Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Blog ubezpieczeniowy

Polisa na życie a śmierć samobójcza

Data aktualizacji: 31 STY 2023
Samobójstwa stanowią w Polsce bardzo poważny problem – według danych Komendy Głównej Policji więcej osób zginęło z powodu samobójstwa niż w wypadku drogowym. Czy istnieje jakaś polisa, która zabezpieczałaby rodzinę płatnika składek na wypadek śmierci w wyniku samobójstwa? Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie w przypadku śmierci samobójczej. Sprawdzamy jak wygląda sprawa.
Czytaj więcej
Dziedziczenie środków z polisy na życie przebiega zgodnie z wolą ubezpieczonego – pieniądze otrzymują tzw. uposażeni, czyli osoby wskazane podczas podpisywania umowy. Kto może liczyć na świadczenie w sytuacji, gdy nie wskazano uposażonych? Komu przysługują pieniądze odziedziczone z polisy? Czy od tego typu darowizny należy odprowadzić podatek? Podpowiadamy.
Czytaj więcej
Ubezpieczenie 4Life Direct pozwala uzyskać ochronę finansową w wielu różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Ubezpieczyciel oferuje produkty, z którymi warto się zapoznać, by móc podjąć później dobrą i przemyślaną decyzję. Jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać? Sprawdzamy czy warto kupić ubezpieczenie 4life direct z myślą o najbliższych.
Czytaj więcej

PZU Ja Plus wady i zalety polisy na życie

Data aktualizacji: 31 STY 2023
Rodzic i dziecko mogą otrzymać ochronę już od niecałych 30 zł miesięcznie, a maksymalna kwota, jaką można wówczas otrzymać to 100 000 zł. Do wyboru mamy również drugi wariant, który za kilkanaście złotych więcej może zapewnić odszkodowanie w wysokości 200 000 zł. To najmocniejsze strony ubezpieczenia, jakie oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe PZU. Zobacz dlaczego warto kupić PZU Ja Plus w naszym artykule.
Czytaj więcej
Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU, które jest w Polsce największym ubezpieczycielem, ma w swojej ofercie wiele różnych opcji ochrony życia. Sprawdzamy 4 różne indywidualne ubezpieczenia na życie w PZU i mówimy czy warto.
Czytaj więcej

Od czego zależy cena polisy na życie?

Data aktualizacji: 31 STY 2023
Cena ubezpieczenia na życie może być sporym zaskoczeniem, szczególnie w sytuacji, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje produkt od 50 zł miesięcznie, a nam ostatecznie przyjdzie zapłacić o 100 zł więcej. Nasi eksperci sprawdzają od czego zależy cena polisy na życie i jak można na nią wpłynąć.
Czytaj więcej
Strona: pierwsza - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - ostatnia

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu