Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

AXA

AXA

AXA to jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie. W Polsce towarzystwo jest obecne od 2006 roku i od początku swojej działalności oferuje ubezpieczenia majątkowe, a także na życie. Z produktów AXA korzysta ponad 3 mln klientów, łącznie z firmami oraz międzynarodowymi korporacjami.  AXA z wynikiem 4,7% udziału rynkowego na koniec 2017 roku znajduje się wśród 5 największych ubezpieczycieli w Polsce. Towarzystwo jest wyłącznym partnerem mBanku w oferowaniu ubezpieczeń ochronnych na życie i majątkowych. W dziedzinie ubezpieczeń na życie AXA proponuje rozwiązania ochronne, jak i oszczędnościowe. Ubezpieczenia na życie można zawierać w formie indywidualnej lub grupowej.
 

Przykładowe polisy na życie AXA


AXA proponuje kilka produktów dotyczących finansowej ochrony życia dla dorosłych oraz dla niepełnoletnich. To:

 • Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny,
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko,
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Pomoc na Raka,
 • Ochrona z Gwarancją Kapitału,
 • Plan Ochronny AXA.
 
AXA Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny jest ubezpieczeniem na życie, które gwarantuje pomoc finansową w razie śmierci, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu i urodzenia się dziecka, a także dostęp do lekarzy specjalistów, badań i rehabilitacji.
Z polisy może skorzystać cała rodzina, w tym małżonkowie, dzieci oraz rodzice i teściowie. Zakres ochrony to nawet 11 zdarzeń.

AXA Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko zapewnia dziecku lub dzieciom w wieku do 18 roku życia pomoc finansową oraz dostęp do lekarzy, badań i rehabilitacji w przypadku problemów zdrowotnych lub wypadku. Jedna składka wystarczy, aby objąć ochroną wszystkie dzieci na wypadek pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania oraz uszczerbku lub uszkodzenia ciała w wyniku wypadku.
Do wyboru są 4 warianty z sumą ubezpieczenia od 30 000 zł do 38 000 zł. Każdy pakiet obejmuje m.in. 30 wizyt do lekarzy specjalistów.

AXA Ochrona z Plusem – Pakiet Pomoc na Raka oznacza kompleksowe wsparcie finansowe, medyczne i ambulatoryjne na każdym etapie choroby, w tym wypłatę comiesięcznej renty, a także drugą diagnozę dokonaną przez wysokiej klasy specjalistów.
Do wyboru są 4 warianty z sumą ubezpieczenia od 30 000 zł do 38 000 zł. Każdy pakiet obejmuje dodatkowe świadczenie z tytułu utraty dochodów na czas leczenia – od 1000 zł do 1500 zł miesięcznie.

AXA Ochrona z Gwarancją Kapitału jest długoterminowym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Ubezpieczony przez cały okres umowy gromadzi kapitał, a towarzystwo zapewnia ochronę z tytułu wypadku, choroby czy zgonu.
Ubezpieczony sam określa, przez jaki okres będzie oszczędzać – minimalnie 10, a maksymalnie 25 lat. Umowa nie może jednak trwać dłużej niż do rocznicy polisy, w której ubezpieczony skończy 70 lat. W czasie trwania umowy ubezpieczony wpłaca składkę za zakres bazowy i gromadzi kapitał. Na zakończenie umowy AXA wypłaca 100% zgromadzonej kwoty. Ale umowę można też zakończyć przed czasem i otrzymać wartość wykupu.
Polisa występuje w 2 wariantach - Solo i Duet. Różnią się one od siebie liczbą ubezpieczonych. W każdym z wariantów do podstawy można dokupić nawet 10 umów dodatkowych.

AXA Plan Ochronny to długoterminowe ubezpieczenie na życie, które umożliwia kompleksowe zabezpieczenie jednej i więcej osób. Ubezpieczony samodzielnie konstruuje zakres polisy. Do podstawy można dokupić 9 umów dodatkowych.
Ponadto w ramach ubezpieczenia dodatkowego AXA MEDI, które obejmuje takie zdarzenia jak np. pęknięcia i złamania kości, urazy kręgosłupa i głowy czy zwichnięcia lub skręcenia stawu, ubezpieczony może skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów (np. ortopedy, kardiologa, chirurga), zabiegów rehabilitacyjnych, pomocy w dostępie do sprzętu rehabilitacyjnego oraz badań laboratoryjnych, USG i RTG.
 

Zalety ubezpieczenia w AXA


+ pieniądze na urodzenie dziecka jeszcze tego samego dnia, pod warunkiem, że ubezpieczony zgłosi ten fakt do AXA przez internet
+ szybki dostęp do lekarzy specjalistów (w ciągu 3-5 dni) bez skierowań i bez kolejek
+ świadczenie 3000 zł do wykorzystania w ramach medycznego assistance AXA24
+ ubezpieczenie na życie i dożycie aż do 70 urodzin ubezpieczonego
+ szeroki zakres dodatkowej polisy zdrowotnej AXA MEDI
 

Jak zgłosić zdarzenie w AXA?


Najszybszym sposobem jest wypełnienie e-formularza na stronie AXA. Zgłoszenie można też zgłosić osobiście w placówce.
Zgłoszenie w celu otrzymania świadczenia będzie się nieco różnić. Wszystko zależy od rodzaju zdarzenia (AXA oferuje 13 różnych zdarzeń). Przykładowo, świadczenie za pobyt w szpitalu zostanie wypłacone, jeśli ubezpieczony dostarczy po zgłoszeniu następujące dokumenty:
 • pełną kartę informacyjną leczenia szpitalnego z datami pobytu;
 • dowód osobisty ubezpieczonego lub karta pobytu/paszport w przypadku obcokrajowca;
 • pismo, w treści którego znajdą się następujące informacje: imię i nazwisko ubezpieczonego, numer rachunku bankowego oraz podpis;
 • dokumentację medyczną z udzielenia pierwszej pomocy medycznej np.: karta wyjazdowa karetki pogotowia ratunkowego/karta SOR - jeżeli pobyt w szpitalu jest spowodowany wypadkiem;
 • notatkę policyjną - jeżeli wzywano policję;
 • dokument zamykający postępowanie wyjaśniające - jeżeli było prowadzone np. przez policję lub prokuraturę;
 • pełną dokumentację medyczną z diagnostyki i leczenia choroby będącej przyczyną hospitalizacji od wystąpienia pierwszych objawów - jeżeli pobyt w szpitalu jest spowodowany chorobą i trwał nieprzerwanie przez 4 dni.

 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie AXA


Ubezpieczenie na życie AXA można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem telefonicznie, mailowo lub osobiście. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością uregulowania zaległej składki czy potrącenia składki w przypadku polisy oszczędnościowej.
Możliwe jest także odstąpienie od umowy, czyli rezygnacja z polisy bez jakichkolwiek konsekwencji. Termin i szczegółowe warunki określa OWU zakupionego produktu.
Aby odstąpić od umowy ubezpieczeniowej z AXA wystarczy wysłać wniosek o odstąpienie od umowy wraz z kserokopią dowodu osobistego. Na tej podstawie AXA zwraca wpłacone składki, pomniejszone o opłaty określone w OWU i o ewentualny o podatek od zysków kapitałowych (dotyczy produktów inwestycyjnych).
Dokumenty należy przesłać na adres: AXA Polska S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.
 

Kontakt z AXA

 
AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa
 
Telefon: (22) 555 00 00
Infolinia: 801 200 200
Email: ubezpieczenia@axa.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.06

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (4)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Łukasz

2020-01-10 13:59:35

Mam kupione ubezpieczenie na życie w firmie AXA i bardzo sobie chwalę bo składka nie jest wysoka a miałem już możliwość skorzystania z wypłaty odszkodowania i wszystko odbyło się bezproblemowo.

Piter

2020-05-11 18:28:23

Korzystam z ich usług już jakiś czas i współpraca jak najbardziej na tak. Nie mam złego zdania o nich.

Justyna K.

2020-06-24 11:32:27

Zgłosiłam szkodę na początku roku do AXA UBEZPIECZENIA. Złożyłam wszystkie stosowne dokumenty online. Do dnia dzisiejszego nie wypłacono mi odszkodowania.Obsługa przez internet beznadziejna. W nieskończoność przeciągają wydanie decyzji. Co chwilę wymyślają jakiś nowy pretekst np. uzupełnienie dokumentacji.

Dreszler

2021-07-23 01:50:13

12 lipca zgłaszaliśmy z mężem szkodę na osobie a w dalszym ciągu w statucie nie widnieje wniosek.Jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie?

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu