Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Warta ubezpieczenie grupowe - czy warto?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.61

Dziękujemy za oddanie głosu.

Warta ubezpieczenie grupowe - czy warto?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie grupowe to dla wielu osób bardzo korzystne rozwiązanie – szeroki zakres ochrony i składka miesięczna w okolicach 50 zł. Czy tak samo wygląda polisa grupowa w towarzystwie ubezpieczeniowym Warta? Zobacz dlaczego warto kupić ubezpieczenie grupowe w towarzystwie Warta.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty


  Sprawdzamy, na czym dokładnie polega ubezpieczenie grupowe, na co zwracać uwagę przy zakupie takiej polisy oraz co w tym zakresie przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Warta. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam podjąć odpowiednią decyzję.
   

  Czym jest polisa grupowa na życie?


  Ubezpieczenie grupowe rządzi się swoimi prawami i nie jest to rozwiązanie dla każdego. Podstawowy wymóg to status zatrudnionego w firmie, która oferuje „grupówkę”. Jeśli spełniamy to kryterium, powinniśmy wiedzieć, że ubezpieczenie grupowe ma z góry ustalony zakres ochrony i wysokości odszkodowania. W tym ostatnim możemy ewentualnie wybrać wariant tańszy lub droższy, przez co zagwarantować sobie mniejsze lub większe świadczenie.

  Decydując się na polisę grupową jako zatrudnieni kupujemy gotowy pakiet. Takie ubezpieczenie ma wyłącznie funkcję ochronną. Nie można więc części wpłacanej składki ani oszczędzać, ani inwestować. Za to sama składka może być bardzo niska (rzędu 50 zł miesięcznie), a nawet opłacana w części lub całości przez pracodawcę, w zależności od wewnętrznej polityki firmy.

  Specyficzna jest również umowa. W polisie grupowej jest zawierana na okres 12 miesięcy, po czym odnawia się automatycznie na kolejny rok. Ubezpieczenie trwa tak długo, jak długo pracujemy w danej firmie – bez względu na to czy zostaliśmy zwolnieni, zmieniamy pracę czy odchodzimy na emeryturę. Towarzystwo ubezpieczeniowe może wtedy zaproponować tzw. kontynuację polisy grupowej na indywidualnych warunkach.
   

  Jakie ubezpieczenie grupowe proponuje Warta?


  Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta w swojej ofercie, oprócz polis OC i AC, mieszkaniowych, turystycznych oraz standardowych indywidualnych ubezpieczeń na życie, posiada również polisy grupowe. Są one skierowane zarówno do małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm, zatrudniających setki pracowników.
   

  Polisa grupowa Warta dla mikroprzedsiębiorców


  Pracodawca, który zatrudnia kilku pracowników, może zdecydować się na polisę Warta Smartbiznes. W swojej ofercie posiada ochronę dla ponad 150 różnych form działalności, dzięki czemu można odpowiednio dopasować ubezpieczenie do potrzeb swojej firmy. Ubezpieczyć można zatem zarówno branżę związaną z urodą i zdrowiem, jak i gastronomiczną, turystyczną, usługową, handlową reklamową czy rzemieślniczą.
   
  Smartbiznes umożliwia również ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej mikroprzedsiębiorcom, a dokładniej podmiotom posiadającym majątek do 1 000 000 zł i tym osiągającym roczny obrót z działalności nieprzekraczający 1 000 000 zł.

  W zakres ochrony ubezpieczeniowej wchodzi zabezpieczenie firmowego mienia (m.in. od kradzieży z włamaniem, dewastacji, awarii sprzętu elektronicznego czy utraty płynności finansowej), jak i ochrona życia pracowników (od następstw nieszczęśliwych wypadków czy assistance medyczny).
   

  Polisa grupowa Warta dla małych i średnich firm


  Głównym zadaniem polisy jest zabezpieczenie bliskich ubezpieczonego na wypadek jego nagłej śmierci. Ochronę można rozszerzyć w wybranym przez siebie kierunku, dzięki czemu zarówno pracownicy, jak i firma zyska ochronę, której najbardziej potrzebuje.
   
  Umowy dodatkowe w tej polisie dotyczą przede wszystkim:
  • rozszerzeń dotyczących ochrony mienia,
  • assistance – pomocy medycznej i technicznej,
  • rozszerzeń dotyczących odpowiedzialności cywilnej.
   

  Polisa grupowa Warta dla dużych firm


  Jest to rozwiązanie skierowane do firm, które zatrudniają powyżej 50 pracowników. Grupowe ubezpieczenie na życie dla korporacji Warta umożliwia pracodawcy skorzystanie z ulg podatkowych, z kolei pracownik, który zdecyduje się na polisę – może otrzymać szeroki zakres ochrony.
   

  Umowy dodatkowe w Polisie grupowej dla korporacji  Warta

  Umowa dodatkowa Zakres ochrony
  Aktywne dziecko Hospitalizacja w wyniku NW, uszczerbek w wyniku NW
  Zdrowie dziecka Hospitalizacja, poważne zachorowanie, operacja chirurgiczna spowodowana poważną chorobą
  Aktywni Trwały uszczerbek na zdrowiu, hospitalizacja, operacja chirurgiczna
  Wypadek Trwały uszczerbek w wyniku wypadku przy pracy lub NW, śmierć w wyniku wypadku przy pracy lub NW
  Pomoc w chorobie Hospitalizacja w wyniku zawału serca, udaru mózgu lub NW, organizacja oraz pokrycie kosztów rehabilitacji
  Warta Opieka Assistance medyczny
  Tab. 1. Opracowanie własne.
   
   

  Grupowe ubezpieczenie Warta NNW


  Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta oferuje również ochronę NNW dla pracowników. Zadaniem tego produktu jest wsparcie w sytuacji następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowania w sytuacji:
  • śmierci ubezpieczonego,
  • uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego.
  Ochrona z polisy NNW działa przez całą dobę i chroni ubezpieczonego zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pracownik ma również możliwość rozszerzenia ochrony podstawowej
   

  Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia grupowego? 


  Ubezpieczenie grupowe z pewnością jest korzystnym rozwiązaniem, jednak nie dla wszystkich. To, czy warto zainteresować się polisą, zależy od tego, jakie mamy oczekiwania względem sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony czy wysokości świadczeń.
   
  Zastanówmy się przed podpisaniem umowy, jak kwota odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu mogłaby nas satysfakcjonować lub jakie wsparcie finansowe dla naszych bliskich na wypadek naszej śmierci będzie niezbędne.
   
  Zanim się zdecydujemy na zakup ubezpieczenia, sprawdźmy dokładnie czy w umowie zgadzają się wszystkie parametry dotyczące oferty – czy suma ubezpieczenia odpowiada temu, co wybraliśmy oraz czy zakres ochrony jest dokładnie taki, jak przedstawiała oferta.
   
  Punktem, który również warto zweryfikować, jest zapis o kontynuowaniu polisy po rozwiązaniu umowy z pracodawcą. Z dniem odejścia z pracy, możemy stracić ochronę ubezpieczeniową.
   

  Kiedy ubezpieczenie grupowe Warta nie zapewni odszkodowania?


  Każda polisa na życie posiada w swojej umowie dokładnie sprecyzowane wyłączenia odpowiedzialności. Co to takiego? Są to okoliczności zdarzenia objętego ochroną, które wpływają na to, że ochrona nie zadziała. Dotyczy to np. zdarzeń, w których wina stoi po naszej stronie i wiązała się z zachowaniem ryzykownym.

  Przykładowo, ubezpieczenie grupowe Warta nie wypłaci należnego odszkodowania, jeśli do śmierci doszło wskutek:
  • samookaleczenia lub okaleczenia na własną prośbę, popełnienia lub usiłowanie popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego, w ciągu 24 miesięcy licząc od daty przystąpienia przez ubezpieczonego do umowy ubezpieczenia,
  • działań wojennych, stanu wojennego, czynnego udziału w zamieszkach, rozruchach, aktach terroru,
  • skażenia jądrowego, chemicznego, biologicznego (w tym spowodowanego działaniem broni nuklearnej, chemicznej, biologicznej) bądź napromieniowania.
  W takich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Wyłączenia odpowiedzialności dotyczą również umów dodatkowych, na co warto zwracać uwagę przy zawieraniu umowy.
  Przed podpisaniem umowy z ubezpieczyciel, możemy również sprawdzić, czy przewiduje on limity dotyczące świadczeń. Może okazać się, że w roku polisowym przysługuje nam jedno świadczenie na konkretne zdarzenie. Przykładowo: jedno świadczenie dotyczące złamania kości będzie oznaczało, że ponowne złamanie w ciągu 12 miesięcy nie będzie gwarantowało odszkodowania.
   

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?


  Ubezpieczenie grupowe ma swoje wady i zalety. Z pewnością jest to rozwiązanie korzystne finansowo – polisy grupowe cieszą się raczej dość niewysokimi składkami. W niewysokiej cenie możemy liczyć na szeroki zakres ochrony. Oprócz tego dla wielu z nas jest ważne, że obowiązuje nas minimum formalności, a odprowadzaniem składek zajmuje się nasz pracodawca.

  Minusem ubezpieczenia grupowego jest z kolei fakt, że nie możemy modyfikować umowy i zrezygnować z tej ochrony, która w ogóle nas nie interesuje. Ważną wadą jest również krótki czas trwania umowy – zawieramy ją na 12 miesięcy z możliwością kontynuowania o kolejny rok. Wiele osób może uznać taką formę ochrony za niewystarczającą. Należy również dodać, że z powodu niewysokiej sumy ubezpieczenia nie możemy liczyć na wysokie odszkodowania.

  Jakie mamy inne możliwości, by zabezpieczyć swoją przyszłość? Możemy zdecydować się na polisę kupioną samodzielnie. Zastanówmy się na tym, jaka suma ubezpieczenia i zakres ochrony nas interesują oraz jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na ubezpieczenie.

  Następnie skorzystajmy z pomocy porównywarki polisowej, która pomoże nam dotrzeć do najlepszych ofert, odpowiadającym naszym potrzebom. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo cennego czasu i dotrzemy do tańszych rozwiązań.

  Porównaj oferty

  Grupowe ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Warta ubezpiecza grupowo pracownikach w małych, średnich  i dużych firmach oraz dzieci w szkołach

  2. Polisa grupowa jest gotowym pakietem – po wybraniu zakresu i sum ubezpieczenia nie ma możliwości zmiany

  3. Umowa w polisie grupowej Warta jest zawierana na 12 miesięcy, ale kończy się w przypadku odejścia pracownika z firmy

  4. Z ubezpieczenia grupowego Warta może także skorzystać dziecko i współmałżonek ubezpieczonego pracownika

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia grupowe Warta

  1. Czy można rozszerzyć ochronę w polisie grupowej TU Warta?

   Tak, towarzystwo ubezpieczeniowe Warta przewiduje możliwość rozszerzenia ochrony w polisie grupowej. Jednak od tego, które rozszerzenia będą dla nas dostępne, decyduje nasz pracodawca.

  2. Czy ochronę z polisy Warta można kontynuować po odejściu z pracy?

   Tak, ubezpieczenie grupowe może być kontynuowane po rozwiązaniu umowy z pracodawcą. Należy w tym celu skontaktować się z ubezpieczycielem w ustalonym terminie

  3. Gdzie można sprawdzić warunki ubezpieczenia grupowego w Warta?

   Warunki umowy ubezpieczeniowej można sprawdzić w dokumencie OWU, który znajduje się na strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Dotyczy to każdej firmy ubezpieczeniowej.

  4. Kto otrzyma odszkodowanie, jeśli nie wskażemy osoby uposażonej?

   W przypadku braku wskazania osób uposażonych, ubezpieczyciel w przypadku śmierci płatnika składek wypłaca odszkodowanie osobom uprawnionym do dziedziczenia, z zachowaniem kolejności. Są to zatem najbliżsi krewni ubezpieczonego: współmałżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo lub teściowie.

  5. Czy w polisie grupowej mogę zrezygnować z części ochrony, która mnie nie interesuje?

   Polisa grupowa nie pozwala na modyfikowanie umowy, a nasz wybór sprowadza się do wybrania jednego z kilku wariantów cenowych. W sytuacji, gdy ubezpieczyciel w polisie grupowej oferuje rozszerzenia ochrony, możemy nie decydować się na nie lub wybrać wyłącznie te, które interesują nas najbardziej.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (5)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Andrzej Barszcz

  2020-01-29 09:08:23

  Czy należy mi się odszkodowanie za koronografię i włożenie stentów

  Odpowiedź Redakcji

  2020-01-30 12:11:30

  Tak, o ile w warunkach polisy znajduje się taki zapis. Wystarczy sprawdzić w dokumencie OWU lub skontaktować się z towarzystwem, w którym została wykupiona "grupówka".

  Piotr

  2020-02-03 00:11:09

  Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek samochodowy w którym trafiłem do szpitala na jeden dzień i miałem otarcia na glowie

  Odpowiedź Redakcji

  2020-02-03 09:21:54

  Odszkodowanie może zostać wypłacone na podstawie orzeczenia lekarskiego. W tym przypadku z tytułu uszczerbku na zdrowiu (NNW). Pobyt w szpitalu trwał zbyt krótko, aby i z tego powodu domagać się świadczenia (pobyt musi trwać min. 3-4 dni).

  Margola

  2020-02-10 15:28:51

  Czy mogę ubezpieczyć partnera w grupowym ubezpieczeniu z pracy?

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu