Uniqa – Ochrona z plusem wariant rozszerzony 24 164 Tak Od 130 zł
    INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Basic 77 412 Tak Od 149 zł
    Signal Iduna – Pełnia zdrowia Direct+ Pakiet Rodzinny 6 85 Nie Od 192 zł
    INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Silver 77 412 Tak Od 198 zł
    INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Gold 77 416 Tak Od 208 zł
    Signal Iduna – Pełnia zdrowia POLMED Pakiet Rodzinny 15 110 Tak Od 259 zł
    INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Diamond 77 416 Tak Od 301 zł
    Signal Iduna – Pełnia zdrowia Start+ Pakiet Rodzinny 14 110 Tak Od 346 zł
    MediSky – Karta Zdrowotna Bez limitu Bez limitu Tak Od 259 zł
    Tabela 1. Opracowanie własne.
     
    Koszt najtańszej polisy w podstawowym wariancie wynosi 55 zł, a w rozszerzonym — 346 zł. Różnica wynika przede wszystkim z zakresu ochrony i wybranego wariantu. Jeśli planujesz egzotyczne wakacje, zwróć uwagę np. na dodatkowe szczepienia oraz możliwość leczenia za granicą w razie zachorowania.
     

    Pomoc psychologa i wizyta domowa pielęgniarki w NNW?

    Polisy szkolne NNW oferują różne formy wsparcia zdrowotnego dla uczniów. W zależności od ubezpieczyciela i wykupionej polisy mogą one obejmować:
    • pokrycie kosztów leczenia w przypadku hospitalizacji dziecka,
    • refundację kosztów wizyt u lekarza, badań diagnostycznych i leków,
    • transport medyczny.
    Oprócz tego wiele ofert polis NNW obejmuje wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki, a także spotkania z psychologiem. Warto podkreślić, że Narodowy Fundusz Zdrowia w Polsce nie obejmuje standardowo opłacania wizyt u psychologa bądź terapeuty. Jednakże, w ramach niektórych ubezpieczeń zdrowotnych, istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej w ramach NNW. W przypadku skorzystania z tej usługi koszty takiej pomocy są pokrywane przez ubezpieczyciela.
     
    Aby otrzymać zwrot kosztów za wizyty u psychologa w przypadku NNW szkolnego, koniecznym warunkiem jest doświadczenie przez dziecko traumatycznego zdarzenia. Przykłady takich zdarzeń stanowią: śmierć rodzeństwa lub rodziców, próba samobójcza, poważne zachorowanie bądź prześladowanie w placówce oświatowo-wychowawczej.
     
    Warto zaznaczyć, że warunki i zakres ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od wykupionej polisy oraz ubezpieczyciela. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu ubezpieczenia szkolnego NNW należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz ofertą poszczególnych firm ubezpieczeniowych.
     

    Dwa ubezpieczenia to podwójny zysk!

    Plusy posiadania dwóch ubezpieczeń NNW to przede wszystkim większa ochrona ubezpieczeniowa w przypadku wypadku lub nagłego zachorowania. Posiadając dwa ubezpieczenia NNW, można zwiększyć sumę ubezpieczenia, a także rozszerzyć zakres ochrony, np. o koszty leczenia za granicą.

    Możesz łączyć zarówno ubezpieczenia NNW, jak i prywatną polisę zdrowotną. Pierwsze zabezpieczenie, czyli NNW, chroni dziecko np. przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, takich jak złamania czy kontuzje. Drugie ubezpieczenie, czyli prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zapewnia natomiast dodatkową ochronę, m.in. w przypadku chorób, których nie obejmuje polisa NNW. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych dziecka, posiadanie dwóch ubezpieczeń zwiększa możliwości finansowe rodziców w zakresie leczenia i rehabilitacji. Warto więc zastanowić się, czy posiadanie dwóch ubezpieczeń to nie lepsze rozwiązanie niż tylko jedno z nich.

    Trzeba jednak mieć na uwadze, że posiadanie dwóch ubezpieczeń NNW wiąże się z większymi kosztami ubezpieczenia. Aczkolwiek biorąc pod uwagę liczne korzyści, jeżeli możliwości finansowe na to pozwalają, warto rozważyć zakup.

    Przed zawarciem umowy ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami obu polis oraz porównanie ich zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia.
     
     
    Ubezpieczenie na życie ma nam zapewnić wsparcie finansowe w wielu trudnych życiowych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Wsparcie dotyczy nas oraz najbliższych nam osób. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
    To warto wiedzieć
    1. Ubezpieczenie szkolne NNW zabezpiecza skutki nieszczęśliwych wypadków

    2. Polisa zdrowotna umożliwia darmowe wizyty u specjalistów bez kolejek, darmowe badania diagnostyczne, wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki oraz szczepienia

    3. Posiadanie dwóch ubezpieczeń może przynieść podwójny zysk

    4. Przed zakupem polisy dla dziecka warto porównać oferty, by dopasować produkt do indywidualnych potrzeb

    FAQ – Najczęściej zadawane pytanie o prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka

    1. W jakim wieku można zakupić polisę zdrowotną?

      Minimalny wiek zakupu polisy zdrowotnej wynosi 18 lat.

    2. Jak długo trwa umowa w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym?

      Umowa w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym jest podpisywana na okres 12 lub 24 miesięcy. Po upływie tego czasu umowa może być przedłużona lub zakończona.

    3. Czy można kupić prywatną polisę zdrowotną dla dziecka, które ma już ubezpieczenie szkolne NNW?

      Tak, można wykupić prywatną polisę zdrowotną dla dziecka, które posiada ubezpieczenie szkolne NNW. Jednak warto dokładnie przeanalizować, jakie usługi oferuje polisa szkolna NNW i czy nie obejmują one już potrzeb dziecka. Kupując dwie polisy, zwiększasz otrzymywane korzyści! W sytuacji, gdy Twoje dziecko np. dozna urazu lub zostanie przyjęte do szpitala, będzie mogło skorzystać z obu ubezpieczeń. Dzięki temu otrzymasz większe środki, które przeznaczysz na dowolny cel.

    4. Jak wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

      Aby wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne, trzeba skontaktować się z wybraną firmą ubezpieczeniową i zapoznać się z jej ofertą. Następnie należy wybrać najodpowiedniejszą dla siebie polisę oraz złożyć wniosek o ubezpieczenie, podając swoje dane osobowe, a także informacje o stanie zdrowia. Po wypełnieniu wniosku firma ubezpieczeniowa przeprowadzi analizę ryzyka i określi składkę, jaką trzeba będzie opłacać za ubezpieczenie. Po zaakceptowaniu oferty i opłaceniu składki polisa zostanie aktywowana. Warto wiedzieć, że ten sam proces można szybko zrealizować przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

    Adrianna Chruściel

    Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

    Wasze komentarze (1)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    OlaK

    2023-04-06 13:29:08

    Pomocny artykuł! Dzięki!

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu