Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 11 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje i jak je kupić?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.61

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje i jak je kupić?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Szukasz ubezpieczenia dla przedszkolaka? W większości towarzyszeń ubezpieczeniowych odpowiednią polisę wykupisz bez wychodzenia z domu. Wysokość świadczenia z ubezpieczenia przedszkolaka zależy od okoliczności, w których doszło do wypadku, a koszt może wynieść nawet 38 złotych rocznie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Ubezpieczenie przedszkolaka zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji, gdy doszło do nieszczęśliwego wypadku, złamania kości, zwichnięcia w nadgarstku lub innym uszczerbku na zdrowiu. Polisa dla malucha może obejmować także zwrot kosztów leczenia, pobytu w szpitalu i rehabilitacji.

     

  Co obejmuje ubezpieczenie przedszkolaka? 

  Ochrona ubezpieczeniowa, jaka może objąć dzieci w wieku przedszkolnym to zabezpieczenie na wypadek wielu różnych zdarzeń losowych. Dziecko może być chronione w sytuacji następstw nieszczęśliwych wypadków, poważnych chorób, pobytu w szpitalu, urazów, poparzeń oraz innych trudnych okoliczności.

  Każda polisa NNW dla przedszkolaka może oferować nieco inny zakres ochrony. Z tego właśnie powodu warto analizować różne dostępne oferty. 


  Jak działa ubezpieczenie przedszkolne NNW?

  Jednym z dostępnych rodzajów polis dla przedszkolaków jest ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie to chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. W sytuacji, gdy doszło do zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, jego rodzice mogą liczyć na wypłatę należnego odszkodowania, a pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

  Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka w zależności od oferty przysługuje dzieciom w wieku od 4. miesiąca do 7. roku życia, które uczęszczają do żłobka, przedszkola lub zerówki.

   

  Zakres terytorialny polisy NNW dla przedszkolaka

  Towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują ochronę na całym świecie, ale nie dla wszystkich zdarzeń. O ile nieszczęśliwy wypadek może wydarzyć się poza granicami kraju, to za pobyt w szpitalu, rehabilitację w zagranicznej placówce czy inne usługi medyczne polisa NNW nie pokryje wydatków. Wtedy najlepiej mieć dla przedszkolaka ubezpieczenie turystyczne z właściwym zakresem.

  Tym samym NNW przedszkolaka działa także poza obszarem placówki (przedszkola), np. w domu, zajęciach dodatkowych czy wakacjach.


  Ile kosztuje ubezpieczenie przedszkolaka? 


  Koszt związany z polisą dla dziecka uczęszczającego do przedszkola, jest zależny od kilku ważnych czynników.

  Największe znaczenie mają suma ubezpieczenia oraz zakres ochrony (wariant). Te samo towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować kilka różnych wariantów w różnych cenach. Jeśli wybierzemy ochronę z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł, zapłacimy taniej niż w przypadku ubezpieczenia o SU w wysokości 100 000 zł. Istotny jest również zakres ochrony – część ofert może gwarantować podstawowy zakres ochrony, który obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz poważne zachorowanie, inne z kolei zapewnią również wsparcie w sytuacji zetknięcia się dziecka z hejtem w internecie, ugryzienie przez kleszcza czy zwierzęta.

  Bardzo ważne jest zatem dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb dziecka oraz porównanie dostępnych możliwości. 
   

  ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE SZKOLNE NNW

  TU SU 1% trwałego uszczerbku Hospitalizacja (kwota za każdy dzień) Koszty leczenia /rehabilitacji Cena składki
  TUZ Ubezpieczenia 10 000 – 50 000 zł 100 – 500 zł 10 – 50 zł 500 – 3 500 zł 25 – 114 zł
  Generali 15 000 – 55 000 zł 100 – 500 zł 40 – 100 zł 2 000 – 10 000 zł 38 – 207 zł
  Compensa 50 000 – 100 000 zł 300 – 1 000 zł 10 – 35 zł 4 000 – 8 000 zł 73 – 171 zł
  Signal Iduna 12 000 – 60 000 zł 240 – 1 200 zł 30 – 70 zł 1 500 – 4 000 zł 36 – 183 zł
  Wiener 10 000 – 100 000 zł 100 – 1 000 zł 80 zł 0 – 30 000 zł 37 – 368 zł
  UNIQA 25 000 – 100 000 zł 150 – 700 zł 30 – 130 zł 2 000 – 7 000 zł 37 – 220 zł
  Allianz 19 000 – 70 000 zł 150 – 700 zł 50 – 100 zł 2 500 – 10 000 zł 39 – 299 zł
  PZU 15 000 – 80 000 zł 150 – 800 zł 0 zł 10 000 – 20 000 zł 48 – 190 zł
  Beesafe 25 000 – 50 000 zł 150 – 420 zł 30 zł 3 000 – 8 000 zł 49 – 76 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych z kalkulacji ofert dnia 15.12.2022 r.
   

  Ubezpieczenie przedszkolaka – indywidualne czy grupowe?

  Alternatywą dla ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka i polisy rodzinnej jest ubezpieczenie grupowe, gwarantowane przez pracodawcę pracownikom i ich rodzinom. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie wszystkie firmy zapewniają je, natomiast największą zaletą jest niska cena. Jeśli pracodawca wpisuje ubezpieczenia dla pracowników w koszty prowadzenia działalności, polisa dla dziecka może być nawet darmowa.

  Czy da się ubezpieczyć przedszkolaka z polisy grupowej? To zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli firma ma podpisaną umowę np. z PZU, w OWU przeczytamy, że pracownik może przystąpić do ubezpieczenia, jeśli ma od 16 do 69 lat, natomiast polisa obejmuje małżonka pracownika oraz dzieci, które są pełnoletnie. Dopiero po wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia możliwe jest objęcie ochroną dzieci, które nie ukończyły 18 lat.

  W ramach ubezpieczenia dodatkowego można uzyskać wsparcie finansowe w razie ciężkiej choroby dziecka. Kwota świadczenia jest taka sama, bez względu na chorobę. Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności są podobne jak w przypadku wymienionych powyżej ubezpieczeń na życie, można je sprawdzić w OWU.

  Wysokość składki, a także sumy ubezpieczenia zależą od indywidualnych ustaleń pomiędzy pracodawcą i towarzystwem ubezpieczeniowym oraz pracodawcą i pracownikiem. Przykładowo, w firmie zatrudniającej 15 pracowników ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie w wysokości do prawie 300 000 złotych, przy składce miesięcznej wynoszącej minimum 60 złotych. Kwota ta może być opłacana przez pracownika lub jego pracodawcę (wtedy polisa jest darmowa).


  Kiedy ubezpieczenie przedszkolne nie zadziała? 

  Istnieją okoliczności, w których ochrona ubezpieczeniowa może nie zadziałać. Dzieje się tak, gdy dojdzie do wyłączenia odpowiedzialności. Jeśli do wypadku dojdzie wskutek uprawiania niebezpiecznego sportu – ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Reguluje to punkt w umowie, który precyzuje okoliczności wyłączenia odpowiedzialności. Warto się z nim zapoznać przed zakupem polisy NNW. 

  Brak odszkodowania może być również spowodowany karencją czyli czasem między zawarciem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony w danym zakresie. Oznacza to, że ochrona dotycząca np. pobytu w szpitalu nie obowiązuje dzień po zakupie polisy, a przykładowo może rozpoczynać się miesiąc od jej zakupu. 
   

  Jak wybrać ubezpieczenie dla przedszkolaka? 

  Każdy przedszkolak ma własne, indywidualne potrzeby. Wynikają one z różnych czynników – zdrowia, kondycji, ale i zainteresowań dziecka czy sposobu spędzania wolnego czasu. 

  Jeśli dziecko od najmłodszych lat uczęszcza na zajęcia dodatkowe – np. jazdę konną, basen lub taniec, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które uchroni je w sytuacji kontuzji. W sytuacji, gdy dziecko sporo wolnego czasu spędza na łonie natury – np. uczęszczając na harcerstwo, może być bardziej narażone na kontakt z kleszczami, a co za tym idzie – z chorobami przenoszonymi przez te insekty.
   

  Gdzie kupić ubezpieczenie przedszkolaka? 

  Ubezpieczenie dla przedszkolaka to bardzo ważny wybór. Od tego, jaką wybierzemy ochronę zależy to, jakie wsparcie otrzyma nasze dziecko, gdy spotka je jakiś przykry wypadek lub inne zdarzenie losowe.

  Dlatego właśnie bardzo ważne jest porównanie dostępnych ofert. Dzięki porównywarce ubezpieczeniowej możemy zapoznać się z możliwościami, jakie ma nasze dziecko. Porównywarka pomoże nam dotrzeć do konkretnych ofert. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele cennego czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na to, by znaleźć odpowiednie ubezpieczenie.
   
  Ubezpieczenie na życie ma zagwarantować wsparcie finansowe nie tylko osobie ubezpieczonej, lecz także jej bliskim. Przed zakupem polisy zawsze warto porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli chcesz uniknąć przepłacania i zależy Ci na najlepszych warunkach, skorzystaj z naszego kalkulatora. Znajdziesz tam oferty 20 najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. W jednej kalkulacji możesz porównać do nawet 5 różnych polis.
  To warto wiedzieć
  1. Polisę dla przedszkolaka można wykupić samemu, jest to tzw. ubezpieczenie NNW dla rodzica i dziecka

  2. Alternatywą dla polisy NNW dla rodzica i dziecka jest ubezpieczenie rodzinne oraz grupowe

  3. Koszt wykupienia polisy NNW dla przedszkolaka może wynieść od 38 złotych rocznie, natomiast ubezpieczenie rodzinne to wydatek rzędu 59 złotych miesięcznie

  4. Jeśli dziecko zostało ubezpieczone w ramach polisy grupowej, polisa dla przedszkolaka może być darmowa, ponieważ jej koszty pokrywa pracodawca

  FAQ – Najczęściej zadawane pytanie o ubezpieczenie dla przedszkolaka

  1. Gdzie i kiedy działa ochrona z ubezpieczenia dla przedszkolaka?

   Ochrona w polisie NNW dla przedszkolaka obowiązuje przez cały rok oraz na całym świecie. Jeśli zatem do wypadku lub innego zdarzenia objętego ochroną dojdzie np. podczas weekendu spędzonego za granicą – dziecko może liczyć na odszkodowanie.

  2. Czy można kupić polisę NNW dla przedszkolaka, jeśli kupiło się już NNW za pośrednictwem przedszkola?

   Tak, dziecko może posiadać kilka ubezpieczeń NNW. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedszkolak może otrzymać dwa odszkodowania, jeśli dojdzie do zdarzenia, które jest objęte ochroną.

  3. Czy dziecko w przedszkolu musi być ubezpieczone?

   Ubezpieczenie przedszkolaka nie jest obowiązkowe. Jest to dobrowolna decyzja rodzica lub opiekuna prawnego. Zakup polisy wiąże się z jednorazową składką, a ochrona obowiązuje przez cały rok. Warto więc rozważyć zakup takiego ubezpieczenia.

  4. Czy przedszkolak może otrzymać dwa świadczenia?

   Tak, jeśli posiada dwa ubezpieczenia. Jeśli rodzic zakupi polisę NNW oferowaną przez przedszkole, a następnie wykupi dodatkowe ubezpieczenie indywidualnie, a dojdzie np. do złamania ręki – dziecko może otrzymać dwa odszkodowania.

  5. Czy można dostać zniżkę na polisę NNW dla dziecka?

   Tak, wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki np. przy zakupie dwóch ubezpieczeń. Jeśli planujemy zatem zakup polisy OC, ubezpieczenia mieszkania lub chcemy ubezpieczyć kilkoro dzieci – możemy liczyć na korzystną zniżkę.

  6. Jak ubezpieczyć przedszkolaka?

   Aby ubezpieczyć przedszkolaka należy porównać dostępne oferty. W tym celu może pomóc porównywarka ubezpieczeniowa, która zarówno przedstawi dostępne możliwości, jak i ułatwi kontakt z wybranym ubezpieczycielem. Następnie wystarczy zawrzeć umowę i opłacić jednorazową składkę roczną.

  7. Gdzie ubezpieczyć przedszkolaka?

   Dla każdego dziecka lepszym rozwiązaniem może być zupełnie inna oferta. Warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby malucha i dopasować do nich polisę. Zastanówmy się nad tym, czy nasze dziecko częściej choruje czy jest może narażone na kontuzje wynikające z jego aktywności fizycznej. Jeśli jest narażone na inne zagrożenia – warto również je wziąć pod uwagę przy wyborze polisy. Następnie należy porównać oferty i wybrać tę najbardziej spełniającą nasze oczekiwania. Najlepiej zakupu dokonać za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeniowej – można wówczas dotrzeć do najbardziej korzystnych ofert oraz otrzymać atrakcyjne zniżki.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Monika

  2021-03-19 23:18:12

  Dzień dobry, dostałam ofertę na ubezpieczenie mojego dziecka od uniqa. Co sądzą Państwo o ich produkcje dedykowanym dla przedszkolaków w porównaniu do innych firm na rynku?

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu