Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie w Poznaniu – gdzie szukać tanich ofert?

24 MAJ 2021
Data aktualizacji: 24 MAJ 2021
Ubezpieczenie na życie w Poznaniu – gdzie szukać tanich ofert?
Ubezpieczenie na życie w Poznaniu może finansowo wspierać mieszkańców. Jest to szczególnie ważne w mieście przyjaznym rowerzystom, ale jednak wciąż z dużym odsetkiem wypadków komunikacyjnych. W artykule podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia na życie w Poznaniu i co taka oferta powinna zawierać.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia na życie, warto skorzystać z porównywarki online. Polisy różnią się bowiem między sobą nie tylko wysokością składki, ale i zakresem ochrony. Ubezpieczenie na życie powinno być dopasowane do naszych potrzeb i stylu życia. Po uzupełnieniu formularza w porównywarce, otrzymujemy wstępne oferty ubezpieczenia, a agenci wybranych towarzystw kontaktują się z nami telefonicznie w celu ewentualnego spotkania i omówienia szczegółów ubezpieczenia. Po rozmowie z doradcą możliwe jest podpisanie umowy o ubezpieczenie na życie.

  Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń na życie. Ubezpieczyć na życie w Poznaniu można się m. in. w Ergo Hestii, Warcie, Nationale Nederlanden czy Generali.  

  Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie w Poznaniu?

  Zawierając ubezpieczenie na życie należy pamiętać, że składa się ono z dwóch części: podstawy i rozszerzeń. Podstawa zawiera zazwyczaj tylko zgon ubezpieczonego, a rozszerzenia można dobierać w zależności od aktualnych potrzeb i wieku. Inny pakiet rozszerzeń będzie potrzebny osobie młodej, aktywnej zawodowo i fizycznie, a inny seniorowi o niskiej aktywności. 
   
  Mieszkańcy Poznania mogą wybierać spośród wielu rozszerzeń polisy na życie. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych, ponieważ każde dodatkowe ryzyko nieco podnosi wysokość składki.
   
  Na przykład PZU oferuje kilkanaście umów dodatkowych, m.in.:
  • ​wsparcie po operacji chirurgicznej, które może okazać się szczególnie pomocne dla osób będących głowami rodziny,
    
  • wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku – tą umową powinny zainteresować się osoby aktywne fizycznie i seniorzy, będący bardziej podatni na urazy,
    
  • wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym – to oferta skierowana głównie do osób starszych, którzy mogą nie otrzymać potrzebnej pomocy od bliskich,
    
  • wsparcie przy raku i innej ciężkiej chorobie – tzw. Pomoc od Serca – tą ofertą szczególnie powinni zainteresować się seniorzy, którzy z racji wieku są bardziej narażeni na poważne zachorowanie,
    
  • wsparcie w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie – to umowa dodatkowa skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zabezpieczyć się w razie pobytu w szpitalu.


  Jakie ubezpieczenia na życie w Poznaniu?

  Polisy na życie różnią się między sobą zakresem ochrony, sumą ubezpieczenia, liczbą ubezpieczonych i przeznaczeniem składki. 

  Do ubezpieczenia można przystąpić w pojedynkę, ale też dopisać do niego najbliższych, np. współmałżonka. Indywidualna polisa ochronna PZU stwarza możliwość dopisania do niej aż 10 osób żyjących w jednym gospodarstwie domowym. Oprócz takiego wariantu poznaniacy mogą wykupić:
  • polisę grupową – decydują się na nią firmy, ale możliwe jest też przystąpienie do grupowej polisy otwartej. To też „grupówka”, ale nie jest wymagany status zatrudnionego w danej firmie. Takie oferty proponują m.in. ERGO Hestia, Generali czy Signal Iduna;
    
  • polisę inwestycyjną - polisy na życie mogą stanowić też źródło zysku. Część składki jest inwestowana w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. Po latach można czerpać z takiej inwestycji profity finansowe;
    
  • polisę NNW - przeznaczona jest głównie dla dzieci w wieku szkolnym, ale mogą przystąpić do niej także studenci rozpoczynający dorosłe życie w Poznaniu;
    
  • ubezpieczenie posagowe stanowi zabezpieczenie dla dziecka w przypadku śmierci rodzica, a środki z polisy zostają wypłacone po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności lub po studiach. Takie rozwiązanie oferuje m. in. PZU;
    
  • polisę na życie i dożycie - w tym przypadku świadczenie zostaje wypłacone w dwóch sytuacjach: śmierci ubezpieczonego lub dożycia do ostatniego dnia trwania umowy. Zakup takiego ubezpieczenia możliwy jest np. w Generali;
    
  • polisę bezterminową – takie rozwiązanie polecane jest dla osób starszych, które z racji wieku nie mogą skorzystać z innych ubezpieczeń. Ubezpieczenie bezterminowe można wykupić w 4life Direct. 


  Na jaką sumę kupić ubezpieczenie na życie w Poznaniu?

  Decydując się na zakup polisy na życie, należy pamiętać o odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia. To górna granica odpowiedzialności towarzystwa, czyli maksymalna kwota, jaką wypłaci ubezpieczyciel. Im wyższa miesięczna składka, tym większa suma ubezpieczenia.


  Przykładowe sumy ubezpieczania polisy na życie w Poznaniu

  Zdarzenie
  Składka 25 zł miesięcznie
   
  Składka 55 zł miesięcznie Składka 75 zł miesięcznie

  Zgon
   
  20 000 zł 50 000 zł 100 000 zł

  Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku
   
  40 000 zł 100 000 zł 200 000 zł

  Zgon w wyniku wypadku przy pracy
   
  60 000 zł 150 000 zł 300 000 zł

  Zgon w wyniku wypadku przy pracy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym
   
  60 000 zł 150 000 zł 300 000 zł

  Zgon w wyniku zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu
   
  80 000 zł 200 000 zł 400 000 zł
  Na podstawie oferty Signal Iduna JA moje życie.


  Ile zarabia się w Poznaniu?

  Poznań zajął 6. miejsce w rankingu miast z najwyższymi dochodami w Polsce - wynika z danych serwisu wynagrodzenia.pl. W roku 2020 mediana miesięcznych wynagrodzeń wynosiła 5409 zł brutto.

  Najwięcej zarabiały osoby pracujące w Warszawie. Mediana ich miesięcznych zarobków wyniosła 6 636 PLN brutto. Wynagrodzenia osób pracujących w Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu mieściły się w przedziale od 5 500 PLN do 6 000 PLN brutto.

  Tuż za Poznaniem uplasowała się Łódź, z medianą 5190 zł. Następny w zestawieniu był Szczecin (5150 zł). Miasta takie jak Olsztyn, Toruń i Kielce znalazły się ponad pierwszą trzynastką z medianami poniżej 4280 zł. 

  Mieszkańcy Poznania mogą zatem pozwolić sobie na to, aby opłacać wyższe składki ubezpieczeniowe, co przełoży się na szerszy zakres ich ochrony w razie nieszczęśliwego zdarzenia. 


  Ile kosztuje życie w Poznaniu?

  Poznań należy do najdroższych miast do życia w Polsce. Wysokie zarobki przekładają się na wysokie koszty życia. Wynajem kawalerki w centrum miasta kosztuje średnio ponad 2 tysiące złotych. Stolica Wielkopolski może poszczycić się też najwyższymi opłatami za parkowanie i najdroższą komunikacją miejską w kraju. Poznań to też wysokie ceny na rynku nieruchomości. Metr kwadratowy mieszkania w centrum kosztuje średnio 11 214 zł. Poza centrum to koszt rzędu 7,5 tysiąca złotych.


  Przykładowe koszty życia w Poznaniu

  Trzydaniowy posiłek dla dwojga w restauracji średniej klasy
  120 zł
   
  Bilet miesięczny
  100 zł
   
  Internet (60 Mb/s lub więcej, nielimitowany transfer)
  55 zł
   
  Podstawowe opłaty za mieszkanie 85m2 (prąd, gaz, woda, śmieci)
  700 zł
   
  Prywatny żłobek lub przedszkole dla dziecka
  950 zł
   
  Bilet do kina
  25 zł
   
  Para skórzanych męskich butów
  500 zł
   
  0,5l krajowego piwa
  9 zł
   
  Butelka wina średniej klasy
  25 zł
   
  Paczka papierosów
  20 zł
   
  Na podstawie numbeo.com, wartości zaokrąglone.
   
  Średni koszt utrzymania czteroosobowej rodziny w Poznaniu to 7 409 zł, nie wliczając w to czynszu. Będąc głową rodziny warto zatroszczyć się o jej finansowe zabezpieczenie na wypadek śmierci lub wypadku, który spowoduje niezdolność do pracy.


  Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców Poznania?

  Zjawisko smogu w Polsce najbardziej kojarzy się z Krakowem. Niestety w innych miastach statystyki są równie zatrważające. W Paryżu alarm smogowy ogłaszany jest po przekroczeniu 80 µg/m3. W Polsce, aby go ogłosić konieczne jest osiągnięcie wyniku 300 µg/m3. Zgodnie z kryteriami francuskimi, w 2018 roku w Poznaniu byłoby aż 15 dni z alarmem smogowym, co stanowiłoby 4. wynik w Polsce. Niestety, nie istnieje ubezpieczenie smogowe. Jednak żyjąc w mieście z tak dużym stężeniem szkodliwego pyłu w powietrzu, warto wybrać polisę zawierającą rozszerzenie na wypadek choroby nowotworowej lub choroby układu oddechowego.
   
  Poznań to miasto przyjazne rowerzystom. W centrum znajduje się wiele ścieżek rowerowych. Jednak wg raportu “Bezpieczeństwo rowerzystów w Poznaniu w I kwartale 2020 roku”, miało wówczas miejsce aż 38 zdarzeń z udziałem rowerzystów, z czego sprawcami 24 z nich byli kierowcy. Poznaniacy przy zakupie ubezpieczenia na życie powinni zadbać, aby polisa zawierała zabezpieczenie na wypadek śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. Taką polisę oferuje np. Signal Iduna, której składka w pakiecie “Ja moje życie” zaczyna się od 25 zł miesięcznie.

  Ile za ubezpieczenie na życie zapłacą mieszkańcy Poznania?
  Wybierając ubezpieczenie na życie warto kierować się: sumą ubezpieczenia, naszym wiekiem i stanem zdrowia, liczbą dzieci i posiadanymi zobowiązaniami finansowymi.
   
  Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka. Należy pamiętać, że polisa na życie to długoletnie zobowiązanie i zastanowić się, czy za kilkanaście lat nadal będzie nas stać na opłacanie składek w takiej wysokości. Mieszkańcy Poznania dobrze zarabiają i mogą sobie pozwolić na opłacanie składek wyższych niż osoby mieszkające w innych polskich miastach.

  Wyższa składka ubezpieczenia oznacza wyższe kwoty odszkodowania w razie jakiegoś zdarzenia, co widać np. w ofercie indywidualnego ubezpieczenia na życie Ergo Hestia. Decydując się na wariant ze składką miesięczną w wysokości 100 zł, zapewniamy sobie i naszej rodzinie większą poduszkę finansową niż w przypadku składki wynoszącej 30 zł miesięcznie. W razie zgonu ubezpieczonego, korzystającego z wariantu 4, rodzinie zostanie wypłacone aż 65 000 zł 

  – mówi Alicja Orłowska, ekspert Rankomat.


  Przykładowe ceny polisy na życie w Poznaniu

  Zdarzenie Wariant 1
  “Dla Mnie
  Wariant podstawowy”
  Wariant 2
  “Dla Mnie
  Wariant podstawowy +”
  Wariant 3
  “Dla Mnie
  Wariant rozszerzony”
  Wariant 4
  “Dla Mnie
  Wariant rozszerzony +”
  Zgon 25 000 zł 50 000 zł 55 000 zł 65 000 zł
  Zgon - nieszczęśliwy wypadek 50 000 zł 100 000 zł 110 000 zł 130 000 zł
  Zgon – wypadek komunikacyjny 75 000 zł 150 000 zł 165 000 zł 195 000 zł
  Zgon – wypadek przy pracy 75 000 zł 150 000 zł 165 000 zł 195 000 zł
  Trwały uszczerbek na zdrowiu - nieszczęśliwy wypadek (1% SU) 300 zł 500 zł 600 zł 700 zł
  Trwały uszczerbek na zdrowiu - zawał serca lub udar mózgu (1% SU) - 400 zł 550 zł 600 zł
  Wysokość składki 30 zł 65 zł 85 zł 100 zł
  Opracowanie własne na podstawie Ergo Hestia.


  Na co uważać przy zakupie polisy na życie?

  Podpisanie umowy na ubezpieczenie o życie nie daje nam natychmiastowej pełnej ochrony, istnieją bowiem wyłączenia, karencje i limity.
   
  Karencja to zabezpieczenie dla ubezpieczyciela. Jej przykładem jest śmierć wskutek samobójstwa. Ma to wykluczyć prawdopodobieństwo, że do towarzystwa ubezpieczeniowego zgłosi się klient z silną depresją lub w fatalnej sytuacji finansowej, który w ten sposób będzie chciał zapewnić byt swojej rodzinie.
   
  Okres karencji zależy od zdarzenia i ma wykluczyć celowość zakupu danego ubezpieczenia. Grupowe ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden zakłada dziewięciomiesięczną karencję na wypadek pobytu w sanatorium, a PZU Start w dorosłość stosuje aż trzyletnią karencję w przypadku śmierci rodzica.
   
  W każdej umowie ubezpieczeniowej istnieją też wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Do takich wyłączeń należą m. in.:
  • w przypadku zgonu – przedawkowanie leków,
  • w przypadku urazu ciała – przebywanie pod wpływem alkoholu,
  • w przypadku leczenia szpitalnego – pobyt trwający krócej niż 3 dni lub dłużej niż 90 dni,
  • w przypadku zgonu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem – samobójstwo.
  Limity dotyczą umów dodatkowych i liczby usług, z których możemy skorzystać. Świetnym przykładem jest Assistance medyczny, po wykupieniu którego może przysługiwać aż 1000 różnych zabiegów, ale niektóre jednorazowo. Onkopolisa Santander przewiduje wizytę lekarza pierwszego kontaktu w domu raz w roku.
   
   
  Ubezpieczenie na życie pozwala zabezpieczyć finansowo bliskich. W razie śmierci ubezpieczonego lub nagłego pogorszenia się stanu jego zdrowia, rodzina może liczyć na pomoc. Polisa na życie jest dostępna w różnych wariantach. Poznaniacy często decydują się na rozszerzenie polisy podstawowej o ochronę na wypadek zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać OWU i zapoznać się z okresami karencji.
  W wyborze najlepszej oferty pomoże kalkulator ubezpieczeń na życie i zdrowie, dzięki któremu unikniemy przepłacania za składkę.

  Źródła:
  GUS, Stratyfikacja dochodowa mieszkańców miast
  https://smoglab.pl/kolejny-rok-absurdu-sa-w-polsce-miasta-gdzie-alarm-smogowy-trwalby-2-miesiace-u-nas-cisza/
  https://rowerowypoznan.pl/bezpieczenstwo-rowerzystow-w-poznaniu-w-i-kwartale-2020/
  https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/platnosc-i-windykacja/czasowe-zawieszenie-oplacania-skladek-lub-wznowienie-ubezpieczenia-na-zycie
   
  To warto wiedzieć
  1. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na wykupienie ubezpieczenia na życie jest skorzystanie z porównywarki online

  2. Mieszkańcy Poznania powinni zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenie od wypadków komunikacyjnych

  3. Należy pamiętać, aby umowa dodatkowa była dobrana indywidualnie do potrzeb Ubezpieczonego

  4. Każda umowa zawiera wyłączenia, karencje i limity, o których trzeba pamiętać przy jej zawieraniu

  FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie w Poznaniu

  1. Czy w Poznaniu mogę wykupić kilka polis na życie?

   Tak. Polisy można ze sobą łączyć i uzupełniać, co oznacza, że możliwe jest ubezpieczenie się na życie wielokrotnie. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, świadczenie zostanie wypłacone ze wszystkich polis, które je obejmują.

  2. Czy mogę czasowo zawiesić opłacanie składki?

   Możliwe jest zawieszenie opłacania składki na pewien czas. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej proponują zawieszenie składek na pół roku pod warunkiem, że wcześniej regularnie dokonywało się opłat. Mimo nieopłacania składek przez ten czas, ubezpieczenie wciąż zapewnia nam ochronę.

  3. Czym jest indeksacja składki?

   Indeksacja składki to podwyższenie składki ubezpieczenia o wskaźnik inflacji. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wartości świadczeń. Indeksacja ma miejsce w każdą rocznicę polisy na życie, a ubezpieczony może zaakceptować zaproponowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe indeksację składki i sumy ubezpieczenia lub z niej zrezygnować.

  4. Czy cena polisy na życie w Poznaniu zależy od lokalizacji?

   Nie, jednak poznaniacy mieszkający w centrum miasta są statystycznie bardziej narażeni na ryzyka, jak potrącenie przez samochód, niż osoby mieszkające na obrzeżach. Z tego względu powinni wybrać polisę, która oferuje większe odszkodowanie np. w przypadku trwałego uszczerbku za zdrowiu w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Toruniu - gdzie szukać tanich ofert?

  10 CZE 2021
  Ubezpieczenie na życie w Toruniu można kupić na kilka sposobów. Jednym z...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Olsztynie - gdzie szukać tanich ofert?

  01 CZE 2021
  Ubezpieczenie na życie w Olsztynie zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Szczecinie – gdzie szukać tanich ofert?

  28 MAJ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Szczecinie oferuje m.in. Warta, Uniqa, Prudential,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Łodzi - gdzie szukać tanich ofert?

  19 MAJ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Łodzi chroni nie tylko zdrowie, ale i życie...
  Porada img

  Co to jest ubezpieczenie posagowe?

  11 MAJ 2021
  Ubezpieczenie posagowe to sposób na zgromadzenie pieniędzy dla dziecka i...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Krakowie - gdzie szukać tanich ofert?

  30 KWI 2021
  Ubezpieczenie na życie w Krakowie obejmuje zdarzenia związane z zagrożeniem...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu