Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie znajdziesz też w banku

03 STY 2018
Data aktualizacji: 06 LUT 2020

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie znajdziesz też w banku
Ubezpieczenie na życie to produkt dobrowolny. Nikt nie może nas zmusić do posiadania polisy, także bank. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli staramy się o pożyczkę. Wtedy jednym z wymagań banku będzie dodatkowe zabezpieczenie kredytobiorcy w postaci ubezpieczenia.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Polisa na życie do kredytu nie zawsze jest obowiązkowa, ale zawsze znajduje się w ofercie banku. Sprawdzamy, na co mogą liczyć klienci tych instytucji finansowych w zakresie polis, jakie muszą spełnić wymagania i z jakimi wydatkami powinni się liczyć.

  Sprawdziliśmy ofertę 4 wiodących banków w Polsce: BGŻ BNP Paribas, Santander, Credit Agricole i Getin Bank.
   

  Kiedy bank może wymagać polisy na życie do kredytu?

  Jeśli bierzemy kredyt hipoteczny (na zakup lub budowę nieruchomości), musimy spełnić kilka warunków, w tym:

  • posiadać zdolność kredytową – jest oceniana na podstawie posiadanych oszczędności, majątku, wysokości dochodów czy rodzaju zatrudnienia;
  • zapłacić wkład własny – zwykle to 10% wartości kredytu;
  • kupić polisę mieszkaniową – przynajmniej z podstawowym zakresem ochrony.
  Polisa na życie do kredytu może być wymagana, ale nie musi. Wszystko zależy od decyzji banku. Z pewnością na naszą korzyść będzie działało posiadanie takiego ubezpieczenia, które przyda się każde sytuacji, która uniemożliwi spłacanie kredytu, np.
  • złamanie ręki,
  • wypadek komunikacyjny,
  • poważne zachorowanie,
  • wypadek przy pracy,
  • długi pobyt w szpitalu,
  • rehabilitacja.

  Za każde z wymienionych zdarzeń dostaniemy odszkodowanie, które pozwoli uniknąć finansowych kłopotów. Oczywiście, pod warunkiem, że takie zdarzenie będzie obejmowała polisa.
   

  Polisa i kredyt – jakie wymagania i opłaty?

  Banki chętnie oferują polisy na życie do kredytu i bez kredytów, ale stawiają jeden wymóg – posiadanie co najmniej konta bankowego. Aby skorzystać z oferty, trzeba być klientem banku.

  Takie „polisy bankowe” to w rzeczywistości, poza nielicznymi wyjątkami, produkty towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele sprzedają je pod inną nazwą dopasowaną do danego banku. Polisa do kredytu ma też osobne warunki, których nie otrzyma osoba nie będąca klientem placówki finansowej.

  Opłaty również są indywidualnie dopasowane do polisy sprzedawanej przez bank. Faktem jest, że składka jest pobierana automatycznie z konta klienta, najczęściej w cyklu miesięcznym razem z ratą pożyczki.
   

  Ubezpieczenie na życie w BGŻ BNP Paribas

  W banku BGŻ BNP Paribas ubezpieczycielem jest Colonnade Insurance Société Anonyme (dotyczy polisy na życie obejmującej poważne zachorowanie) oraz Cardif Assurances Risques Divers S.A. ( ubezpieczenie NNW).

  Składka minimalna wynosi 12 zł, natomiast maksymalna 70 zł miesięcznie według 3 wariantów – Brązowego, Srebrnego i Złotego. Wysokość składki jest uzależniona od sumy ubezpieczenia i od wieku ubezpieczonego, przy czym maksymalne odszkodowanie nie jest dostępne dla osoby, która skończyła 50 rok życia.
   

  Polisa na życie Wiktoria w BGŻ BNP Paribas – suma ubezpieczenia i składka

  Wariant BRĄZOWY SREBRNY ZŁOTY
  Zdiagnozowanie nowotworu 25 000 zł 35 000 zł 45 000 zł
  Wysokość  miesięcznej składki
  18-39 lat 12 zł 16 zł 32 zł
  40-49 lat 38 zł 55 zł 68 zł
  50-59 lat 70 zł - -
  Tabela 1. Oprac. własne.

  Polisa NNW obejmuje 3 zdarzenia: zgon w następstwie Nieszczęśliwego wypadku, zgon w następstwie Nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego i pobyt w Szpitalu w następstwie Nieszczęśliwego wypadku. Umowa może być zawarta z klientem banku BGŻ BNP Paribas, który posiada kartę płatniczą lub kredytową, ma co najmniej 18 lat i nie więcej niż 70 lat. Umowa trwa 5 lat.

  Polisa NNW w BGŻ BNP Paribas – wysokość świadczenia


  Zdarzenie
   
  Wariant A Wariant B Wariant C

  zgon
  w następstwie nieszczęśliwego wypadku
   
  90 000 zł 145 000 zł 200 000 zł

  zgon
  w następstwie nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
   
  90 000 zł 145 000 zł 200 000 zł
  pobyt w szpitalu
  w następstwie nieszczęśliwego wypadku*

  Za każdy dzień pobytu
   

  90 zł
   

  145 zł
   

  200 zł
   

  Suma ubezpieczenia
   

  8100 zł
   

  13 050 zł
   

  18 000 zł
   
  Składka miesięczna 25 zł 32 zł 39 zł

   *po pobycie w szpitalu ubezpieczony uprawniony jest do korzystania ze świadczeń Assistance.

  Tabela 2. Oprac. własne na podstawie dokumentu OWU dostępnego na stronie BGŻ BNP Paribas.
   

  Ubezpieczenie na życie w Santander

  W banku Santander ubezpieczycielem jest Aviva. Bank oferuje 4 produkty dotyczące członków rodziny ubezpieczonego: Opiekun rodziny, Onkopolisa, Dla Bliskich i Plan B.

  1. Santander Opiekun Rodziny zapewnia zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci ubezpieczonego. Klient banku Santander może wybrać sumę ubezpieczenia, w oparciu o swój wiek – od 50 000 zł do 300 000 zł
    
  2. Onkopolisa to rozwiązanie, które ma zabezpieczyć ubezpieczonego na wypadek wystąpienia choroby nowotworowej. Jak polisa chroni rodzinę? Ubezpieczony na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego – może otrzymać 50 000, 80 000 lub 120 000 zł.
    
  3. Polisa Dla Bliskich to ubezpieczenie chroni bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel zapewnia wsparcie finansowe, które pozwoli stanąć na nogi w tej trudnej sytuacji, jaką jest utrata bliskiej osoby. Polisa jest skierowana do osób mających od18 do 65 lat. Najniższa suma ubezpieczenia, jaką można otrzymać w ramach tej polisy to 100 000 zł, najwyższa wynosi 200 000 zł.
    
  4. Plan B to produkt, który uchroni ubezpieczonego finansowo w sytuacji, gdy utraci zdolność do pracy lub znajdzie się w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Polisa jest dostępna w jednym wariancie, a składka miesięczna wynosi 33 zł. Ubezpieczyciel będzie wspierał finansowo do momentu znalezienia pracy. Dodatkowo polisa oferuje assistance zawodowy, który pomoże w znalezieniu pracy. Z tytułu utraty pracy ubezpieczony może otrzymać kwotę do 5000 zł. Polisa skierowana jest do osób między 18, a 61 rokiem życia i są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę.
   

  Ubezpieczenie na życie w Credit Agricole

  Bank Credit Agricole oferuje swoim klientom 4 gotowe produkty:

  • Pakiet Życie - 3 ubezpieczenia chroniące finansowo życie i zdrowie aż do 65. roku życia w wariantach obejmujących: zgon, poważne zachorowanie i pobyt w szpitalu;
  • Pakiet na Wypadki - kompleksowa pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, dla dorosłych i dla dzieci;
  • Z myślą o bliskich - ubezpieczenie dostępne nawet dla osób w wieku 85 lat;
  • Ubezpieczenie na życie - grupowe ubezpieczenie chroniące przed skutkami trwałej niezdolności do pracy, a dodatkowo zapewniające bliskim stabilność finansową na wypadek śmierci.
  Składki są zależne od polisy i jej szczegółów. Pakiet Życie to składka od 14 zł za pojedyncze zdarzenie do 73 zł za 3 zdarzenia.
   

  Pakiet Życie w Credit Agricole – wysokość miesięcznych składek

  Ubezpieczenie Ubezpieczenie na życie Poważne zachorowanie Hospitalizacja
  Składka 32 zł 27 zł 14 zł
  Suma ubezpieczenia 50 000 zł
  (100 000 zł NNW)
  20 000 zł 75 zł dziennie

  Tabela 3. Na podstawie oferty www.creditagricole.pl.

   

  Ubezpieczenie na życie w Getin Bank

  W banku Getin Bank ubezpieczycielem jest towarzystwo ubezpieczeniowe Europa. Jeżeli jesteśmy klientami Getin Banku – to bank oferuje nam aż 5 możliwości ubezpieczeniowych. Są to:

  • Pakiet Niezawodny
  • Pakiet Ochrona Karty;
  • Ubezpieczenie Ochronne od Kredytów Gotówkowych;
  • Ubezpieczenie Kredytów Hipotecznych;
  • Ubezpieczenie Kredytów Samochodowych.

  W polisie na życie do kredytu gotówkowego ochrona może trwać przez cały okres kredytowania, maksymalnie 36 miesięcy. Składka jest jednorazowa, opłacana z góry za cały okres ochrony, może być skredytowana. Zakres ochrony dotyczy zgonu, poważnego zachorowania i do wyboru: utraty źródeł dochodu lub złamania w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie np. za zdiagnozowanie nowotworu jest równe kwocie udzielonego kredytu + 50 000 zł, za utratę źródeł dochodu bank wypłaca 48 000 zł w 12 ratach. Polisę można zawrzeć przed ukończeniem 75 lat i na kwotę do 300 000 zł kredytu.
   

  Oferta z banku czy porównywarki?

  Pamiętajmy o tym, że zakup ubezpieczenia na życie w banku to z jednej strony spora wygoda i oszczędność czasu, a z drugiej – brak porównania i szansa na przepłacenie za ochronę.

  Dla tych osób, które nie mają konkretnych oczekiwań i po prostu chcą się zabezpieczyć – będzie to szybkie i łatwe rozwiązanie, które nie będzie wymagało odwiedzania osobnego biura towarzystwa ubezpieczeniowego. Zawarcie umowy przebiegnie szybko i bez dodatkowych komplikacji.

  Minusem i to znaczącym jest fakt, że bez porównania możemy naprawdę sporo przepłacić. Wydawać by się mogło, że oferty rzędu kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie są najtańszym rozwiązaniem na rynku ubezpieczeniowym – nic bardziej mylnego.

  Ubezpieczenie na życie nie musi sporo kosztować, by zapewnić nam ochronę wysokiej jakości. Sprawdźmy zatem przed zakupem – co oferuje nam konkurencja. Może okazać się, że bardzo szybko znajdziemy tańsze i lepsze oferty.

  Porównaj oferty

  Polisa na życie ma zapewniać ubezpieczonemu pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla niego oraz jego bliskich. Pamiętajmy również o tym, że istotna jest również cena tego ubezpieczenia, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw m.in: AXAAllianzMetLifeGeneraliAvivaAegonPKO UbezpieczeniaWartaUniqaMacifConcordia. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Polisa na życie nie jest wymagana, chyba że dotyczy zaciąganego kredytu

  2. O przymusie posiadanie ubezpieczenia życiowego decyduje konkretny bank

  3. Aby skorzystać z ubezpieczenia oferowanego przez bank, trzeba być jego klientem

  4. Polisę do kredytu można też kupić poza bankiem, np. przez porównywarkę
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Najnowsze artykuły
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

  23 WRZ 2021
  Zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

  16 WRZ 2021
  Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

  07 WRZ 2021
  Funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona życia i zdrowia ubezpieczonego....
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

  03 WRZ 2021
  Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

  22 LIP 2021
  Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....
  Porada img

  Jak odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na życie?

  05 LIP 2021
  Ubezpieczenie życiowe wymaga często opłacania składek przez 10, 15, a nawet...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Poradnik ubezpieczeniowy
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Porównaj ubezpieczenie
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu