Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

AEGON

AEGON

Aegon jest jedną z czołowych firm na świecie oferujących ubezpieczenia na życie, programy emerytalne i usługi z zakresu zarządzania aktywami. Tradycje firmy liczą ponad 150 lat, ale w obecnym kształcie towarzystwo istnieje od 1983 roku z połączenia dwóch holenderskich zakładów ubezpieczeń – AGO i Ennia. Dziś Aegon jest jedną z 10 największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia na życie, produkty emerytalne i inwestycyjne. Grupa działa również w segmencie ubezpieczeń wypadkowych, uzupełniających ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń majątkowych. Aegon występuje w ponad 20 krajach w Europie, Azji i obu Amerykach. Ponad 28 tysięcy pracowników Aegon na całym świecie pracuje nad tym, by pomóc 26 milionom klientów firmy wziąć odpowiedzialność za swoją przyszłość finansową. W Polsce ubezpieczyciel działa od 1999 roku i tworzy cztery podmioty, których wspólnym celem jest zabezpieczenie przyszłości finansowej klientów.
 

Przykładowe polisy na życie Aegon


Aegon proponuje swoim klientom 4 ubezpieczenia na życie. To:

 • Aegon Program na Życie – polisa oszczędnościowa,
 • Aegon Bezpieczna Spłata – ochrona dla kredytobiorców,
 • Aegon Pakiet na Wypadek – ubezpieczenie NNW,
 • Aegon Bezpieczni Bliscy – ochrona dla całej rodziny.
 
Aegon Program na Życie to kompleksowe rozwiązanie z gwarancją kapitału na przyszłość. Ubezpieczenie na życie i dożycie składa się z 2 modułów. Moduły kapitałowy pozwala zabezpieczyć kapitał na przyszłość i chroni na wypadek śmierci. Moduł ochronny dodatkowo zabezpiecza na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym: 30 poważnych zachorowań, ponad 300 operacji medycznych, trwałego inwalidztwa i pobytu w szpitalu.
Ubezpieczony sam decyduje, na jak długo chce zawrzeć umowę – może to być 5, 10, 15 lub 20 lat. W razie konieczności rezygnacji z umowy w trakcie jej trwania, wartość wypłaty kapitału w każdym roku jest podaną na polisie. Można też wybrać częstotliwość opłacania składki – raz na miesiąc lub raz na rok.

Aegon Bezpieczna Spłata, czyli finansowe zabezpieczenie kredytu i innych zobowiązań w razie śmierci czy poważnego wypadku ubezpieczonego. Wysokość świadczenia to nawet 500 000 zł. Składka jest stała przez cały okres umowy i wynosi minimum 101 zł miesięcznie.
Polisa gwarantuje zwrot składek na koniec umowy - do 100%, jeśli umowa trwa 25 lat, do 75%, jeśli  20 lat i do 55%, jeśli trwa 15 lat. Jeśli z jakiegoś powodu ubezpieczony będzie zmuszony zrezygnować z umowy w trakcie jej trwania, może to zrobić i odzyskać część wpłaconych składek. Wartość zwrotu zależy od momentu rezygnacji oraz okresu, na jaki zawarł umowę.

Aegon Pakiet na Wypadek to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w 6 wariantach. Istnieje możliwość poszerzenia wybranego pakietu o dodatkowy pakiet zdrowotny chroniący w przypadku poważnego zachorowania, operacji medycznej czy niezdolności do pracy. Umowa ubezpieczenia jest zawierana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia na kolejny pięcioletni okres.
Składka miesięczna to wydatek od 50 do 249 zł. Pakiety różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również wysokością świadczenia za dane zdarzenie, np. uraz ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku od 50 000 zł do 500 000 zł, a pobyt w szpitalu od 100 zł do 400 zł za każdy dzień spędzony na leczeniu.

Aegon Bezpieczni Bliscy to elastyczna ochrona pozwalająca dobrać okres ochrony do indywidualnych potrzeb. W tej polisa wyróżniającą cechą jest wysoka suma ubezpieczenia – nawet do 1 000 000 zł. W trakcie trwania umowy można zmienić częstotliwość opłacania składki. Z kolei wysokość składki będzie zależała od wybranej wysokości świadczenia z tytułu śmierci, wieku ubezpieczonego, okresu ubezpieczenia i częstotliwości opłacania składki.
Umowę można zawrzeć na okres 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 albo 40 lat, jednak nie dłuższy, niż do końca roku polisowego w którym Ubezpieczony ukończy 69. rok życia. Świadczenie ubezpieczeniowe nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn ani podatkiem dochodowym.
 

Zalety ubezpieczenia w Aegon


+ do 500 000 zł świadczenia za nieszczęśliwy wypadek
+ możliwość odzyskania części wpłaconych składek w razie rezygnacji z polisy w trakcie umowy
+ świadczenie do nawet 500 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu
+ świadczenie opiekuńcze w wysokości 3% sumy ubezpieczenia, wypłacane przez kolejnych 12 miesięcy za zdiagnozowanie nowotworu złośliwego
+ wybór 3 opcji opłacania składki w polisie na życie i dożycie (optymalna – 25% ochrona i 75% oszczędzanie, ochronna - 50% ochrona i 50% oszczędzanie, oszczędnościowa - 5% ochrona i 95% oszczędzanie)
 

Jak zgłosić zdarzenie w Aegon?


Wystarczy złożyć do Aegon odpowiednie pismo i podać  nim imię, nazwisko, numer polisy lub numer PESEL oraz dane kontaktowe: telefon, adres e-mail.
Zdarzeni można zgłosić na 3 sposoby:
 • w formie pisemnej – osobiście w jednostce towarzystwa obsługującej klientów lub przesyłką pocztową,
 • telefonicznie pod numerem infolinii 801 300 900 lub 22 592 10 00,
 • w formie elektronicznej za pomocą autoryzowanej aplikacji udostępnionej przez towarzystwo na stronie internetowej www.aegon.pl.

Odpowiedź na wniosek udzielana jest do 30 dni od dnia zgłoszenia.
Wniosek można zgłosić: w biurze Aegon, ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa. A także w Centrum Operacyjnym Aegon, ul. Katowicka 47 , 41-500 Chorzów.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Aegon


Ubezpieczenie na życie Aegon można wypowiedzieć w dowolnym momencie  na podstawie pisemnego wniosku. W przypadku wypowiedzenia umowy przed upływem 12 miesięcy polisy, na który została zawarta, ubezpieczonemu przysługuje zwrot składki za okres niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej.
Ubezpieczony w Aegon ma prawo także do odstąpienia od umowy w terminie 30 dni od daty jej podpisania, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy Aegon zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Na stronie Generali znajduje się formularz do wypełnienia., który należy odesłać na adres: Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Centrum Operacyjne, ul. Katowicka 47, 41-500 Chorzów.
 

Kontakt z Aegon

 
Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
ul.Wołoska 5 (budynek TAURUS)
02-675 Warszawa

Infolinia: 801 300 900 lub (22) 592 10 00
czynna pon-pt 8-20.
 
E-mail: kontakt@aegon.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.17

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (3)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

majdan

2020-01-21 09:45:19

działacie fatalnie

dorota

2020-01-21 09:59:57

umawiacie spotkanie po czym nikt nie przyjeżdża i spotkania nikt nie odwołał któryś raz z kolei u was mam cały czas tyły .jak przyjdzie do wypłaty to będzie puste konto a przede wszystkim oszukujecie ludzi twierdząc jakie to syski wypracujecie a same tyły.spotkamy sie w sądzie

Andrzej N.

2020-06-25 15:07:33

Ja posiadam ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków "Aegon Pakiet na Wypadek" jestem zadowolony bo wypłacili świadczenie za pobyt w szpitalu bez żadnych komplikacji.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu