Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

PKO

PKO
Marka PKO kojarzona jest przede wszystkim z sektorem bankowości. Na rynku ubezpieczeniowym firma jest wyjątkiem oferującym swoim klientom własne produkty polisowe, w tym polisy na życie.  PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest spółką należącą do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego i działa pod marką PKO Ubezpieczenia. Firma oferuje szeroką gamę produktów ochronnych oraz oszczędnościowo-inwestycyjnych na życie i dożycie.PKO Ubezpieczenia działa na polskim rynku od 1994 roku. Pod obecną marką funkcjonuje od 2014 roku. Wcześniej, w latach 2001-2014, działalność spółki prowadzona była pod marką Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. 1 kwietnia 2014 roku spółka stała się częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.
 

Przykładowe polisy na życie PKO Ubezpieczenia

PKO Ubezpieczenia posiada w swojej ofercie trzy ubezpieczenia na życie. Część dostępna jest dla klientów PKO, a pozostałe mogą być kupione niezależnie od posiadanego rachunku bankowego:
  • PKO Ubezpieczenia MojeŻycie24 – dla klientów PKO Bank Polski SA,
  • PKO Ubezpieczenia Onkoplan – polisa w razie zdiagnozowania nowotworu,
  • PKO Ubezpieczenia Bezpieczny Plan – ochrona dla posiadaczy kredytu.
PKO Ubezpieczenia MojeŻycie24 to polisa, która zabezpiecza finansowo całą rodzinę. W zakres ochrony wchodzi poważne zachorowanie, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy zgon bliskiej osoby.Ubezpieczenie jest dedykowane klientom banku PKO posiadającym rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim SA wraz z dostępem do serwisu iPKO.
Z ubezpieczenia skorzystać mogą osoby w wieku 18-57 lat. Umowa ubezpieczenia jest zawierana na 3 lata i może być przedłużona na następny okres trzyletni pod warunkiem, że w momencie przedłużania umowy Ubezpieczony nie ukończył 57 roku życia.

Ubezpieczony samodzielnie wybiera zakres ochrony i wysokość sumy ubezpieczenia. Do wyboru są 4 warianty: 1000 zł, 10 000 zł, 20 000 zł lub 30 000 zł, w zależności od wybranych ryzyk i wysokości składek ubezpieczeniowych. Składka ubezpieczeniowa jest płatna miesięcznie.
Jednym z rozszerzeń możliwych do wykupienia jest poważne zachorowanie. PKO Ubezpieczenia precyzuje je jako transplantacja głównych narządów – serca, płuca, wątroby, nerki, trzustki lub szpiku kostnego, którą przebył chory w charakterze biorcy, udar mózgu lub zawał serca.

PKO Ubezpieczenia Onkoplan to kompleksowa ochrona w przypadku choroby nowotworowej. Daje możliwość leczenia za granicą do kwoty 1 mln euro i wsparcie finansowe nawet do 100 tys. zł. Ochroną objęte są także nowotwory in situ (poza in situ raka skóry).
Polisa zapewnia m.in. weryfikację diagnozy przez zagranicznego lekarza specjalistę wraz z informacją o dostępnych możliwościach leczenia, drugą opinię medyczną, wsparcie w trakcie leczenia choroby onkologicznej i po jego zakończeniu w ramach PKO Pomoc Medyczna, a także zwrot wszystkich wpłaconych składek od momentu zawarcia umowy ubezpieczenia osobom uposażonym wskazanym w polisie w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Ubezpieczenie przeznaczone dla osób w wieku 18-60 lat, które nie chorowały w przeszłości na nowotwór złośliwy ani nowotwór przedinwazyjny i nie są obecnie diagnozowane pod kątem nowotworu złośliwego ani nie mają objawów wskazujących na chorobę onkologiczną.
Umowa zawierana jest na 12 miesięcy. Do wyboru są 3 warianty różniące się wysokością sumy ubezpieczenia: Komfort 70 tys. zł, Premium 40 tys. zł. i Premium+ 100 tys. zł. Składka miesięczna jest zależna od wieku ubezpieczonego w chwili zawierania umowy. Osoba w wieku do 39 lat zapłaci 23-89 zł osoba do 54 lat zapłaci 61-143 zł, a osoba do 60 lat 145-261 zł. W okresie pierwszych 90 dni obowiązywania ubezpieczenia występuje karencja

PKO Ubezpieczenia Bezpieczny Plan zapewnia wypłatę świadczenia bliskim w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej od 300 tys. zł do 1 mln zł. Składka ubezpieczeniowa dla każdego klienta jest wyliczana indywidualnie, a jej wysokość nie zmieni się przez 5 lat. Przykładowa składka jest zależna od wieku i wysokości SU i wynosi np. 42 zł miesięcznie (35-latek, SU 300 tys. zł) czy 440 zł miesięcznie (55-latek, SU 500 tys. zł).Oferta przeznaczona dla osób w wieku 18-65 lat. Przystąpienie do polisy wiąże się z wypełnieniem ankiety medycznej.
 

Zalety ubezpieczenia w PKO Ubezpieczenia

+ wygodny zakup polisy online w serwisie iPKO, bez wychodzenia z domu
+ miesięczna składka ubezpieczeniowa już od 6 zł
+ zniżka 20% za zakup 2 polis na życie PKO – Bezpieczny Plan i Onkoplan
+ trwała i całkowita niezdolność do pracy w zakresie ochrony
+ przeszczep narządów jako jeden z elementów zaliczanych do poważnego zachorowania
 

Jak zgłosić zdarzenie w PKO Ubezpieczenia?

Ubezpieczony może zgłosić wniosek o wypłatę świadczenia, wypełniając odpowiedni formularz w placówce PKO Banku Polskiego lub przekazując go do PKO Ubezpieczenia (np. listownie). W obydwu przypadkach do wniosku należy dołączyć niezbędna dokumentacje, na podstawie której PKO Ubezpieczenia będzie mogło ustalić należne świadczenie.
W celu skorzystania z usługi PKO Pomoc Medyczna (PKO Ubezpieczenia Onkoplan) w trakcie leczenia ubezpieczony (lub osoba upoważniona) powinien skontaktować się bezpośrednio z Centrum Operacyjnym pod numerem (22) 563 11 39 lub (22) 383 21 39.
Wniosek można złożyć na 3 sposoby:
  • w oddziale PKO Banku Polskiego lub w siedzibie PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • pocztą tradycyjną na adres PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • kurierem na adres PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie PKO Ubezpieczenia

Ubezpieczony może odstąpić od umowy polisy na życie w ciągu 30 dni, licząc od daty zawarcia ubezpieczenia. Jeśli jest przedsiębiorcą, ma na wypowiedzenie umowy 7 dni. Umowa ubezpieczenia może być wypowiedziana przez ubezpieczonego w każdym czasie, na piśmie ze skutkiem na koniec miesiąca polisowego, w którym PKO Ubezpieczenia otrzymał pisemne zawiadomienie.
W razie odstąpienia od umowy PKO Ubezpieczenia zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę za niewykorzystany okres. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie umowy należy odesłać do obsługi klienta na adres: PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 52, 00-872 Warszawa.

 

Kontakt z PKO Ubezpieczenia

PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa
 
Infolinia: 801 231 500, (22) 541 08 92
Czynna pon-pt 8-19
E-mail: zycie@pkoubezpieczenia.pl
 
Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.17

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu