Notice: Undefined index: 0 in /var/www/rankingubezpieczennazycie.pl/_klasy/_widok/_komponenty/Popup.class.php on line 52 Ubezpieczenie 4life direct z myślą o najbliższych
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Ubezpieczenie 4life direct z myślą o najbliższych

31 SIE 2017

Średnia ocena: 4.08

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisy na życie to produkty w większości adresowane do osób w średnim wieku i aktywnych zawodowo, ale na rynku można znaleźć także ofertę dla starszych klientów, którzy przeszli na emeryturę. Na czym polega propozycja towarzystw, sprawdzimy na przykładzie usługi 4life direct.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


„Akceptacja przystąpienia dla każdego w wieku 85 lat” – chwali się na swojej stronie ubezpieczyciel, co rzeczywiście jest prawdą, a uściślając – do programu ochronnego może przystąpić każdy pełnoletni, ale nie później niż przed ukończeniem 86. roku życia.
 
Oferta, jaką jest polisa na życie 4life direct to ubezpieczenie bezterminowe. To znaczy, że jego ważność wygasa z chwilą śmierci ubezpieczonego, a środki ze świadczenia otrzymują uposażeni, czyli rodzina, znajomi lub dowolna osoba wskazana w umowie polisy.

 

Umowa podstawowa i dodatki

Ubezpieczenie na życie dla osób starszych to produkt specyficzny i nieco ograniczony w stosunku do typowej polisy życiowej. To ograniczenie sprowadza się do charakteru ubezpieczenia – jest ono wyłącznie ochronne, czyli część wpłacanych regularnie składek nie może być ani inwestowana, ani gromadzona na koncie polisowym i wypłacona na koniec umowy.
 
Co zatem zyskuje ubezpieczony oprócz gwarancji wypłaty świadczenia dla najbliższych i pokryciu kosztu pogrzebu czy spłaceniu rat za zaciągnięty wcześniej kredyt? Polisa umożliwia rozszerzenie podstawy o śmierć w wypadku, np. komunikacyjnym. Świadczenie dodatkowe może wynosić nawet 200 tys. zł, ale pewnym ograniczeniem jest wiek ubezpieczonego – w chwili przystępowania do umowy dodatkowej nie może mieć więcej niż 70 lat, za to istnieje możliwość przedłużenia umowy rozszerzonej do 80. roku życia.
 
Innym dodatkiem jest finansowanie leczenia szpitalnego. Warunek jest jeden: ubezpieczony musi trafić do szpitala czy na rehabilitację w następstwie doznanego wypadku, a w zamian może liczyć na nawet 1000 zł dziennego świadczenia oraz ochronę z tego tytułu w trzech wariantach:

 • indywidualnym,
 • małżeńskim – dotyczy związków małżeńskich i partnerskich,
 • rodzinnym – w tym dzieci do 18 lat.

  
Ubezpieczony może też wykupić do powyższej opcji podwójne świadczenie szpitalne, przez co maksymalna kwota za dzień pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku może wynosić nawet 2000 zł.
 

Od czego zależy wysokość składki?

Uzyskanie informacji o składce jest możliwe dopiero po kontakcie telefonicznym z ubezpieczycielem lub przesłaniem formularza podobnie jak w przypadku porównywarki ubezpieczeń na życie. Brak gotowych kalkulacji składek jest spowodowany charakterem ubezpieczenia. Każdy zainteresowany polisą jest traktowany indywidualnie, posiada inny dochód i potrzeby. W ubezpieczeniu nie jest co prawda brany pod uwagę stan zdrowia klienta, ale inne czynniki:

 • wiek ubezpieczonego – im młodsza osoba, tym niższa składka,
 • liczba umów dodatkowych,
 • wysokość sumy ubezpieczenia,
 • liczba osób objętych polisą.

 
Ubezpieczyciel gwarantuje ponadto stałą wysokość składki przez cały okres obowiązywania umowy, jednak warto dopytać o możliwość tak podwyższania, jak i obniżania tej kwoty. Najczęściej taka procedura jest możliwa w kolejną rocznicę umowy.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Za co nie dostaniesz odszkodowania?

Przed przystąpieniem do każdego rodzaju ubezpieczenia należy mieć świadomość istnienia wyłączeń odpowiedzialności. W przypadku ubezpieczenia na życie 4life direct takie informacje znajdują się w dokumencie OWU – zarówno dla umowy podstawowej, jak i rozszerzeń.
 
Towarzystwo nie wypłaci uposażonym za śmierć ubezpieczonemu, jeśli przykładowo do zgonu doszło w ciągu pierwszych 24 miesięcy od podpisania umowy. Dwuletnia karencja dotyczy także zgonu na skutek samobójstwa czy samookaleczenia. Ponadto na świadczenie nie można liczyć, jeśli ubezpieczony w chwili śmierci:

 • znajdował się pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub leków upośledzających rozumowanie z wyjątkiem leków przepisanych przez uprawnionego lekarza,
 • brał czynny udział w przestępstwie lub w usiłował popełnić przestępstwo,
 • uczestniczył w działaniach wojennych i aktach terroryzmu (jako sprawca bądź ofiara),

Z kolei dla umowy dodatkowej podwójne świadczenie wypadkowe ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpi w bezpośrednim związku lub jest następstwem pozostawania przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub leków, upośledzających rozumowanie z wyjątkiem leków przepisanych przez uprawnionego lekarza. Świadczenie nie będzie przysługiwać osobie, która umyślnie przyczyniła się do śmierci ubezpieczonego.
 

Polisy dla osób starszych to produkty niszowe na rynku ubezpieczeń, ale wypełniające dotychczasową lukę w stosunku do osób, które za stosunkowo niewielką składkę miesięczną mogą zyskać dla rodziny spore przywileje finansowe czy zyskać dla siebie wsparcie na czas pobytu w szpitalu.


 
Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019