Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Planując zakup ubezpieczenia, warto zastanowić się na jakie sytuacje chcemy się zabezpieczyć. Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy jest umową dodatkową do umowy ubezpieczenia na życie w Nationale Nederlanden. Zobacz, dlaczego warto kupić ubezpieczenie na wypadek cukrzycy w Nationale Nederlanden.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla kobiet planujących ciążę, osób starszych lub z uwagi na predyspozycje jak np. otyłość, brak odpowiedniej diety, przypadki w rodzinie – mogą podejrzewać, że cukrzyca może ich spotkać. Sprawdzamy na przykładzie oferty Nationale-Nederlanden, co może zapewnić nam polisa cukrzycowa.
     

  Sprawdź, co właściwie oznacza cukrzyca dla ubezpieczyciela? 

  Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która prowadzi do nieprawidłowego wydzielania insuliny. Insulina jest z kolei potrzebna do regulowania poziomu cukru we krwi.

  Cukrzyca staje się również coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Według danych z Raportu Instytutu Dobrego Zdrowia chorzy stanowią dzisiaj około 8% całego społeczeństwa, natomiast w najbliższych latach prognozuje się wzrost do 11%. Statystyki dotyczą również dzieci - cukrzyca typu I w 2019 roku dotyczyła prawie 20 000 dzieci. W Polsce w 2018 r. było 2,86 mln. dorosłych osób chorych na cukrzycę. Jednak według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia chorych może być ponad 3 mln obywateli.
   

  Ochrona na wypadek choroby w kilku krokach

  Ubezpieczenie dla chorych na cukrzycę oferuje m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden. To umowa dodatkowa dostępna dla osób mających wykupioną polisę Ochrona Jutra. Pakiet dla chorych na cukrzycę przeznaczony jest dla osób, które skończyły 18 lat i nie przekroczyły 61. roku życia. Umowę zawiera się na rok z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata. Warto podkreślić, że pakiet stanowi część ubezpieczenia na życie i da się go dopasować do swoich potrzeb, np. rozszerzając zakres ochrony o umowy dodatkowe w przypadku zachorowania na inne choroby bądź w razie nieszczęśliwego wypadku. 

  Umowę można zawrzeć w wybranej formie – stacjonarnie lub online. Zanim doradca przedstawi ofertę, zada kilka pytań, które pomogą Ci przeanalizować Twoje potrzeby ubezpieczeniowe i oczekiwania. Następnie wspólnie ustalicie zakres umowy.
   

  Świadczenie, konsultacje medyczne i pomoc w leczeniu?

  Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy to nie tylko wsparcie finansowe, lecz także szereg innych usług, które ułatwią codzienne funkcjonowanie albo powrót do zdrowia w przypadku operacji związanej z powikłaniami spowodowanymi chorobą. 

  Wspomniana umowa dodatkowa od Nationale-Nederlanden oferuje m.in.:
  • finansowe wsparcie w razie powikłań cukrzycy – nawet do 300 000 zł w przypadku poważnego zachorowania  i powikłań cukrzycy,
  • wypłata świadczenia za operację – w przypadku operacji, która będzie związana z powikłaniami cukrzycy, możesz liczyć na kwotę do 40 000 zł,
  • renta przez 5 lat – jeżeli choroba uniemożliwi pracę lub samodzielną egzystencję można otrzymać w sumie nawet 500 000 zł,
  • organizacja i pokrycie kosztów 10 konsultacji specjalistycznych – m.in. okulisty neurologa, chirurga bądź urologa w przypadku powikłań cukrzycowych,
  • dostęp do portalu dietetycznego – nielimitowany dostęp do portalu z poradami dotyczącymi odżywiania dla osób chorych na cukrzycę itp.
  Co więcej, wspomniany pakiet da się rozszerzyć o umowy dodatkowe, np. leczenie za granicą, na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji, na wypadek nowotworu czy w razie NNW albo choroby dziecka.
   

  Ochrona na wypadek cukrzycy od 50 zł miesięcznie?

  Wysokość składki miesięcznej zależy od wielu czynników, w tym sumy ubezpieczenia. W przypadku zawarcia umowy dodatkowej Pakiet dla chorych na cukrzycę minimalna SU wynosi  5000 złotych, a maksymalnie:
  • w przypadku niezdolności do samodzielnego życia i pracy – 500 000 zł,
  • w przypadku poważnego zachorowania i powikłań cukrzycy – 300 000 zł,
  • w przypadku operacji – 40 000 zł.
  Warto przypomnieć, że ochrona na wypadek cukrzycy jest rozszerzeniem określonego ubezpieczenia na życie. Na stronie TU Nationale-Nederlanden można skorzystać z kalkulatora składek, który na podstawie wypełnionej krótkiej ankiety wyliczy wysokość składek. Przykładowo, zdrowa osoba w wieku 30 lat, która wykonuje pracę umysłową, biurową może liczyć na ubezpieczenie na życie już od 51,06 zł miesięcznie.
  W odpowiedzi na wypełnioną ankietę otrzymasz propozycje 3 wariantów, których zakres warto omówić podczas rozmowy z konsultantem.
  – radzi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl.
   

  Kilka informacji o tym, kiedy możesz kupić takie ubezpieczenie

  Pakiet dla chorych na cukrzycę – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczony dla osób chorych. Umowę może podpisać osoba, która ukończyła 18 lat i nie ukończyła 61 lat, i jednocześnie ma aktywną umowę ubezpieczenia na życie w Nationale-Nederlanden.

  Ubezpieczenie na życie da się rozszerzyć o jeszcze inne, dodatkowe pakiety medyczne. Wybierając dodatkowe ubezpieczenie cukrzycowe, ubezpieczony otrzyma świadczenie równe sumie ubezpieczenia obowiązującej w dniu diagnozy cukrzycy. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zlecona przez lekarza diagnostyka podwyższonego poziomu cukru we krwi lub diagnoza cukrzycy nastąpiły w okresie pierwszych 90 dni od dnia rozpoczęcia ochrony z tytułu pierwszej umowy dodatkowej.  Karencja dotyczy przypadku, gdy zlecona przez lekarza diagnostyka bądź diagnoza cukrzycy nastąpią przed upływem 90 dni od dnia rozpoczęcia odpowiedzialności z tytułu umowy dodatkowej – wówczas TU wypłaci świadczenie równe sumie składek opłaconych za tę umowę dodatkową. Zasada ta nie dotyczy przypadku przedłużenia umowy dodatkowej. 
   

  Możesz otrzymać zwrot kosztów za leki na cukrzycę

  Refundacja leków na cukrzycę obowiązuje przez okres 24 miesięcy od zgłoszenia diagnozy choroby lub do kwoty 100 000 zł, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Należy podkreślić, że umowę Diagnozy cukrzycy o Refundację leków na cukrzycę może rozszerzyć wyłącznie osoba zdrowa.

  Refundacja przyjmuje jedną z dwóch form:
  • bezgotówkową – przy zakupie leków w jednej ze wskazanych aptek,
  • gotówkową – ubezpieczony sam płaci za leki, a TU zwraca ich koszt.

  Metody otrzymania zwrotu kosztów za leki na cukrzycę

  Metoda bezgotówkowa za pomocą Identyfikatora Lekowego Metoda gotówkowa
  Identyfikator należy okazać w aptece, a płatność zostanie pomniejszona o koszt wszystkich leków, które zostały przepisane przez lekarza i mieszczą się w wykazie leków stanowiącym załącznik do OWU (refundacją objęte są także paski do glukometrów).
  W aptece, oprócz Identyfikatora lekowego, należy okazać:
  • ważną receptę na Lek, lub
  • wydruk informacyjny potwierdzający otrzymanie elektronicznej recepty na Lek, lub
  • kod odbioru elektronicznej recepty oraz numer PESEL.
   
  Należy złożyć wniosek:
  • poprzez formularz dostępny w Aplikacji, lub
  • listownie, wysyłając go na adres centrum obsługi, działającego na zlecenie Nationale-Nederlanden z dopiskiem „Refundacja leków na cukrzycę”.
  Do wniosku należy załączyć dowód przepisania Leku przez lekarza, w postaci:
  • recepty papierowej: kserokopię, zdjęcie lub skan recepty, lub
  • recepty elektronicznej (e-recepty): kserokopię, zdjęcie, PDF zawierający wydruk informacyjny e-recepty lub wydruk informacyjny inny niż dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta opatrzony pieczątką podmiotu leczniczego lub lekarza wystawiającego dokument i zawierającą co najmniej nr PESEL Ubezpieczonego,
  oraz
  • dowód zakupu Leku lub Zamiennika.
  Tabela 1. Opracowanie własne.
   
  Rolą ubezpieczenia na życie jest zagwarantowanie nam oraz naszym bliskim pomocy finansowej w wielu różnych trudnościach życiowych, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem ubezpieczenia należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Cukrzycę dzielimy na trzy rodzaje: cukrzycę typu I, II oraz hiperglikemię
   
  2. Niezdiagnozowana oraz nieleczona cukrzyca może prowadzić nawet do śmierci
   
  3. Ubezpieczenie na życie może zapewnić nam ochronę finansową na wypadek zdiagnozowania cukrzycy oraz wsparcie w ramach pakietu assistance
   
  4. Zanim zdecydujemy się na zakup polisy, warto wcześniej porównać możliwości różnych ofert, by znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie oraz nie przepłacić za ubezpieczenie

  FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na wypadek cukrzycy

  1. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

   Koszt ubezpieczenia na wypadek cukrzycy zależy od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, rodzaj ubezpieczenia oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Koszt polisy może być wyższy, jeśli osoba cierpi na inne choroby przewlekłe.

  2. Czy ubezpieczenie na życie obejmuje cukrzycę?

   Nie, ubezpieczenie na życie nie obejmuje cukrzycy. Jednak np. w Nationale-Nederlanden można rozszerzyć główną umowę ubezpieczenia na życie o Pakiet dla chorych na cukrzycę. Istnieje opcja kupienia zarówno całego Pakietu, jak i tylko jednej, wybranej umowy.

  3. Ile trwa ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

   Czas trwania polisy ubezpieczeniowej na wypadek cukrzycy może być różny i zależy od wybranej oferty. Najczęściej wynosi on rok.

  4. Co zawiera polisa na wypadek cukrzycy?

   Zawartość polisy na wypadek cukrzycy zależy od wybranej oferty. W zależności od rodzaju ubezpieczenia polisa może obejmować koszty leczenia, opieki medycznej, leków, wizyt u lekarza specjalisty, badań diagnostycznych i innych usług związanych z cukrzycą. Niektóre polisy obejmują również odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, utraty pracy albo innych poważnych skutków choroby. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia na wypadek cukrzycy warto dokładnie przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli i porównać ich warunki.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (3)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  KRYSTJAN Mariusz

  2022-01-17 16:43:55

  Diabetolog cukrzyca typ1 odszkodowania ile

  Michał

  2023-07-28 14:14:02

  Mam pytanie, na jakiej stronie, mogę znaleźć porównanie cen ubezpieczenia na wypadek cukrzycy? W mojej rodzinie mój ojciec ma problemy z cukrzycą i obawiam się, że mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, jest co prawda mała, ale jest, szansa na to że też zachoruję. Znalazłem w internecie tą stronę: https://portalubezpieczenie.pl/ubezpieczenie-na-zycie/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy/ ale nie znalazłem na niej informacji, które mnie interesowały, znajduje się tam jedynie opis. Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie skąd mógłbym zaczerpnąć informacji na te temat prosiłbym o wiadomość.

  Odpowiedź Redakcji

  2023-08-23 14:14:52

  Ochrona na wypadek cukrzycy stanowi rozszerzenie ochrony podstawowej. Takie rozwiązanie oferuje np. Nationale-Nederlanden. Polisa oferuje wówczas specjalistyczną pomoc - np. konsultacje u diabetologa i dietetyka. Warto jednak mieć na uwadze, że wystąpienie cukrzycy może wiązać się z innymi konsekwencjami oraz np. pobytem w szpitalu. Warto zatem rozważyć różne możliwości, które uwzględnią hospitalizację lub poważne zachorowanie. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u konsultanta lub agenta.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu