Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Wypłata z ubezpieczenia na życie w PZU

28 WRZ 2018
Data aktualizacji: 26 CZE 2020
Decydujący w wyborze ubezpieczenia na życie jest zakres ochrony. Im szerszy, tym większa szansa na otrzymanie świadczenia. Sprawdzamy, co oferuje PZU w umowach dodatkowych i kiedy można liczyć na wypłatę pieniędzy w ramach odszkodowania.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  O jakości polisy na życie świadczy też suma ubezpieczenia i jej wysokość. To czy nasze odszkodowanie z nieszczęśliwy wypadek wyniesie 100 000 zł lub 300 000 zł ma ogromne znaczenie i konsekwencje finansowe, bo przykładowo - jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracimy zdolność do wykonywania pracy zarobkowej, będzie to oznaczać pogorszenie naszego statusu materialnego, a niskie świadczenie nie pokryje bieżących i przyszłych wydatków.

  Infografika - Czy PZU wypłaci odszkodowanie

  Na wypadek śmierci czy na wszelki wypadek? Rodzaje ubezpieczeń na życie

  Zanim wybierzemy odpowiednią polisę na życie, warto przyjrzeć się bliżej rodzajom ubezpieczeń – może się okazać, że płacenie nieco wyższej składki będzie w dłuższej perspektywie o wiele barziej korzystne – choćby z uwagi na wysoką wypłatę świadczenia.
   

  POLISA PODSTAWOWA

  Podstawową opcją jest indywidualne ubezpieczenie na życie, które w swojej podstawowej funkcji ma zabezpieczyć finansowo… bliskich ubezpieczonego. Oznacza to ochronę wyłącznie na wypadek śmierci.

  Towarzystwo wypłaca najbliższym sumę ubezpieczenia ustaloną w umowie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć przyszłość najbliższych, np. z powodu zaciągniętego kredytu, a które nie chcą płacić wygórowanych stawek za ochronę życia i zdrowia.
   

  POLISA PODSTAWOWA + DODATKI

  Ubezpieczenie na życie może mieć również szerszy zakres ochrony – tutaj decyzja jest dobrowolna i wybrać można według własnych potrzeb i preferencji. Większość firm ubezpieczeniowych posiada rozszerzenia dotyczące wypadków, urazów, pobytu w szpitalu czy zdrowia. Można również zabezpieczyć się na wypadek pogryzienia przez zwierzęta czy ukąszenia przez kleszcze.

  W sytuacjach objętych ochroną ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania oraz inne formy pomocy, jak np. transport medyczny czy wizytę domową lekarza.
   

  NASTĘPSTWA NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

  Innym wariantem indywidualnej, ale i grupowej polisy na życie jest ubezpieczenie NNW. To polisa, której zadaniem jest ochrona finansowa w razie urazu, złamania czy poważnej kontuzji, jaka przydarzy się w codziennym życiu.

  Warto dokładnie sprawdzać oferty, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada inny zakres ochrony – nie każdy nieszczęśliwy wypadek oznacza wypadek komunikacyjny czy związany z uprawianiem sportu, szczególnie wyczynowego.

  Polisa NNW w wersji grupowej jest najczęściej dostępna w szkole. Rodzice mogą wybrać ochronę dla dziecka za niską opłatą – ok. 50 zł rocznie. Ale uwaga – za niewielką składką kryją się wąski zakres i symboliczne sumy ubezpieczenia.
   

  OCHRONA Z OSZCZĘDZANIEM

  Wypłata z ubezpieczenia na życie będzie wyższa, jeśli wcześniej więcej wpłacimy na specjalne konto polisowe. To możliwe dzięki polisie mieszanej na życie, w której część składki odpowiada za ochronę finansową życia i zdrowia, a pozostała część jest gromadzona i wypłacana na koniec umowy z ubezpieczycielem.

  W wersji dla dziecka, podobnie jak szkolne NNW, występuje tzw. polisa posagowa, gdzie wypłata zgromadzonych środków jest możliwa najwcześniej po osiągnięciu przez dziecko 18. roku życia.
   

  UBEZPIECZENIE DLA CAŁEJ RODZINY

  Ubezpieczenie rodzinne z kolei to multiprodukt, czyli kilka różnych polis dla każdego członka rodziny w jednej składce miesięcznej. Każdy z bliskich może liczyć na inny rodzaj ochrony, dzięki czemu można zagwarantować wsparcie dla każdego z uwzględnieniem jego potrzeb. Innej ochrony mogą potrzebować rodzice na emeryturze, innej z kolei dzieci w wieku szkolnym.
   

  GRUPOWA POLISA NA ŻYCIE

  To oferta dostępna z reguły dla pracowników związanych tą samą umową z jednym pracodawcą. Tu wypłata z ubezpieczenia na życie jest dokonywana na tych samych warunkach, jak wariant indywidualny. Różnica jest z kolei w zakresie ochrony, wysokości sumie ubezpieczenia i czasie trwania umowy – do momentu zatrudnienia w firmie.
   
  Wszystkie z opisanych polis na życie (a nawet więcej) posiada w swojej ofercie PZU. Przyjrzymy się z bliska kilku wybranym produktom.

  Porównaj oferty

  PZU Ochrona na Zawsze – ubezpieczenie na całe życie

  Grupa PZU w tej ofercie przygotowała produkt Ochrona na Zawsze z możliwością kompleksowej ochrony poprzez zakup umów dodatkowych:
  • PZU Pomoc od Serca – wypłata pieniędzy potrzebnych na powrót do zdrowia w trakcie leczenia lub po ciężkiej chorobie – np. raku, zawale lub udarze,
    
  • PZU z Miłości do Zdrowia – konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, rehabilitacja, opieka psychologa oraz wsparcie opiekuna medycznego w chorobie,
    
  • Leczenie szpitalne – wypłata za pobyt w szpitalu, dodatkowe wsparcie za chemioterapię, radioterapię i hospitalizację po zawale lub udarze.
   
  Polisa skierowana jest do osób pomiędzy 13. a 80. rokiem życia. Składki opłacane są tylko do pewnego wieku, natomiast PZU zapewnia ochronę dożywotnio.

  Suma ubezpieczenia jest ustalana przy podpisywaniu umowy. Wysokość wybranej kwoty sumy ubezpieczenia ma wpływ na późniejsze składki miesięczne i dlatego warto zastanowić się dobrze nad wybraną sumą.

  PZU Ochrona na Zawsze to dobra ochrona dla osób, które chcą zabezpieczyć przyszłość bliskich po swojej śmierci. Może to być również dobra opcja dla zabezpieczenia kredytu hipotecznego.

   

  PZU Ja Plus – wsparcie po nieszczęśliwym wypadku

  Jest to ubezpieczenie, którego umowa zawierana jest na okres 5 lat. Produkt skierowany jest do osób pełnoletnich, które nie ukończyły jeszcze 60. roku życia.

  Jest to polisa, której zadaniem jest szeroka ochrona od konsekwencji nieszczęśliwych wypadków. W ramach tej polisy można liczyć na wypłatę odszkodowania za złamanie kości, pobyt w szpitalu dłuższy niż 4 dni, doznanie trwałego inwalidztwa.

  PZU Ja Plus to również możliwość zakupu jednego z dwóch pakietów (różnią się one wysokością wypłat). Każdy z nich występuje w dwóch wariantach Dla Ciebie oraz Dla Ciebie i Dziecka.
   

  Warunki wypłaty odszkodowania PZU Ja Plus

  Zdarzenie Wariant I Wariant II
  Pobyt w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku1 – dłuższy niż 4 dni

  wypłata maksymalnie za 90 dni pobytu w jednym roku
  • 100 zł
   za każdy dzień pobytu w szpitalu
  • 200 zł
   za każdy dzień pobytu w szpitalu
  • 100 zł
   za każdy dzień pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii*
  • 200 zł
   za każdy dzień pobytu na Oddziale Intensywnej Terapii*
  Trwałe inwalidztwo po nieszczęśliwym wypadkiem
  • 20 000 zł
   za całkowite trwałe inwalidztwo**
  • 40 000 zł
   za całkowite trwałe inwalidztwo**
  Złamanie kości spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem w zależności od wariantu i rodzaju złamania  w zależności od wariantu i rodzaju złamania
  Śmierć spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem
  • 50 000 zł
  • 100 000 zł
  Śmierć spowodowana wypadkiem komunikacyjnym
  • 100 000 zł
  • 200 000 zł
  Śmierć
  • 100 zł
  • 100 zł
  * przez min. 48 godzin w czasie 4-dniowego pobytu w szpitalu
  ** za częściowe trwałe inwalidztwo – wypłata zależy od rodzaju uszkodzenia ciała

  Tabela 1. Na podstawie informacji PZU.
   
  Ubezpieczenie chroni również na wypadek śmierci ubezpieczonego, a gdy do zgonu dojdzie skutek nieszczęśliwego wypadku lub nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego wypłacona suma ubezpieczenia może być podwójna lub potrójna.

  Porównaj oferty

  PZU NNW - ubezpieczenie na życie dla każdego

  Jest to produkt, który będzie chronił w różnych sytuacjach, m.in. w przypadku ataku epilepsji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, gdy ucierpimy z powodu krwotoku śródczaszkowego lub doznamy zawału serca.

  Dodatkowo można rozszerzyć zakres działania ochrony i zapewnić sobie tym samym ochronę, gdy uprawiamy niebezpiecznie sporty, np. wspinaczkę wysokogórską lub wybieramy się w podróż do kraju, w którym toczą się działania wojenne.

  Istnieje możliwość również zakupienia umów dodatkowych w tym przypadku ubezpieczenia. Ochronę można rozszerzyć na sytuacje:
   

  • po leczeniu – polisa zwróci koszty w razie potrzeby zakupu sprzętu ortopedycznego, leczenia czy zakwaterowania na czas rehabilitacji;
    
  • po pobycie w szpitalu – polisa wypłaca odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu, rekonwalescencję po pobycie w szpitalu, operację (również, gdy jest to operacja plastyczna) oraz za pobyt na oddziale intensywnej terapii;
    
  • niezdolność do pracy – PZU wypłaca pieniądze za każdy dzień braku zdolności do wykonywania swoich obowiązków zawodowych - jeśli pobyt w szpitalu trwa dłużej niż 7 dni;
    
  • problemy zdrowotne lub śmierć – polisa wypłaca odszkodowanie, gdy Ubezpieczony zachoruje m.in. na chorobę tropikalną, sepsę, zakażenia wirusowe w przypadku zawodów medycznych, udar mózgu, niewydolność nerek, chorobę Parkinsona, nowotwory złośliwe;
    
  • całkowite trwałe inwalidztwo – ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, gdy wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony dozna trwałego inwalidztwa, które uniemożliwi mu podjęcie jakiejkolwiek pracy.

   

  Jeśli nie PZU, to co? Sprawdź w porównywarce

  Przy zakupie polisy na życie niezwykle ważne jest porównanie kilku ofert, by sprawdzić czy inne firmy nie posiadają lepszej ochrony lub niższej ceny. Jest to ważne z tego powodu, że umowa jaką zawiera się z towarzystwem podpisywana jest najczęściej przynajmniej na kilka lub kilkanaście lat. Warto, by wybrane ubezpieczenie spełniało wszystkie ważne kryteria.

  Aby znaleźć dobre ubezpieczenie warto skorzystać z pomocy stron internetowych, które zajmują się wieloma produktami ubezpieczeniowymi. Strona konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego zapewni informacje dotyczące tylko własnych produktów, bez możliwości wyboru i porównania.
  Aby zatem porównać kilka ofert – dobrze skorzystać będzie z porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie, które pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, który musiałby poświęcić na przeglądanie wielu stron i wczytywanie się w szczegóły różnych ofert.

  Porównywarka pozwala na podstawie krótkiej ankiety przygotować listę najlepiej dopasowanych produktów do konkretnego Klienta. W ankiecie udziela się informacji dotyczących zarobków, sumy ubezpieczenia czy zakresu ochrony oraz zostawia się numer kontaktowy, pod który zadzwoni konsultant po przygotowaniu oferty.

  Rozmowa z konsultantem jest niezobowiązująca – nie musi oznaczać konieczności zakupu oferowanych produktów. Może jednak umówić spotkanie z agentem, który pomoże wybrać najlepszy produkt. Spotkanie może odbyć się w dowolnym miejscu, np. w kawiarni koło miejsca pracy lub w miejscu zamieszkania.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (2)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  ELA

  2019-11-28 11:50:25

  TAK NAPRAWDE TO JA MAJAC 63 LATA MAM W POLISIE ODSZKODOWANIE ZA URODZENIE MARTWEGO DZIECKA CZY W TYM WIEKU SIE RODZI?

  Ala

  2020-06-16 18:22:31

  Płacąc składkę PZU życie należy się odszkodowanie po śmierci babci

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020