Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie na miesiąc - czy można kupić?

Data aktualizacji: 02 LUT 2023

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie na miesiąc - czy można kupić?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Porada img

Polisa na życie - online czy offline?

06 MAR 2023
Zakup polisy na życie nie należy do łatwych – musimy wybrać odpowiednie...
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

06 MAR 2023
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie lekowe - na czym polega?

03 MAR 2023
Leczenie w Polsce, bez względu na to, czego ono dotyczy, bywa naprawdę...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie na miesiąc nie jest żadną nowością na rynku ubezpieczeniowym. Podobne rozwiązania możemy znaleźć chociażby w przypadku polis turystycznych. Sprawdziliśmy jak wygląda oferta ubezpieczeń na życie na miesiąc w różnych firmach ubezpieczeniowych. Sprawdź, gdzie kupić najlepsze i najtańsze ubezpieczenie na życie na miesiąc.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Zakup ochrony na miesiąc będzie oznaczać jednorazową składkę, jednak w przeciwieństwie do składki rocznej – zamiast kilkuset złotych, zapłacimy kilkadziesiąt. Jednak czy takie rozwiązanie może zapewnić nam jakieś dodatkowe korzyści?
     

  Ubezpieczenie na miesiąc w polisie życiowej – zalety i wady

  Zakup ubezpieczenia na życie jest możliwy, ale musimy pamiętać o tym, że takie rozwiązanie może nie być za bardzo korzystne.

  Atutem ubezpieczenia się na miesiąc jest niewysoka składka. Za taką polisę zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych z góry, co zależy oczywiście od wybranej przez nas sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony.

  Jednak znaczącą wadą w ubezpieczeniu na życie na miesiąc jest czasowe wyłączenie odpowiedzialności, czyli karencja. Jest to forma zabezpieczenia dla ubezpieczyciela, która może uniemożliwić nam otrzymanie odszkodowania. Minimalny czas karencji to najczęściej 1 miesiąc i może dotyczyć np. świadczenia z tytułu operacji chirurgicznej.

  Karencja stanowi inny okres czasu dla każdego zdarzenia polisowego, zatem karencja dotycząca poważnego zachorowania może wynosić 3 lub 6 miesięcy, ale już karencja dotycząca samobójstwa – 24 miesiące. Jeśli zatem dojdzie do zdarzenia polisowego przed upływem karencji – ubezpieczony lub uposażeni mogą nie otrzymać świadczenia.


  Karencja w polisie na życie

  Zdarzenie polisowe Karencja - w miesiącach
  PZU
  Start w Dorosłość
  Śmierć rodzica 36
  Assistance medyczne na poważne zachorowanie 36
  Poważne zachorowanie 36
  Samobójstwo 24
  Generali
  Ubezpieczenie na Życie dla małych i średnich firm
  Urodzenie dziecka 6
  Operacje chirurgiczne 3
  Poważna choroba 3
  Pobyt w szpitalu 1
  Nationale Nederlanden
  Grupowe ubezpieczenie na życie
  Pobyt w sanatorium 9
  Śmierć w wyniku NW 6
  Poważne zachorowanie 3
  Specjalistyczne leczenie 3
  Pobyt małżonka w szpitalu 2-6
  Tabela 1. Oprac. na podstawie informacji zawartych w OWU


  Co daje ochrona na miesiąc w ubezpieczeniu na życie? 

  Zadaniem polisy na życie w podstawowym zakresie – jest ochrona na wypadek nagłej śmierci ubezpieczonego. Gdy ubezpieczony umrze, ubezpieczyciel wskazanym w umowie osobom (bliskim lub innym dowolnie wybranym) wypłaca należne odszkodowanie. Jest to minimalny zakres ochrony, na jaki możemy się zdecydować, a nasz wybór dotyczy przede wszystkim wyboru wysokości sumy ubezpieczenia.

  Taki rodzaj ochrony wiąże się z umową na minimum rok, jednak najczęściej jest to okres 5, 10 czy nawet 30 lat. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla tych osób, które wychowują małe dzieci, mają na utrzymaniu rodzinę oraz posiadają spore zobowiązania finansowe, np. w postaci wysokiego kredytu.
  Jednak zakres ochrony można dowolnie rozszerzyć poprzez zakup umów dodatkowych. Nasza ochrona może zatem obejmować pobyt w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy, wypadki, poważne zachorowanie czy operacje chirurgiczne. Gdy wystąpi zdarzenie, które zostanie objęte ochroną, to my otrzymujemy świadczenie z polisy.

  Warto dodać, że oprócz pieniędzy, ubezpieczyciel może nam również pomóc w ramach pakietu assistance i zapewnić np. dowóz leków, transport medyczny czy pomoc domową po okresie hospitalizacji.

  W umowach dodatkowych również obowiązuje karencja, co oznacza, że zdarzenie polisowe musi mieć miejsce w określonym odstępie czasowym od zawarcia umowy. To może być na przykład 60 dni, a czas będzie różnił się w zależności od wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego.


  Jakie warunki ubezpieczenia na życie na miesiąc?

  Ubezpieczenie na życie jest produktem, który wiąże się z umową długoterminową. Najkrótszy oferowany czas ochrony to 12 miesięcy, maksymalnie za to możemy zostać objęci ochroną na 30 lat. Istnieją również polisy bezterminowe, które są skierowane do osób starszych. Takie rozwiązanie charakteryzuje brak ankiety medycznej, wąski zakres ochrony i niska suma ubezpieczenia.

  Teoretycznie zakup indywidualnego ubezpieczenia na życie na miesiąc jest możliwe, ale pod kilkoma warunkami:
  • zawarta umowa będzie dotyczyła przynajmniej rocznej ochrony,
  • wybierzemy miesięczną częstotliwość opłacania składek,
  • zrezygnujemy z ochrony przed upływem pierwszego miesiąca (wypowiedzenie umowy),
  • zrezygnujemy z ochrony po upływie pierwszego miesiąca (brak kolejnej składki).
  Z kolei w praktyce towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają w swojej ofercie tak krótkich polis na życie. Jednak jeśli bardzo zależy nam na zakupie ochrony na 30 dni, gdzie ochrona rozpoczyna się z chwilą zawarcia umowy – możemy zdecydować się na polisę zdrowotną. To rozwiązanie, które zapewnia dostęp do bezgotówkowych badań, darmowych wizyt u lekarzy wielu specjalizacji, darmowych szczepień oraz szybkich terminów wizyt bez konieczności skierowania. 

  Przed przystąpieniem do ubezpieczenia zdrowotnego powinniśmy zwrócić uwagę na warunki umowy – na jaki okres umowa jest zawierana i czy ubezpieczyciel nie przewiduje kar finansowych za zrezygnowanie przez końcem umowy. 


  Ubezpieczenie na miesiąc – które opłaca się, a które nie?

  Kupno ubezpieczenia na życie na miesiąc nie jest korzystnym krokiem z uwagi na duże prawdopodobieństwo występowania karencji. Zakupiona ochrona niewiele w takiej sytuacji nam może zaoferować. Jeżeli jesteśmy jednak bardzo zdeterminowani i zdecydowani na takie konkretnie rozwiązanie, zobaczmy co oferują nam poszczególne polisy.

  Ubezpieczenie indywidualne na miesiąc – sami decydujemy o zakupie polisy oraz jej ostatecznym kształcie, wybieramy wysokość SU, zakres ochrony oraz czas trwania umowy – nasza umowa może zatem trwać od 12 miesięcy do 10 czy nawet 30 lat. W sytuacji, gdy zależy nam, by ochrona trwała miesiąc, możemy wypowiedzieć ją po miesiącu lub przestać opłacać składki, w efekcie czego umowa z czasem zostanie rozwiązana.

  W efekcie rzeczywiście zapłacimy za polisę niewiele, ale ryzykujemy brak otrzymania odszkodowania ze względu na karencje – szczególnie obecne w umowach dodatkowych do podstawy.

  Ubezpieczenie grupowe na miesiąc – w polisie grupowej umowę podpisujemy na okres 12 miesięcy, po czym możemy ją przedłużyć o kolejny rok. Umowa zawierana przez pracodawcę może zostać wypowiedziana w sytuacji, gdy taką chęć zgłosimy pracodawcy. 

  Ochrona, jaką zapewnia nam „grupówka” nie ma uzasadnienia finansowego. Taka polisa (w szkole dla dziecka czy w miejscu pracy dla dorosłego) kosztuje często poniżej 100 zł rocznie. Dodatkowo niektórzy pracodawcy wliczają koszt ubezpieczenia do pakietu socjalnego, przez co sama polisa jest darmowa lub częściowo finansowana kosztując grosze.

  Ubezpieczenie ochronne na miesiąc – w tym przypadku umowa zawierana jest na okres od 12 miesięcy do kilku lat, w zależności od wybranej oferty. Rozwiązanie umowy zgłaszamy bezpośrednio ubezpieczycielowi. 

  Sytuacja jest tutaj analogiczna, jak przy indywidualnej polisie na życie. Ubezpieczenie na miesiąc jest możliwe, ale odszkodowanie przysługuje głównie w wariancie podstawowym – z uwagi na karencje w rozszerzeniach.

  Ubezpieczenie oszczędnościowe na miesiąc – to polisa, która ma być sposobem oszczędzania na przyszłość dziecka (polisa posagowa) lub osoby dorosłej (polisa na życie i dożycie). Zakup polisy oraz zmiana zdania po miesiącu wymaga od nas kontaktu z ubezpieczycielem. 

  Pomysł z ubezpieczeniem oszczędnościowym na miesiąc jest zupełnie nietrafiony. Przede wszystkim  nie otrzymamy całości wpłaconej kwoty, a poza tym przez tak krótki okres czasu polisa nie spełni swojej roli, czyli zgromadzenia środków – te można wypłacić po minimum 5 latach lub dożyciu do wskazanego w umowie okresu, w zależności od wybranego wariantu. 

  Ubezpieczenie inwestycyjne na miesiąc – w przypadku tego ubezpieczenia część wpłacanej składki jest inwestowana w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK), a dzięki temu po latach możemy wypracować zysk.

  Inwestycyjna polisa na miesiąc to również zły pomysł. Z tych samych powodów, co w polisie oszczędnościowej.

  Ubezpieczenie online na miesiąc – takie rozwiązanie umożliwia zakup praktycznie każdemu, ponieważ przy takim rozwiązaniu brak szczegółowej ankiety medycznej. Polisę możemy kupić bez kontaktowania się z agentem. Wystarczy przesłanie wymaganych dokumentów. Ograniczeniem jest za to wiek ubezpieczonego, zakres ochrony i sumy ubezpieczenia.

  Z uwagi na zakres ochrony ograniczony do jednego zdarzenia (zgon),pomysł ubezpieczenia się tylko na miesiąc może okazać się niewłaściwą inwestycją. Trzeba także liczyć się z karencją.

   
  Ubezpieczenie na życie ma zabezpieczyć finansowo nas oraz naszych bliskich w wielu różnych trudnych momentach życia przez różny okres czasu. Jednak przed samym zakupem polisy warto zwrócić uwagę na cenę, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Polisa na życie na miesiąc będzie rozwiązaniem o zdecydowanie niższej składce
   
  2. Minimalny czas zawarcia umowy to 12 miesięcy
   
  3. Ochrona na miesiąc wymaga podpisania umowy oraz jej wypowiedzenia po upłynięciu 30 dni
   
  4. Bardziej korzystnym rozwiązaniem od polisy na życie, może okazać się polisa zdrowotna

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu