Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

AVIVA

AVIVA

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Na swoim macierzystym rynku brytyjskim działa już ponad 320 lat. Towarzystwo obsługuje 33 miliony klientów w 16 krajach Europy i Azji oraz w Kanadzie.  W Polsce a Aviva działa od 1992 roku i jest jedną z największych instytucji finansowych w kraju. Od tego czasu firmie zaufało już ponad 3,5 mln osób, powierzając oszczędności o wartości ponad 50 mld zł. W 2016 roku firma wypłaciła ze środków własnych ponad 55,6 tys. świadczeń z ubezpieczeń na życie o łącznej wartości 239 mln zł. Aviva ubezpiecza życie i zdrowie swoich klientów, oferuje ubezpieczenia samochodu, mieszkania, a także majątku firmy. Proponuje rozwiązania ułatwiające oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Jako pierwszy ubezpieczyciel Aviva wprowadziła dodatkowe korzyści dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
 

Przykładowe polisy na życie Aviva


Aviva posiada w swojej ofercie 4 różne ubezpieczenia na życie. Wśród nich także rozwiązanie całkowicie online, tj. bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego:

 • Aviva Twoje Życie – ochrona życia i zdrowia,
 • Aviva Nowa Perspektywa – ochrona dla całej rodziny,
 • Aviva juniorGO – ubezpieczenie posagowe dla dziecka,
 • Aviva Smart Life – polisa całkowicie online.
 
Aviva Twoje Życie to nawet 800 000 zł w razie poważnych problemów ze zdrowiem. Ubezpieczony otrzymuje świadczenie na leczenie i utrzymanie standardu życia rodziny. Dzięki polisie można zyskać dostęp do bezpłatnych badań kontrolnych oraz zniżki na badania genetyczne i specjalistyczne.
Możliwe jest zabezpieczenie do 10 osób w ramach jednej polisy. Podstawowy zakres ochrony jest bezterminowy. Zakres można rozszerzyć o 8 dodatków, np. leczenie poważnej choroby, niezdolność do pracy po wypadku, leczenie za granicą, pobyt i leczenie w szpitalu, pakiet prywatnej opieki medycznej.

Aviva Nowa Perspektywa, czyli ubezpieczenie na życie i zdrowie, które zapewnia wypłatę pieniędzy i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. W ramach polisy można również długoterminowo oszczędzać na przyszłość.
Polisa zapewnia także wypłatę świadczenia za śmierć ubezpieczonego w wyniku zamieszek lub działań wojennych. W prezencie Aviva daje pakiet Pomoc w domu – szybką interwencję fachowca w nagłych sytuacjach. To 5 dowolnych usług w ciągu roku, a także nieograniczony dostęp do infolinii, medycznej, baby assistance i weterynaryjnej.

Aviva juniorGO jest elastycznym ubezpieczeniem ochronno-inwestycyjnym, które umożliwia gromadzenie pieniędzy z myślą o łatwiejszym starcie dziecka w dorosłość. W razie ciężkiej choroby Aviva wypłaca do 80 000 zł na potrzebne leczenie i rehabilitację.
Umowa ubezpieczenia jest długoterminowa, zawierana na czas określony, nie krótszy niż 10 lat i nie dłuższy niż 25 lat. Ubezpieczonym może być również dziecko adoptowane, a ubezpieczającymi obydwoje rodziców. W razie śmierci jednego czy dwóch ubezpieczających dziecko będzie otrzymywać comiesięczną rentę, a Aviva pokryje resztę składek do końca trwania umowy.

Aviva Smart Life to pierwsze ubezpieczenie na życie w Polsce, które można kupić w pełni online. Polisa jest uproszczoną wersją standardowego ubezpieczenia na życie. Charakteryzuje się przejrzystymi warunkami (świadczenie do 100 000 zł w razie śmierci ubezpieczonego), brakiem ankiety medycznej i niską składką (od 21 zł miesięcznie).
Umowa jest zawierana na okres 5 lat. Przez ten czas ubezpieczony ma gwarancję stałych opłat. Składkę można opłacać przy pomocy karty kredytowej lub płatniczej. Wystarczy podać numer karty, a składka będzie automatycznie z niej pobierana przez cały czas trwania umowy.
 

Zalety ubezpieczenia w Aviva


+ wypłata nawet do 800 000 zł od razu po wystąpieniu choroby, bez przedstawiania faktur ani oświadczeń o wydatkach za leczenie
+ świadczenie w ograniczonej wysokości, jeśli śmierć nastąpi m.in. na skutek zamieszek lub działań wojennych
+ do 80 000 zł na potrzebne leczenie i rehabilitację dziecka w polisie posagowej
+ bezpłatny pakiet Home Assistance do polisy na życie
+ zakup polisy na życie bez ankiety medycznej i bez spotykania się z agentem ubezpieczeniowym
 

Jak zgłosić zdarzenie w Aviva?


Zgłoszenie szkody w Aviva można wykonać na stronie ubezpieczyciela. Wystarczy wypełnić specjalny e-formularz. Najpierw jednak warto sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia i upewnić się, że ubezpieczenie posiada właściwy zakres ochrony.
Do pobrania i wypełnienia jest kilka różnych wniosków, np. wypłata za dożycie, z tytułu śmierci ubezpieczonego, za pobyt w szpitalu, w razie poważnego zachorowania i niezdolności do pracy, w razie nieszczęśliwego wypadku.
Wnioske należy uzupełnić o dokumenty wymagane przez Aviva. Różnią się one w zależności od zdarzenia. Przykładowo, w razie śmierci ubezpieczonego będą to co najmniej:
 • wypełniony dokument - Wniosek o wypłatę świadczenia z tytułu śmierci,
 • kopia odpisu skróconego aktu zgonu;
 • kopia karty statystycznej do karty zgonu lub innego dokumentu potwierdzającego przyczynę śmierci;
 • kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości osoby składającej wniosek o wypłatę świadczenia;
 • w przypadku wniosku o wypłatę świadczenia z tytułu osierocenia dziecka – kopia odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka; 
 • w przypadku wniosku o wypłatę świadczenia w związku ze zdarzeniem spowodowanym nieszczęśliwym wypadkiem lub samobójstwem ubezpieczonego – kopia dokumentu wyjaśniającego okoliczności; przyczynę zdarzenia, czyli protokołu wypadkowego, protokołu BHP, notatki służbowej policji lub postanowienia prokuratury.

Zdarzenie można zgłosić online, napisać e-mail lub zadzwonić. W niektórych przypadkach Aviva poprosi o dodatkowe dokumenty. Aby wnioskować o wypłatę świadczenia, należy przesłać komplet wymaganych dokumentów na adres: Aviva Dział Obsługi Roszczeń, ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa.
Telefonicznie: +48 22 557 44 44 w godzinach 8.00-20.00
E-mailowo: bok@aviva.pl (w tytule: "Dział Obsługi Roszczeń")
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Aviva


Ubezpieczenie na życie Aviva można wypowiedzieć w każdym momencie  na podstawie pisemnego wniosku.
Ubezpieczony w Aviva ma prawo także do odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od daty jej podpisania, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy Aviva zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie umowy nalezy odesłać na adres: Aviva S.A., ul. Inflancka 4a, 00-189 Warszawa.
 

Kontakt z Aviva

 
Aviva S.A.
ul. Inflancka 4a
00-189 Warszawa
 
Infolinia: (22) 557 44 44
Czynna pon-pt 8-19
Assistance 24/7
 
E-mail: bok@aviva.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.29

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (3)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Malwina

2020-02-05 11:25:46

Jak dla mnie aviva to najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Barbara Zdanowicz

2020-05-10 14:52:39

Mam ubezpieczenie na życie w tej firmie i jestem bardzo zadowolona. W tym roku korzystałam ze świadczenia bo doznałam wypadku i przyznam, że idzie to bardzo sprawnie w porównaniu do innych firm. Można przesłać wszystko skanem a nawet zadzwonić i to wystarczy.

Jonasz

2020-05-24 09:56:26

Nie polecam, same problemy, miałem mieć dostęp do pieniędzy a teraz proponują mi jakieś marne grosze

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu