Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy

02 GRU 2020
Data aktualizacji: 09 GRU 2020
Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy
Planując zakup ubezpieczenia, warto zastanowić się na jakie sytuacje chcemy się zabezpieczyć. Może to być zabezpieczenie finansowe dla naszych bliskich na wypadek nagłej śmierci, ochrona na wypadek pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania ale również na wypadek zdiagnozowania cukrzycy.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla kobiet planujących ciążę, osób starszych lub z uwagi na predyspozycje jak np. otyłość, brak odpowiedniej diety, przypadki w rodzinie – mogą podejrzewać, że cukrzyca może ich spotkać. Sprawdzamy na przykładzie oferty Nationale Nederlanden, co może zapewnić nam polisa cukrzycowa.
     

  Co oznacza cukrzyca?

  Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która prowadzi do nieprawidłowego wydzielania insuliny. Insulina jest z kolei potrzebna do regulowania poziomu cukru we krwi.

  Cukrzyca staje się również coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Według danych z Raportu Instytutu Dobrego Zdrowia chorzy stanowią dzisiaj około 8% całego społeczeństwa, natomiast w najbliższych latach prognozuje się wzrost do 11%. Statystyki dotyczą również dzieci - cukrzyca typu I w 2019 roku dotyczyła prawie 20 000 dzieci. W Polsce w 2018 r. było 2,86 mln. dorosłych osób chorych na cukrzycę. Jednak według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia chorych może być ponad 3 mln obywateli.


  Jakie są objawy cukrzycy?

  Cukrzyca pod swoją nazwą skrywa aż trzy różne schorzenia: cukrzycę typu I (insulinooporność), cukrzycę typu II i hiperglikemię. Ta ostatnia oznacza podwyższony poziom glukozy we krwi, a objawy charakterystyczne dla hiperglikemii to między innymi wzmożone pragnienia oraz uczucie suchości w jamie ustnej.

  W przypadku cukrzycy typu I (utrata zdolności produkowania insuliny przez trzustkę) i typu II (zbyt wysoki poziom glukozy na skutek nieprawidłowego wydzielania insuliny) część objawów jest wspólna, jak zwiększone pragnienie, suchość w ustach czy częste oddawanie moczu.
   

  Różnice między typami cukrzycy

  Objawy cukrzycy typu I Objawy cukrzycy typu II
  zwiększone pragnienie
  suchość w ustach
  częste oddawanie moczu
  ciągłe uczucie głodu
  niewyraźne widzenie
  brak energii brak energii i uczucie ciągłego zmęczenia
  uczucie ciągłego zmęczenia Infekcje intymne
  nagły spadek wagi drętwienie i mrowienie w dłoniach i stopach
  niewyraźne widzenie nawracające infekcje
  zajady w kącikach ust powolne gojenie się ran
  Tabela 1. Oprac. na podstawie informacji zawartych w raporcie Instytutu Dobrego Zdrowia
   
  Cukrzyca to również powikłania przez brak odpowiedniego leczenia. Zlekceważenie choroby może prowadzić do:
  • hiperglikemii,
  • zawału serca,
  • udaru mózgu,
  • niewydolności nerek,
  • martwicy dystalnych części nóg (stopa cukrzycowa),
  • ślepoty,
  • miażdżyca.
  Cukrzycy możemy zapobiegać. Niezbędna jest zdrowa i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz regularne badania. Nie musimy decydować się na radykalne zmiany w swoim życiu. Jeśli zmienimy drobne nawyki żywieniowe i odstawimy słodycze oraz tłuste potrawy oraz wprowadzimy regularną aktywność fizyczną – ryzyko zachorowania na cukrzycę znacząco spadnie. Do aktywności fizycznej możemy zaliczyć nawet spacer, pod warunkiem, że będzie on regularny.


  Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

  Przyjrzyjmy się temu, co może zapewnić nam na wypadek cukrzycy ubezpieczenie. Przede wszystkim dzięki polisie możemy liczyć na wsparcie finansowe.

  Sprawdźmy możliwości ochrony na jednym z wielu różnych produktów, jakim jest oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Nationale Nederlanden czyli Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy.

  Zwróćmy uwagę, że rola ubezpieczyciela nie ogranicza się do wypłaty świadczenia. Nationale Nederlanden gwarantuje nam oprócz pieniędzy z polisy również:
  • konsultacje ze specjalistami (diabetolog, okulista, urolog),
  • pokrycie kosztów zakupów leków (przez 2 lata od zdiagnozowania choroby całkowite pokrycie kosztów recept),
  • zestaw do badania poziomu glukozy,
  • dostęp do nowoczesnych rozwiązań jak np. portal dietetyczny czy kalkulator rozwoju cukrzycy.


  Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

  Nationale Nederlanden oferuje dwa warianty cenowe, które zabezpieczą nas na wypadek zdiagnozowania cukrzycy.

  Koszt ubezpieczenia na wypadek cukrzycy

    Wariant minimalny Wariant maksymalny
  SU Składka SU Składka
  Wsparcie dla bliskich 300 000 zł 109 zł 615 000 zł 205 zł
  Diagnoza cukrzycy + Assistance 35 000 zł 41 zł 40 000 zł 46 zł
  Refundacja leków na cukrzycę - 17 zł - 17 zł
  Składka miesięczna - 167 zł - 268 zł
  Tabela 2. Opracowana na podstawie informacji ze strony ubezpieczyciela
   

  Jak w praktyce działa ubezpieczenie dla cukrzyków?

  Zadaniem polisy na wypadek cukrzycy jest wsparcie finansowe oraz pomoc, której będzie potrzebował ubezpieczony w zakresie leczenia oraz zakupu leków.

  Nationale Nederlanden na wypadek zdiagnozowania choroby oferuje pomoc w zakresie konsultacji u lekarzy specjalistów.

  Konsultacje u diabetologa, który w swojej specjalizacji zajmuje się wyłącznie cukrzycą – może być bardzo pomocna w zrozumieniu oraz leczeniu choroby. Dla tych osób, u których pojawiły się objawy związane z pogorszeniem wzroku oraz częstym oddawaniem moczu – ubezpieczyciel zapewnia również pomoc specjalistów czyli okulisty i urologa.

  Zwrot kosztów zakupionych leków to również bardzo ważna pomoc. Zdiagnozowanie cukrzycy może nieść za sobą spore koszty związane zarówno z regularnym odwiedzaniem specjalistów, wykonywaniem badań oraz wykupem recept. Polisa na wypadek cukrzycy minimalizuje te koszty.
   

  Ile trwa ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

  W Nationale Nederlanden umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na okres 5 lat. Jeśli choroba nie zostanie zdiagnozowana, a co za tym idzie – nie dojdzie do wyczerpania sumy ubezpieczenia, po upływie 5 lat możemy kontynuować polisę o kolejny okres.

  W przypadku polisy oferowanej przez Nationale Nederlanden do zakupu ochrony przystąpić mogą osoby, które mają ukończone 18 lat, a nie ukończyły jeszcze 61 roku życia.
   

  Jakie rodzaje cukrzycy obejmuje polisa na życie?

  Nationale Nederlanden obejmuje ochroną dwa typy cukrzycy, czyli cukrzycę typu I oraz cukrzycę typu II. Należy również podkreślić, że w sytuacji, gdy posiadamy polisę i podejrzewamy u siebie cukrzycę, powinniśmy jak najszybciej udać się na badania. Ubezpieczyciel za dzień diagnozy uznaje dzień postawienia ostatecznej diagnozy przez lekarza.

  Jeśli zatem np. posiadamy polisę, a umowa powoli dobiega końca, powinniśmy pośpieszyć się z badaniami.
   

  Ubezpieczenie grupowe w razie zdiagnozowania cukrzycy

  Innym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się zdiagnozowania cukrzycy jest również ubezpieczenie grupowe, na które możemy zdecydować się np. w miejscu pracy.

  Należy jednak podkreślić, że zakup polisy grupowej wiąże się z brakiem porównania oraz brakiem możliwości modyfikacji umowy według własnych preferencji. Otrzymujemy gotowy produkt i nie możemy rozszerzyć zakresu ochrony w pożądanym przez nas kierunku, jak również nie możemy zrezygnować z ochrony, która z całą pewnością nas nie dotyczy.

  Jednym z wielu produktów, który może zapewnić ochronę na wypadek cukrzycy, jest ubezpieczenie grupy Aviva – Grupowe ubezpieczenie na życie Opiekun.

  W ramach polisy może ubezpieczyć siebie, współmałżonka oraz dzieci. Ubezpieczyciel zapewnia 100% sumy ubezpieczenia w sytuacji, gdy zdiagnozowana zostanie cukrzyca typu I. Ochrona w przypadku tego ubezpieczenia dotyczy dziecka.

  Jak widać – przy ochronie grupowej istnieją pewne ograniczenia, na które warto zwracać uwagę. W sytuacji, gdy spodziewamy się, że konkretna choroba w najbliższych latach może nas spotkać – lepiej zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie na życie, które dodatkowo zabezpieczy nas na wypadek wybranych przez nas zdarzeń.

  Oferty różnią się od siebie zarówno sumą ubezpieczenia, ale również pakietem assistance, który oferuje nam inne formy pomocy, jak np. dodatkowe konsultacje czy zorganizowanie sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego.
   
  Rolą ubezpieczenia na życie jest zagwarantowanie nam oraz naszym bliskim pomocy finansowej w wielu różnych trudnościach życiowych, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem ubezpieczenia należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Cukrzycę dzielimy na trzy rodzaje: cukrzycę typu I, II oraz hiperglikemię
   
  2. Niezdiagnozowana oraz nieleczona cukrzyca może prowadzić nawet do śmierci
   
  3. Ubezpieczenie na życie może zapewnić nam ochronę finansową na wypadek zdiagnozowania cukrzycy oraz wsparcie w ramach pakietu assistance
   
  4. Zanim zdecydujemy się na zakup polisy, warto wcześniej porównać możliwości różnych ofert, by znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie oraz nie przepłacić za ubezpieczenie
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

  23 WRZ 2021
  Zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

  16 WRZ 2021
  Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

  07 WRZ 2021
  Funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

  03 WRZ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

  22 LIP 2021
  Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....
  Porada img

  Jak odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na życie?

  05 LIP 2021
  Ubezpieczenie życiowe wymaga często opłacania składek przez 10, 15, a nawet...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu