Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 32 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

PZU Gwarantowane Jutro - polisa na życie dla każdego?

08 SIE 2019
Data aktualizacji: 05 LUT 2020
Jedną z często wybieranych ofert ubezpieczenia na życie jest produkt PZU Gwarantowane Jutro. Sprawdzamy, co oferuje polisa, do kogo jest skierowana, na co zwracać uwagę przy jej wyborze. Dzięki takiej analizie znacznie łatwiej podjąć decyzję o zakupie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Oferta PZU to ubezpieczenie na życie o charakterze mieszanym, czyli z jednej strony wpłacana składka chroni nas finansowo na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej możemy zyskać na koniec umowy określona kwotę – do przeznaczenia na dowolny cel.


  PZU Gwarantowane Jutro z bliska

  Polisa skierowana jest do osób między 13 a 65 rokiem życia. Czas trwania zależy od nas samych – możemy wybrać, jak długa ochrona nas interesuje, jednak okres minimalny umowy to 10 lat, z kolei maksymalny to 30 lat. Nasza ochrona może trwać najdłużej do 75 roku życia.

  Polisa oprócz tego, że jest zabezpieczeniem dla naszych bliskich – jest również formą oszczędności. Suma ubezpieczenia zostaje wypłacona na czas zakończenia umowy – dzięki czemu otrzymujemy większy zastrzyk gotówki, który możemy przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku, gdy w czasie trwania umowy – osoba ubezpieczona umrze – sumę ubezpieczenia otrzymują bliscy, którzy zostali wskazani w umowie.

  Kwota sumy ubezpieczenia nie jest zależna od sytuacji rynkowych, co gwarantuje, że wypłacona suma jest taka sama, jak w umowie – bez względu na sytuację np. na giełdzie. W żaden sposób zatem nie ryzykujemy utratą naszych oszczędności.


  Zakres ochrony w PZU Gwarantowane Jutro

  Możemy zdecydować się na ochronę podstawową – na wybraną przez nas kwotę, jak również rozbudować naszą strategię ochronną o zakup umów dodatkowych w wybranym zakresie.
  Jak wygląda podstawowa ochrona w przypadku polisy PZU Gwarantowane Jutro? Świadczenie wypłacane jest w sytuacji zgonu ubezpieczonego oraz – jeśli zgon nie wystąpi w czasie trwania umowy – w momencie jej zakończenia.

  Możliwości ochrony dodatkowej jest kilka. Każde z nich zapewnia wsparcie finansowe w postaci świadczenia, np.
  • nowotwór i inne poważne choroby (PZU Pomoc od Serca),
  • opieka medyczna w ciężkich chorobach (PZU Z Miłości Do Zdrowia),
  • leczenie szpitalne,
  • operacja chirurgiczna,
  • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego,
  • złamanie kości wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • dodatkowa miesięczna pensja dla bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego.

  Jak będzie wyglądała nasza ochrona w przypadki kłopotów finansowych? Powinniśmy wziąć to pod uwagę, ponieważ umowę zawieramy na czas rzędu 10-30 lat, zatem takie problemy mogą się pojawić.

  Mamy kilka opcji do wyboru:
  • zawieszenie opłacania składek - wystarczy zgłosić taką potrzebę do PZU,
  • zmiana częstotliwości opłacania składek (np. zamiast miesięcznej – na roczną),
  • rezygnacja z kolejnych składek – zmiana polisy w tzw. bezskładkową, w wyniku czego PZU obniża sumę ubezpieczenia, a my zachowujemy ochronę.
   

  Porównaj oferty

  Jak można opłacać składkę w PZU?

  Ubezpieczyciel sam zaznacza w swojej skróconej wersji Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, że produkt Gwarantowane Jutro może być „dość skomplikowany i trudny do zrozumienia”. Informacje dotyczące ceny składki warto zatem sprawdzić, by uniknąć niemiłej niespodzianki na przyszłość.

  Wbrew informacjom, jakie możemy znaleźć w internecie na temat minimalnej składki, która rzekomo miałaby kosztować nas od 43 zł miesięcznie – za ubezpieczenie zapłacimy minimum:
  • 100 zł miesięcznie,
  • 300 zł kwartalnie,
  • 600 zł za pół roku,
  • 1200 zł za 12 miesięcy.
  Wspomniane 43 zł  miesięcznie oznacza średni koszt ubezpieczenia za ryzyko śmierci. Poniżej zestawiamy zysk z polisy w formie zwrotu. Widać wyraźnie, że tego typu produkt sprawdza się wyłącznie jako inwestycja długoterminowa.

  Inne wartości dotyczą z kolei śmierci ubezpieczonego. Jeśli do zgonu dojdzie w 1. roku trwania umowy, to za wpłacone 4000 zł inwestycji, rodzina ubezpieczonego otrzyma 76 100 zł. W wariancie 10 i 20 lat będzie to odpowiedni 80 359 zł i 89 271 zł.
   

  Jak duży zwrot z polisy PZU Gwarantowane Jutro?


  czas trwania umowy
   
  1 rok 10 lat 20 lat

  zwrot po odliczeniu kosztów
   
  64 zł od 35 129 zł
  do 37 134 zł
  od 79 918 zł
  do 113 079 zł

  średni zwrot po każdym roku
   
  - 98% od - 2,38%
  do – 1,36%
  od – 0,01%
  do + 3,19%

  łączna zainwestowana kwota
   
  4000 zł 40000 zł 80000 zł
  Tabela 1. Na podstawie 4 scenariuszy PZU (warunków skrajnych, niekorzystnego, umiarkowanego i korzystnego).
   

  Wyłączenia i limity odpowiedzialności

  Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem polisy PZU Gwarantowane Jutro – kluczowym krokiem przed podpisaniem umowy będzie zapoznanie się z treścią dokumentu Ogólnie Warunki Ubezpieczenia.

  Nikt z nas nie lubi wczytywać się w szczegóły umów, jednak jest kilka kluczowych informacji, które odpowiednio wcześniej powinniśmy poznać. I należą do nich właśnie wyłączenia i limity odpowiedzialności. Dzięki nim dowiemy się – w jakich okolicznościach ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od wypłaty należnego nam świadczenia.

  W przypadku polisy PZU są to sytuacje, gdy:
  • osoba ubezpieczona pomimo posiadania na ten temat wiedzy podała we wniosku o zawarcie umowy informacje niezgodne z prawdą i oświadczenia istotne dla oceny ryzyka, o które ubezpieczyciel zapytywał przed zawarciem umowy,
  • zdarzenie objęte odpowiedzialnością nastąpiło w okresie trzech lat od podpisania umowy,
  • przyczyną wystąpienia zdarzenia objętego ochroną były okoliczności zatajone lub nieprawdziwie określone przez osobę ubezpieczoną
  Wypłatę ubezpieczony może ograniczyć do wartości wykupu jeśli śmierć osoby ubezpieczonej nastąpi w skutek samobójstwa w ciągu dwóch lat od zawarcia umowy oraz jeśli ubezpieczony umrze w okresie ochrony i jego śmierć nastąpi w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego czynu wypełniającego ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa.
   

  Nasz typ

  Ubezpieczenie na życie, szczególnie takie, które zawieramy na okres powyżej 10 lat, powinniśmy dokładnie sprawdzić i potraktować poważnie wybieraną przez nas ochronę.

  Warto, abyśmy dokładnie zastanowili się nad rodzajem ochrony, jakiej możemy w przyszłości potrzebować – czy będzie to ochrona od wypadków komunikacyjnych, urazów lub chorób nowotworowych. Wybór należy do nas i możemy wybrać strategię najbardziej dopasowaną do naszych oczekiwań.

  Pamiętajmy jednak, że dostępnych ofert jest naprawdę sporo – co zauważyć można, sprawdzając np. dostępne rankingi ubezpieczeniowe. Dzięki nim możemy dowiedzieć się o polisach, które zapewnią nam większy zakres ochrony, bardziej dopasowany do naszej indywidualnej sytuacji.

  Dla kogo te ubezpieczenie będzie dobrym rozwiązaniem? Z pewnością dla osób, dla których oprócz ochrony ważne jest zgromadzenie oszczędności na przyszłość. Polisa zapewnia długotrwałą ochronę, dzięki czemu nie trzeba odnawiać ochrony po upływie określonego czasu.
   

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert

  To warto wiedzieć
  1. PZU Gwarantowane Jutro to przykład polisy na życie i dożycie

  2. Oprócz ochrony finansowej ubezpieczony otrzyma świadczenie na koniec umowy

  3. Świadczenie z tytułu dożycia to osiągnięcie wieku wskazanego w umowie polisowej

  4. Ubezpieczenie PZU jest produktem długoterminowym – umowa trwa minimum 10 lat
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie lekowe - na czym polega?

  30 LIP 2020
  Leczenie w Polsce, bez względu na to, czego ono dotyczy, bywa naprawdę...
  Porada img

  Suma ubezpieczenia na życie - na jaką kwotę się ubezpieczyć?

  29 LIP 2020
  Jednym z najważniejszych zadań przy wyborze ubezpieczenia na życie, jest...
  Porada img

  Kogo można uposażyć w polisie na życie?

  24 LIP 2020
  W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
  Porada img

  Trwały uszczerbek na zdrowiu - jak ocenić?

  25 CZE 2020
  W celu zabezpieczenia swojego życia oraz zdrowia warto zastanowić się nad...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

  17 CZE 2020
  Podstawowa ochrona w polisie na życie może być rozszerzona na kilka...
  Porada img

  Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  08 CZE 2020
  Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020