Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.69

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Polisy na życie w Gdańsku można wykupić m.in. w towarzystwach ubezpieczeniowych Uniqa, Ergo Hestia czy Generali. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty polisy na życie w Gdańsku pomoże Ci nasza porównywarka internetowa.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Najwygodniejszym i najszybszym wybór porównywarki internetowej, która przedstawia użytkownikowi najkorzystniejsze oferty. Z pomocą porównywarki można wybrać i podpisać umowę ubezpieczenia na życie bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie pomocne w czasie pandemii.
   

  Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie w Gdańsku? 

  Gdańszczanie kupując ubezpieczenie na życie, muszą mieć świadomość, że ubezpieczenie na życie składa się z umowy podstawowej i pakietu umów dodatkowych. Umowa podstawowa zazwyczaj swoim zakresem obejmuje tylko zgon ubezpieczonego. Z kolei umowy dodatkowe zapewniają ochronę od wielu innych zdarzeń.
   
  Przykładowo, Nationale-Nederlanden oferuje swoim klientom następujące umowy dodatkowe:

  • ubezpieczenie na wypadek cukrzycy to rodzaj umowy dodatkowej dla wszystkich, którzy znajdują się w grupie ryzyka zachowania na cukrzycę,
  • ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania to umowa dodatkowa skierowana do wszystkich osób będących jedynymi żywicielami rodziny, ubezpieczyciel zapewnia bowiem w tej sytuacji wsparcie finansowe dla ubezpieczonego,
  • ubezpieczenie na wypadek nowotworu zapewni ubezpieczonemu wypłatę w razie choroby i wsparcie dla bliskich; to umowa dodatkowa dla osób w każdym wieku,
  • ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu w wyniku wypadku lub choroby to umowa dodatkowa dla wszystkich, którzy obawiają się pogorszenia stanu finansów w razie długotrwałego pobytu w szpitalu,
  • ubezpieczenie w razie uszkodzenia ciała to rozwiązanie dla tych, którzy wykonują niebezpieczną pracę wiążącą się z ryzykiem uszkodzenia ciała.

  Jakie ubezpieczenie na życie w Gdańsku? 

  Mieszkańcy Gdańska mają możliwość skorzystania z wielu różnych rodzajów ubezpieczenia, które różnią się one między sobą wysokością i przeznaczeniem składki, zakresem ochrony, a także liczbą ubezpieczonych i sumą ubezpieczenia.
  • Polisa ochronna na życie stwarza możliwość, aby ubezpieczony dopisał do niej również najbliższych. W PZU możliwe jest dopisanie do polisy aż 10 osób pod warunkiem, że żyją one w jednym gospodarstwie domowym. Ubezpieczyciel pozwala więc na dopisanie do ubezpieczenia np. współmałżonka i dzieci ubezpieczonego.
  • Polisa NNW dla dziecka to ubezpieczenie mające chronić życie i zdrowie dzieci w razie nieszczęśliwego wypadku. Taki produkt zazwyczaj oferowany jest w szkołach i charakteryzuje się niskimi składkami. Mieszkańcy Gdańska mogą wykupić ubezpieczenie dla swoich dzieci chociażby w Uniqa.
  • Polisa oszczędnościowa składa się z dwóch części. Pewna suma ze składki gromadzona jest na specjalnym koncie oszczędnościowym, a pieniądze zostają wypłacone w dwóch sytuacjach: w przypadku zgonu ubezpieczonego lub dożycia do końca trwania umowy. Jest to tzw. polisa na życie i dożycie. Przykładem polisy oszczędnościowej jest też ubezpieczenie posagowe, które zabezpiecza dziecko na wypadek śmierci rodziców. Ubezpieczenia oszczędnościowe oferuje m.in. Prudential.
  • Polisa inwestycyjna to produkt pozwalający na połączenie inwestowania z ochroną zdrowia i życia. Część składki gromadzona jest na specjalnym koncie i inwestowana, a część stanowi zabezpieczenie w razie zdarzenia. W przypadku śmierci ubezpieczonego środki zostają wypłacone jego rodzinie. Polisę inwestycyjną można wykupić np. w PZU.
  • Polisa grupowa otwarta skierowana jest do wszystkich osób pracujących w wolnych zawodach, czyli freelancerów. Nie mają oni stałego pracodawcy, więc nie mogą dołączyć do tradycyjnej „grupówki”. Polisa grupowa otwarta to rodzaj polisy grupowej, który można wykupić poza miejscem pracy. Takie ubezpieczenie oferują m.in. Nationale-Nederlanden, Signal Iduna czy Ergo Hestia.

  Na jaką sumę kupić ubezpieczenie na życie w Gdańsku?

  W Gdańsku dostępne są ubezpieczenia z różnymi kwotami odszkodowania, czyli sumami ubezpieczenia. SU stanowi górną granicę odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Oznacza to, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam większej kwoty niż ta, którą wynosi suma ubezpieczenia.
   
  Płacąc przykładowo 25 zł miesięcznej składki, możemy liczyć na 20 000 – 80 000 zł odszkodowania z zależności od zdarzenia. Im wyższa składka, tym większa suma ubezpieczenia.
   

  Zestawienie wybranych SU polisy na życie

  Zdarzenie Składka
  25 zł miesięcznie
  Składka
  55 zł miesięcznie
  Składka
  75 zł miesięcznie
  Zgon 20 000 zł 50 000 zł 100 000 zł
  Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku 40 000 zł 100 000 zł 200 000 zł
  Zgon w wyniku wypadku przy pracy 60 000 zł 150 000 zł 300 000 zł
  Zgon w wyniku wypadku przy pracy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym 60 000 zł 150 000 zł 300 000 zł
  Zgon w wyniku zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu 80 000 zł 200 000 zł 400 000 zł

  Na podstawie oferty Signal Iduna JA moje życie.

  Ile zarabia się w Gdańsku?

  Zarobki mieszkańców miasta mają wpływ na to, na jaki wariant ubezpieczenia decydują się gdańszczanie. Osoby z wyższymi zarobkami decydują się na szerszy zakres ochrony i wyższą sumę ubezpieczenia.

  Gdańsk znajduje się na 4. miejscu miast z najwyższymi zarobkami w Polsce – podaje serwis wynagrodzenia.pl. Mediana zarobków mieszkańców miasta wynosiła w 2020 roku 5 512 zł. Na pierwszym miejscu uplasowała się oczywiście stolica. Mieszkańcy Warszawy zarabiają ponad 1000 zł więcej niż gdańszczanie. Znajdujący się na drugim miejscu Wrocław to jednak zarobki wyższe od Gdańska już tylko o ponad 400 zł. Przed Gdańskiem miejsce w rankingu zajmuje jeszcze Kraków, którego mieszkańcy zarabiają średnio 5 780 zł brutto. W innych polskich miastach, takich jak Poznań, Szczecin, Łódź, zarobki kształtują się w przedziale 5 000 – 5 500 zł brutto.

  Ile kosztuje życie w Gdańsku?

  Gdańsk, ze względu na wiele atrakcyjnych zabytków i położenie nad Morzem Bałtyckim, jest popularnym miastem wśród Polaków. Jak się okazuje, życie w Gdańsku jest o średnio 2,67% droższe niż życie w Warszawie. Jeśli jednak chodzi o koszty czynszu, to jest on o ponad 7% niższy niż w stolicy. Koszt wynajęcia kawalerki w centrum Gdańska to ponad 3 000 zł. Metr kwadratowy mieszkania w centrum kosztuje natomiast blisko 16 000 zł. Poza centrum metr kwadratowy jest tańszy o około 5 tys.

  Mimo że na pierwszy rzut oka koszty życia w Gdańsku wydają się dość wysokie, to nie możemy zapominać o tym, że gdańszczanie wyróżniają się na tle innych polskich miast wysokimi zarobkami. Koszty życia są więc proporcjonalne do nich. Oznacza to, że mieszkańcy miasta mogą sobie pozwolić na ubezpieczenie z wyższą składką, które lepiej zabezpieczy ich i ich rodzinę w razie nieszczęśliwego zdarzenia.  

  Przykładowe koszty życia w Gdańsku

  Trzydaniowy posiłek dla dwojga w restauracji średniej klasy  150 zł 
  Bilet miesięczny  110 zł 
  Internet (60 Mb/s lub więcej, nielimitowany transfer)  60 zł 
  Podstawowe opłaty za mieszkanie 85m2 (prąd, gaz, woda, śmieci)  910 zł 
  Prywatny żłobek lub przedszkole dla dziecka  1 100 zł 
  Bilet do kina  25 zł 
  Para skórzanych męskich butów  640 zł 
  0,5l krajowego piwa  4 zł 
  Butelka wina średniej klasy  25 zł 
  Paczka papierosów Marlboro  18 zł 

  Na podstawie: numbeo.com, wartości zaokrąglone

  Jakie zagrożenia dla mieszkańców Gdańska?

  Gdańszczanie powinni wykupić polisę na życie i zdrowie, która zabezpieczy finansowo ich i ich bliskich w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Stolica województwa pomorskiego jest miastem tłocznym, o dużym natężeniu ruchu. Z tego względu, jego mieszkańcy powinni pomyśleć o poszerzeniu polisy podstawowej i wykupieniu pakietu umów dodatkowych. Przydatne może się okazać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadku oraz ubezpieczenie od pobytu w szpitalu.

  Ile za ubezpieczenie na życie płacą mieszkańcy Gdańska?

  Wybierając polisę należy kierować się naszym wiekiem i stanem zdrowia, liczbą dzieci i posiadanymi zobowiązaniami finansowymi.
   
  Prezentowane w zestawieniu oferty należą do polis otwartych grupowych. To idealne rozwiązanie dla tych gdańszczan, którzy nie mają jednego pracodawcy i nie mogą dołączyć do tradycyjnej „grupówki”. Otwarta polisa grupowa jest tańsza niż indywidualne ubezpieczenie na życie.

  "W Ergo Hestii można wykupić takie ubezpieczenie już od 30 zł, co oznacza sumę ubezpieczenia w wysokości 25 000 zł. W Uniqa, decydując się na składkę w wysokości 40 zł, w razie zgonu ubezpieczyciel wypłaci rodzinie ubezpieczonego 30 000 zł. Mieszkańcy Gdańska dobrze zarabiają, więc mogą pozwolić sobie na wyższe składki. Warto więc zainteresować się ofertą TU Generali, gdzie składka w wysokości 140 zł przekłada się na SU w wysokości 70 000 zł."
   
  – komentuje Alicja Orłowska, ekspert Rankomat.

  Uniqa oferuje swoim klientom ubezpieczenie o zróżnicowanej składce i różnych sumach ubezpieczenia. Składka w wysokości 95 zł przekłada się na SU w kwocie aż 50 000 zł. Warto zainteresować się ofertą tego TU. 

  Ubezpieczenie na życie Uniqa – porównanie wariantów

  Wysokość składki 40 zł 65 zł 95 zł
  Odszkodowanie za zgon 30 000 zł 25 000 zł 50 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania 6 000 zł 7 000 zł 10 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku 6 000 zł 5 000 zł 20 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 250 zł 450 zł
  Opracowanie na podstawie rankomat.pl.
   
  Ubezpieczenie na życie Generali jest droższym rozwiązaniem niż Uniqa, ale skorzystanie z niego oznacza wyższe kwoty chroniące nasze życie i zdrowie. W razie nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczony i jego najbliżsi będą mieli zapewnione bezpieczeństwo finansowe.
   

  Ubezpieczenie na życie Generali – porównanie wariantów

  Wysokość składki 68 zł 90 zł 140 zł
  Odszkodowanie za zgon 35 000 zł 40 000 zł 70 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania 2 000 zł 3 000 zł 6 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku 10 000 zł 20 000 zł 25 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 400 zł 550 zł
  Opracowanie na podstawie rankomat.pl.
   
  Ubezpieczenie na życie Ergo Hestia to rozwiązanie dość tanie, ale też, jak widać, z ograniczonym zakresem ochrony. W przypadku składki w wysokości 30 zł miesięcznie, nie jest nam zapewnione nawet odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania.
   

  Ubezpieczenie na życie Ergo Hestia – porównanie różnych wariantów

  Wysokość składki 30 zł 50 zł 60 zł
  Odszkodowanie za zgon 25 000 zł 10 000 zł 35 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania - 3 000 zł 8 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku - - 15 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 300 zł 450 zł
  Opracowanie na podstawie rankomat.pl.
   

  Na co uważać przy zakupie polisy na życie?

  Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed wyłudzaniem odszkodowań przez klientów. W tym celu stosują okresy karencji, wyłączenia i limity. Podpisując umowę ubezpieczenia na życie należy więc pamiętać, że nie gwarantuje nam ona natychmiastowej ochrony.

  • to okres, w którym towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam odszkodowania za zdarzenie. Stanowi to ochronę dla ubezpieczyciela w przypadku, kiedy ktoś próbuje celowo wykupić konkretne ubezpieczenie. Przykładem zdarzenia objętego okresem karencji jest opieka medyczna w czasie ciąży. Najczęściej stosowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest wówczas 9-miesięczny okres karencji. Zdarzeniem, które może być objęte okresem karencji, jest również śmierć wskutek samobójstwa.

  • to sytuacje, w których ubezpieczyciel w ogóle nie wypłaci nam odszkodowania za zdarzenie. Do wyłączeń może należeć śmierć ubezpieczonego wskutek zażywania alkoholu lub narkotyków.

  • dotyczą umów dodatkowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe ograniczają w ten sposób liczbę usług, z których może skorzystać ubezpieczony. Przykładowo, wykupując Assistance Medyczny, przysługuje nam około 1000 różnych zabiegów i wizyt lekarskich. Jednak kiedy wczytamy się w OWU zauważymy, że niektóre z nich można wykorzystać tylko raz.

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie pozwala zabezpieczyć finansowo bliskich. Rodzina ubezpieczonego może liczyć na pomoc w trudnej sytuacji – w razie jego śmierci lub pogorszenia się stanu jego zdrowia. Polisa na życie jest dostępna w różnych wariantach, a rzeszowianie chętnie rozszerzają podstawowe ubezpieczenie np. o ubezpieczenie od pobytu w szpitalu. Aby wybrać najlepszą ofertę i uniknąć przepłacania za składkę, warto skorzystać z porównywarki internetowej. W dopasowaniu polisy do preferencji i potrzeb pomoże też kalkulator ubezpieczeń na życie i zdrowie.

  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie powinno być dobrane idealnie do potrzeb i stylu życia, a także możliwości finansowych ubezpieczonego

  2. Umowa podstawowa zawiera tylko zgon ubezpieczonego i powinna być poszerzona o pakiet umów dodatkowych

  3. Mieszkańcy Gdańska znajdują się na 4. miejscu w Polsce pod względem wysokości zarobków, mogą więc sobie pozwolić na opłacanie wyższych składek

  4. Przed podpisaniem umowy należy wczytać się w OWU i sprawdzić, jakie wyłączenia, limity i okresy karencji stosuje ubezpieczyciel
   

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na życie w Gdańsku

  1. Czy mogę wykupić tylko jedno ubezpieczenie na życie?

   Nie. Możliwe jest wykupienie kilku polis na życie. Warto dobrać polisy tak, aby się wzajemnie uzupełniały. W razie zdarzenia, świadczenie zostaje wypłacone ze wszystkich polis, które je obejmuje.

  2. Czy przed podpisaniem umowy ubezpieczenia na życie konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej?

   Tak. Celem ankiety medycznej jest ustalenie ryzyka ubezpieczeniowego, np. dla poważnego zachorowania. Zatajenie informacji w ankiecie medycznej wpływa na niekorzyść ubezpieczonego.

  3. Czym jest indeksacja składki w ubezpieczeniu na życie?

   Mieszkańcy Gdańska co roku w rocznicę ubezpieczenia na życie mają możliwość indeksacji składki. To nic innego jak podwyższenie składki o wskaźnik inflacji, co pozwala na zachowanie wartości świadczeń. Indeksacja nie jest obowiązkowa, a ubezpieczony nie musi zaakceptować indeksacji zaproponowanej mu przez ubezpieczyciela.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu