Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie w Krakowie - gdzie szukać tanich ofert?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie w Krakowie - gdzie szukać tanich ofert?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie w Krakowie obejmuje zdarzenia związane z zagrożeniem życia lub zdrowia. Niektóre polisy chronią także na wypadek poważnego zachorowania w wyniku smogu, który w Krakowie jest częstym zjawiskiem. Sprawdzamy oferty ubezpieczeń od 20 zł miesięcznie dla mieszkańców Krakowa.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ubezpieczenie na życie w Krakowie zapewnia m.in. wypłatę odszkodowania z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa stanowi dobry sposób na zabezpieczenie stabilności finansowej bliskich – współmałżonka oraz dzieci. Z tego powodu chętnie wykupują ją rodziny, w których jeden rodzic pracuje.
   


  Jakie ubezpieczenie na życie w Krakowie?

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie może tylko chronić finansowo życie i zdrowie lub także pełnić inne funkcje, np. gromadzenie i pomnażanie części wpłacanej składki. Polisy na życie są dostosowane pod kątem wieku – innego wsparcia będą potrzebowały dzieci w przedszkolu czy szkole, osoby dorosłe i seniorzy.

  Polisy można ze sobą łączyć (z każdej za to samo zdarzenie będzie wypłacone odszkodowanie) lub uzupełniać (jeśli zakres którejś jest niewystarczający). Krakowianie mogą wybierać ubezpieczenia:
  • ochronne – zapewniają one bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, taki podstawowy produkt oferuje większość towarzystw ubezpieczeniowych;
    
  • oszczędnościowe (na życie i dożycie – dla dorosłego oraz posagowe dla dziecka) – pozwalają one regularnie odkładać środki na przyszłość, taki produkt oferuje np. towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential;
    
  • inwestycyjne – ubezpieczyciel, np. Warta, umożliwia zainwestowanie i pomnażanie wpłacanych środków,
    
  • indywidualne – tego typu polisy są dostępne dla max. 10 osób, które żyją we wspólnym gospodarstwie domowym, taki produkt oferuje np. towarzystwo ubezpieczeniowe PZU;
    
  • grupowe – ubezpieczenie jest wykupywane pośrednio, przez pracodawcę, może do niego przystąpić także klient indywidualny (w ramach grupy otwartej), krakowskie firmy często współpracują z Nationale-Nederlanden, Prominent oraz COMPENSA;
    
  • terminowe – czas trwania umowy wynosi minimum rok,
    
  • bezterminowe – niektóre polisy są ważne dożywotnio,
    
  • NNW – dostępna jest polisa dla osób dorosłych oraz szkolna – dla dzieci. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również wariant dla studentów – dobrym przykładem jest PZU.
  Towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak Aviva lub też Generali oferują ochronę nie tylko na życie, ale i zdrowie. Po podpisaniu dodatkowej umowy ubezpieczyciel zobowiązuje się ponieść koszty leczenia, badań, pobytu w szpitalu. Co więcej, możliwe jest rozszerzenie ubezpieczenia o ochronę powypadkową. Zakres zdarzeń objętych polisą jest sprecyzowany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


  Smog a ubezpieczenie na życie w Krakowie

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie może chronić także przed negatywnymi konsekwencjami smogu. Kraków znalazł się w rankingu SmogLAB wśród miejscowości o najwyższym średniorocznym stężeniu pyłów PM10. Średnia wartość pomiaru ze stacji wyniosła 42,3 ug/m3. Wyżej w rankingu znalazły się między innymi Katowice (ze średnią wartością pomiaru 43,5 ug/m3) oraz Oświęcim (ze średnią wartością pomiaru 44 ug/m3). Pierwsze miejsce w niechlubnej klasyfikacji zajmuje Pszczyna (ze średnią wartością pomiaru 55 ug/m3), tymczasem norma wynosi 40 ug/m3.

