W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca zaoferuje nam możliwość zakupu grupówki, takie rozwiązanie może nam się wydać zbędne. Czy można mieć ubezpieczenie na życie w dwóch różnych towarzystwach ubezpieczeniowych? Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie? Tak, a takie rozwiązanie może zapewnić nam sporo korzyści.
Czytaj więcejUbezpieczenie na życie dla bezrobotnych z pozoru wydaje się nie mieć sensu. Tymczasem zakup polisy przez osobę bezrobotną zapewnia ochronę finansową w wielu trudnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zobacz w naszym artykule, dlaczego bezrobotny powinien kupić ubezpieczenie na życie.
Czytaj więcejUbezpieczenie na życie polega na tym, że jest to zabezpieczenie finansowe w razie wypadku, gromadzenie albo pomnażanie oszczędności. Sposób działania polisy na życie zależy od rodzaju ubezpieczenia, na który się zdecydujemy. Porównujemy kilka przykładowych produktów dostępnych na rynku i sprawdzamy, na czym one polegają.
Czytaj więcejTowarzystwa ubezpieczeniowe oferują produkty ubezpieczeniowe od urodzenia do zaawansowanej starości, ale Funkcje i możliwości polis różnią się od siebie znacząco. Sprawdźmy zatem, jakie oferty przewidziane są dla określonych przedziałów wiekowych.
Czytaj więcejKażdemu z nas może przytrafić się poważna choroba lub wypadek przy pracy, przez które utracimy zdolność do zarobkowania. Taka sytuacja może znacznie pogorszyć naszą sytuację życiową oraz finansową, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie od utraty zdolności do pracy. Sprawdź w naszym artykule ile kosztuje ubezpieczenie na życie od utraty zdolności do pracy i gdzie warto je kupić.
Czytaj więcejDla wielu osób badania lekarskie w ubezpieczeniach na życie są zbędnym przymusem, który zniechęca do zakupu polisy. Warto wiedzieć, że nie są one konieczne, ale coraz częściej można spotkać się z ofertą ubezpieczenia na życie bez badań lekarskich. Czy takie rozwiązanie się opłaca?
Czytaj więcej