Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

30 PAŹ 2018

Średnia ocena: 4.14

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli rozpoczął się już rok szkolny. Takie właśnie szkolne NNW oferuje Interrisk. Sprawdzamy dostępne warianty polisy, zakres ochrony i kwoty odszkodowania za chorobę czy nieszczęśliwy wypadek.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Interrisk to całoroczna ochrona ważna w Polsce lub także za granicą przez całą dobę. O zakresie terytorialnym polisy decyduje wybrany wariant: Podstawowy, Podstawowy Plus, Progresja, Ochrona i Ochrona Plus. Od wybranego wariantu zależy także zakres ochrony czy liczba dostępnych umów dodatkowych.

 

InterRisk Szkolne Edu Plus – co jest chronione z polisy?

Oferta ubezpieczenia szkolnego dla dzieci to program Szkolne Edu Plus. W ramach tej polisy dziecko może uzyskać kompleksową ochronę w przystępnej cenie.
Ochrona obejmuje następujące zdarzenia:
 • następstwa nieszczęśliwego wypadku;
 • śmierć wskutek następstwa nieszczęśliwego wypadku;
 • zdiagnozowanie sepsy;
 • czasowa niezdolność do nauki lub pracy;
 • koszty leczenia;
 • pobyt w szpitalu;
 • oparzenia i odmrożenia;
 • operacje chirurgiczne;
 • operacje plastycznych;
 • uciążliwe leczenie;
 • poważnie zachorowania;
 • zdiagnozowanie poważnej wady serca;
 • assistance medyczny.
Polisa oferuje również konsultacje medyczne w trybie online – takie rozwiązanie jest najszybsze dla rodzica, który potrzebuje porady w sprawie zdrowia dziecka. Konsultacje dostępne są za pomocą czatu, można również skorzystać z porady telefonicznej pomiędzy godziną 8 a 22.

Polisa szkolna NNW InterRisk obejmuje dziecko ochroną zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią – dziecko jest ubezpieczone jest bez względu na miejsce, w jakim się znajduje, jak również w wakacje.

 
Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

InterRisk Szkolne Edu Plus – ile wynosi odszkodowanie?

Suma ubezpieczenia pozostaje do samodzielnego wyboru rodziców – kwota ta może sięgać nawet 50 000 zł za pojedyncze zdarzenie. To ważne w ubezpieczeniu, by kwotę wybierać jak najwyższą, oczywiście w oparciu o swoje możliwości finansowe. Na podstawie sumy ubezpieczenia obliczany jest później wypłacany procent z tytułu wystąpienia zdarzenia objętego ochroną.

Jeśli zatem dziecko spędzi kilka dni w szpitalu – gdzie należny może być 1% sumy ubezpieczenia, może liczyć na 500 zł za każdy dzień pobytu. Podobnie rzecz tyczy się urazów, kontuzji czy poważnego zachorowania. Warto więc zdecydować się na polisę z wyższą sumą ubezpieczenia, która na przyszłość przyniesie maksymalne korzyści finansowe dla dziecka.
 

Maksymalne kwoty odszkodowania – wybrane zdarzenia

ZDARZENIE SUMA UBEZPIECZENIA
śmierć – wypadek komunikacyjny 50 000 zł
oparzenie 10 000 zł
odmrożenie 10 000 zł
pobyt w szpitalu – nieszczęśliwy wypadek 10 000 zł
pobyt w szpitalu – choroba 10 000 zł
poważne zachorowanie 2 000 zł
operacja plastyczna – nieszczęśliwy wypadek 10 000 zł
operacja – nieszczęśliwy wypadek 5 000 zł
operacja – choroba 5 000 zł
czasowa niezdolność do nauki – nieszczęśliwy wypadek 30 000 zł
leczenie stomatologiczne – nieszczęśliwy wypadek 5 000 zł
uciążliwe leczenie - nieszczęśliwy wypadek 10 000 zł
assistance 5 000 zł
  Tabela 1. Na podstawie OWU. O wysokości odszkodowania decyduje wybrany wariant ochrony.
 

InterRisk Szkolne Edu Plus – co jest wyłączone z ochrony

W polisie NNW Interrisk ubezpieczyciel zastrzega sobie nie wypłacenie świadczenia w określonych sytuacjach. Wyłączenia odpowiedzialności dotyczą każdego ze zdarzeń w ramach wykupionego wariantu, ale są tez tzw. wyłączenia generalne. Tym samym Inteerrisk odmówi wypłaty za szkody spowodowane:
 • umyślnym popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa;
 • popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub samookaleczenia;
 • chorobami, lub uszkodzeniami ciała zdiagnozowanymi przed datą objęcia ochroną ubezpieczeniową;
 • chorobą zawodową;
 • chorobą psychiczną;
 • uprawianiem sportów i aktywności wysokiego ryzyka;
 • wyczynowym uprawianiem sportu,
 • operacją wtórną.
Niektórych wyłączeń odpowiedzialności można uniknąć, rozszerzając zakres ochrony, np. o wyczynowe uprawianie sportu. Pełny spis wyłączeń znajduje się w dokumencie OWU Interrisk Edu Plus na stronie towarzystwa.

 

Po co dziecku ubezpieczenie szkolne?

Placówki szkolne oferują ubezpieczenie NNW, które może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że oferta proponowana przez szkołę musi uwzględnić możliwości finansowe wszystkich rodziców, przez co zazwyczaj wybierane są oferty o niższych sumach ubezpieczenia.

Polisa szkolna NNW ma za zadanie zabezpieczać dziecko w sytuacji, gdy do określonego zdarzenia już dojdzie. Wówczas – dziecko może liczyć na wsparcie finansowe oraz innego rodzaju pomoce – np. dowóz leków czy transport medyczny.

Taka pomoc jest niezwykle przydatna, gdy potrzebne jest kosztowne leczenie, rehabilitacja, wyjazd do sanatorium czy zakup sprzętu ortopedycznego. Odszkodowanie można potraktować również jako wynagrodzenie dziecku gorszego okresu opłacając np. wakacyjny wyjazd za granicę czy obóz sportowy lub językowy.

 
Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Pamiętaj! Dwie polisy na życie to dwa odszkodowania

Jeśli nasze dziecko posiada już ubezpieczenie NNW w szkole, nie musi to oznaczać, że nie możemy zakupić dodatkowej polisy. Dwa ubezpieczenia to większa korzyść, ponieważ oznacza podwójne odszkodowanie za to samo zdarzenie.

Indywidualna polisa na życie dla dziecka Interrisk może być także uzupełnieniem szkolnego NNW. Polisa kupiona na początku roku szkolnego, choć bardzo tania, nie zawsze posiada dość szeroki zakres ochrony i wysokie sumy ubezpieczenia.

A jeżeli rodzic zdecyduje się na dodatkową ochronę, ponieważ uzna, że zakupiona w szkole jest niewystarczająca – może jeszcze  przed zakupem porównać kilka ofert ze sobą, by znaleźć tę najbardziej korzystną dla własnego dziecka. Porównanie pozwoli znaleźć rozwiązanie tańsze czy z lepiej rozbudowanym zakresem ochrony.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019