  Wdychanie smogu prowadzi do gromadzenia się w płucach szkodliwych substancji, a także infekcji i podrażnień układu oddechowego. Po ekspozycji na smog dziecko lub dorosły może być osłabione, odczuwać duszności, cierpieć na nagłe i nawracające bóle głowy, a także z powodu problemów z koncentracją. Smog stanowi przyczynę poważnych chorób układu oddechowego, takich jak POChP czy też astma oraz zwiększa ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

  Co prawda nie istnieje dedykowane ubezpieczenie na wypadek smogu, można jednak wykupić polisę, która zapewni wsparcie w sytuacji zachorowania na schorzenie układu oddechowego lub nowotwór. Dzięki ubezpieczeniu chory nie będzie musiał pokrywać z własnej kieszeni kosztów leczenia, hospitalizacji i późniejszej rehabilitacji. Wszelkie wydatki związane z leczeniem, badaniami, zabiegami, a nawet konsultacjami lekarskimi pokryje ubezpieczyciel. Z tego powodu ubezpieczenie na życie w Krakowie warto rozszerzyć o ochronę zdrowia. Przed zakupem trzeba jednak dokładnie sprawdzić OWU, by upewnić się, że polisa obejmuje tego typu zdarzenia.


  Na jaką kwotę ubezpieczyć życie mieszkając w Krakowie?

  Przed podpisaniem umowy warto wziąć pod uwagę tzw. sumę ubezpieczenia, czyli kwotę, wypłacaną przez ubezpieczyciela w razie śmierci ubezpieczonego. Wybór polisy powinien zależeć także od czynników, takich jak:
  • liczba dzieci,
  • wiek oraz stan zdrowia osoby wykupującej ubezpieczenie,
  • wysokość zgromadzonych oszczędności,
  • zobowiązania finansowe (kredyty, raty pożyczki).
  WAŻNE!
  Ubezpieczenie na życie w Krakowie opiewające na wyższą kwotę odszkodowania wiąże się z opłacaniem wyższych składek. Dlatego też warunki polisy trzeba zawsze dostosować do sytuacji finansowej. Osoby, które dużo zarabiają, a należą do nich także mieszkańcy Krakowa, mogą sobie pozwolić na wyższą SU oraz szerszy zakres ochrony.

  Na rynku jest bardzo dużo polis w różnych wariantach, a do tego różnice w wysokości sumy ubezpieczeniowej są duże – zakres odszkodowania może wynieść od 20 000  do nawet 100 000 złotych, w zależności od warunków polisy. Dzięki konsultacji ze specjalistą i porównaniu różnych ofert można wybrać najkorzystniejszą ofertę.
   

  Przykładowe sumy ubezpieczenia w polisie na życie

  zdarzenie Wariant 1 Wariant 2 Wariant 3 Wariant 4 Wariant 5
  zgon 20 000 zł 35 000 zł 50 000 zł 75 000 zł 100 000 zł
  zgon – nieszczęśliwy wypadek 40 000 zł 70 000 zł 100 000 zł 150 000 zł 200 000 zł
  zgon – wypadek komunikacyjny 60 000 zł 105 000 zł 150 000 zł 225 000 zł 300 000 zł
  zgon - wypadek przy pracy 60 000 zł 105 000 zł 150 000 zł 225 000 zł 300 000 zł
  trwały uszczerbek na zdrowiu – nieszczęśliwy wypadek
  (1% SU)
  200 zł 350 zł 500 zł 750 zł 1 000 zł
  trwały uszczerbek na zdrowiu – zawał serca lub udar mózgu
  (1% SU)
  100 zł 175 zł 250 zł 375 zł 500 zł
  Tabela 1. Na podstawie Signal Iduna Ja moje życie.


  Ile zarabiają mieszkańcy stolicy Małopolski?

  Zgodnie z danymi GUS Kraków zajmuje trzecie miejsce w rankingu mediany (wartości środkowej) dochodów pracowników najemnych. Roczna mediana dochodów w tym mieście wynosi 45 506 złotych. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca – Warszawa oraz Wrocław – to miasta, w których mediana zarobków rocznych przyjmuje wartość odpowiednio 55 110 oraz 46 434 złotych.

  Średnia pensja miesięczna netto w Krakowie wynosi 3 511 złotych, podczas gdy w Warszawie jest ona wyższa o 21,15% - wynika z analizy portalu numbeo.com. Natomiast w porównaniu z innymi miastami, takimi jak Szczecin czy też Toruń, w Krakowie zarabia się więcej o odpowiednio 15,64% i 5,38%. 


  Zarobki w Krakowie w porównaniu z innymi miastami

  Miasto Średnie wynagrodzenie miesięczne netto Roczna mediana zarobków
  KRAKÓW 3 511 zł 45 506 zł
  Warszawa 4 460 zł 55 110 zł
  Wrocław 3 467 zł 46 434 zł
  Gdańsk 3 423 zł 44 241 zł
  Katowice 3 148 zł 41 027 zł
  Poznań 3 122 zł 42 621 zł
  Szczecin 3 054 zł 39 051 zł
  Olsztyn 2 625 zł 41 158 zł
  Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych numbeo.com oraz GUS z 26.04.2021 r.


  Ile kosztuje życie w Krakowie?

  Kupując ubezpieczenie na życie w Krakowie, warto brać pod uwagę nie tylko zarobki. Ceny artykułów spożywczych oraz ceny najmu mieszkań w Krakowie są bowiem wyższe niż chociażby w Toruniu, czy w Szczecinie. Może i zarabia się więcej, ale jednocześnie koszty życia są droższe. W porównaniu z podstawowymi wydatkami cena ubezpieczenia wcale nie wydaje się taka wysoka – składka miesięczna może wynieść już od 20 złotych, a w przypadku polisy grupowej na zasadach indywidualnych – od 32 złotych.


  Koszty życia oraz ceny polis w Krakowie

  Rodzaj usługi/produktu Średni koszt
  Opłata za internet 57 zł
  Transport publiczny – bilet miesięczny 106 zł
  Trzydaniowy posiłek dla 2 osób w restauracji średniej klasy 120 zł
  Wydatki podstawowe związane z wynajmem mieszkania (opłata za prąd, ogrzewanie, wodę, śmieci) 640 zł
  Opłata miesięczna za przedszkole dla dziecka 947 zł
  Cena za metr kwadratowy na zakup mieszkania poza centrum miasta 8 534 zł
  Cena za metr kwadratowy na zakup mieszkania w centrum miasta 15 267 zł
  Składka miesięczna – polisa na życie Signal Iduna od 25 zł
  Składka miesięczna – polisa na życie Ergo Hestia od 30 zł
  Składka miesięczna – ubezpieczenie na życie Generali od 20 zł
  Tabela 3. Opracowanie własne na podstawie danych Numbeo z 08.04.2021 r. oraz ofert wybranych TU.


  Ile za ubezpieczenie na życie płacą mieszkańcy Krakowa?

  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w Krakowie? Wysokość składki miesięcznej zależy od czynników, takich jak wiek czy też stan zdrowia ubezpieczonego. Na cenę wpływa również zakres ochrony – zainteresowany może wybrać kilka umów dodatkowych. O tym, jak duże składki trzeba opłacać, decyduje także zadeklarowana suma ubezpieczenia.


  Ubezpieczenie na życie w Krakowie – Generali

  W przypadku Towarzystwa Ubezpieczeniowego Generali składka polisy na życie w wariancie podstawowym wynosi od 20 złotych miesięcznie. Dostępne są także różne rozszerzenia – np. umowa dodatkowa NNW, na wypadek wystąpienia poważnej choroby (w tym także nowotworowej lub układu oddechowego) długoterminowa polisa ochronno-inwestycyjna, ubezpieczenie na wypadek powiększenia rodziny, a nawet pakiet ochronny dla czworonożnego pupila. Suma ubezpieczenia może wynieść nawet 2 000 000 złotych, do ochrony mogą przystąpić osoby w wieku 18-85.


  Ubezpieczenie na życie w Krakowie – Aviva

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie można wykupić także w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Aviva. Wysokość składki jest ustalana podczas podpisywania umowy, a odszkodowanie w sytuacji wystąpienia zdarzenia objętego polisą może wynieść od 200 000 złotych w górę. Ciekawym rozszerzeniem polisy na życie Aviva jest onkopolisa zapewniająca ochronę w sytuacji zachorowania na nowotwór. Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty świadczenia, dzięki któremu łatwiej walczyć z chorobą. Umowa główna jest zawierana na minimum 5 lat, do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku od 18 do 61 lat.


  Ubezpieczenie na życie w Krakowie – grupa otwarta Generali

  Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali oferuje swoim klientom możliwość wykupienia polisy grupowej na zasadach indywidualnych. Jest to tzw. grupa otwarta. Do ubezpieczenia mogą przystąpić wszyscy, niezależnie od zatrudnienia, w tym także osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedstawiciele wolnych zawodów. Wysokość składki minimalnej wynosi od 32 złote miesięcznie, przy SU wynoszącym od 300 do 70 000 złotych (w zależności od zdarzenia).


  Ubezpieczenie na życie a warunki życia w Krakowie

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie warto rozszerzyć o ochronę dodatkową. Doskonale pokazują to dane zebrane przez Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa. Zgodnie z nimi, mimo że dla Polski charakterystyczny jest przyrost naturalny lekko ujemny, w mieście królów polskich od 10 lat panuje dodatni przyrost naturalny, utrzymujący się na poziomie 2,0‰ [5]. Krakowiacy, którzy myślą o powiększeniu rodziny, chętnie wykupują dodatkowe ubezpieczenie gwarantujące świadczenie z tego tytułu. Dzięki temu mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale także fachową opiekę lekarską w cenie polisy.

  Mieszkańcy Krakowa wykupują chętnie także polisę NNW – w szczególności dotyczy to rodzin, w których część domowników to młodzież ucząca się lub studenci. Według danych Urzędu Statystycznego w Krakowie miasto to jest największym ośrodkiem akademickim w województwie małopolskim. W roku akademickim 2019/2020 w Małopolsce studiowało prawie 150 tysięcy osób, z czego na krakowskich uczelniach wyższych naliczono prawie 130 tysięcy osób  [6]. Największy odsetek braci studenckiej stanowią przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego (353 80 osób) oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (22 093).
   

  Na co uważać przy zakupie polisy na życie?

  Każda polisa na życie do wyłączenia, limity i karencje. Dlatego przez zawarciem konkretnej umowy warto sprawdzić dokument Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (dostępny na stronie ubezpieczyciela i w porównywarce).

  Przykładowo, nie dostaniemy świadczenia w przypadku praktycznie każdego zdarzenia. Są to jednak wyjątkowe sytuacje, sprowokowane przez samego ubezpieczonego, jak:
  • zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem - samobójstwo, udział w przestępstwie, przedawkowanie leków;
  • uraz ciała (NNW) - przebywanie pod wpływem alkoholu, poważne zachorowanie, choroba, która nie znajduje się w tabeli dołączonej do OWU;
  • operacja chirurgicznej – operacja plastyczna, jeśli nie była skutkiem nieszczęśliwego wypadku;
  • leczenie szpitalne - pobyt trwał krócej niż 3 dni, pobyt trwał dłużej niż 90 dni;
  • medyczne assistance - przekroczenie limitu zdarzenia, np. domowych wizyt lekarza i pielęgniarki;
  • narodziny dziecka - zawarcie umowy polisowej w chwili, gdy ubezpieczona kobieta była już w ciąży (karencja 9-12 miesięcy).
  Karencja to czas od podpisania umowy, w którym ubezpieczonemu przysługuje ograniczona ochrona lub nie jest on w ogóle chroniony. Tak jest w przypadku polisy na wypadek urodzenia dziecka – wiąże się ona z 9-miesięczną karencją. Tymczasem onkopolisa nie działa w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy – jeśli ubezpieczony zachoruje w tym czasie na nowotwór, nie przysługuje mu odszkodowanie.
   

  Jak kupić ubezpieczenie na życie w Krakowie?

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie można wykupić online lub podczas spotkania z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego. Aby podjąć decyzję o przyznaniu polisy, ubezpieczyciel musi otrzymać informację na temat wieku ubezpieczonego.

  Istotne czynniki, które wpływają na warunki ubezpieczenia to także wykonywany zawód oraz historia chorób. Towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać wypełnienia ankiety medycznej lub nawet skierować zainteresowanego na podstawowe badania lekarskie.  
  Ubezpieczenie na życie pozwala zabezpieczyć finansowo bliskich. Gdy dojdzie do trudnej sytuacji – śmierci ubezpieczonego lub pogorszenia się stanu zdrowia, jego rodzina może liczyć na pomoc. Polisa na życie jest dostępna w różnych wariantach. Krakowiacy chętnie rozszerzają podstawowe ubezpieczenie np. o ochronę na wypadek poważnej choroby układu oddechowego (w wyniku smogu). Aby wybrać najlepszą ofertę i uniknąć przepłacania za składkę, zawsze warto dokładnie sprawdzić OWU. W dopasowaniu polisy do preferencji i potrzeb może pomóc także sprytne narzędzie – kalkulator ubezpieczeń na życie i zdrowie.

  Źródła:
  https://smoglab.pl/smogowi-liderzy-ranking-miast/
  https://stat.gov.pl/statystyki-eksperymentalne/jakosc-zycia/stratyfikacja-dochodowa-mieszkancow-miast,5,1.html
  https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Krakow-Cracow
  https://smoglab.pl/smog-powietrze-we-wroclawiu-gorsze-niz-w-wuhan/
  https://www.bip.krakow.pl/plik.php?zid=221775&wer=0&new=t&mode=shw
  https://krakow.stat.gov.pl/opracowania-biezace/informacje-sygnalne/edukacja/szkolnictwo-wyzsze-w-wojewodztwie-malopolskim-w-roku-akademickim-20192020,1,14.html
  To warto wiedzieć
  1. Kraków zajmuje trzecie miejsce w rankingu polskich miast z najwyższą medianą zarobków rocznych

  2. Mieszkańcy Krakowa mogą wykupić różne rodzaje polis na życie, w tym także ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania układu oddechowego

  3. Cena polisy zależy od takich czynników jak: wiek i stan zdrowia ubezpieczonego; im wyższe odszkodowanie, tym również wyższa jest składka

  4. Przed zakupem dowolnej polisy warto sprawdzić OWU, w wyborze najlepszej oferty może pomóc także kalkulator ubezpieczeń na życie

  FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie w Krakowie

  1. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie w Krakowie?

   Wybór najlepszej polisy spośród tak wielu produktów ubezpieczeniowych nie należy do łatwych. Na szczęście dzięki porównywarkom online można łatwo i szybko zestawić ze sobą oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie w Krakowie. Narzędzie pozwoli porównać naraz nawet 5 ofert, pod kątem różnorodnych parametrów, takich jak np. suma ubezpieczenia czy też wysokość deklarowanej składki.

  2. Gdzie w Krakowie można wykupić ubezpieczenie chroniące przed negatywnymi konsekwencjami smogu?

   Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, w tym także obejmujące choroby układu oddechowego wywołane smogiem, oferuje między innymi towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Wśród schorzeń wymienionych w OWU znalazło się między innymi POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc. Inny ciekawy produkt ubezpieczeniowy to onkopolisa Santander – ubezpieczenie chroni na wypadek zachorowania na nowotwór.

  3. Gdzie w Krakowie można wykupić ubezpieczenie NNW?

   Polisę NNW można wykupić w większości towarzystw. Ubezpieczenie NNW może mieć zarówno postać indywidualną, jak i grupową. Taką polisę łatwo zawrzeć online. Wystarczy wypełnić prosty formularz i wskazać na zakres ochrony.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu