Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Warta ubezpieczenie grupowe - czy warto?

31 PAŹ 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
Nie dla każdego zakup ubezpieczenia na życie to łatwa decyzja. Dzieje się tak, ponieważ polisa wymaga wieloletniego zobowiązania finansowego – umowy podpisywane są na 5, 10 czy nawet 30 lat i wymagają regularnych składek. W przypadku ubezpieczeń grupowych umowa trwa krócej, a opłaceniem składki w terminie nie musimy się martwić.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Produktem bardzo często oferowanym przez zakłady pracy jest polisa grupowa firmy Warta. Jednak popularne „grupówki” mają swoje plusy i minusy. Przyglądamy się ofercie bliżej i podpowiadamy korzystne rozwiązania.

   

  W polisie grupowej Warta masz wpływ na zakres ochrony

  Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta dla zakładów pracy stworzyło polisę Warta Ekstrabiznes Plus. Jest to produkt typowo ochronny, którym ubezpieczony może samodzielnie zarządzać i przede wszystkim decydować o zakresie swojej ochrony. Polisa grupowa Warta jest zatem trochę innym produktem, niż pozostałe „grupówki”, gdzie wybór ogranicza się do wysokości sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie – wysokości składki. Mamy możliwość decydowania i wybrania tego, co jest nam najbardziej potrzebne.

  W swojej podstawowej ofercie polisa chroni ubezpieczonego na wypadek śmierci. W ramach polisy Ekstrabiznes Plus ubezpieczony może włączyć w ochronę najbliższe osoby. Musi jednak taką decyzję zgłosić ubezpieczycielowi oraz podać wszystkie niezbędne do ubezpieczenia dane osobowe.

   

  Warta Ekstrabiznes Plus – umowy dodatkowe

  rodzaj ochrony szczegóły
  NIESZCZĘŚLIWY WYPADEK czasowa niezdolność do pracy
  WYPADEK KOMUNIKACYJNY trwałe uszkodzenie ciała
  częściowe inwalidztwo
  uszczerbek na zdrowiu
  śmierć
  DZIECKO urodzenie dziecka
  śmierć dziecka
  wypadek komunikacyjny
  trwałe uszkodzenie ciała
  uszczerbek na zdrowiu
  CHOROBA zawał serca
  udar mózgu
  MAŁŻONEK/PARTNER śmierć
  wypadek komunikacyjny
  zawał serca
  udar mózgu
  trwałe uszkodzenie ciała
  uszczerbek na zdrowiu
  ASSISTANCE medyczny
  POBYT W SZPITALU ubezpieczony
  dziecko
  małżonek/partner
  Tabela 1. Oprac. na podstawie dokumentu OWU.
   

  Umowy dodatkowe zawierane są na rok czasu, dzięki czemu po wykorzystaniu ich, nie trzeba ich kontynuować. Tak dzieje się w przypadku umowy dotyczącej urodzenia dziecka – jeśli nie planujemy więcej dzieci – z umowy po jej zakończeniu można spokojnie zrezygnować, by nie generowała dodatkowych kosztów.
   
  PAMIĘTAJ!
  Składki dotyczące poszczególnych rozwiązań są ustalane przy podpisywaniu umowy. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie można w przyszłości uzyskać. Umowy dodatkowe należy wybierać rozsądnie – zdecydować się na te, które mają największą szansę wystąpienia w najbliższych latach.

  Porównaj oferty

  Warta Ekstrabiznes Plus – ile wynosi świadczenie?

  Kwota, na jaką się ubezpieczymy w ramach polisy Warta Ekstrabiznes Plus jest wybierana przez nas samych. To my decydujemy o wysokości sumy ubezpieczenia. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ na podstawie sumy ubezpieczenia obliczany jest należny procent za zdarzenia objęte ochroną.

  Bywa, że ubezpieczenia grupowe oferują niskie sumy ubezpieczenia – tutaj mamy możliwość samodzielnego zdecydowania na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć i jeśli zależy nam na wysokiej kwocie – mamy taką możliwość.

   

  Warta Ekstrabiznes Plus – ile trwa umowa?

  Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na 12 miesiecy. Po upływie tego czasu jest automatycznie przedłużana na kolejny rok. Jeśli chcemy zrezygnować z polisy, należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie TU Warta.

  Ubezpieczenia grupowe najczęściej stosują roczne umowy. Jest to stosunkowo krótki czas trwania umowy, ale po zakończeniu umowy można polisę kontynuować indywidualnie na podobnych warunkach. Jeśli zatem ubezpieczonemu zależy na zmianie zasad ubezpieczenia – ma taką możliwość.

   

  Warta Ekstrabiznes Plus – wyłączenia odpowiedzialności

  Każda polisa na życie posiada swoje wyłączenia odpowiedzialności, w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą się one nieznacznie różnić.

  Ubezpieczenie grupowe Warta również je posiada. Ubezpieczony może zatem spodziewać się, że nie otrzyma wypłaty odszkodowania w sytuacjach, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną w wyniku:
  • samookaleczania się oraz prób samobójczych, popełnienie samobójstwa w ciągu 2 lat od rozpoczęcia ochrony ubezpieczenia;
  • działań wojennych, stanu wojennego, czynnego udziału osoby ubezpieczonej w zamieszkach, rozruchach czy aktach terroru;
  • skażeń typu jądrowego, chemicznego, biologicznego czy napromieniowania.
  Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, gdy ubezpieczyciel uznaje, że ubezpieczony działał świadomie na własną niekorzyść. Ryzyko podejmowane świadomie, np. o przebywaniu w kraju, na terenie którego toczy się wojna uniemożliwia otrzymanie odszkodowania w sytuacji, gdy zajdzie zdarzenie objęte ochroną.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie grupowe Warta - czy jest dla wszystkich?

  Firma ubezpieczeniowa Warta przedstawia atrakcyjną ofertę, jednak polisy grupowe to nie rozwiązanie dla każdego. Głównym warunkiem jest posiadanie statusu zatrudnionego w danej firmie.

  Poza tym w ubezpieczeniu grupowym mamy krótki czas trwania umowy i stosunkowo niższe sumy ubezpieczenia, w przypadku polis indywidualnych kwoty te są zdecydowanie wyższe. Ochronę indywidualnie można nabyć na długi czas – co dla wielu osób może być bardzo ważne.

  W polisach indywidualnych możemy również inwestować oraz oszczędzać nasze środki finansowe, czego w "grupówce" nie możemy robić. Warto zatem zastanowić się przed zakupem ubezpieczenia grupowego, jak wygląda nasza sytuacja życiowa oraz finansowa i tym kierować się przy wyborze rodzaju polisy.
   

  Polisa indywidualna Warta - droższa alternatywa

  Polisa grupowa Warta ma jeszcze jeden podstawowy minus – nawet najlepsza oferta, niska składka lub jej brak (niektórzy pracodawcy pokrywają koszty składki) kończy się w momencie odejścia ubezpieczonego z firmy, w której korzystał np. z polisy Warta Ekstrabiznes Plus. Wtedy może nadal korzystać z ochrony, ale na zasadzie indywidualnej, wybierając jedną z kilku propozycji:
   

  • Warta dla Ciebie i Rodziny – obejmuje ochroną ponad 50 różnych zdarzeń, zawartych w gotowych wariantach dopasowanych do potrzeb i możliwości finansowych różnych grup klientów,
    
  • Warta Twoja Przyszłość – przeznaczone dla osób, które planują przyszłość z troską o swoich najbliższych. Oferta jest idealnym połączeniem ochrony ubezpieczeniowej z możliwością inwestowania środków, a tym samym gromadzenia kapitału,
    
  • Warta Ochrona – dla osób, które chcą zabezpieczyć finansowo swoich bliskich na wypadek nieprzewidzianych okoliczności i poszukują długoterminowej ochrony, możliwość ubezpieczenia zdrowia na kwotę nawet 600 000 zł,
    
  • Warta Sposób na Raka – świadczenie wypłacane w przypadku nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym może wynieść nawet 200 000 zł.

  W indywidualnych polisach Warta składka jest nieco wyższa niż w ubezpieczeniu grupowym. Dzieje się tak z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że ryzyko dotyczy jednego lub co najwyżej kilku ubezpieczonych. W polisie grupowej to samo ryzyko rozkłada się na kilkadziesiąt czy kilkaset zatrudnionych osób.

  PAMIĘTAJ!
  W polisie indywidualnej możesz liczyć na wysokie sumy ubezpieczenia i szeroki zakres ochrony, a także wybrać częstotliwość opłacania składek: miesięczną, kwartalną, półroczną i roczną.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (5)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Andrzej Barszcz

  2020-01-29 09:08:23

  Czy należy mi się odszkodowanie za koronografię i włożenie stentów

  Odpowiedź Redakcji

  2020-01-30 12:11:30

  Tak, o ile w warunkach polisy znajduje się taki zapis. Wystarczy sprawdzić w dokumencie OWU lub skontaktować się z towarzystwem, w którym została wykupiona "grupówka".

  Piotr

  2020-02-03 00:11:09

  Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek samochodowy w którym trafiłem do szpitala na jeden dzień i miałem otarcia na glowie

  Odpowiedź Redakcji

  2020-02-03 09:21:54

  Odszkodowanie może zostać wypłacone na podstawie orzeczenia lekarskiego. W tym przypadku z tytułu uszczerbku na zdrowiu (NNW). Pobyt w szpitalu trwał zbyt krótko, aby i z tego powodu domagać się świadczenia (pobyt musi trwać min. 3-4 dni).

  Margola

  2020-02-10 15:28:51

  Czy mogę ubezpieczyć partnera w grupowym ubezpieczeniu z pracy?

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020