Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu - czy jest opłacalne?

Data aktualizacji: 27 KWI 2022

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu - czy jest opłacalne?
Choroba nowotworowa może dotknąć każdego, dlatego możemy spróbować zabezpieczyć się na taką możliwość. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ochronę właśnie na wypadek nowotworu. Sprawdzamy to.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Zachorowanie na raka nie musi oznaczać najgorszego – szybkie zdiagnozowanie oraz nowoczesne metody leczenia mogą sprawić, że choroba będzie miała lżejszy przebieg. W takiej sytuacji przyda się wsparcie finansowe.
   

  Czym jest ubezpieczenie na wypadek nowotworu i co obejmuje?

  Zadaniem ubezpieczenia na wypadek nowotworu jest zapewnienie wsparcia finansowego w sytuacji, gdy dojdzie do zdiagnozowania choroby. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle przedstawiają listę przypadków chorobowych, które obejmują swoją ochroną. Najczęściej są to nowotwory złośliwe oraz niezłośliwy guz mózgu, jednak warto dokładnie zapoznać się z tą listą (znaleźć ją można w dokumencie OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

  Przed zawarciem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, możemy zostać poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej. Ma ona na celu ustalić, jaki jest nasz aktualny stan zdrowia. Ubezpieczyciel będzie interesował się tym, czy chorowaliśmy w przeszłości, byliśmy hospitalizowani oraz z jakiego powodu oraz jaki tryb życia prowadzimy.

  W ankiecie mogą pojawić się pytania o to:

  • czy chorowaliśmy wcześniej na raka,
  • czy byliśmy hospitalizowani oraz z jakiej przyczyny,
  • czy aktualnie leczymy jakieś dolegliwości,
  • czy przechodziliśmy wcześniej operację chirurgiczną,
  • czy stosujemy używki.

  W sytuacji, gdy dojdzie do postawienia diagnozy nowotworowej, ubezpieczony powinien najszybciej, jak to możliwe, zgłosić ten fakt wraz z dokumentacją medyczną ubezpieczycielowi. Wypłata świadczenia powinna mieć miejsce do 30 dni od momentu zgłoszenia.
   

  Komu grozi zachorowanie na raka?

  Liczba zachorowań na chorobę nowotworową każdego roku jest wysoka. Śmiertelność spowodowana rakiem również dotyka wielu osób. Każdego roku w Polsce stwierdza się około 110 000 zgonów spowodowanych nowotworem. Dla przykładu tylu mieszkańców liczy sobie miasto Wałbrzych.  

  U mężczyzn najczęściej występuje:

  • nowotwór płuc (ok. 17%),
  • nowotwór gruczołu krokowego (ok. 13%),
  • nowotwór okrężnicy (ok. 7%).
  U kobiet najczęściej diagnozowany rak to:
  • nowotwór piersi (ok. 22%),
  • nowotwór płuc (ok. 9%),
  • nowotwór trzonu macicy (ok. 7%).
  Warto mieć na uwadze fakt, że w Polsce najwięcej ludzi umiera z powodów chorób układu krążenia, jednak kolejnym powodem zgonów są właśnie choroby nowotworowe. Według ostatnich, dostępnych w „Roczniku demograficznym 2019” statystyk, z powodu nowotworu umiera ok. 27% Polaków.
  Statystyki pokazują również, że około 19 osób w naszym kraju co godzinę dowiaduje się, że cierpią na chorobę nowotworową. Diagnozę słyszy około 160 000 Polaków. Niestety, najczęściej są to nowotwory złośliwe.

  Najczęściej na choroby nowotworowe umierają mieszkańcy województw: śląskiego (313,3 przypadków na 100 tys. mieszkańców), dolnośląskiego (309,3) i łódzkiego (309,2).
   

  Jak ubezpieczenie na wypadek nowotworu działa w praktyce?

  Polisa na wypadek zdiagnozowania nowotworu może pomóc na dwa sposoby. Pierwszy oznacza wsparcie finansowe, a drugi pomoc medyczną oraz usługi assistance w ramach polisy na życie.
  Ubezpieczony, z tytułu rozpoznania raka, może otrzymać wysokie świadczenie, nawet w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Pieniądze te może przeznaczyć na nowoczesne metody leczenia, wyjazd związany z leczeniem poza granicami Polski lub dowolnie inny wybrany cel.

  Polisa na wypadek raka może zapewniać również pomoc w zorganizowaniu oraz pokryciu kosztów związanych z leczeniem za granicą.

  Ponadto, ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej może również zapewnić ochronę wynikającą z pakietu assistance. Dzięki temu ubezpieczony może liczyć na dowóz leków, wizytę domową lekarza lub transport medyczny.


  Ile kosztuje polisa na raka?

  Koszt polisa na wypadek nowotworu jest zależny od kilku czynników: sumy ubezpieczenia, zakresu oferowanej ochrony oraz naszego wieku i stanu zdrowia. Dlatego właśnie cena nawet tej samej polisy dla dwóch różnych osób może wynosić nieco inną kwotę.
   

   

  Zdarzenie Wariant I Wariant II Wariant III
  PZU Na wypadek nowotworu Nowotwór złośliwy 25 000 zł 50 000 zł 100 000 zł
  Niezłośliwy guz mózgu 25 000 zł 50 000 zł 100 000 zł
  Dodatkowa opinia medyczna Tak Tak Tak
  Tabela 1. Opracowanie własne.
   
  Powyższa oferta może kosztować nawet 30 zł rocznie, pod warunkiem, że ubezpieczony nie przekroczył 27 roku życia, nie pali papierosów oraz u jego rodziców nie został nigdy rozpoznany jeden z kilku nowotworów.
   

  Przykładowy koszt ubezpieczenia na życie

  TU SU Poważna choroba Pobyt w szpitalu Wysokość składki miesięcznej
  ERGO Hestia 25 000 zł - - 30 zł
  ERGO Hestia 22 000 zł 4 000 zł 40 zł/dzień 55 zł
  Generali 35 000 zł 2 000 zł 45 zł/dzień 68 zł
  MetLife Wybierana jest indywidualnie Tak Tak Obliczana na podstawie wybranej SU
  Generali 70 000 zł 6 000 zł 60 zł/dzień 140 zł
  Aviva Wybierana jest indywidualnie Tak Tak Obliczana na podstawie wybranej SU
  ERGO Hestia 100 000 zł 20 000 zł 100 zł/dzień 130 zł
  Tabela 2. Opracowanie własne
   

  Jaką kwotę wypłaci ubezpieczyciel w przypadku zachorowania? 

  Wysokość świadczenia jest zależna od wybranej przez nas polisy oraz wariantu cenowego. Jeśli zdecydujemy się na wysoką sumę ubezpieczenia, to nasze odszkodowanie z tytułu rozpoznania raka może być również duże.
   

  Wysokość świadczenia z tytułu zdiagnozowania nowotworu

  TU Kwota świadczenia Liczba przypadków objętych ochroną
  Nationale-Nederlanden – Ochrona Jutra Sposób na przyszłość 40 000-600 000 zł Liczba zależna od wybranego wariantu
  Aviva – Poważne zachorowanie do 800 000 zł 45 różnych chorób
  ERGO Hestia – Poważne zachorowanie Do 200 000 zł 50 różnych chorób
  Generali – Z myślą o życiu PLUS Ustalana indywidualnie Do 40 różnych chorób
  PZU Na wypadek nowotworu Do 100 000 zł Liczba zależna od wybranego wariantu
  Pru Nawet do 350% SU Do 54 różnych chorób

  Tabela 3. Opracowanie własne.


  Kwota, jaką można otrzymać z tytułu zdiagnozowania raka to suma od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset tysięcy złotych. Warto pamiętać, że podstawą do wypłaty świadczenia mogą być również operacje chirurgiczne, leczenie specjalistyczne oraz pobyt w szpitalu. Z tego właśnie powodu, osoby zainteresowane ochroną na wypadek raka, mogą rozważyć jeszcze dodatkowe rozszerzenie ochrony.
   

  Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy?

  Istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia. Dzieje się tak np., gdy dojdzie do wyłączenia odpowiedzialności. Chodzi o konkretne okoliczności zdarzenia, które zostały ujęte w dokumencie OWU. Wyłączenie odpowiedzialności może mieć miejsce, jeśli np. ubezpieczony zataił informacje o swoim stanie zdrowia.

  Pieniądze nie zostaną również wypłacone ubezpieczonemu, jeśli nie minęła jeszcze karencja. Jest to okres pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem ochrony w konkretnym zakresie. W zależności od ubezpieczenia, karencja może wynosić inny czas – np. 6 lub 12 miesięcy.
   

  Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie na wypadek nowotworu?

  Choroba nowotworowa może spotkać każdego. Możemy dbać o zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę, unikać używek, dbać o aktywność fizyczną oraz badania profilaktyczne, ale nie zagwarantuje to nam w żaden sposób, że na pewno nie zachorujemy. Możemy starać się o zmniejszenie ryzyka diagnozy, ale takiej opcji wykluczyć nie możemy.

  Ważne jest również to, że jeden przypadek nowotworu złośliwego u dwóch różnych osób może mieć zupełnie inny przebieg. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pomoc finansową, dzięki której można zdecydować się np. na leczenie za granicą lub nowoczesne metody wspierające walkę z chorobą.
   

  Gdzie można kupić ubezpieczenie od choroby nowotworowej?

  Polisę na wypadek choroby nowotworowej możemy kupić w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Należy pamiętać o tym, że nie jest to samodzielne ubezpieczenie, ale umowa dodatkowa, której nie kupimy bez umowy podstawowej.

  W celu znalezienia odpowiedniej oferty warto porównać dostępne oferty. Każdy z nas może potrzebować zupełnie innego rodzaju ochrony. W tym celu możemy skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, dzięki której w prosty i szybki sposób dotrzemy do najlepszych ofert polisowych.

   
  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w tym zdiagnozowania nowotworu. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. W Polsce  ponad 100 tys. zachorowań na raka kończy się zgonem

  2. Im wcześniej kupimy polisę na życie z rozszerzeniem o nowotwór, tym niższa będzie składka z uwagi na mniejsze ryzyko ubezpieczeniowe

  3. Polisa na wypadek nowotworu jest opłacalna, bo za kilkaset złotych miesięcznie możemy otrzymać do kilkuset tysięcy na leczenie

  4. Świadczenie jest wypłacane na każdym etapie leczenia – od rozpoznania nowotworu do sfinansowania kosztów rehabilitacji

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na wypadek nowotworu?

  1. Czy można kupić wyłącznie ochronę na wypadek nowotworu?

   Nie, ochrona na wypadek zdiagnozowania raka jest umową dodatkową. Oznacza to, że musimy zakupić podstawową polisę na życie i rozszerzyć zakres ochrony o umowę dotyczącą choroby nowotworowej.

  2. Czy można otrzymać dwa odszkodowania z tytułu nowotworu?

   Tak, możemy otrzymać dwa lub więcej świadczeń, jeśli posiadamy więcej niż jedno ubezpieczenie. Tak może się zdarzyć w sytuacji, gdy posiadamy ubezpieczenie w miejscu zatrudnienia oraz indywidualną polisę na życie.

  3. Które przypadki nowotworu objęte są ochroną w polisie na raka?

   Ochroną objęte są najczęściej nowotwory złośliwe oraz niezłośliwy guz mózgu. Należy jednak sprawdzać listę przypadków wymienionych w liście chorób, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje inną liczbę nowotworów.

  4. W jakim wieku można przystąpić do ubezpieczenia na wypadek nowotworu?

   Najczęściej do ubezpieczenia możemy przystąpić między 18 a 60 rokiem życia. Część ofert może oferować niższą lub wyższą granicę wiekową, dlatego warto dokonać porównania różnych ofert i dopasować ofertę do swoich potrzeb.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Najnowsze artykuły
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

  23 WRZ 2021
  Polisy na życie w Gdańsku można wykupić m.in. w towarzystwach...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

  16 WRZ 2021
  Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

  07 WRZ 2021
  Mieszkańcy Rzeszowa mogą kupić tanią polisę na życie za pomocą...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

  03 WRZ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

  22 LIP 2021
  Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....
  Porada img

  Jak odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na życie?

  05 LIP 2021
  Ubezpieczenie życiowe wymaga często opłacania składek przez 10, 15, a nawet...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Poradnik ubezpieczeniowy
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Porównaj ubezpieczenie
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu