Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Składkę za polisę na życie wyliczysz bez wychodzenia z domu

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Składkę za polisę na życie wyliczysz bez wychodzenia z domu
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

11 MAR 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania w PZU?

08 MAR 2024
Indywidualne oraz grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkty, które...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?

07 MAR 2024
Leczenie stomatologiczne może kosztować bardzo dużo – za jeden zabieg...
Porada img

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

07 MAR 2024
Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym stanowi zabezpieczenie na...
Porada img

Za jaki uraz głowy poszkodowany może uzyskać odszkodowanie?

21 LUT 2024
Uraz głowy może nie tylko wykluczyć na jakiś czas z życia zawodowego, lecz...
Porada img

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Nie trzeba umawiać się z agentem ubezpieczeniowym, aby poznać cenę i szczegóły polisy na życie. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby zobaczyć, co proponują różne towarzystwa w wybranym przez nas zakresie. Bez wychodzenia z domu możemy kupić ubezpieczenie na życie lub do posiadanego kredytu.
Spis treści
    Pokaż wszystkie

    Porównaj oferty


    Jak wyliczyć składkę za ubezpieczenie na życie? To proste – wystarczy kilka minut i podstawowe dane o polisie. Po chwili otrzymujemy gotowe oferty z rzeczywistymi cenami. Aby jednak zakupić taką polisę, niezbędne będzie spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Do spotkania może dojść w naszym domu i o dowolnej porze ustalonej z wybranym doradcą.
     

    Czym kierować się przy zakupie polisy na życie?

    Bez względu na rodzaj ubezpieczenia zdecydowana większość potencjalnych klientów będzie sugerowała się ceną, czyli wysokością składki. Aby znaleźć najniższą cenę, trzeba niestety przeanalizować wiele produktów oferowanych przez towarzystwa.

    Tymczasem skorzystanie z narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczenia na życie pozwala na zamianę ról – odtąd agenci kontaktują się z klientem, a nie odwrotnie. Zainteresowany polisą wypełnia najpierw krótki formularz, na podstawie którego przygotowywana jest oferta ubezpieczenia.

    Przy zakupie polisy życiowej warto kierować się nie tylko ceną, ale zakresem ochrony wysokością odszkodowania oraz włączeniami odpowiedzialności. Wszystkie te elementy możemy sprawdzić już na etapie porównania ofert online, a następnie w trakcie rozmowy telefonicznej lub w cztery oczy z doradcą ubezpieczeniowym.
     

    Polisa na życie przez internet - co wybrać?

    Do wyboru są dwa warianty ubezpieczenia na życie – produkt typowo ochronny, z którego skorzystamy sami lub nasi najbliżsi oraz zabezpieczenie kredytu bankowego:

    • Ubezpieczenie życia – jeśli szukamy polisy, która gwarantuje wypłatę świadczenia w razie naszej śmierci (pieniądze otrzymają nasi bliscy) lub poważnego zachorowania (środki dla nas na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji itp.) czy innego zdarzenia;
       
    • Zabezpieczenie kredytu bankowego – jeśli szukamy polisy, która gwarantuje wypłatę świadczenia w razie naszej śmierci (pieniądze otrzymają nasi bliscy) lub poważnego zachorowania (środki na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji itp.)

    W zależności od wybranego wariantu inaczej będzie wyglądał formularz do wypełnienia. W przypadku Ubezpieczenia życia wybieramy co najmniej 1 z 6 zaproponowanych zdarzeń, liczbę ubezpieczonych, wiek, określamy status materialny (dochody miesięczne), liczbę dzieci i zawód. A następnie dal celów kontaktowych kod pocztowy, adres e-mail oraz telefon.

    formularz
    W wersji Zabezpieczenie kredytu bankowego formularz jest objętościowo podobny, ale część pytań dotyczy m.in. cesji na bank i samego kredytu (nazwa banku, kwota ubezpieczenia wymagana przez bank). Nie ma pytania o wysokość kredytu, ale o dochód miesięczny. Powtarzają się pytania o wiek, liczbę ubezpieczonych, liczbę dzieci w wieku szkolnym czy wykonywany zawód.

    polisa na życie
     

    Porównaj ceny

    Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


    Zakup polisy na życie bez wychodzenia z domu – krok po kroku

    Posiadanie ubezpieczenia na życie jest korzystne w razie różnych niespodziewanych zdarzeń. A zakup takiej polisy prostszy niż może się wydawać. Wystarczy zastosować się do 4 kroków – wypełnienie formularza, porównanie ofert, wybór najkorzystniejszej i zawarcie umowy z agentem ubezpieczeniowym.

    Krok 1 Wypełnienie formularza

    Tu szczególnie istotny jest wybór zakresu ochrony. Kalkulator ubezpieczeń na życie online daje możliwość ochrony od 6 ryzyk:

    • zgon ubezpieczonego z każdej przyczyny – naturalnej, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, w wyniku wypadku komunikacyjnego, to najczęściej podstawa, do której możemy dokupić rozszerzenia wymienione poniżej;
       
    • poważne zachorowanie – dotyczy wypłaty świadczenia w razie poważnej choroby, np. zdiagnozowania zawału serca, udaru mózgu czy nowotworu złośliwego; dokładna lista chorób znajduje się w szczegółach każdej porównywanej oferty;
       
    • niezdolność do pracy – czyli stan zdrowia, który nie pozwala na samodzielną egzystencję, albo uniemożliwia podjęcie pracy; niezdolność może być trwała lub czasowa i od tego też zależy wysokość odszkodowania;
       
    • pobyt w szpitalu – to świadczenie wypłacane za każdy dzień leczenia szpitalnego, które trwa minimum 3 dni; aby odszkodowanie zostało przyznane przyczyną trafienia do szpitala musi być nieszczęśliwy wypadek lub choroba;
       
    • uszczerbek na zdrowiu – polega na uszkodzeniu tkanek lub narządów np. przez złamanie, zranienie, skręcenie lub zwichnięcie; świadczenie oceniane jest w skali od 1% do 100% zgodnie z tabelę w OWU; za 1% uszczerbku przysługuje 1% głównej sumy ubezpieczenia;
       
    • urodzenie dziecka, zgon rodziców, zgon teściów – różne zdarzenia obecne w jednej kategorii; ubezpieczony otrzymuje świadczenie w wysokości zależnej od wybranego wariantu czy sumy ubezpieczenia; czasem też świadczenie to jest na stałym poziomie.
     
    WAŻNE!
    Dokupienie każdego z ryzyk dodatkowych wpływa na wysokość składki, podobnie jak wysokość sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnego odszkodowania za dane zdarzenie


    Krok 2 Porównanie ofert

    Po wypełnieniu formularza dostajemy wynik kilkunastu gotowych ofert ubezpieczenia na życia. Część z nich ma przypisaną cenę, a w pozostałych należy skontaktować się bezpośrednio z towarzystwem. Co istotne, oferty zawierają ceny rzeczywiste za konkretny produkt, w tym:
    • zakres ochrony,
    • sumy ubezpieczenia,
    • czas trwania polisy,
    • dodatkowe informacja (np. rodzaje świadczeń za zgon czy pobyt w szpitalu),
    • wysokość miesięcznej składki.
    Każdą gotową ofertę można zestawić z inną, porównując dostępny zakres ochrony czy sumy ubezpieczenia.

    podsumowanie kalkulacji

    W każdej ofercie znajduje się też widok szczegółowy z pełnym opisem wybranego zakresu i sum ubezpieczenia, jak:
    • nazwa polisy,
    • liczba osób objętych ochroną,
    • zakres ochrony podstawowej,
    • zakres ochrony szczegółowej,
    • czas trwania umowy,
    • sposób odnowienia polisy,
    • maksymalny wiek ochrony dla ubezpieczonego.
     

    3. Wybór najkorzystniejszej oferty


    Kalkulacja kończy się podaniem kodu pocztowego, telefonu oraz adresu e-mail. Ważne jest również wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.

    Bez względu na to, czy oferta zawiera cenę czy nie, mamy możliwość zamówienia rozmowy z agentem – na razie telefonicznie, a następnie osobiście. Możemy poprosić o kontakt telefoniczny agenta z każdego wyświetlonego towarzystwa ubezpieczeniowego.

    Aby to zrobić, wystarczy wybrać preferowaną przez nas porę kontaktu – w najbliższej chwili, o innej porze tego samego dnia lub w inny dzień.
     

    4. Zawarcie umowy z agentem ubezpieczeniowym

    Jeśli po rozmowie telefonicznej zainteresuje nas któraś z ofert, umawiamy się na spotkanie – u siebie w domu lub w innym ustalonym miejscu.

    Podobnych spotkań z przedstawicielami różnych towarzystw może być nawet kilka i żadne z nich nie jest zobowiązujące do zakupu ubezpieczenia. Ponadto spotkanie z agentem w cztery oczy to niepowtarzalna szansa na zadanie nurtujących pytań, wyjaśnienie bardziej zawiłych kwestii OWU czy w końcu możliwość dopasowania ubezpieczenia do własnych oczekiwań, także pod względem finansowym.
     

    Przed spotkaniem z agentem sprawdź wyłączenia odpowiedzialności

    Do spotkania z agentem warto się przygotować. Unikamy wtedy zbędnych pytań, a samo spotkanie trwa krócej i mamy większość świadomość polisy, jaka nas interesuje. Już na etapie porównania ofert online możemy pobrać dokument Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) i sprawdzić w nim te informacje, które będą miały wpływ na wypłatę świadczenia, czyli:
    • wyłączenia odpowiedzialności,
    • limity odpowiedzialności,
    • karencje.
    Wyłączenia odpowiedzialności to wszystkie sytuacje i okoliczności, w wyniku których nie dostaniemy świadczenia. Towarzystwa najczęściej wymieniają celowe działanie, przebywanie w chwili zdarzenia pod wpływem alkoholu czy operacje plastyczne, które nie były następstwem nieszczęśliwego wypadku.

    Znaczenie przy wypłacie odszkodowania mogą też mieć uprawiane przez nas sporty, jak: wspinaczka górska i skałkowa, speleologia, baloniarstwo, sporty motorowe i motorowodne, jeździectwo, lotniarstwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szermierka, sporty siłowe, sporty walki i obronne, kajakarstwo górskie, skoki do wody, skoki na linie, nurkowanie z użyciem specjalistycznego sprzętu, surfing, windsurfing, jazda na quadach, motocross, parkour, narciarstwo i jazda na snowboardzie poza oznakowanymi trasami zjazdowymi czy kolarstwo górskie.

    Karencje to też wyłączenia odpowiedzialności, ale terminowe. Przykładowo, ubezpieczyciele nie wypłacą świadczenia uposażonym, jeśli popełnimy przyczyną naszej śmierci będzie samobójstwo – w pierwszych 24 miesiącach od zawarcia umowy polisowej. Karencja dotyczy najczęściej takich zdarzeń jak pobyt w szpitalu, operacje czy zdiagnozowanie poważnej choroby. Jednak dla każdego zdarzenia może obowiązywać inny okres wyłączenia towarzystwa z odpowiedzialności finansowej.

    Są jeszcze limity odpowiedzialności. To z reguły górna kwota sumy ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli ubezpieczyliśmy się od poważnego zachorowania na 100 tys. zł, to polisa na to rozszerzenie przestaej działać wraz  wypłaceniem całego świadczenia.

    Warto pamiętać też o tym, że spotkanie z agentem ma na celu sprawdzenie naszego stanu zdrowia. Dlatego zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej. Jeśli któraś z naszych odpowiedzi będzie niestandardowa, TU skieruje nas na z góry opłacone badania lekarskie, które ostatecznie potwierdzą diagnozę.
     
    Porównaj ceny

    Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

    Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla nas i naszych bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziemy już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji porównamy nawet kilkanaście ofert, w tym AXA, Prudential, Allianz, PZU, MetLife, Warta, Signal Iduna, Europa, Generali, Prevoir i innych.
    To warto wiedzieć
    1. Zakup polisy na życie jest możliwy bez wychodzenia z domu

    2. Taka transakcja wymaga jednak spotkania z agentem ubezpieczeniowym w celu oceny stanu zdrowia

    3. Na podstawie ankiety medycznej towarzystwo ocenia ryzyko ubezpieczeniowe i ustala składkę, jaką zapłacimy

    4. Zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu to formularz, kontakt telefoniczny i osobisty z doradcą, co łącznie trwa nie dłużej jak 24 godziny
    Adrianna Chruściel

    Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu