Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie JuniorGo - co zawiera i ile kosztuje?

09 MAR 2021

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie JuniorGo - co zawiera i ile kosztuje?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Potrzebujesz ubezpieczenia, które zagwarantowałoby Twojemu dziecku bezpieczeństwo finansowe? W towarzystwie ubezpieczeniowym Aviva jest dostępna polisa JuniorGo, która pomoże zgromadzić pieniądze na przyszłe potrzeby dziecka, a także zapewni wsparcie w sytuacji ciężkiej choroby.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ubezpieczenie JuniorGo ma charakter ochronno-inwestycyjny. Polisa z jednej strony pozwala zgromadzić kapitał dla dziecka, a z drugiej – chroni je w sytuacji, gdy doszło do śmierci rodzica w wyniku niespodziewanego zdarzenia. W wersji rozszerzonej produkt obejmuje także ochronę dla ubezpieczonego oraz jego dziecka w razie problemów zdrowotnych.
   


  Co oznacza ubezpieczenie JuniorGo?

  Rodzice w imieniu dziecka zawierają umowę z ubezpieczycielem i opłacają składki, które tworzą kapitał – zabezpieczenie startu niepełnoletniego ubezpieczonego w dorosłość.

  Po zakończeniu okresu ubezpieczenia zgromadzone środki są wypłacane i mogą one zostać przeznaczone na dowolny cel – wymarzone studia, staż lub wkład własny na mieszkanie.

  Polisa zabezpiecza także w sytuacji, gdy doszło do różnych niespodziewanych zdarzeń w życiu ubezpieczonego, takich jak poważne zachorowanie, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy też śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku.

  Minimalna podstawowa suma ubezpieczenia wynosi 20 000 złotych.

  Umowa ubezpieczenia jest długoterminowa, zawiera się ją na okres od 10 do 25 lat.


  Kto może skorzystać z ubezpieczenia JuniorGo?

  Ubezpieczenie JuniorGo może wykupić rodzic dziecka, w tym także adopcyjny. Umowa przewiduje jednego albo dwoje ubezpieczonych, jedynym wymogiem jest wiek pomiędzy 18 i 75 lat.


  Co zawiera ubezpieczenie JuniorGo?

  W wersji podstawowej polisa JuniorGo pozwala gromadzić pieniądze na przyszłe potrzeby dziecka – wpłacane regularnie składki inwestycyjne budują kapitał, który zostanie wypłacony po zakończeniu okresu ubezpieczenia.

  Ubezpieczenie JuniorGo można rozszerzyć o dodatkowe warianty polisy. Umowy dodatkowe zawiera się na 1 rok, następnie można je przedłużyć. Świadczenia z umów dodatkowych są uzależnione od wybranej umowy dodatkowej. W ramach rozszerzonej polisy ubezpieczeni rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe, gdy:
  • dziecko ciężko zachoruje – ubezpieczyciel wypłaca nawet do 80 tys. zł na leczenie i rehabilitację, oferuje także dodatkowe środki w związku z pobytem w szpitalu oraz na dalsze leczenie i lekarstwa;
    
  • dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi – wtedy rodzina otrzymuje pieniądze na opłacenie kosztów opieki medycznej oraz rehabilitację;
    
  • dziecko umrze wskutek nieszczęśliwego wypadku – wtedy rodzina otrzymuje świadczenie równe 100 proc. sumy ubezpieczenia, analogicznie jak w przypadku odszkodowania z tytułu śmierci głównego ubezpieczonego w umowie głównej.


  Ile kosztuje polisa na życie JuniorGo?

  Wysokość składki miesięcznej polisy ochronno-inwestycyjnej JuniorGo jest zależna od częstotliwości wpłacania części kapitału. Obowiązkiem ubezpieczonego jest opłacanie regularnej składki inwestycyjnej oraz składki za ochronę ubezpieczeniową (wraz z należnościami za umowy dodatkowe). Mogą one być wpłacane z częstotliwością miesięczną, kwartalną, półroczną lub roczną.

  Minimalna składka regularna z tytułu umowy ubezpieczenia wynosi 120 złotych miesięcznie, natomiast maksymalna w okresie pierwszych pięciu lat ubezpieczenia nie może być wyższa od kwoty wskazanej przez Avivę. Po trzech latach od podpisania umowy możliwe jest zawieszenie płatności regularnej składki inwestycyjnej, jednak skorzystanie z tej możliwości wpływa niekorzystnie na wysokość zgromadzonego kapitału.


  Ubezpieczenie JuniorGo - minmalne składki

  Częstotliwość opłacania
  składki regularnej
  Minimalna składka regularna Minimalna regularna składka za ochronę Minimalna regularna składka inwestycyjna Maksymalna regularna składka inwestycyjna
  raz na miesiąc 120 zł 50 zł 50 zł 1000 zł
  raz na kwartał 360 zł 150 zł 150 zł 3000 zł
  raz na pół roku 720 zł 300 zł 300 zł 6000 zł
  raz na rok 1440 zł 600 zł 600 zł 12000 zł
  Tabela 1. Na podstawie polisy Aviva JuniorGo.

  WAŻNE!
  Wysokość podstawowej sumy ubezpieczenia JuniorGo z tytułu śmierci głównego ubezpieczonego jest niezmienna przez pięć pierwszych lat ubezpieczenia, następnie co roku maleje o taką samą kwotę, by w ostatnim roku obowiązywania umowy osiągnąć 50% początkowej sumy.

  Wysokość regularnej składki inwestycyjnej oraz wysokości sum ubezpieczenia z tytułu umów dodatkowych są corocznie indeksowane, natomiast wysokość regularnej składki za ochronę ubezpieczeniową jest corocznie ustalana na podstawie wysokości przysługujących świadczeń. Zależy ona od takich czynników jak np. aktualny wiek głównego ubezpieczonego czy też jego możliwości finansowe i może wynieść od 200 do nawet 1000 złotych miesięcznie.


  Jakie są ograniczenia w ubezpieczeniu Aviva JuniorGo?

  W OWU ubezpieczenia JuniorGo zostały zawarte listy wyłączeń z odpowiedzialności ubezpieczyciela, osobno dla każdej umowy dodatkowej.


  Dodatkowa umowa ubezpieczenia w razie poważnego zachorowania

  Ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji, gdy doszło do:
  • poważnego zachorowania, jeżeli ubezpieczony zmarł w okresie wskazanym w warunkach ogólnych;
  • poważnego zachorowania, które wystąpiło w ciągu pierwszych 90 dni ochrony z tytułu pierwszej umowy dodatkowej i nie było następstwem nieszczęśliwego wypadku;
  • zachorowania na nowotwór złośliwy w stadium przedinwazyjnym/niskim stadium zaawansowania, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających to zachorowanie Aviva wypłaciła świadczenie z tytułu zachorowania na inny nowotwór;
  • zachorowania na nowotwór złośliwy o tym samym pochodzeniu tkankowym lub narządowym co inny nowotwór złośliwy, w związku z którym Aviva wypłaciła świadczenie.
  Świadczenie nie przysługuje także, gdy w okresie 5 lat od podpisania umowy u ubezpieczonego zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze.


  Dodatkowa umowa ubezpieczenia świadczenia szpitalnego

  Ubezpieczenie nie obejmuje:
  • postępowań medycznych przeprowadzonych podczas pobytu w szpitalu, który rozpoczął się w ciągu pierwszych 90 dni ochrony z tytułu pierwszej umowy dodatkowej (za wyjątkiem tych związanych z nieszczęśliwym wypadkiem);
  • postępowań medycznych przeprowadzonych podczas pobytu w oddziale rehabilitacyjnym;
  • postępowania medycznego, jeżeli we wcześniejszym okresie do 5 lat ubezpieczony przebywał w szpitalu w związku z takim samym postępowaniem medycznym;
  • postępowań medycznych po przekroczeniu limitu wypłat wskazanego w Wykazie postępowań medycznych.


  Dodatkowa umowa ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy

  Ubezpieczenie nie obejmuje:
  • częściowej niezdolności do pracy;
  • niezdolności do pracy krótszej niż 12 miesięcy;
  • niezdolności do pracy, która nie ma charakteru trwałego i nieodwracalnego.
  Świadczenie nie zostanie wypłacone także wtedy, gdy niezdolność do pracy nastąpiła w związku z wyczynowym lub zawodowym uprawianiem sportu lub udziałem w zajęciach zwiększonego ryzyka utraty życia/zdrowia.


  Dodatkowa umowa ubezpieczenia składki

  Ubezpieczenie nie obejmuje częściowej niezdolności do pracy ani niezdolności do pracy krótszej niż 6 miesięcy. Świadczenie nie przysługuje, gdy niezdolność do pracy nastąpiła w związku z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzeniem umysłowym, wyczynowym lub zawodowym uprawianiem sportu.

  Pełna lista wyłączeń oraz ograniczeń znajduje się w OWU.
   
  Ubezpieczenie na życie ma za zadanie zagwarantować wsparcie finansowe w sytuacjach takich jak nieszczęśliwy wypadek czy też poważne zachorowanie. Dzięki wykupieniu polisy JuniorGo przyszłość dziecka może zostać odpowiednio zabezpieczona. Podobne ubezpieczenia oferują także inne towarzystwa ubezpieczeniowe, np. Allianz, Warta i PZU. Aby uniknąć przepłacania za składkę, warto porównać ceny ubezpieczeń w specjalnym kalkulatorze. W 1 kalkulacji da się sprawdzić do 5 ofert naraz.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie JuniorGo to polisa ochronno-inwestycyjna. Ma ona na celu zabezpieczyć finansowo przyszłość dziecka
   
  2. Polisa JuniorGo chroni dziecko na wypadek śmierci ubezpieczającego, a po zawarciu umowy dodatkowej także w sytuacji, gdy maluch poważnie zachoruje
   
  3. Ubezpieczenie może wykupić dla dziecka rodzic biologiczny lub adopcyjny, w wieku pomiędzy 18 i 75 lat
   
  4. Przed zakupem polisy dla dziecka warto porównać różne oferty, by wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji ubezpieczeniowych
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu