Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Porównaj cenySpis treści
Polisę ubezpieczeniową da się rozszerzyć tak, by chroniła ubezpieczonego również w sytuacji poważnego zachorowania. Ubezpieczony może otrzymać jednorazowe odszkodowanie lub tymczasową rentę, np. wypłacaną co tydzień lub co miesiąc, w zależności od warunków umowy. Świadczenie w wersji rozszerzonej opiewa także na leczenie za granicą – wtedy ubezpieczenie gwarantuje pomoc w organizacji leczenia oraz pokrycie kosztów transportu czy pobytu w szpitalu. Takie warunki oferuje swoim klientom między innymi PZU.
Co oznacza ubezpieczenie leczenia za granicą?
Ubezpieczenie leczenia za granicą PZU to forma dodatkowego zabezpieczenia w sytuacji, gdy ubezpieczony poważnie zachoruje i leczenie jest prowadzone poza krajem. Polisa z ochroną leczenia za granicą działa na całym świecie.
Jak działa organizacja leczenia za granicą?
Polisę PZU Organizacja Leczenia za Granicą mogą nabyć osoby w wieku pomiędzy 18 i 64 lat, posiadające dowolne wybrane indywidualne ubezpieczenie na życie. Jest ono dostępne także dla tych, którzy wykupili polisy:
- PZU Gwarantowane Jutro,
- PZU Na Dobry Początek,
- PZU Ochrona Każdego Dnia,
- PZU Wsparcie Najbliższych.
Dzięki dodatkowemu indywidualnemu ubezpieczeniu chory może liczyć na pokrycie kosztów drogiego leczenia za granicą, polisa jest przydatna także po to, aby pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z chorobą, takich jak np. transport czy też pobyt w szpitalu.
Ubezpieczony nie musi niczego szukać na własną rękę – specjaliści ustalają odpowiedni plan leczenia i jego miejsce, a ubezpieczyciel zadba o kwestie związane z transportem, noclegami, tłumaczeniem dokumentacji medycznej itp.
Umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na rok (z możliwością przedłużenia ochrony).
Karencja wynosi 90 dni – w tym czasie PZU odpowiada wyłącznie za poważny stan chorobowy, będący następstwem nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie ochrony.
Co zawiera organizacja leczenia za granicą w PZU?
Ubezpieczenie leczenia za granicą w PZU zapewnia kompleksową opiekę. Polisa zawiera:
- dodatkową opinię medyczną lekarza zza granicy (w ramach drugiej opinii medycznej ubezpieczony może liczyć na zweryfikowanie wyników badań, program leczenia ustala lekarz, który jest światowym specjalistą z zakresu danej przypadłości),
- szybki czas działania,
- kompleksowe pokrycie kosztów leczenia,
- kompleksowe pokrycie kosztów transportu, pobytu w szpitalu i wyżywienia,
- odciążenie bliskich z obowiązków takich jak organizacja leczenia, czy też transport chorego,
- tłumaczenie dokumentacji medycznej,
- tłumacza na wyłączność – uczestniczy on w każdych spotkaniach z lekarzem, dzięki czemu ubezpieczony zyskuje pełną wiedzę na temat leczenia oraz stanu zdrowia.
Jak wygląda leczenie za granicą z PZU?
W przypadku zdiagnozowania poważnej choroby należy niezwłocznie skontaktować się z ubezpieczycielem. Ubezpieczony powinien przekazać ubezpieczycielowi swoją dokumentację medyczną, podczas rozmowy z konsultantem zostanie przeprowadzona również ankieta dotycząca stanu zdrowia.Następnie PZU przystąpi do działania na rzecz chorego:
- dokumentacja medyczna zostanie wysłana do ponownej analizy przez zagranicznego specjalistę,
- towarzystwo ubezpieczeniowe PZU ustali datę wyjazdu, zorganizuje transport na lotnisko/dworzec dla chorego oraz osoby towarzyszącej, zapewni bilety przejazdowe/lotnicze, a także odbierze ubezpieczonego za granicą i zawiezie do hotelu/szpitala,
- towarzystwo ubezpieczeniowe PZU pokryje koszty transportu, pobytu w hotelu/szpitalu oraz leczenia, nawet jeśli będzie ono wieloetapowe. Ubezpieczyciel sfinansuje badania, operacje, leki, opiekę lekarską i pielęgniarską oraz poniesie wydatki związane z żywieniem chorego,
- ubezpieczony będzie mógł skorzystać z pomocy tłumacza w kontaktach z personelem medycznym.
Ile otrzymam na organizację leczenia za granicą od PZU?
Maksymalna suma ubezpieczenia leczenia za granicą wynosi 2 000 000 euro, pieniądze są wypłacane co tydzień. Ubezpieczony może otrzymać 100 euro na nieprzewidziane wydatki za każdą noc spędzoną w szpitalu, a po zakończeniu leczenia skontrolować swój stan zdrowia (w Polsce lub ponownie za granicą). Ubezpieczyciel zwraca także pieniądze za leki na receptę w kwocie do 50 000 euro.
Kiedy przydaje się organizacja leczenia za granicą w PZU?
Leczenie za granicą może być konieczne, gdy u ubezpieczonego zostanie wykryty nowotwór złośliwy lub ciężka dysplazja nowotworowa. Terapia w innym kraju jest dosyć kosztowna, wiąże się także z wieloma formalnościami. Trzeba się wówczas liczyć z tym, że dokumentacja medyczna będzie prowadzona w języku danego kraju. Na szczęście dodatkowe indywidualne ubezpieczenie zapewnia w takiej sytuacji ochronę. Dzięki temu możliwe jest leczenie w wysoce wyspecjalizowanych ośrodkach, np. w Niemczech lub w USA.Organizacja leczenia za granicą w PZU wiąże się z wieloma korzyściami. Ubezpieczyciel pokrywa nie tylko koszty leczenia, ale także organizuje i finansuje transport, pobyt w szpitalu, badania, operacje, leki, a nawet wyżywienie. Ubezpieczony może liczyć na komfortowe warunki leczenia oraz opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego, a jego bliscy zostają odciążeni z obowiązków związanych z opieką. Mogą się skupić po prostu na tym, by spędzić razem czas.
Kiedy organizacja leczenia za granicą nie działa?
W niektórych sytuacjach ubezpieczyciel jest zwolniony z ponoszenia kosztów związanych z wystąpieniem zdarzenia ubezpieczeniowego. Wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej można sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W przypadku polisy Leczenie za granicą w PZU należą do nich między innymi nowotwory związane z AIDS i zakażeniem wirusem HIV oraz nowotwory skóry (poza czerniakiem złośliwym). Ubezpieczyciel nie ma też obowiązku organizacji poszukiwań dawcy dla ubezpieczonego ani też sfinansowania badań diagnostycznych potwierdzających zgodność tkankową.Ubezpieczenie leczenia za granicą nie działa także wtedy, gdy:
- konieczne jest leczenie z wykorzystaniem terapii Limfocytami CAR-T (Chimeric Antigen Receptor CAR T-cell therapy),
- z powodu nadużywania alkoholu konieczny jest przeszczep wątroby,
- konieczny jest przeszczep krwiopochodnych komórek macierzystych z krwi pępowinowej,
- przeszczep narządu wymaga leczenia komórkami macierzystymi,
- w dniu wystąpienia poważnego stanu chorobowego ubezpieczony mieszkał w Polsce, ale w okresie do 12 miesięcy wcześniej przebywał poza krajem dłużej niż 183 dni kalendarzowe,
- wdrożone zostało leczenia alternatywne, eksperymentalnego lub z wykorzystaniem terapii genowej, terapii komórkami somatycznymi, inżynierii tkankowe,
- wystąpienie poważnego stanu chorobowego było skutkiem znanych ubezpieczającemu lub ubezpieczonemu okoliczności, które zostały zatajone przed zawarciem umowy.
Ile kosztuje organizacja leczenia za granicą w PZU?
Wysokość składki jest ustalana przez ubezpieczyciela, jest ona zależna od wieku polisowego ubezpieczonego w dniu zawarcia umowy oraz częstotliwości opłacania składki. Składkę można opłacić z góry w pełnej wymaganej kwocie lub podzielić ją na raty (miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne).Ubezpieczenie na życie gwarantuje wsparcie finansowe w różnych sytuacjach. Polisę można rozszerzyć tak, by pokrywała ona także koszty leczenia za granicą. Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują bardzo różnorodne możliwości. Dlatego przed zakupieniem konkretnej polisy na życie zawsze warto porównać dostępne opcje i wybrać najkorzystniejszą z nich. W tym celu można użyć kalkulatora ubezpieczeń – narzędzie to pozwala porównać ze sobą różne oferty towarzystw ubezpieczeniowych, nawet do 5 naraz.
To warto wiedzieć
1. PZU oferuje swoim klientom polisę na życie z dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek leczenia zagranicznego2. W ramach ochrony ubezpieczony może liczyć na drugą opinię medyczną, organizację wyjazdu i leczenia, usługę tłumaczeniową oraz zwrot kosztów za zakup leków
3. Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia na wypadek leczenia zagranicznego warto sprawdzić zapis o wyłączeniach odpowiedzialności w OWU
4. Aby uniknąć przepłacania za ubezpieczenie, warto porównać ze sobą oferty kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych
Wasze komentarze (0)