Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie żony - wypłata świadczenia i zakres polisy

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie żony - wypłata świadczenia i zakres polisy
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Polisa na życie może chronić nie tylko nas samych, ale również najbliższe nam osoby. Jeśli nasz partner również posiada ochronę, ma szansę otrzymać świadczenie, które uratuje domowy budżet i dzięki temu unikniemy kłopotów finansowych. Zobacz w naszym artykule jak wygląda kwestia ubezpieczenia żony.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Jak właściwie wygląda ubezpieczenie współmałżonka lub partnera, na czym to polega oraz jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Przyjrzyjmy się bliżej kwestii ubezpieczenia najbliższej nam osoby, by wiedzieć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku.

  Żonę, męża lub partnera bądź partnerkę możemy zabezpieczyć na dwa sposoby.

  Przede wszystkim możemy uposażyć, czyli wskazać w umowie jako osobę, która w całości otrzyma świadczenie z tytułu naszej śmierci. Otrzyma wówczas sumę ubezpieczenia, na jaką się ubezpieczyliśmy, np. 200 000 zł. Jest to zabezpieczenie, które nie podlega podatkowi spadkowemu. A samo świadczenie można przeznaczyć na dowolny cel – np. na spłatę kredytu.

  Możemy również wykupić ochronę na współmałżonka czy partnera – wiele ubezpieczeń na życie oferuje taką możliwość. Wówczas w cenie jednej składki opłacamy ochronę dla dwóch osób. Jednak współubezpieczonych może być nawet kilka osób, w tym dzieci, rodzice czy dziadkowie.

  Polisa na życie w tzw. wariancie rodzinnym wygląda jak ubezpieczenie grupowe, bo ubezpieczonych jest więcej niż jedna osoba, ale posiada wszystkie zalety ubezpieczenia indywidualnego: możliwość zmiany zakresu ochrony i wysokości odszkodowania, dopisywanie do polisy kolejnych współubezpieczonych itp.

   

  Jak zgłosić żonę do ubezpieczenia?

  Jeśli nie zgłosiliśmy żony przy zawieraniu polisy na życie czy weszliśmy w związek małżeński w trakcie jej trwania, nic straconego. Wystarczy zgłosić ten fakt do towarzystwa, które przekalkuluje składkę – z powodu nie tylko nowej osoby, ale być może innego zakresu ochrony dla niej.

  Zgłoszenie żony do ubezpieczenia może nastąpić z reguły w każdą rocznicę polisy. Jeśli rocznica przypada np., na koniec roku, warto zawiadomić ubezpieczyciela jeszcze w listopadzie, najlepiej na 30 dni przed kolejną rocznicą polisy.
   

  W jaki sposób skonstruować polisę, aby skorzystała z niej żona?

  Najlepsza polisa na życie to taka, która sprawdza się w nieszczęśliwych sytuacjach, na które nie mamy wpływu. Dobrze będzie zatem, jeśli wszyscy ubezpieczeni będą mieli szeroki zakres ochrony. Przy czym dodatkowym rozszerzeniem polisy dla żony czy partnerki powinno być m.in.:
  • medyczne assistance,
  • urodzenie dziecka,
  • pakiet zdrowotny (z dostępem do badań i lekarzy różnych specjalizacji).
  Czemu jest to tak ważne? W chwili, gdy planujemy powiększenie rodziny – możemy skorzystać otrzymać świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu, narodzin dziecka czy operacji chirurgicznej. W tego typu dodatkach trzeba jednak liczyć się za karencją. Przykładowo – wiele ubezpieczeń na życie na świadczenie z tytułu urodzenia dziecka przewiduje 9 czy nawet 12-miesięczną karencję, co oznacza, że kupując polisę już w ciąży – nie otrzyma się świadczenia.

  Istotny również jest pakiet zdrowotny, który uwzględnia np. prowadzenie ciąży, co w dzisiejszych czasach jest kosztowne. Narodowy Fundusz Zdrowia nie oferuje w tym zakresie pełnego pakietu świadczeń i wiele badań musimy opłacać samodzielnie, ponadto – wizyty u ginekologa poprzedzają długie kolejki, co powoduje, że w nagłej, pilnej sytuacji – kobieta w ciąży ma utrudniony dostęp do lekarza. Przy pakiecie zdrowotnym – możemy, często bez ograniczeń, korzystać z wizyt u specjalisty, na wizytę którego czekamy maksymalnie do kilku dni roboczych. Oznacza to, że polisa pozwala nam zaoszczędzić na wizytach prywatnych oraz wielu badaniach, które w czasie ciąży należy wykonać.

  Wiele chorób dotyka niemalże wyłącznie kobiet jak np. choroby tarczycy. Nadczynność, niedoczynność tarczycy czy choroba Hashimoto wymagają regularnych wizyt, ponieważ leczenie jest konieczne przez całe życie. Endokrynolog potrzebny w tej chorobie – to lekarz, do którego obecnie ciężko jest szybko się dostać na wizytę. Dzięki pakietowi zdrowotnemu – tego rodzaju problemy zostają, przynajmniej finansowo, rozwiązane.

  Porównaj oferty

  Ile kosztuje ubezpieczenie żony w polisie na życie?

  O ile uposażenie bliskiej osoby nic nie kosztuje, o tyle ubezpieczenie żony wiąże się z opłacaniem składek należnych za polisę. Zwykle jednak jest to niedrogi wydatek. Osoba, która już posiada wykupione ubezpieczenie i chce objąć ochroną także innych członków rodziny, zwykle nie musi płacić więcej niż 50 zł miesięcznie. Oczywiście wszystko zależy od zakresu ochrony.

  Ubezpieczenie żony jest możliwe w ramach polisy Pru – Komfort Życia. Produkt ubezpieczeniowy kosztuje już od 40 złotych miesięcznie, natomiast poziom ochrony można dopasować do własnych potrzeb. Wysokość odszkodowania wynosi już od 10 000 złotych, natomiast szereg umów dodatkowych zabezpiecza nie tylko na wypadek śmierci, ale także w sytuacjach takich, jak np. poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu czy też niezdolność do pracy.

  Polisę dla żony oferuje także towarzystwo ubezpieczeniowe Warta. W ramach polisy na życie dla całej  rodziny, która kosztuje już od 59 zł miesięcznie, można objąć ochroną wszystkie bliskie osoby, w tym także współmałżonkę. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak np. pobyt w szpitalu, operacja, zdiagnozowanie choroby nowotworowej czy trwały uszczerbek na zdrowiu. W zależności od wybranego wariantu polisy można liczyć także na odszkodowanie z tytułu narodzin dziecka lub wnuka oraz Assistance medyczny. Pakiet przydaje się, kiedy konieczny jest transport medyczny, rehabilitacja lub pilna wizyta lekarska.

  Ubezpieczenie żony jest dostępne również w Nationale-Nederlanden. Oferowana przez TU grupowa polisa na życie może zostać wykupiona za pośrednictwem pracodawcy. Ubezpieczenie w wariancie Moja Rodzina chroni na wypadek sytuacji takich, jak:
  • śmierć ubezpieczonego,
  • śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • śmierć ubezpieczonego wskutek wypadku komunikacyjnego,
  • śmierć ubezpieczonego wskutek wypadku w pracy,
  • śmierć ubezpieczonego wskutek zawału lub udaru,
  • pobyt w szpitalu małżonka,
  • pobyt w szpitalu dziecka,
  • urodzenie dziecka,
  • poważne choroby małżonka,
  • poważne choroby dziecka,
  • śmierć dziecka,
  • śmierć małżonka,
  • śmierć rodziców.
  Dodatkowo można dokupić pakiet Moje Zdrowie – wtedy ubezpieczony zyskuje także ochronę na wypadek: uszczerbku na zdrowiu, zdiagnozowania poważnego schorzenia, pobytu w szpitalu, niezdolności do pracy, operacji, leczenia specjalistycznego oraz rekonwalescencji. Dostępne są również pakiet Assistance i platforma dietetyczna www.nn.jedzdlazdrowia.pl. Cena polisy zależy od ustaleń pomiędzy pracodawcą a ubezpieczycielem.

  Polisę dla żony oferuje także Generali. Ubezpieczenie Z myślą o życiu PLUS zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia w razie śmierci, a wypłata świadczenia w pełnej wysokości jest gwarantowana już od 1 dnia ochrony. Dodatkowo polisa chroni także na wypadek zdiagnozowania jednej z 40 poważnych chorób, np.: nowotworu, udaru lub stwardnienia rozsianego oraz gdy dojdzie do urazu niepowodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. zwichnięcia. Ubezpieczony może liczyć także na świadczenie z okazji urodzenia dziecka oraz dostęp do usług Assistance. Zakres ubezpieczenia i jego cena są ustalane indywidualnie.
   

  Ubezpieczenie żony – cena na przykładzie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych

  Polisa Cena Szczegóły
  Pru
  Komfort Życia
  od 40 zł miesięcznie
  • poziom ochrony można dopasować do własnych potrzeb
  • wysokość odszkodowania wynosi już od 10 000 złotych
  • polisa chroni nie tylko na wypadek śmierci, ale także w sytuacjach takich, jak np. poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu czy też niezdolność do pracy
  Warta
  Ubezpieczenie rodzinne
  od 69 zł miesięcznie
  • ochroną można objąć wszystkie bliskie osoby, w tym także współmałżonkę
  • polisa zapewnia wsparcie finansowe w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, takich, jak np. pobyt w szpitalu, operacja, zdiagnozowanie choroby nowotworowej czy  trwały uszczerbek na zdrowiu
  • po rozszerzeniu zakresu ochrony ubezpieczenie rodzinne może gwarantować także odszkodowanie z tytułu narodzin dziecka lub wnuka oraz Assistance medyczny
  Nationale-Nederlanden
  grupowa polisa na życie
  zależy od ustaleń pomiędzy pracodawcą a ubezpieczycielem
  • polisa na życie może zostać wykupiona za pośrednictwem pracodawcy
  • polisa chroni na wypadek sytuacji takich, jak: śmierć ubezpieczonego, śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku, śmierć ubezpieczonego wskutek wypadku komunikacyjnego, śmierć ubezpieczonego wskutek wypadku w pracy, śmierć ubezpieczonego wskutek zawału lub udaru, pobyt w szpitalu małżonka, pobyt w szpitalu dziecka, urodzenie dziecka, poważne choroby małżonka, poważne choroby dziecka, śmierć dziecka, śmierć małżonka, śmierć rodziców
  • po wykupieniu pakietu Moje zdrowie ubezpieczony zyskuje ochronę na wypadek: uszczerbku na zdrowiu, zdiagnozowania poważnego schorzenia, pobytu w szpitalu, niezdolności do pracy, operacji, leczenia specjalistycznego oraz rekonwalescencji. Dostępne są również  pakiet Assistance i platforma dietetyczna www.nn.jedzdlazdrowia.pl
  Generali
  Z myślą o życiu PLUS
  jest ustalana indywidualnie
  • polisa zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia w razie śmierci, wypłata świadczenia w pełnej wysokości jest gwarantowana już od 1 dnia ochrony
  • polisa chroni także na wypadek zdiagnozowania jednej z 40 poważnych chorób, np.: nowotworu, udaru lub stwardnienia rozsianego oraz, gdy dojdzie do urazu niepowodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. zwichnięcia
  • ubezpieczony może liczyć także na świadczenie z okazji urodzenia dziecka oraz dostęp do usług Assistance
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 4.06.2022 r.
   

  Kiedy żona otrzyma świadczenie z polisy po zmarłym mężu?

  Żona ubezpieczonego może otrzymać odszkodowanie zarówno jako osoba uposażona, jak i bez wskazania tego w umowie. Jeśli ubezpieczony nie wskazał uposażonych, pieniądze z polisy trafiają bowiem do osób uprawnionych do dziedziczenia według prawa, czyli w pierwszej kolejności do współmałżonki. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy ubezpieczonemu grozi egzekucja komornicza lub jest zadłużony na rzecz Skarbu Państwa – wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci świadczenia żonie, lecz zostanie ono przejęte przez komornika.
   

  Kto oprócz żony może być współubezpieczonym?

  Poza żoną do polisy można włączyć także dzieci, rodzeństwo, rodziców, a nawet teściów. Możliwe jest także ubezpieczenie partnera życiowego, z którym ubezpieczonego nie łączy formalny związek.

  Natomiast uposażonym może być dowolna osoba wskazana przez ubezpieczonego, niekoniecznie spokrewniona. Uposażyć można także instytucję, np. bank lub organizację charytatywną.  
   

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?

  Podczas zakupu polisy na życie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres świadczeń oraz ostateczną cenę ubezpieczenia. 
  Oferta może zapewniać ochronę na wypadek dodatkowych zdarzeń, takich jak np. niezdolność do pracy płatnika składek lub jego małżonka czy też poważne zachorowanie płatnika składek oraz któregoś z członków rodziny. Jednak należy pamiętać, że im szerszy zakres ochrony, tym ubezpieczenie będzie droższe.
  – mówi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl. 

  Inne istotne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia na życie, to:
  • liczba osób, które można objąć ochroną – niektóre TU stosują limity,
  • pakiet Assistance – niektóre TU zapewniają go w cenie polisy, dzięki temu można liczyć na szereg przydatnych usług,
  • suma ubezpieczenia – od niej będzie zależeć wysokość odszkodowania,
  • zasady modyfikacji warunków polisy – warto wybrać takie ubezpieczenie, które gwarantuje możliwość elastycznego wprowadzania zmian w umowie,
  • zasady rezygnacji z ubezpieczenia przed końcem umowy – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują kary z tego tytułu. 
  Bardzo ważne są także karencja (czas po podpisaniu umowy, kiedy odszkodowanie jeszcze nie przysługuje) oraz wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczenie na życie nie zadziała.

  Należą do nich np.:
  • brak opłacania składek w terminie,
  • pozostawanie pod wpływem alkoholu w czasie wystąpienia zdarzenia,
  • prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu,
  • udział w aktach przemocy, zamieszkach lub działaniach wojennych,
  • udzielenie nieprawdziwych informacji w ankiecie dotyczącej stanu zdrowia,
  • samobójstwo ubezpieczonego przed upływem 2 lat od podpisania umowy,
  • stosowanie narkotyków, środków odurzających, psychoaktywnych lub psychotropowych,
  • śmierć z powodu samookaleczenia,
  • śmierć w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • zatajenie pewnych informacji podczas podpisywania umowy (np. dotyczących stanu zdrowia).

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

  Przed przystąpieniem do polisy na życie warto skorzystać ze sprytnego narzędzia, jakim jest porównywarka polis. Ma ono na celu przeprowadzenie wstępnej selekcji ofert dostępnych na rynku i zaproponowanie zainteresowanemu tylko tych produktów, które rzeczywiście spełniają jego potrzeby. Kalkulator polis jest bardzo przydatny w szczególności dla osób, które nie są zaznajomione z ubezpieczeniowych żargonem. Dzięki niemu można uniknąć przepłacania za polisę.
   
  Ubezpieczenie na życie gwarantuje pomoc finansową w wielu zdarzeniach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Warto mieć na uwadze również fakt, że istotna jest także cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Współmałżonka bez wskazania uposażenia jest uprawniona do otrzymania świadczenia z tytułu naszej śmierci męża

  2. W związku nieformalnym możemy ubezpieczyć partnera lub partnerkę, jednak bez wskazania tej osoby jako uposażonej – nie będzie uprawniona do otrzymania uposażenia z tytułu naszej śmierci

  3. Najbliższą nam osobę możemy zabezpieczyć zarówno poprzez uposażenie, jak również przez zakup odpowiedniej ochrony również dla niej

  4. W przypadku polisy grupowej współmałżonka lub partnerka otrzymuje ten sam zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia, co ubezpieczony mąż

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia żony?

  1. Czy można ubezpieczyć żonę, jeśli posiada już inne ubezpieczenie na życie?

   Tak, wykupienie polisy nie wyklucza możliwości zakupu ubezpieczenia innego rodzaju u tej samej firmy ubezpieczeniowej. Można także kupić dwie takie same polisy, ale u dwóch innych ubezpieczycieli. Zaletą tego rozwiązania jest podwójne odszkodowanie w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia wymienionego w polisie. Natomiast wadą konieczność opłacania podwójnych składek.

  2. Czy można ubezpieczyć partnerkę, jeśli pozostajemy w związku nieformalnym?

   Tak, większość towarzystw ubezpieczeniowych pozwala objąć ochroną także partnera życiowego. Problem pojawia się wtedy, gdy tylko ubezpieczony miał wykupioną polisę i umarł, ale nie wskazał uposażonego. Wtedy partner życiowy nie otrzyma odszkodowania z polisy, ponieważ prawnie należy się ono małżonkowi. Z tego powodu, jeśli pozostajemy w związku nieformalnym, warto wskazać partnera życiowego jako uposażonego lub objąć go ochroną polisy.

  3. Czy ubezpieczenie żony oznacza podstawowy zakres ochrony?

   Nie zawsze. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje taki sam zakres ochrony dla żony i jej małżonka – głównego ubezpieczonego. Można zatem ubezpieczyć współmałżonkę także na wypadek innych zdarzeń, takich jak na przykład poważne zachorowanie lub pobyt w szpitalu.

  4. Co z ubezpieczeniem współmałżonka, gdy decydujemy się na rozwód?

   Polisa na życie nie wlicza się do wspólnego majątku i po rozwodzie należy do osoby, która zawarła umowę ubezpieczenie. Zakres ubezpieczenia oraz osoby uposażone można zmodyfikować. W wielu przypadkach wystarczy zgłosić taką chęć podczas wizyty osobistej w oddziale TU lub zdalnie, wypełniając odpowiedni wniosek i wysyłając go pocztą tradycyjną, bądź e-mail.

  5. Na jaki okres można ubezpieczyć partnerkę lub żonę?

   Czas trwania ochrony zależy od warunków ubezpieczenia. Zwykle umowa jest zawierana na okres minimum 5 lat.

  6. Czy ubezpieczenie dla żony wymaga wypełnienia ankiety medycznej?

   Tak, ubezpieczyciel może wymagać wypełnienia krótkiej ankiety medycznej. Udzielenie nieprawdziwych informacji może poskutkować w przyszłości odmową odszkodowania.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (7)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Asia

  2021-05-02 13:48:24

  Czy partnerowi życiowemu który ubezpiecza mnie w swoim zakładzie pracy należą się również pieniądze za moja operację i pobyt w szpitalu.Czy tylko mnie?

  Odpowiedź Redakcji

  2021-05-04 12:31:52

  W polisie na życie jest wyraźny podział np. operacja chirurgiczna (w domyśle ubezpieczonego) i operacja chirurgiczna małżonka/partnera/dziecka/rodzica itp.

  Katarzyna walaszek

  2021-06-13 15:02:34

  Czy żona która ma ubezpieczenie prywatne w pracy grupowe może otrzymać odszkodowanie za męża z którym się rozwiodla

  Odpowiedź Redakcji

  2021-06-14 14:08:18

  Jeśli doszło do rozwodu, to formalnie nie jest już żoną, więc jako współmałżonkowi nie przysługuje jej świadczenie - chyba że widnieje w polisie jako osoba uposażona.

  Basia

  2022-05-26 21:48:20

  Mąż był ubezpieczony umnie w pracy odprowadzalam składki za męża od 1 .12.2021 do 12.05.2022 umarł w szpitalu 12.05.2022 odmówiono mi świadczeń po mężu z ZUS jak i z PZU za pobyt w szpitalu ponieważ niebylo pełne 6 miesięcy czy to jest prawne proszę o odpowiedź

  Ela

  2022-06-01 05:24:40

  Syn ma 30 lat jest chory jest ubezpieczony z mojej polisy PZU czy za pobyt w szpitalu bede mogla pobrac pieniadze

  Odpowiedź Redakcji

  2022-07-21 10:42:36

  Jeśli polisa uwzględnia pobyt w szpitalu syna, to hospitalizacja jest podstawą do wypłaty świadczenia. Wypłacone ono powinno zostać na numer rachunku wskazany w umowie zawartej z ubezpieczycielem.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu