Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również naszym dzieciom. Oprócz standardowej ochrony polisa dla dziecka może gwarantować ochronę na wypadek utraty rodzica. W takiej sytuacji nasze dziecko może otrzymać regularną rentę do czasu pełnoletności.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Na kilku przykładach sprawdźmy, która oferta będzie dla nas najbardziej odpowiednia oraz na co zwracać uwagę podczas wyboru. Kilka wskazówek pomoże nam znaleźć najlepsze rozwiązanie.
   


  Na czym polega polisa na życie z rentą dla dziecka?

  Nasza pociecha może otrzymać zagwarantowane wsparcie na wypadek naszej nagłej śmierci. Rozwiązań jest kilka: możemy zdecydować się na indywidualną polisę na życie z rozszerzeniem dotyczącym ochrony dla dziecka lub wybrać polisę posagową, która oprócz ochrony przed zgonem rodzica, zapewni również zgromadzenie większych środków na start w dorosłe życie.

  Przyjrzyjmy się dziś obu możliwościom i wybierzmy rozwiązanie, które będzie najbardziej nam odpowiadać. Możemy nabyć polisę posagową, która zgromadzi środki na start w dorosłe życie naszej pociechy, ale na wypadek utraty rodzica – dziecko może liczyć na pomoc finansową od ubezpieczyciela.
  Inaczej jest w przypadku umowy dodatkowej. Decydując się na zakup ubezpieczenia, możemy włączyć w zakres ochrony również inne osoby – np. dzieci. Umowa dodatkowa może zapewnić bezpieczeństwo dla naszych pociech na wypadek, gdyby nas zabrakło przed uzyskaniem przez nie dorosłości.

  Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zapewnić rentę na czas edukacji dziecka, dzięki czemu nie pogorszy się jego poziom życia w zakresie finansowym.

  Taka strategia ochrony jest niezwykle ważna. Utrata rodzica to nie tylko bolesny i stresujący czas w życiu dziecka, ale również zderzenie się z wieloma trudnościami, w tym również finansowymi.
  Sprawdźmy, co w tym zakresie oferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe PZU.


  Renta dla dziecka w PZU Start w Dorosłość

  Na te ubezpieczenie możemy się zdecydować, jeśli nie ukończyliśmy jeszcze 56 roku życia. Produkt może być zawarty na okres od 5 do 25 lat. Polisa zarówno ma uzbierać ustaloną sumę pieniędzy, które zostaną przekazane dziecku w momencie ukończenia konkretnego wieku, np. 18 lub 25 lat. PZU oferuje również ochronę na wypadek niepełnosprawności w wyniku wypadku.

  Polisę może zakupić zarówno rodzic, jak i inne osoby – ciocia, starsze rodzeństwo, dziadkowie, rodzic chrzestny czy przyjaciel rodziny.

  W umowie z ubezpieczycielem ważny jest punkt stanowiący o wyłączeniu odpowiedzialności. W przypadku PZU Start w Dorosłość ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od warunków umowy w sytuacji, gdy do zgonu rodzica dojdzie:
  • w okresie dwóch lat od zawarcia umowy – w przypadku samobójstwa,
  • w wyniku działań wojennych, czynnego udziału ubezpieczonego w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych,
  • w związku z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przez ubezpieczonego czynu wypełniającego ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa.
   

  Renta dla dziecka w PZU Na Dobry Początek

  Ubezpieczenie może zakupić osoba, która nie ukończyła jeszcze 55 roku życia. Umowa jest w przypadku tego rozwiązania zawierana na okres od 8 do 25 lat. Renta będzie wypłacana do końca umowy lub – jeśli dziecko wskutek wypadku stanie się niepełnosprawne – renta będzie dożywotnia.

  Ten produkt może zakupić rodzic lub dowolna pełnoletnia osoba, podobnie jak w przypadku poprzedniej oferty.


  Ile wynosi renta dla dziecka po śmierci rodzica?

  Kwota, która zostanie wypłacona dziecku z tytułu śmierci rodzica jest uzależniona od kilku kwestii. Wpływ ma przede wszystkim wybrana oferta, dlatego właśnie warto porównywać wiele ofert, by znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie. Wysokość renty jest oczywiście zależna od długości umowy z ubezpieczycielem – inną kwotę może otrzymać dziecko, dla którego umowa była zawarta na 5 lat, a inną gdy trwała ona 25 lat. Dużą rolę gra oczywiście wybrana przez nas wysokość składki miesięcznej. Im wyższą składkę będziemy płacić, tym większe wsparcie finansowe w przyszłości.

  Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają kwotę renty procentowo. W zależności od wybranej sumy ubezpieczenia, czyli kwoty która aktualnie jest zgromadzona na koncie dziecka – miesięczna renta może stanowić np. 2% tej kwoty. Jeżeli przykładowo po kilku lat opłacania polisy posagowej uzbieraliśmy na koncie ubezpieczeniowym kwotę 20 000 zł – ubezpieczyciel może wypłacić rentę w wysokości ok. 400 zł.


  Jak długo trwa przyznawanie renty dziecku?

  Najczęściej koniec umowy z ubezpieczycielem oznacza koniec wypłaty renty dla dziecka. Warto więc zastanowić się nad czasem trwania umowy – część osób uzna 18 lat za wystarczający okres ubezpieczeniowy, jednak musimy pamiętać, że po ukończeniu 18 roku życia nasze dziecko przestanie otrzymywać rentę od ubezpieczyciela. Jeżeli zależy nam, by dziecko otrzymywało rentę przez cały okres swojej edukacji, możemy zdecydować się na umowę trwającą np. 23 lub 25 lat.

  Ubezpieczenie może również gwarantować dożywotnią rentę. Dzieje się tak w sytuacji, gdy w trakcie trwania umowy dziecko ulegnie wypadkowi, w wyniku którego utraci możliwość samodzielnej egzystencji. Niepełnosprawność może być zatem podstawą do otrzymania renty na całe życie.


  Renta dla dziecka – co oferują inni ubezpieczyciele?

  Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt ubezpieczeniowy, powinniśmy zapoznać się z ofertami konkurencji. Może okazać się, że posiadają oni mniej lub bardziej korzystne warunki, bardziej atrakcyjne ceny czy szerszy zakres ochrony. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele możliwości do wyboru, zatem dzięki porównaniu ofert możemy znaleźć coś, co będzie odpowiadało naszym oraz naszego dziecka potrzebom. Sprawdźmy więc, co oferują nam inne firmy ubezpieczeniowe.


  Renta dla dziecka Warta

  Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta posiada w swojej ofercie Indywidualne Ubezpieczenie Posagowe, które może zapewnić rentę w wysokości do 3000 zł. Jest to oczywiście zależne zarówno od wariantu, który wybierzemy, jak również czasu trwania umowy oraz sumy ubezpieczenia.

  Do wyboru mamy dwa warianty. Jeden na wypadek śmierci rodzica zapewnia rentę w wysokości 2% SU, drugi natomiast gwarantuje 4% SU.

  Przykładowo – jeśli zdecydujemy się na składkę miesięczną w wysokości 150 zł, to gdy uzbieramy przez 15 lat trwania umowy kwotę w wysokości 27 000 zł. Taka kwota zapewni naszemu dziecku rentę w wysokości 540 lub 1350 zł miesięcznie w zależności od tego, na jaki wariant się zdecydowaliśmy.


  Renta dla dziecka Allianz

  W przypadku oferty grupy ubezpieczeniowej Allianz mamy do czynienia z produktem Specjalnie dla Dziecka. Umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na okres od 5 do 25 lat. Umowę może podpisać dowolna osoba, która nie ukończyła 60 lat.

  Wysokość składki jest ustalana indywidualnie z ubezpieczycielem i od niej zależna jest wysokość gwarantowanej renty dla dziecka.


  Renta dla dziecka MetLife

  Grupa MetLife oferuje produkt Renta dla Bliskich, który jest możliwy do zakupienia przez osoby, które mają między 18, a 71 lat. MetLife może objąć ochroną nasze pociechy maksymalnie do 26 roku życia. Jest to ubezpieczenie możliwe do kupienia w sytuacji, gdy posiadamy już umowę podstawową w MetLife.

  Tutaj jednak spotykamy się z nieco innym rozwiązaniem, ponieważ umowę możemy zawrzeć na okres od 5 do 30 lat. Może to być również rozwiązanie nie tylko skierowane do zabezpieczenia naszych dzieci, ale również starszych bliskich.

  Maksymalna suma ubezpieczenia w przypadku tej polisy to kwota 9999 zł.

  Wysokość renty jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia i płaconej przez nas składki.

  Przed zakupem warto sprawdzić również zapis o wyłączeniach odpowiedzialności. W przypadku grupy MetLife oraz produktu Renta dla Bliskich wyłączenia dotyczą:
  • samobójstwa do 2 lat od zawarcia umowy,
  • zatajenia informacji,
  • śmierci wskutek działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych,
  • obrażeń odniesionych na skutek usiłowania popełnienia lub popełnienia umyślnego przestępstwa, umyślnego udziału w innym czynie zabronionym lub stawiania oporu podczas aresztowania lub zatrzymania.
  Renta nie zostanie również wypłacona w sytuacji, gdy do śmierci rodzica doszło wskutek:
  • choroby, niepełnosprawności fizycznej, zaburzeń psychicznych lub zaburzeń zachowania sklasyfikowanych jako F00-F99 w rozumieniu Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 oraz medycznych lub chirurgicznych skutków jej leczenia, lumbago, rwy kulszowej, zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatii, kręgozmyku, przepukliny krążka miażdżystego, przepukliny, zatrucia ptomainami lub infekcji bakteryjnej (z wyjątkiem infekcji ropnej powstałej w wyniku przypadkowego skaleczenia lub zranienia),
  • wypadku wynikłego z faktu pozostawania przez któregokolwiek z rodziców Uposażonego w stanie po spożyciu alkoholu, leków, z wyjątkiem zażywanych zgodnie z zaleceniem lekarza, narkotyków lub innych substancji toksycznych,
  • samookaleczenia lub okaleczenia na prośbę któregokolwiek z rodziców Uposażonego, niezależnie od stanu jego poczytalności,
  • zdarzenia związanego z masowym skażeniem chemicznym, biologicznym lub radioaktywnym spowodowanym działaniem broni lub urządzenia wykorzystującego energię rozszczepienia jądrowego lub promieniotwórczość,
  • działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych,
  • obrażeń odniesionych na skutek usiłowania popełnienia lub popełnienia umyślnego przestępstwa, umyślnego udziału w innym czynie zabronionym lub stawiania oporu podczas aresztowania lub zatrzymania,
  • pełnienia służby policyjnej lub wojskowej, bądź w jednostce pomocniczej lub cywilnej działającej w strukturach armii, albo w wyniku wykonywania pracy strażaka, strażnika gminnego (miejskiego), funkcjonariusza Straży Granicznej lub pełnienia służby w Ochotniczej Straży Pożarnej,  
  • uprawiania sportów motorowych lub motorowodnych, uczestnictwa w rajdach samochodowych lub rajdach motocyklowych, jazdy motocyklem poza drogami w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym,
  • uczestnictwa w zawodach z użyciem pojazdów kołowych, zawodach z użyciem łodzi lub nart wodnych lub zawodach konnych,
  • podróży jakimkolwiek statkiem powietrznym w charakterze pasażera lub innym, z wyjątkiem lotu w charakterze pasażera samolotem pasażerskich licencjonowanych linii lotniczych.
    
  Jak widać, warto porównywać oferty i sprawdzać dokładnie treść ich umowy. Dzięki temu znajdziemy bardziej korzystne rozwiązanie w lepszej cenie. Ochrona dla naszych dzieci powinna być na jak najwyższym poziomie oraz uwzględniać nasze możliwości finansowe.
   
  Polisa na życie ma zagwarantować ochronę nie tylko nas, ale również naszym dzieciom, dlatego warto rozważyć zakup polisy posagowej. Może ono zapewnić wsparcie finansowe w sytuacji, gdy nas zabraknie. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Ochronę dla naszego dziecka możemy nabyć przez zakup polisy posagowej lub rozszerzenia ochrony do posiadanej już umowy podstawowej

  2. Renta może być wypłacana do momentu końca umowy, ale również dożywotnio

  3. Wysokość renty jest zależna od sumy ubezpieczenia oraz wariantu, jaki wybierzemy

  4. Brak porównania ofert może skutkować zakupem niezbyt korzystnej polisy, której w przyszłości będziemy żałować
  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu